Yakn zamanda Nianlanacak ve Nianlanm kzlar, buyurun sohbete:)

kızlarr bir sorum var .. nişan gelip geçtikten sonra ufak ufak çeyiz hazırlıkları başlayınca erkek tarafı geline neler almalıdır? mesela iç çamaşrıları vs..çeyizin eksiklerini filan alır mı?

günaydınlarrr...gracem ben kıza bazı özel günlerde hediye almayı düşünüyorum mesela bayramda bir şarjlı süpürge alacağım, öğretmenler gününde bir başka eşya...yılbaşında yine buna benzer bişey alabilirim...düğüne kadar böyle bişeyler alıp katkı yaparım dedim...sonuçta benim oğlum da kullanacak...opuyorumnanaktan

ya bende bılmıorum onu gracecım biz bi nişan alısverısınde aldık öle gecelık camasır bı de söz alısverısınde aldık öle gecelık falan onun harııcnde tekrar alıserıse cıkılır mı kı

günaydınlarrr...gracem ben kıza bazı özel günlerde hediye almayı düşünüyorum mesela bayramda bir şarjlı süpürge alacağım, öğretmenler gününde bir başka eşya...yılbaşında yine buna benzer bişey alabilirim...düğüne kadar böyle bişeyler alıp katkı yaparım dedim...sonuçta benim oğlum da kullanacak...opuyorumnanaktan

desibel abla maşallah valla kendi kızına ceyiz düzüyor gibisinzemuszemus

desibell ablacğım hoşgeldinn nasılsın ... nasıl geçti nişan anlatsana ablacığım :kedi:

desibel abla maşallah valla kendi kızına ceyiz düzüyor gibisinzemuszemus[/QUOTE]
yemyeşil cnm benim yani ıvır zıvır alacağıma kalıcı almalı diye düşündüm tatlım...
desibell ablacğım hoşgeldinn nasılsın ... nasıl geçti nişan anlatsana ablacığım :kedi:
gracem atlattık biz şükür darısı başına inşallah...walla güzel geçti...ilk dans müziği olarak top gun film müziğini seçmişler harikaydı.(Take my breath a way) tavsiye ederim...pasta kesilirken Sibel Can'ın her şey aşkımız için çaldı...kıpır kıpır güzeldi...ben de nişan masa çiçeğini statüs diye bir çiçek var bilirsiniz (adını yanlış yazmış olabilirim) canlı ama su istemiyor ondan yaptırdım pembe ve beyaz...onlar bir büyük cam tabakla çukulata getirmişlerdi o tabağın içine büyükçe yaptırdım hem ilerde evinde dekor olarak kullanır...ayrıca daha önce prova yapmışlar birlikte harmandalı oynadılar...bunu da herkes çok beğendi...bir de ben lavanta keseleri yaptırdım davetli bayanlara bunları takdim ettik...işte böyle gracem...aklıma gelirse yine anlatırım...opuyorumnanaktan

valla bi nişan alışverişi olacak. sorasında özel olarak çıkılmazda. herkes kdnce içinden geldiği kadarıyla bişiler alır isterse. mesela kayınvalidem daha önce söylemiştim. tupperdan bisürü şey almış. zamanla onları bana getirecek. ekmek yapma makinası almış. bayramlarda giyim vs yapılmıcak. öle anlaştık. oyüzden arada herkes isterse kndnce gücü yettiği kadar bişiler yapacak.

ayy ablacğım ne güzel anlatmışşsın ilk dans müziğini biliyorum çok güzel bir seçim maşalalh:nazar: her detayı düşünüyorsun wallaa helal olsun ... ne güzel ne ince birisin ki sen gelinini kızın gibi görüyorsun her detayı düşünüyorsun... lavanata keseleri ben de dağıtacağım nişanımda güzel bir hoşluk oluyor... ben de pasta müziği arıyordum bakalım sible canın o şarkısnı bir dinleyeyim ben de:1hug: ayrıca harmandalı oynalamarı çok güzel olmuştur eminim ...

gracem ben nişan bohçası olarak nişandan bir hafta önce götürdüm...Bir kırmızı çekçekli bavul aldım onun içine eşyaları koydum...söz de bir kadife kaplı sandık almıştım...ayrıca nişanda bir deri tepsi aldım...onun içine de bir bohça serip kozmetik ürünleri, kolonya, manikür seti vs koydum tatlım...hem bavulu hem de deri tepsiyi de ilerde kullanır kalıcı oması için böyle seçtim...öyle büyük aliminyum tepsi fln almadım...zemuszemus

merhaba kızlar benim 2 haftaya nişanım var hayırlısıyla.cuma günü yemeğe gidip herşey iice konuşulcak.ama ben çok gerginim altın muhabbeti yapılcak.aşkımın fazla bişiyi yok.sşzlere kaçtane bilzeik takıldı yada ne bilim nişandan önce ben nasıl davranmalıyım

desibel abla maşallah valla kendi kızına ceyiz düzüyor gibisinzemuszemus[/QUOTE]
yemyeşil cnm benim yani ıvır zıvır alacağıma kalıcı almalı diye düşündüm tatlım...

