yakınlarını kaybetme

asutay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
527
4
merhaba arkadaşlar
ben bu aralar çok bunaldım ve sizlerle paylaşmak istiyorum,belki biraz destek belki de akıl almak için. çevremde birkaç kişi kanserden dolayı kaybettim. beni en çok etkileyen halamın teşhisten 20 gün sonra vefatıydı. yıllarca ölenlerin arkasından ağlamadım, nezaman birisi bir yakınını kaybedip ağlasa taş kesiyorum ama evde yanlızken e ufak bir ölüm haberine bile hüngür hüngür ağlıyorum.
kayın pederim ..ki melek gibi bir insandır. 2 -3aydır hasta. önce kalbinde su toplaması var dediler. devamı akciğer filmi çekmişler bişey çıkmamış?? 10 gün önce bayılmış,sonra tekrar tekrar ...zaten bir ay önce tatilde sık sık görüştük hergün daha kötüleşiyordu. eşimi uyardım,annesini ama Allah onlara göstermedi.ben 10 gün rüyamda gördüm her sabah ağladım, yalvardım dr a götürün diye ama bayılıncaya kadar bişey yok dediler. geçen cuma akciğeri bitmiş kanser dediler,ank ya sevk ettiler. yattığının ertesi günü beyin tümörü,ondan sonraki günde batında küçük lenf nodları tespit edildi. beyin için gittiğimiz dr 1 ayı var demiş eşime. şuanda hastanede ve her gün ilaç ve serumlarla daha iyiye gidiyor gibi görünüyordu. bu sabah serum bağlamadılar,tekrar rahatsızlıkları ortaya çıktı. biliyorum ki son safhaya gelince dr lar sadece hastayı rahatlatmaya yönelik çalışıyor. kan tahlilleri nnormal ama içi günden güne eriyor. eşime anlatmaya çalıştım anlamadı. babam iyi dedi ve görev yeri olan ile döndü. biliyorum ki ileride çok pişman olacak o son günlerde babasına sarılıp öpemediğine ama gitti,belkide babasını sona gidişine tanık olmaya dayanamadı.ben ankarada annesi ve kardeşi ile babama destek olmaya çalışıyorum. bugün hep babamın vefat haberini alacakmışım gibi hissettim.neden bilmiyorum. ama çok bunaldım ,öyle bir durumda nasıl davranmalıyım bilmiyorum.eşime bunu nasıl söylerim,ben bu üzüntü ile nasıl başa çıkarım,onlara nasıl destek olurum...Allahım kimseye yaşatmasın. isyan etmem asla,Allah anamı babamı beni kardeşimi ve tüm sevdiklerimi korusun. bugün çok korkuyorum çok... desteğinize çok ihtiyacım var arkadaşlar.bir de ne olur kırmızı etten,sigaradan uzak durun hepiniz.sevgi ve sağlıkla kalın

ahh canım seni en iyi ben anlarım
ama insanın işte başına gelmeyince çoğu kişi anlamıyo değerini
allahtan acil şifalar diliyorum

allah şifa verdin bilirim cnm insan yakınını kaybetmeden içinde acıyı hissedemio maalesf

arkadaşım,Allah yardımcın olsun...1,5 yıldır o kötü hastalıkla,her gün yüz yüzeyim.ve maalesef bir tesellisi yok.Allaha çektirmesin diye dua etmekten başka şansımızda yok.yapılacak şeyler bir noktada bitiyor ve sadece acı çekmemesi için dua edebiliyorsun.benim hastamında,akciğer kanseri var,beyin metastazı oldu,şuan bütün vücuda yayılıyor.
eşin büyük ihtimalle onu öyle görmeye dayanamadığı için gitmiştir.çünkü sanıyorum erkekler bu tip konularda biz kadınlar kadar dayanıklı değiller.bazı şeyleri bizim kadar güçlü karşılayamıyorlar.
şu an farkında olmasada bilinç altında emin ol babasını kaybetmeye kendini bir şekilde hazırlamaya başlamıştır.
sana tek söyleyebileceğim,güçlü ol,güçlü ol ki,geride kalanlara yardımcı ve destek olabil.

