Yakın kız arkadaşım, enişteci sendromu.

Bazı kadınların cidden erkek gördüğü zaman eli ayağı farklı oynamaya başlıyor benimde böyle iki tanıdığım vardı sert bir şekilde hayatımdan çıkardım. Belli ki bu hanımefendi de öyle biri . Öyle olmasa dahi yersiz davranma sorunu olan biri . Ömrünüzün sonuna dek sinir uçlarınıza basan biri ile arkadaşlık edemezsiniz . Açıklama yapmadan kademeli şekilde mesafe koyun . Birde dışarıdan gören bir göze güvenin, erkek bir arkadaşınız kıskanıyor diye yorum yapmış . Dikkate almalisiniz. Başıma benzer bir olay geldi ve sonu hiç iyi bitmedi

yere pasta dusunce de bundan ev hanımı olmaz falan demesı. zaten öyle bı nıyetım yok dedm bende.
Mesela yani sizi neden kotuluyor? Gerçek dost açıkları kapatır . Şaka dahi olsa sizi negative çeken şeyleri duygusal iletişimde olduğunuz birinin önünde söylemez . 27 yıllık arkadaşım evlendiğinde eşini ilk tanidigim donemler önünde arkadaş arasında kullandığımız adının kısaltması olan lakabını dahi kullanmiyordum direkt kimlikteki resmi adını kullanıyordum . Arkadaşınız sandığınız gibi iyi niyetli değil .

Mesela yani sizi neden kotuluyor? Gerçek dost açıkları kapatır . Şaka dahi olsa sizi negative çeken şeyleri duygusal iletişimde olduğunuz birinin önünde söylemez . 27 yıllık arkadaşım evlendiğinde eşini ilk tanidigim donemler önünde arkadaş arasında kullandığımız adının kısaltması olan lakabını dahi kullanmiyordum direkt kimlikteki resmi adını kullanıyordum . Arkadaşınız sandığınız gibi iyi niyetli değil .
doğru diyorsunuz.

Kızlar günaydın.

Kısa süredir bi ilişkim var evlilik düşünmüyorum ama cocuktan hoslanıyorum ve her gun bırlıkteyız ıyı bı zaman gecırıyoruz. Ama kendısıne cok deger verıyorum onunda verdıgını bılıyorum.
özet geçiyorum. Cok ama cok yakın kız arkadasım var oldugum yere geldi davet ettim.
ıkı gun önce tanıştılar bu kısmı eklemek ıstıyorum. ılk oturdugumuz akşam ustunde bluz tarzı bısey vardı dönüp erkek arkadasıma nasıl güzel mi yenı mı aldım dedi.
Sonrakı gun oldu erkek arkadasıma gıttık evde aıle uyesı vardı daha kapıdan girer girmez iyimisin diyerek eliyle erkek arkadasımın koluna falan dokundu cok manasızca geldi gene. Ben aile üyesıyle otururken bu cok yakın kız arkadasım pat pat odalara erkek arkadasımın yanına gıdıp duruyor. bundan da hoslanmadım. cunku ben oturup konsuurken mısafır olarak gittiğim eve senı goturuyorum sen baskasının evınde böyle davranıyorsun. Odaya gıttım fılm açıcaklarmış dye cocugun yanına oturmus bı suru yer var ama yakın bı sekılde. Sinirlendim belli oldu zaten anladı. el kol sakalarından gene bahsetmiyorum. misafir ve cok yakın oldugumuz ıcın ses etmıyorum. Sonra cocuk bi kötü oldu sana su getırıyım mı dıye falan sormalar bana anlamsızca geldi cunku kendı kalkıp alabilir zaten kendi evi ıkıncı olarak ben ordayım sen ne alaka? dün gidicekti cocuk geldi aldı arabaya bindiğimizde parfümü kokuyordu cok güzel bısey kokuyor bu ne falan dedi parfüm kokusu olduğunu anlayamıyor musun aptal olan anlar bunu.
Daha önceden de erkek arkadaslarımla görüşmüştü ama bu sekılde samımı olmadı ilk defa görüyorum bu sekilde cok saskın ve sinirliyim. bi kac arkadasım dikkat et arana mesafe koy normal değil diyor ailemdende dahil. Sürekli konusup görüşüyoruz nasıl mesafe koyacağım bilmiyorum. Tek anladığım ciddi bir ilişkim olsa evlensem asla tanıstırmamam gerektiği böyle düşününcede üzülüyorum haksızlık etmişim gibi hissediyorum cunku hep elimiz birbirimizin üzerinde. Daha önceden yakın erkek arkadasım seni etkliyor kıskanıyor tarzında cumle kurmustu ama cok iyi nıyetlı davrandıgı ıcın yakıstırmadım. yaslarımızda ufak degil. Ama kendisinin tek en yakın arkadası benim, benimse tek kendisi değil farklı yakın arkadaslarım daha var bu farkıda eklemek istiyorum. Bilemedim ben mi art nıyetlı dusunuyorum. Mevzu çocuğa cok asık olmamda değil ilişkimizin sonu olmasada ben bu cocuğa suan deger veriyorum ve hosuma gıtmedı. Sızın dusuncelerınızı merak ettım
Ne kadar saçma kusura bakmayın,hep dibinizde mi olacak böyle.Siz bu gidişle evliliği de üç kişilik yaşarsınız.Samimiyet de bir yere kadar

Kızlar günaydın.