gracem atlattık biz şükür darısı başına inşallah...walla güzel geçti...ilk dans müziği olarak top gun film müziğini seçmişler harikaydı.(Take my breath a way) tavsiye ederim...pasta kesilirken Sibel Can'ın her şey aşkımız için çaldı...kıpır kıpır güzeldi...ben de nişan masa çiçeğini statüs diye bir çiçek var bilirsiniz (adını yanlış yazmış olabilirim) canlı ama su istemiyor ondan yaptırdım pembe ve beyaz...onlar bir büyük cam tabakla çukulata getirmişlerdi o tabağın içine büyükçe yaptırdım hem ilerde evinde dekor olarak kullanır...ayrıca daha önce prova yapmışlar birlikte harmandalı oynadılar...bunu da herkes çok beğendi...bir de ben lavanta keseleri yaptırdım davetli bayanlara bunları takdim ettik...işte böyle gracem...aklıma gelirse yine anlatırım...opuyorumnanaktan

siz erkek annesi oluyorsunuz sanırım...maşallah size sizin gibi erkek anneleri var mı ya???

ne kadar güsel. erkek annesi olarak çok özenmişsiniz. bnm kayınvalidemde böle. inş hep böle devam eder. herşeyi çok güsel düşünmüşsünüz.

gracem ben nişan bohçası olarak nişandan bir hafta önce götürdüm...Bir kırmızı çekçekli bavul aldım onun içine eşyaları koydum...söz de bir kadife kaplı sandık almıştım...ayrıca nişanda bir deri tepsi aldım...onun içine de bir bohça serip kozmetik ürünleri, kolonya, manikür seti vs koydum tatlım...hem bavulu hem de deri tepsiyi de ilerde kullanır kalıcı oması için böyle seçtim...öyle büyük aliminyum tepsi fln almadım...zemuszemus
abla sana maşallahh demek istiyorum vallaa:nazar: keşke herkes senin gibi olsa ... ne güzel her detayı düşünüyorsun bu da nekdr önem verdiğini gösterir herşey para zenginlik demek değil elinden geeni yapmaktır önemli olan görüyorum ki anlattıklarından sen hereyi dört dörtlük yapıyorsun valla çok güzel bir örneksin ablacığımalkisalkisalkis:nazar:

merhaba kızlar benim 2 haftaya nişanım var hayırlısıyla.cuma günü yemeğe gidip herşey iice konuşulcak.ama ben çok gerginim altın muhabbeti yapılcak.aşkımın fazla bişiyi yok.sşzlere kaçtane bilzeik takıldı yada ne bilim nişandan önce ben nasıl davranmalıyım

hoşgeldin canım aramıza tarih tam olark agustosun 8 i filan mı? wallaa tatlım bizde öyle birşey konuşulmadı .. ne takarsa herkes kendi onuru şerefi için takıyor bunlar adetlerimiz malum elinden geleni yapacaksın .. sözlümün annesi sordu yapılacak birşey var mı ? bir arzunuz var mı diye ? ama illa şu alınacak yok bilezik şukdr filan asla bu tarz konuşmalar hoş olmuyor bence... o yüzden bizde o tarz şeyler yok..

biz takı muhabbeti fln hiç yapmadık...artık öyle şeyler var mı ki?kafamçokkarıştı sözde bir tektaş ve beyaz altın bileklik taktık...onlar da küçük altın taktılar oğluma tüm aile...yani 8-10 kadar oldu...nişanda da 3 bilezik ve bir beyaz altın kolye taktık...düğünde de incili set almayı düşünüyoruz bu kadar...:kedi:

ne kadar güsel. erkek annesi olarak çok özenmişsiniz. bnm kayınvalidemde böle. inş hep böle devam eder. herşeyi çok güsel düşünmüşsünüz.

abla sana maşallahh demek istiyorum vallaa:nazar: keşke herkes senin gibi olsa ... ne güzel her detayı düşünüyorsun bu da nekdr önem verdiğini gösterir herşey para zenginlik demek değil elinden geeni yapmaktır önemli olan görüyorum ki anlattıklarından sen hereyi dört dörtlük yapıyorsun valla çok güzel bir örneksin ablacığımalkisalkisalkis:nazar:

Sağolun canlarım...ben kayınvalide imajını kırmak istiyorum artık...sizler de bizim evlatlarımızsınız...sizleri de bir anne-baba yetiştirdi..ben nasıl emek verdiysem onlar da emek verip büyüttü kızlarını...onun için felsefem HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN...bu arada ben 1965 d.luyum sizlerden epey büyüküm ama sizinle burda paylaşımda bulunuyorum...bu da ayrıcalık benim için beni aranıza aldığınız için...opuyorumnanaktan

olur mu ablacğım burda sohbet ediyoruz fikir danışıyoruz hem senin gibi yol yordam bilen birinin tecrübelerine ihtiyacımız var valla ... opuyorumnanaktan

banada biraz moral hemde fikir verin kızlar.nişana kadar gerginlikten ölmesem ii.bu altın muhabeti beni çok yordu.onların elinde yokmuş nişanda 2 tane takcaklarmış .bizimkilerde omzna nie nişan yapıyoz ne anlamı var dio.aramız açılcak die korkuyom.orta yol bulunsa.3 bileziği daha vardı onu akrabasına vermiş borç olacak işmi şimdi nediyim.ah ahhh cuma yemeğe gitcez bakalım karışmıyorum ben hiç zaten ama yinede böle bi sorun çıkarsa die keyfim kaçıyo .sizin nasıl geçti nişan arifesi

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
25 temmuz-cadısıla87
25 temmuz-heath19
25 temmuz Çilek
26 temmuz-nnisanyagmuruu - söz
agustos ayında... .life-city
1 agustos-nnisanyagmuruu- nişan
8 agustos-em4561
8 agustos-snmery
15 agustos-graceful
15 -16 agustos-ppamuk
26 eylül-Lepi
Eylül-Ocean
eylül-diloom
22 kasım-uğur böceği.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

evet abla senin tecrübelerinden yararlanıcaz bizde.... ya nisan yağmuru bu tupper dediğin ne ben anlamadım?

X