yakınlarını kaybetme

asutaycım çok çok geçmiş olsun.ALLAHTAN ÜMİDİNİZİ KESMEYİN canım.o öyle büyükki...sabır sadece,ve ölümü bir yok oluş olarak düşünmeyin,hepimiz orada buluşacagız bir gün,ama herkesin bir sırası var işte.biz2005 yılında 32 yaşında amcamın oglunu kalp krizinden kaybettik.daha sonra çok sevdigimiz bir aile dostu ablamızın eşini aynı yine kalp krizinden oda o 40 bile degildi..en son teyzemin oglunu geçen yıl kaybettik oda 34 yaşında siroz oldu ve hayatı boyunca içkiyi elinden bırakmayan biriydi çok severdik çok iiyiydi ama içki işte..ALLAH bu içkiyi çıkaranın cezasını versin.şimdide teyzemin oglundan sonra babasına aynı şeyden hasta ve doktorlar eve göndermiş dün.3 güne ya çıkar ya çıkmaz demişler..offf çok zor arkadaslar.ben bu ölüm haberlerine öyle alıştım ki.ilk oldugunda kabullenemiyoruz duydugumuz ande,saçımızı başımızı yoluyoruz ama sonra insan mecburen alışıyor ve artık ölümlere çok üzülmek yerine metanetli oluyor.ölenlerin aglamaya degil bol bol duaya ihtiyacları var çünkü.sanki bizim basımıza hiç gelmicekmiş gibi düşündügümüz için belki de çok üzülüyoruz.ama ALLAH sabrını veriyor inanın.ALLAH sizi ve tüm sevdiklerinizi korusun ve saglıklı uzun ömürler versin...

asutaycım çok çok geçmiş olsun.ALLAHTAN ÜMİDİNİZİ KESMEYİN canım.o öyle büyükki...sabır sadece,ve ölümü bir yok oluş olarak düşünmeyin,hepimiz orada buluşacagız bir gün,ama herkesin bir sırası var işte.biz2005 yılında 32 yaşında amcamın oglunu kalp krizinden kaybettik.daha sonra çok sevdigimiz bir aile dostu ablamızın eşini aynı yine kalp krizinden oda o 40 bile degildi..en son teyzemin oglunu geçen yıl kaybettik oda 34 yaşında siroz oldu ve hayatı boyunca içkiyi elinden bırakmayan biriydi çok severdik çok iiyiydi ama içki işte..ALLAH bu içkiyi çıkaranın cezasını versin.şimdide teyzemin oglundan sonra babasına aynı şeyden hasta ve doktorlar eve göndermiş dün.3 güne ya çıkar ya çıkmaz demişler..offf çok zor arkadaslar.ben bu ölüm haberlerine öyle alıştım ki.ilk oldugunda kabullenemiyoruz duydugumuz ande,saçımızı başımızı yoluyoruz ama sonra insan mecburen alışıyor ve artık ölümlere çok üzülmek yerine metanetli oluyor.ölenlerin aglamaya degil bol bol duaya ihtiyacları var çünkü.sanki bizim basımıza hiç gelmicekmiş gibi düşündügümüz için belki de çok üzülüyoruz.ama ALLAH sabrını veriyor inanın.ALLAH sizi ve tüm sevdiklerinizi korusun ve saglıklı uzun ömürler versin...

canım başınız sağolsun,inan kayıplarınız için çok üzüldüm Allah rahmet eylesin. teyzenin eşine de geçmiş olsun. umarım dr lar yanılır.
bugün kayın pederimin böbrek ve birkaç yerie daha yayıldığını öğrendik,en hızlı yayılan türüymüş. zaten o da hergün biraz daha soluyor.ben daha 12-13 yaşındayken halam bu illete yakalandı,3 ay dediler 20 gün sonra gitti.ardından 3 amcam kalp krizi geçirdi ve 1 yıl içinde aynı evi paylaştığımız babaannem gitti. o kadar çok tanıdığı bu illete kurban ettik ki. sanırım o metanet nispeten oluyor,ama ilk kez aklım başımda ve gerçekten sevdiğim bir insan,üstelik benim yanında olmam gereken bir zaman şu günler. eriyip gidiyor,hergün sanki 10 yıl yaşlanıyor. gidiyor,elimizden kayıp gidiyor...