Kısa süredir bi ilişkim var evlilik düşünmüyorum ama cocuktan hoslanıyorum ve her gun bırlıkteyız ıyı bı zaman gecırıyoruz. Ama kendısıne cok deger verıyorum onunda verdıgını bılıyorum.
özet geçiyorum. Cok ama cok yakın kız arkadasım var oldugum yere geldi davet ettim.
ıkı gun önce tanıştılar bu kısmı eklemek ıstıyorum. ılk oturdugumuz akşam ustunde bluz tarzı bısey vardı dönüp erkek arkadasıma nasıl güzel mi yenı mı aldım dedi.
Sonrakı gun oldu erkek arkadasıma gıttık evde aıle uyesı vardı daha kapıdan girer girmez iyimisin diyerek eliyle erkek arkadasımın koluna falan dokundu cok manasızca geldi gene. Ben aile üyesıyle otururken bu cok yakın kız arkadasım pat pat odalara erkek arkadasımın yanına gıdıp duruyor. bundan da hoslanmadım. cunku ben oturup konsuurken mısafır olarak gittiğim eve senı goturuyorum sen baskasının evınde böyle davranıyorsun. Odaya gıttım fılm açıcaklarmış dye cocugun yanına oturmus bı suru yer var ama yakın bı sekılde. Sinirlendim belli oldu zaten anladı. el kol sakalarından gene bahsetmiyorum. misafir ve cok yakın oldugumuz ıcın ses etmıyorum. Sonra cocuk bi kötü oldu sana su getırıyım mı dıye falan sormalar bana anlamsızca geldi cunku kendı kalkıp alabilir zaten kendi evi ıkıncı olarak ben ordayım sen ne alaka? dün gidicekti cocuk geldi aldı arabaya bindiğimizde parfümü kokuyordu cok güzel bısey kokuyor bu ne falan dedi parfüm kokusu olduğunu anlayamıyor musun aptal olan anlar bunu.
Daha önceden de erkek arkadaslarımla görüşmüştü ama bu sekılde samımı olmadı ilk defa görüyorum bu sekilde cok saskın ve sinirliyim. bi kac arkadasım dikkat et arana mesafe koy normal değil diyor ailemdende dahil. Sürekli konusup görüşüyoruz nasıl mesafe koyacağım bilmiyorum. Tek anladığım ciddi bir ilişkim olsa evlensem asla tanıstırmamam gerektiği böyle düşününcede üzülüyorum haksızlık etmişim gibi hissediyorum cunku hep elimiz birbirimizin üzerinde. Daha önceden yakın erkek arkadasım seni etkliyor kıskanıyor tarzında cumle kurmustu ama cok iyi nıyetlı davrandıgı ıcın yakıstırmadım. yaslarımızda ufak degil. Ama kendisinin tek en yakın arkadası benim, benimse tek kendisi değil farklı yakın arkadaslarım daha var bu farkıda eklemek istiyorum. Bilemedim ben mi art nıyetlı dusunuyorum. Mevzu çocuğa cok asık olmamda değil ilişkimizin sonu olmasada ben bu cocuğa suan deger veriyorum ve hosuma gıtmedı. Sızın dusuncelerınızı merak ettım
Hayatınızın ayrılmaz kopmaz bir parçası gibi insanlardan kopamama çok saçma....
Yapar demiyorum ama sevgilinize göz koysa "ayyy !!!! o benim canım hep elimiz elimiz üstesinde arkadaşımı çok seviyorum diye bagriniza basmayacaksaniz.Sınırları çizin isterseniz.....

Ya benim bi arkadaşım vardı görüşmüyorum artık, o da böyleydi. Anlatmak istediğinizi çok iyi anladım. Mesafe koyun, zamanla zaten kesilir görüşmeniz.

Benimki de benim tanıştırdığım erkek arkadaşımla ben yokken buluşur, buluştuktan sonra haber verirdi. Evlendim, evime geldiğinde birkaç kere sex temalı şaka(!) yapmaya çalışınca ne telefonlarını açtım ne aradım. Görmeyeli 5 sene oluyordur.