Allah acil şifalar versin.bende acayip derecede yakınlarımı kaybetme korkusu var.düşüncesi bile beni mahfetmeye yetiyo.çok geçmiş olsun.tekrar acil şifalar diliyorum,en kısa zamanda iyileşir inşallah..

arkadaşlar teşekkür ederim, dualarınızı eksik etmeyin Allah verdiği derdin şifasını da her zaman versin,kaderde varsa da çok acı çektirmesin.

arkadaşım,Allah yardımcın olsun...1,5 yıldır o kötü hastalıkla,her gün yüz yüzeyim.ve maalesef bir tesellisi yok.Allaha çektirmesin diye dua etmekten başka şansımızda yok.yapılacak şeyler bir noktada bitiyor ve sadece acı çekmemesi için dua edebiliyorsun.benim hastamında,akciğer kanseri var,beyin metastazı oldu,şuan bütün vücuda yayılıyor.
eşin büyük ihtimalle onu öyle görmeye dayanamadığı için gitmiştir.çünkü sanıyorum erkekler bu tip konularda biz kadınlar kadar dayanıklı değiller.bazı şeyleri bizim kadar güçlü karşılayamıyorlar.
şu an farkında olmasada bilinç altında emin ol babasını kaybetmeye kendini bir şekilde hazırlamaya başlamıştır.
sana tek söyleyebileceğim,güçlü ol,güçlü ol ki,geride kalanlara yardımcı ve destek olabil.

canım çok geçmiş olsun Allah sabır versin, en zoru da beyin metastazının etkilerini görmek. ya inan dayanamadım dün, o adamcağızı böyle sinirli,unutkan görmeye. Allah sizlere de bizlerede güç kuvvet versin. dün gece uyuyamadım bir haber alıcam diye, zamanın olmadığını bilsemde acaba diyorum. 10 gündür her gece rüyamda babamla bişeyler yapıyoruz. dün yemek yedik,müzik dinledik,bu gece gördüklerimi tam hatırlayamıyorum...bilmiyourm ben mi çok duygusalım,kayınpederimi çok seviyorum ondan mı..renk falan kalmadı yüzümde. kendi sağlık problemlerimde var. yarın onlar içi dr a gidicem sanırım ihmal edilmemeliler. aynı tahlilleri dr um da bana yapmıştı kışın.
tekrar geçmiş olsun Allah sabır ve güç versin

canım benim çok geçmiş olsun allah sabır versin çok zor göz göre göre bir yakının gözler önünde erimesi.arkadaşın dediği gibi eşin babasını o şekilde görmeye dayanamamış ve gitmiştir.canım allah sana güç ve sabır versin.
bende geçen hafta acı bir olay yaşadım halam balkondan düştü ve kurtulamadı kaybettik.daha 40 yaşındaydı.ani ölümde çok acı.hala üzerimden atamadım ve öldüğüne inanamıyorum.

Allah tan acıl şifalar diliyorum ve kayınpederın için en hayırlısı olur inşallah,böyle durumlarda bazı insanlar bu acıya dayanamıycaklarını düşünüp uzaklasmak isteyebılırler,yanı erıdıgını gözlerıyle görmekten cok korkarlar.halamdan bılıyorum rahmetlı babaneme cok düşkündü ama hastalık ilerledıkce sadece görmeye gelıyodu ve hastanmede yanında kalmıyodu hep bı bahane söylüyodu.annemlerde kızıyoplardı belkı son günlerıdır ayrılma yanından dıye,ama halam hayır annem ıyıye gıdıyo iyileşcek diyodu.fakat acı son geldı tabı,biz halamın davranıslarının sebebını sonradan farkettık tabı,o annesını öyle görmeye dayanamıyordu o yüzden bı kacıs vardı,canım eşinde böyle olmus olabılır tavsıyem onu cok sıkıstırma ve bı sekılde bu fıkre alısmasını sagla ve asla onuda yalnız bırakma

Once Allah sifasini versin insanin yakinini kaybetmesi cok acidir eminim ama malesef bazen parmagimizi keseriz o kesik sizladikca aslinda parmagimizin ne denli hassas oldugunu anlariz en son noktada dr kosariz bazen kendimize bakmayi bilmiyoruz artik hersey araba 2adimda araba kullaniyoruz yedigimize ictigimize dikkat etmiyoruz ya icilen sigaralar sonuctada bazi illet hastaliklar gittikce artti ve baslica olum nedeni oldu keske onune gecebilsek sevdiklerimizi biraz daha yanimizda tutabilsek veya kendimiz uzun yillari hasta degil saglikli yasayabilsek bu yuzyilda bu ne kadar mumkun bilinmez insan once kendinin dr olmali bedenini iyi taniyip gerekenleri yapmali

