Yakın Olmadığın Birinin Düğününe Gitmemek

auroraria24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2024
33
34
31
Uzaktan bir akrabamızın yakın zamanda düğünü var. Samimi olduğum biri değil. 2 ayda 1 anca görüyorum. Düğün hediyesine ben de destek oldum fakat düğününe gitmeyi düşünmüyorum. Çünkü evim düğün yerine çok uzak, arabam yok ve altına verdiğim para kadar taksiye para vermek gereksiz geliyor.
Bugüne kadar yakın arkadaşlarım ve akrabalarım dışında kimsenin düğününe gitmedim. Düğün kutlama işlerini de çok sevmiyorum. Ben evlenirken mesela kına nişan işlerine hiç girmedim. Sadece nikah ile evlenmek istiyordum. Eşimin ailesi başka şehirde yaşadığı için mecburen orada düğün yaptık ama her saniyesinden nefret ettiğim anlardan biriydi.
Ama insanlar böyle şeylere çok önem veriyorlar.
Sırf yukarıdaki kişinin düğününe gitmicem diye herkes bana niye gelmiyorsun ki tarzı sorular soruyor. Laf sokuyor.
Ben insan ilişkilerinde soğuk biriyim. Karakterim tarzım bu.
Yakın bile değilim, size ne?

Son düzenleme:
Soru ney, "size ne?" mi

Ben de uzaktan çalışıyorum, gelenler oldu ki biz 2 ayda 1 değil hiç görüşmemiştik. Gelmeyenler de oldu tabii ki, bi tanesiyle 5 senedir beraber çalışıyorduk ona az üzüldüm ama diğerlerine ne niye gelmedin dedim ne aklımdan geçirdim. Siz de gitmek istemiyorsanız gitmeyin kime ne

Tebrik et katılamayacağım de arkadaşına, diğerlerine laf düşmez. O hengamede arkadaşın da kim geldi gelmedi çetele tutamaz aklına gelmez, çok samimi olmadığınız için önemsemez. Arkadaşlarınız değişiklik olsun beraber eğlenelim diye katılmanız adına ısrar ediyordur yoksa düğünün ekstrem bir özelliği yok neticede hepsi "erik dalı gevrektir" moduna bağlanıyor

Bir bahane uydurun gitsin. Ne bileyim doğruyu söyleyemiyorsanız bile hafta sonu eşimle 2 günlük bir tatil planımız vardı deyip geçin en kötü.
Arkadaşınıza da mesaj atıp tebrik eder, gidemeyeceğinizi belirtirsiniz. Diğerleri ne düşünürse düşünsün.

Muhabbetimin olmadığı birinin hediyesine bile katılmazdım ben. Düğününe katılmayın. Hediyeyi verecekler iletirler sizin de hediyeye ortak olduğunuzu ama katılamadığınızı. Siz de ayrıca öncesinden mesajla veya arayarak tebriğinizi iletirsiniz.

ben abimin düğününden bile kaçmistim sükür bir tane fotoğrafta kazayla çıkmışım da ‘düğündeydim yiaaa’ diyorum. kendi düğünüme de zorla götürüldüm. kaçmayayım diye esim nikahı düğünde kıymak istedi son anda iptal edebilecek potansiyeli gördü. bence artık bunların normalleştirilmesi lazım ya. düğünlerden neffreeettt. (pastalar da hep bayat zaten)

Bizim iş yerinde bir abi vardı.yine bu düğün dernek işlerinde para falan toplanırken açık açık söylerdi.bu kişi benim hayatımda bir yer işgal etmiyor ki niye paramı harcayayım, ben vermeyeceğim diye.başta ayıp gibi gelmişti ama sonra dedim ki haklı adam.benim hayatımda yeri olamayan 3,5 sene sonra sokakta görsem selam vermeyeceğim birine ne diye para harcamalıyım? Hem bu tarz ortamlar zevkli de olmaz ki.bir masada tek başına kös kös oturup, harcını(!) yatırıp geri dönüyorsun.sen orada var mısın yok musun düğün sahibi de dahil kimsenin umrunda değil ki.bence de çok saçma.

Altına ortak oldum, tebrikler dileklerimi de ilettim. Yuzyuze gorunce de tekrar bir tebrik eder boynuna sarilirim xd

Görev tamamlandı

Aynı işleri, katılmak iyi olur diyecektim ama 2 ayda 2 görüyormuşsunuz.
Canınız ne istiyorsa öyle yapın, ama katılsanız da iyi olur.

Bana çok haklı geldiniz.Hediyeye de katilmissiniz daha ne.2 ayda gordugunuz biri için fazla bile...

Buraya konu açacak kadar büyük bir sıkıntı / dert değil bu durum.
Gidip gitmeme durumu tamamen senin kişisel tercihin.
Bundan dolayı da hiç kimse sana hesap soramaz.
Kimseyi de ilgilendirmez.
Çok cevap verme gereği duyuyorsan da ; rahatsızdım der geçersin.
Sonuçta 1. derece yakının / akraban da değil.
Çok sinir ve kıl olurum böyle durumlara.

ben o ortak düğün hediyesine bile katılmazdım, bir kuruş da katkı yapmazdım
kendin söylüyorsun yakın değilim, samimi değilim görmüyorum bile diye
ben de bi dönem uzaktan çalıştım, sahiden ayda alemde bir görüyorsun iş arkadaşlarını
ha ben zamanında her gün çalıştıklarımın da düğün hediyesine katkı yapmayıp açıkça da söylemiştim
benim kendisiyle bi yakınlığım yok deyip geçmiştim kim ne düşünürse düşünsün
değer verdiğime dünyaları sererim ama bende değeri önemi olmayan biri için 1 tl bile vermem
insanların yaptıkları yorumları da hiç takma, gitme düğüne, neden katılmıyorsun diyene başka planım var de geç
amaaan zırt yani

Düğünlerde ve bebek görme etkinliklerinde yakın değilsem sadece ortak hediyeye katılırım gitmem. Yakınsam hediyeye katılırım yine ve herkesle beraber giderim, program bana uymuyorsa müsait zamanımda uğrarım. Yakın dostumsa ortak hediyeye katılmam kendim alırım ve belki tek giderim belki toplulukla fark etmez…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…