Eşimle “çocuk yapma erken” derdi. bensiz buluştuğu erkek arkadaşımla ben üçlü planlara dahil olmaz ama “ben Ali’ye kızgınım şuan, onun yanına gitme” dememe rağmen “e ayıp mı olsun” der giderdi. Tiksinç. Görüşmeyin.
Ayyy okurken saçlarım diken diken oldu nasıl tahammül ettiniz saçını başını yolardim ben . Asla böyle gevsekliklere sabredemiyorum

Kızlar günaydın.

Kızı bıraksan çocukla olur 😄 seni. Hiçe sayıp böyle davranan insana da haksızlık ediyorum diye düşünmezsin be. Bence direkt ilişkiyi kes

Kızlar günaydın.

Burda önemli olan ilişkinizin ciddi olup olmaması değil arkadaşınızın davranışları. Peki bu davranışlara sevgiliniz nasıl karşılık veriyor? Size tavsiyem buluşmalara onu çağırmayın. Bir yerden sonra istenmedigini anlar zaten. Yetişkin insanlarsınız sorarsa neden çağırmıyosun diye durumu anlatırsınız

aynısı su sekılde oldu havuzdaydık ıkı gun önce guneslenırken cok utandım hani benim biraz şey ya dıye goguslerınden bahstmeye calıstı tepki vermedim cocukta vermedi. sanırım mesafe koymam gerek artık her anlamda
hele bundan sonra tabiki de koymalısınız
ya sa bir şekilde uyaracaksınız haddini bilecek

ben kıskanç bir insanım bilemedim ben mi abartıyorum
sakın acımayın aman benden başka arkadaşı yok yazık vs diye
acıma yetime.... diye boşa dememişler

Bir daha sevgilinle yan yana getirme.
Arkadaşın bunun lafını yaparsa, "Sevgilim baş başa olalım, arkadaşlarınla sonra da görüşürüz dedi" de boz geç.
Böyle kadınlarla arkadaşlık kurma. Daha şimdiden ilk tanışmalarda böyleyse yarın bir gün nasıl davranır düşünemiyorum bile.

Yakın arkadaşının sevgilisiyle iyi ilişki kurmak istemek yakın davranmak farklı bir şey, orada sen zaten arkadaşını sevdiğin için sevgilisiyle de iyi geçinmeye çalışırsın arkadaş olursun, flörtoz davranışlar sergilemek çok farklı bir şey ve korkunç bir durum. Konunuzdan cok anlayamadım flort mu etmis ama sizin eski yorumlarinizdan akıllı mantıklı bir üye olduğunuzu hatırlıyorum hissetmisseniz sanırım vardır bir bit yeniği. Mesafe koymaya çalışın derim. Konuşursanız aaaaa ne münasebet beni neyle suçluyorsun filan diyebilir...

Evet bir arkadasım daha böyle düşünüyor bak ben daha ilgiliyim seninle tarzında yapıyor iş fiilene gelse mağduru oynar dıyor.
Açıkça söylesen rahatsız oluyorum diye ayılır bayılır sen ne demek istiyorsun diye kendini üste çıkarır sizinde deyiminizle kendini üste çıkarır. Sevgilinizle aynı ortama sokmamaya çalışın. Sorgularsa da erkek arkadaşım senden rahatsız olmuş dersin.

Son düzenleme:
Ayyy okurken saçlarım diken diken oldu nasıl tahammül ettiniz saçını başını yolardim ben . Asla böyle gevsekliklere sabredemiyorum

Önce üstü kapalı uyardım ben farkında olmadığını düşünerek çünkü gerçekten çookkkkkk yakın arkadaşımdı. Önceki erkek arkadaşım zaten takılmalık olduğu için arkadaşımla tartışmak istemedim ama baktım ki kocama da aynı, bi de “çocuk yapma” falan diyor. Yol verdim.

Anlatırken evet hemen müdahale edilmesi gerek gibi ama yaşarken “ya ben mi abarttım, ben mi yanlış anladım?” acaba diyor insan. Ki ben genelde ilk hatalarında insan silerim affetmem ama ben bile “acaba mı?” dedim bir süre

Birgün güzel bir kazık atar amiyane tabirle o zaman hayatınızdan çıkarırsınız.Toksik ilişkiler illaki geride bir hanceryarasi bırakır sırtınızda.O zaman insanlari ne zaman hayatinizdan çıkarma zamanı ne zaman değil onu öğretir hayat size.O iyi bir öğretmendir.Konussabiz eminim siz yanlış anlıyor büyütüyor hatta kıskanıyorsunuzdur.

Kadının abazasi hiç çekilmiyor . Ben çevremdeki insanlardan utanirdim sanırım. Havuzda göğüslerinden bahsetmesi falan 🤢 Bilemiyorum seviyesiz bir insan bence . Böyle insanlara güvenmem ben

Neden sevgilinizle kizi bir araya getiriyorsunuz getirmeyin ayri gorusun cok yakiniz hep birlikteyiz bir bahane degil mesafeyi ayarlayin bukadar basit

X