teşekkür ederim arkadaşlar. bugün aklım hepten karıştı,farklı boyutlarda hüzünler yaşamaya başladım. kayınvalidemle biraz konuştuk. ilaçlara rağmen babamın hafıza sorununun ve daha gergin hareketlerinin o da farkına varmış. Allah kimseye yaşatmasın.
bugünlerinde babama destek olmaya çalışıyoruz,bir yandan da gelecek te ne olur tedirginliği belirmeye başladı. görümcem küçük bir ihtimal de olsa üniversiteyi kazanırsa ve il dışına giderse kayınvalidem tek başına kalacak.öğretmen olduğu için belki tayinini ister kızının yanına gider. Ama başlarında erkek olmadan yaşamaya alışık değiller, kayın validemin her sözü babama emir gibiydi,çöpleri dökmek kayın pederimin görevi olduğu için kayınvalidem çöp döktüğünde bile kendisi için ağır bir şeyyapmış gibi geliyordu .desteğe hemde çok desteğe ihtiyaçları olacak.
biz seneye tayinciyiz,yanlarına gelsek kayınvalidem de görümcem de daha bir iki ay öncesine kadar bizi ayırmak için komplolar düzenliyorlardı,bu acının sisi üzerlerinden kalktıkça evliliğim hepten sarsılacak. bu dünyadan sadece melek babam gitmeyecek,bizim yaşantımız bile değişecek.
bugün kayınvalidemle konuşana kadar bu kısmını hiç düşünmemiştim hayatın. kaynanam babamın başını beklerken bunların hesabını bile yapıyordu. sanki ucuz hesaplarmış gibi geliyor bunlar,babam gibi melek bir insanın hayat savaşının yanın da
.sanırım babamın en yakınları,kızı ,oğlu,eşi benden daha farklı bakıyor tüm bunlara. kayınvalidem bu planlara girmese benim aklımdan bile geçmeyecekti. hayat daha neler öğretecek,bir çiçeğin soluşunun hüzünle takipçisi olacağımız,onu yeşertmek için çabalayacağımız yere, yerine koyacağımız kaktüslerin hesabına düşüyoruz. sanırım hayat dedikleri bu ve ben duygularımla yaşadığım hayatta hesap yapmadığımdan çok yıpranıyorum.
yarın sağlık sorularım için önce hastaneye sonrada babamın yanına gidicem. bu zor süreçte bir nevi günlük gibi olacak belkide sizinle paylaştıklarım. yine de Allahtan umut kesilmez dualarını eksik etmeyin arkadaşlarım

canım allah yardımcınız olsun. bende geçen sene babamı akciğer kanserinden kaybettim.hastalığını çok zor ve geç teşhis ettiler.ne yazık ki onlar teşhis edene kadar kemiğe,beyne,yemek borusuna sıçradı.kemik metastazı yaptığı için doktorlar tedaviden fazla bir şey beklememizi söylemişlerdi.her şey altı ay içinde olup bitti.hala kötü bir rüya gibi gelir bana.atlattığımı söyleyemem hastalığı süresince ondan gizli köşelerde ağlardık.ümidimizi hiç kaybetmedik ama yine de her sabah uyandığımızda acaba nefes alıyor mu diye gidip yoklardık.bir de asıl kabullenemediğim babamın henüz 50 yaşında tam rahat nefes alacağı bir zamanda gitmesiydi.o günlerden hafızama kazınan çok şey var ama en önemlisi ben hayata bu kadar bağlı yaşamayı bu kadar çok seven bir insan daha görmedim.o nedenle kimse ilerde başına ne geleceğini bilmiyor.yapmak istediğiniz ne varsa imkanlarınız el veriyorsa yapın ve sevdiklerinizi ihmal etmeyin.allah hastalara acil şifalar yakınlarına da dayanma gücü versin.

canım allah yardımcınız olsun. bende geçen sene babamı akciğer kanserinden kaybettim.hastalığını çok zor ve geç teşhis ettiler.ne yazık ki onlar teşhis edene kadar kemiğe,beyne,yemek borusuna sıçradı.kemik metastazı yaptığı için doktorlar tedaviden fazla bir şey beklememizi söylemişlerdi.her şey altı ay içinde olup bitti.hala kötü bir rüya gibi gelir bana.atlattığımı söyleyemem hastalığı süresince ondan gizli köşelerde ağlardık.ümidimizi hiç kaybetmedik ama yine de her sabah uyandığımızda acaba nefes alıyor mu diye gidip yoklardık.bir de asıl kabullenemediğim babamın henüz 50 yaşında tam rahat nefes alacağı bir zamanda gitmesiydi.o günlerden hafızama kazınan çok şey var ama en önemlisi ben hayata bu kadar bağlı yaşamayı bu kadar çok seven bir insan daha görmedim.o nedenle kimse ilerde başına ne geleceğini bilmiyor.yapmak istediğiniz ne varsa imkanlarınız el veriyorsa yapın ve sevdiklerinizi ihmal etmeyin.allah hastalara acil şifalar yakınlarına da dayanma gücü versin.

canım teşekkür ederiz. kayınpederim sanırım o kadar bağlı değil yaşama. gözleri hiç parlamıyor,devamlı Allah hayırlısını versin diyor. daha 46 yaşında,beyin dr u bir ayı var ,akciğer için dayanır derlerse amelyat ederim 3 ay daha yaşar demiş.akciğer dr u durumu kötü ama %100 kanser diyemiyoruz araştırıyoruz diyor.cts den beri serum verilmiyor ve babam çok sinirli,ağrıları var, tekrar kilo aldı, rengi dışında görünümü iyi ama bir ayın 1 haftası geçti bile.Allah kimseye bu acıları yaşatmasın,çevremde öyle çok kişi yaşadı ki hiç aklıma gelmezdi kayınpederiminde bu illetle karşılaşacağı. Dualarınızı eksik etmeyin canım. sizin de başınız sağ olsun.

