yan yatırmaya devam mı?

sebnem-08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
115
0
Arkadaşlar,
Bu gidişimde doktora sormaya unuttum. Hala yan mı yatıracağız bebekleri? Artık yan yatırma yastığı dar geliyor, rahatsız oluyor gibi geldi bana. Bir de eller kollar sere serpe yatmayı seviyor benim bebişko..Siz nasıl yatırıyorsunuz?

valla ben bazen düz yatırıyorumda kendisi yan alıştığı için daha rahat ediyor uykusu bölünmüyor.

hala yan yatırma mı kullanıyorsunuz ? bebeğin gelişimi için artık kullanmamak gerekiyor gönlünce yatmasına izin verin .

biz yan yastığını bırakalı çoook oldu.. artık kendisi nasıl isterse öle yatıyor rahat rahat

ben hala yan yatırıyorum çünkü sırt üstü uykuya dalmıyor ama sabah kalktığımda bakıyorumki sırt üstü yatar oluyor

ben hiç yan yatırmadım hep sırt üstü uyudu , doktorumuz öyle demişti .. eller havada uyuyo benim oğlum bayılıyorum onun o halineee , ahh şimdiden özledim akşam olsa da kavuşsam yavrumaa

Bende sırtüstü yatırıyorum. Ama o kafasını hep yana çeviriyor.
Bir sorun yaşamadk şimdiye kadar bu konuda ama şöyle bir sorun var,
Üstünde ne bulsa, battaniye, kıyafeti, tutup ağzına sokuyor, çok korkuyorum bu yüzden boğulacak diye.

serayycım aynısını benmki de yapıyor , geçen sabah bi baktım uyanmış almış battaniyesini afiyetle yiyo serseri :))) ben uyku tulumu kullanmaya başlıycam bu hafta sonu , yıkayamadım bi türlü tulumu yıkadıktan sonra gece hapsedicem içine içim rahat eder en azından , üstünü de açmamış olur serseriii

ben artık yan yatırmıyorum.çünku bisefer kafasını kaldırıp kalkmaya çalıştığını ve yüzünün üstüne kapandığını gördüm.yana meyilli yatırıyorum.ama zaten fark etmiyor o kendi tercihini kendi yapıyor mesela ben kafasını yana dönük yatırıyorum kusar musar diye bi bakıyorum o dümdüz yatıyor.belli olmuyor yani.

ben ilk aylar yan yatırıyordum.. şimdi sırt üstü yatıyorlar kendileri kafalarını yana çeviriyorlar bazen kerem bey de kafayı yana çevirip yandaki yastığın oraya gömülüyor.. uyandığında da ilk iş battaniyeyi eliyle çekip kemirmek..

bende yan yatırmayı bıraktım.çünkü hanfendi kendi nasıl isterse öyle yatıyo.ben uyku tulumuna geçeli çok oldu çok rahat ettim. önceden elleri geceleri buz gibi oluyodu şimdi tulumda sıcacık uyuyo.tulumu büyük geliyo astronot gibi oluyo ama önemli olan onun üşümemesiii:)))

bizde çoktan bıraktık yan yatmayı, sırtüstü yatıyor kafada bi o tarafa bi o tarafa dönüyor kuşumun kollay da iki yanda açık :) bugünlerde battaniyasini ayaklarıyla tekmeleyip açıyor, çom alemler yaa hergün yeni bişey yapıyorlar :))) bayılıyorum bebişime

biz de uzun süredir yan yatmıyoruz.sadece bazen benim kolumda yatıyor sıcaklık olmayınca uyumuyor o zamanlarda yan yatıyor onun dışında hep sırtüstü ,kollar açık kafa da bir tarafa dönük uyuyor kolun biri aşağıda biri yukarıda çok relax görünüyor.bazen de sıçrayarak uyandığı için kollarını sarıyoruz uyanmasın diye

ben maalesef yan yatırıyorum hala.yan yatmadan dalamıyo bi türlü. öyle alıştı çünkü.ama bizde reflü var hala geçmedi.çok kusuyo.korkuyorum düz yatmasından .tabi bi süre yan yatınca düzelmek yada yer değiştirmek diğer tarafa dönmek falan istiyo. gece boyu hep onunla uğraşıyorum.uyku falan yok bende.battaniyesini beşiğin kenarlarına sıkıca sıkıştırıyorum.açamıyo kendisi.içim rahat yatıyorum.çok terliyo benimki uyku tulumu falan giyemez.bir de yeni evimize taşındık hafta sonu.acayip sıcak oluyo:) çok şükür.çok çektim eski evimde.

X