Yalana asla dayanamam

LUBABE

hızlanmam lazımmmmm
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
793
0
44
slm arkadaşlar hayatta en nefret ettiğim şeylerden biri yalandır helede bu insanı salak yerine koyar gibi gözünün içine baka baka yalan söylemesi ve bunu samimi olduğum sevdiğim değer verdiğim arkadaşım olunca yıkıldım ne yapacağımı bilmiyorum ya allahım aklımı kalbimi muhafaza et şeytanın vesvesesinden koru:Saruboceq:
bu çiçekler size arkadaşlar a.s.a.s.a.s.

canım bu hayatta herkes dürüst olsa zaten cennet olurdu....
bazen güvendiğin dost dediğin insanlar sırtından vurabiliyor...
bu hayatın gerçeği ne yazıkki..
bu sana tecrübe olsun...hayatın bu yüzünü de görmen senin için bi artıdır...
kimseye güvenme kendinden başka...
bende çok yedim o kazıkları dost bildiklerimden....

Artık kimseye güvenmiyorum...
Çünkü güvendiğin kişilerin her darbesi bi öncekinden ağır oluyor...
Güvendiğim tek şey göremediğim rabbim ve aynada gördüğüm kendimdir..

doğru söylüyorsunuz arkadaşlar ne bileyim beklemediğim biriydi ki ben şakada olsa yalana tahammül edemeyen birim o yüzden etrafımda yalan söyleyen sevdiğim insan olunca yıkıldım

ah ah ben ye yemedim ki kazik ve akraba yada arkadas yalani
ah napacaksin iste hayat bu tecbure olunca insan daha cok iyi anliyor yalancilari falan
cok kotu ama iste gercek bu malesef

bnmde dostum dediğğim insan bni gerizekalı yerine koydu kendi kafasınca
ama zarrarlı kendi çıktı
şuan konuşmuorz
e ben ona kardeş dedm ama değmezmiş

canım bu dünya böyle biliyorsun...

dost ta yeri geliyor hikaye oluyor.ummadığın insanlardan darbe yiye yiye öğreniyosun hayatın acı gerçeklerini.
sırtından vurmayacak,temiz,açık yürekli bir dostu bulmak sandığımızdan çok çok zor.
üzülme sen de arkadaşım.gerçek yüzünü gördüğün için sevin.sana ilerde başkaca zararlar da verebilirdi.

sorsanız herkes yalandan nefret eder
iyi de o zaman niye yalana ve yalancılara karşı serzeniş içindeyiz? :1closedeyes:
ben yalandan nefret ederim asla yalan söylemem demek en büyük yalancılıktır bana göre kim ne derse desin

Yalan ve yalancılar..
Kimse mükemmel değilki..
Sorsanız herkesin yalan söylemek için nedenleri var...

Lubabe yalan yüzünden 20 yıllık kızkardeşim dediğim insandan birgünde bütün bağlarımı kopardım.Hayatta en tahammül edemediğim vede en son bekleyeceğim kişiden bunu görmek insanlara karşı olan güvenini bile sarsıyor.Altı ay oldu görüşmüyoruz.Rüzgar ne kadar özür dilesede dal kırıldı birkere.Bir kaç kişiyi araya koyarak görüşmek istedi. .Sadece şu ölümlü dünyada kimseyle küs kalmak istemiyorum.Hiç birşey eskisi gibi olmayacak bunuda biliyorum.Kaybeden kendisi olur Lubabe bunuda unutma gönlünü ferah tut.Mutluluklar.

canımıniçi evet bi nevi doğanı kanunu bu ne kadar didinsende yalan söyleniyo
bide bu yalancılığı artık yaşam bişimi haline getirmiş insanlar var ağzından çıkan her iki kelimenin biri yalan olan çevremede çok var özellikle eşimin çevresi:çok üzgünüm:
nefret ediyorum bende yahu doğru söyleseniz ne olacak eksilecekmi incileriniz hee:mymeka::mymeka
:

semihim benim patron hacı
hem de öyle bi hacı ki genc yaşına rağmen boş zamanlarında mekkeye gider gelir desem abartmış olmam -tatlicadiarzu-
sorsan yalandan nefret eder
işcilerim hırsızlık yapsın yalan sölemesin fln nutukları çeker
ama gel gör ki onun emriyle müşterilere yalan söylemekten psikolojim bozuldu fisfisfis

boyle insanlar heryerde var hatta bernim arkadaslarımda bile hatta yalanını çıkardıklarım bile oldu ama hala pişkin pişkin konusurlar nalet olsun içimzdeki insan sevgisine:):):)

DOST BİLDİKLERİM

Sanırdım gündüzdü onlarla gecem
İçimde ümitti dost bildiklerim.
Ne zaman yıkılıp yere düştüysem
Bırakıp da gitti dost bildiklerim.

Hepsi varken baharımda, yazımda;
Kışın bir burukluk kaldı ağzımda,
Seneler senesi oysa gözümde
Cihana eşitti dost bildiklerim.

Nerede o sözlere kandığım günler?
Her gülen yüzü dost sandığım günler;
Acıdan kahrolup yandığım günler
Ta canıma yetti dost bildiklerim.

Meydana çıkalı asıl çehreler
Aydınlanmaz oldu artık geceler
Yalanlar tükendi, indi maskeler
Birer birer bitti dost bildiklerim.

Korkar oldum bana "dostum" diyenden
Yoksa yok olandan,varsa yiyenden
Ne onlardan eser kaldı ne benden
Beni benden etti dost bildiklerim.

Ümit Yaşar OĞUZCAN

bu sözlerden başka bir şey diyemiyorum canısı
umarım ne demek istediğimi anlamışsındırkötükedihüso

Çiçekler için teşekkürler.............

Yalanın zaten en çok güvendiğin kişiden gelmesi acı verici, benim de başıma geldi bir kalemde sildim onu hayatta affetmem, hayatımda öyle birisi olmamış sayarım .....

arkaşlar ilginiz için tşkler yalan sevdiğinden gelince yıkıyor zaten insanı ne diyelim mevlam rahmetiyle islah etsin yalan söyliyenleri

yılandan korkmam yalandan korktuğum kadr:1closedeyes:
ama bende yalan sölerım zaten cok normal dıe dusunuyorumm ama asla sonu kötuye gıdenn bı yalanda bulunmadım allahtan bulundrmasın eee aradada yalan sölemek gerekır dıe dusnuyorum ama ucunu fazla kacrmadan

Bence yalan söyleyen karşısındakini kandırmaz kendini kandırır... Karşısındakini aptal yerine koymaz, kendini koyar :1closedeyes: Çünkü er yada geç yalanı çıkar ortaya o zaman kaybettiğiyle, insanların gözünden düştüğüyle kalır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…