10.09.08 babamızı kaybettik. çok acı çekmediği için sevinsekte onu bir daha göremeyecek olmak,özlemek insanın içini acıtıyor. ilk kez bir ccenaze gördüm,hep korkarım sanırdım ama insan sevdiğinden asla korkmuyormuş. Rabbim bu hastalıkla mücadele eden hasta ve yakınlarına merhamet etsin. Allah sabrını verir denildiğinde hakaret gibi geliyordu ama doğruymuş,Allah o kadar büyük ki onunda sabrını veriyor.

Basiniz sagolsun canim.
Hayran kaldim böyle duyarli bir insan olduguna.Cünkü cok duygulu bir sekilde anlattin hep gelismeleri kayinpederin hakkinda.
Allah senin anne ve babana uzun ve saglikli ömürler versin.
Hayat böyle iste, herseyden ders almamiz lazim...Buda sana bir ders olsunki, hayata dört elle sarilman icin. Gördügün gibi hayat birden bitebiliyor ve hersey ama hersey yalan oluyor.
Kendi hayatinin kiymetini bilmen dilegi ile..
sevgiler

napıcaz canım üzülmakle olmuyoki benimde başıma gelmedi ama yakınlarımı kaybetmekten çok korkuyorum ama hepimizin gidiceği yer orası korkunun ecele faydası yok güzelim allah yardım etsin allah şifa versin kendini çok üzüp harap etme olan sana olur unutma:çok üzgünüm:

Ben çok üzüldüm ,başınız sağolsun ,Rabbim geride kalanlara sağlık versin inş.başından beri yazınızı ve anlık bilgilerinizi takip ediyordum.fakat yazılara katılamadım .çünkü benim babamda mide ca sı var.ve bizde bu olayı 2 ay önce öğrendik.çok acı .midesini komple aldılar ve kemoterapiye başladılar.inşallah iyileşecek.

Ben çok üzüldüm ,başınız sağolsun ,Rabbim geride kalanlara sağlık versin inş.başından beri yazınızı ve anlık bilgilerinizi takip ediyordum.fakat yazılara katılamadım .çünkü benim babamda mide ca sı var.ve bizde bu olayı 2 ay önce öğrendik.çok acı .midesini komple aldılar ve kemoterapiye başladılar.inşallah iyileşecek.:1no2:

Ben çok üzüldüm ,başınız sağolsun ,Rabbim geride kalanlara sağlık versin inş.başından beri yazınızı ve anlık bilgilerinizi takip ediyordum.fakat yazılara katılamadım .çünkü benim babamda mide ca sı var.ve bizde bu olayı 2 ay önce öğrendik.çok acı .midesini komple aldılar ve kemoterapiye başladılar.inşallah iyileşecek.:1no2:

umarım kemoterapi babanzda işe yarar ve daha sağlıklı bir şekilde beraber olursunuz.

başınız sağolsun canım allah rahmet eylesin

arkadaşlar desteğiniz için teşekküler ederim. pazar günü babamızın 40 ıydı. bazen kendi telaşemize kapılıp unuttuğumuz günler oldu. normalde eşimle ben kayınpederimden 1000 km uzakta yaşıyorduk,günlük yaşantımızda çok telefon ile de görüşmezdik. malesef ayrılıklar çok zor. Allah sabrını veriyor ama bazen takım elbiseli herhangi biri bile bir daha görmeyeceğiniz,koklayamayacağınız hissini yaşatı veriyor..
şu dünya da ne birşeyleri kafanıza taktığınıza değiyor ne de insanlarla yaptığınız mücadelelere. bu yaşadıklarım hayatımı gerçekten de çok değiştirdi. insanız elbette değmeyen şeylere takılmaya devam ediyoruz ama kendimizi kontrol altında tutmakta fayda var..
bugün eşimde akciğer tomografisi çektirdi.dr lar ciğerlerinin rontgenini görünce sigara mı içiyorsun falan diye de sormuşlar. pts sonuç alıcaz,umarım tanıdığım tanımadığım,dostum,düşmanım kimse o hastalıkla karşılaşmaz ve kaderinde o hastalık varsa da çok çekmez.
sevdiklerimiz giderken bizlerden de hep bir parça götürüyorlar. tek teselliniz o insanız kırmadığınız için şükretmek. çok şükür babamı bilerek hiç kırmadım ve kırıldığı hiç bir olayda olmadı. umarım o yufka yüreğinde de gizli de olsa bir kırgınlıkla gitmemiştir.

X