Allah acil şifalar versin inşallah

canım benim çok geçmiş olsun allah sabır versin çok zor göz göre göre bir yakının gözler önünde erimesi.arkadaşın dediği gibi eşin babasını o şekilde görmeye dayanamamış ve gitmiştir.canım allah sana güç ve sabır versin.
bende geçen hafta acı bir olay yaşadım halam balkondan düştü ve kurtulamadı kaybettik.daha 40 yaşındaydı.ani ölümde çok acı.hala üzerimden atamadım ve öldüğüne inanamıyorum.

canım başınız sağolsun,Allah sabır ve sağlık versin.
eşim dün gece rüya görmüş babsı uçurumdan düşüyormuş,sonra babasının bir kolunu felçli görmüş,babası tutamadım oğlum görüm ama elini tutamadım demiş.
biliyorum ki babası gitmesini hiç istemedi. ama o ya buna dayanamadı ya da ölen ölür kalan sağlar bizimdir diye düşündü. çünkü babam ölünce gelir annemle 10 gün kalırım diyor. Anne burada olacak ama o baba, o melek adam geri gelmeyecek. son nefesinde oğlunun elini tutamayacak,o babasından helallik alamayacak.
ileri de çook pişman olacak.off off ya ben çok duygusalım ya da kendi evlatları bile bencillik yapıyorlar. görümcem bugün saçına cila attırmış,fönlenmiş,ziyaret saatinin ortasında babasını görmeye geldi.yorum yapmıyorum benim aklım almıyor. Allah esirgesin hepimizi.

İnsan çok yakınını kaybedince inanamıyor. İnanmak istemiyor...Allah kimseye vermesin diyoruz ama gelin girmedik ev varmış ama ölüm girmedik ev yokmuş derler...
güçlü olmak lazım..Allahın vermiş olduğu bir güç var zaten...Yoksa nasıl dayanırdımki ben....
Allah acil şifalar versin..

bugün yeniden tomografi çektiler birazdan gidip sonuçlara bakıcam arkadaşlar. kayınvalidem mezotel hüce tespit edilmiş diye aradı,ama iyi huylu mu kötü mü tespit etmemişler. çok küçük bir ihtimal altından başka hastalık çıkabilir diye oyalıyorlar. beyne akciğer kanseri metastas yapıyor,batında da var. of of belki de kemo terapi için bile geç,beyin dr unu söylediği doğru. ağrıları da başladı. gerçekleri söyleseler açık açık adam belki memleketinde ölmek isteyecek. beyin uzmanı 1 ay dedi,bir ayın 1 haftası gitti bile. çok sinir oluyorum

herkes sıgara ıcmeye ve kola ıcmeye katkı maddelrı oan urunler kullanmaya devam edıyor
malesef kımse onlem almıyor
senın gıbı duarlı kısılerı gordujc kendımı tek hızssetmıyorum
ama ınan kımse kılını kıpırdatmıyor
bu sıtede kolanın zaraları sıgaranın zaraları organık urunlere talebın artması ıcın ugrasyorum
detarjanların camasır suyunun bıle organıgı var dıye bas bas bagırıyorum
ama nerede kaynana gorumce olayı var herkes oraya yogunlasıyor
esıme bıle bıraktıramıyorum
benımde kayın pederım karacıger kanserınden öldu esım genede bırakmıyor
buduruma cok uzuluyor ama genede bırsey yapamıyorum
bıktım sevgdıgım ınsanların sıgara ıcmasınden oofff
ınsanlar kendıne zara verev seyı ıcmeyı neden ısterkı
ıntıhar etmek kadar sacma bısey buuuu

tatlım eşimde bende sigara içmiyoruz, ben bekarken daha dikkat ederdim sağlığıma,kırmızı et bile pek yemezdim. eşimide daha duyarlı yaparım bundan sonra.elinde bu konularla ilgili dökümanlar falan varsa bana gönder ben de mail atayım ve öğrencilerime duyurayım. elimden geldiğince insanlığa önem veren,hayatı önemseyen öğrenciler yetiştirmeye çalışıyorum. birşey deme den geçemeyeceğim(beni bağışla) benimki en fena örnekleri kaynana görümce olaylarının,4 saat kalabildim bugün hastanede. bana kolidorda etmediği kalmadı,yemin ederim diğer refakatçi teyzeleer tuhaf tuhaf bakmaya başladı kaynanama.

X