Yardım bekliyorum tüp Bebek

Nurnye

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
12
6
23
Merhaba kızçeler 6 yıllık evliyim 5 yıllık cocuk isteği var ve olmadı bizde 27 Eylül tüp bebek kararı aldık doktorum regli 2 gün gel dedi şuan için eşimle banada vitamin önerdi onları kullanıyoruz bide ben glifor kullanıyorum sabah 500 mg akşam 500mg yani bu gittiğimde ne yapılacak neler olacak bana bu konu hakkında yardım edermissiniz ?

Adetliyken gittiğinizde gelişen yumurtalara bakilicak eğer pco falan yoksa gelişen yumurta varsa iğne yada ilaç tedavisiyle yumurtaların belli büyüklüğe gelmesi beklenilicek daha sonrasında yumurta toplama işlemi olucak. Aynı gün eşinizde sperm örneği vericek ve olgun yumurtalar spermle birleştirilip embriyo haline gelicek. Bu dönemde telefonla arayarak bilgilendiriliyorlar genelde işte şu kadarı 3. Güne ulaştı şu kadarı 5. Güne ulaştı diye.
Aradaki dönemde rahminizin durumuna göre doktor 1-2 adet dönemi dinlenmenizi bekleyebilir yada taze transfer olabilir.
Taze transfer yumurta toplama işleminden birkaç gün sonra olur. Dondurulmuş embriyo transferi ise belli bir süre sonra olur dediğim gibi 1-2 adet dönemi sonrası gibi, onda da yine yumurta büyütülür çatlatma iğnesi vurulur ve transfer işlemi gerçekleştirilir.
Ama önerim şu dönemde bol bol su içmeniz, beslenmenize dikkat edip paketli gıdalardan kaçınmanız. Stresten uzak bir döneme geçiş yapmanız gerekli.
Rabbim yardımcınız olsun

Vitamin ne kullanıyorsunuz canım ?

Polikistik over çıktı bendede yumurtan çok dedi bir ay rahim dinlenmesi olacak dedi

Allah razı olsun çok teşekkür ederim

Polikistik over çıktı bendede yumurtan çok dedi bir ay rahim dinlenmesi olacak dedi
Yumurtanın çok olması bir avantaj yumurta toplama işlemi için. Ama benim pco dediğim bende o ay yumurta büyümüyordu ve pco diye not alıyordu hemşireler.
Ama olsun dediğim gibi beslenmenize dikkat ederek büyüyen yumurtaların daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz.

Aynen yememe icmeme dikkat ediyorum yoğurt ayran çok tuketiyorum bu aralar

Merhaba inşallah pozitifi göreceğiniz bir süreç olur. Bende transfer bekliyorum temmuzda opu oldum ikinci tedavim. İlki farklı bir merkezdeydi ve iptal oldu. Ikinci tedavim Ankara da ve çok iyi bir süreç oldu. Dr um bana paketli gıdalar asiytli gazli icecekler kafein ve kırmızı ve tavuk etinden uzak durmam gerektiğini söyledi öyle de yaptım. Tavsiye ederim...

Çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…