Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O baharat kokusu değil onların yaktığı OT gibi birsey var. İğrenç kokar arkadaşımın komşusu da öyle. Binaya girmek istemiyorum o kadar iğrenç bir koku olamaz. Arkadasim da çok rahatsız ev uygun diye oturuyorlar . Çünkü bu kokudan dolayı kimseye kiralayamamişlar. Taşınıcak yazın. Lavabo giderlerinden bile koku geliyormuş.
Söyle söyleyeyim topluca evine gittiğimizde 3 arkadaş kustu.

Kimse kimseyi rahatsız etmemeli. Söylediklerinde dinlemiyorlarmis. Her konuda uyumlu fakat o konuda çok uyumsuzlar.
İnsanlar bilmediği için o kokuyu geçici bir baharat kokusu olarak algılamis olabilirler fakat koku sorunu gerçekten kötü bir durum. Sizin yerinizde olsam konuşurum. Duzelmezlerse tasinirim gerçekten olacak gibi değil.

Temiz şık giyimliler fakat kendileri bile o yaktıkları kokudan kokuyorlar.

Kaç yıldır bu ülkede olduklarını bilmiyorsunuz. Benim de Afgan komşum var. Gayet güzel anlıyor ve konuşuyor. Zaten kapıdaki vücut dilinden durumu okursunuz. Anlaşamadığınızı düşünüyorsanız ev sahibinden uyarmasını rica edersiniz.
Size de yemek kokusu geliyormu? 😅

Bursada da alınmadıgı değil ama bi Türk'ün girse ben burda ne yapacagım dediği semtler var:KK43:
Carsamba Bursa yazsınlar baksınlar mesela bu konuya ırkcılık diyenler:KK43:
Kackere bekcilere kılıcla saldırdılar.
Avrupa örneklendiriliyor,sen Avrupa da hangi mahallede kılıcla gezebiliyorsun?
Pardonda dik oturturlar seni o kılıca töbe töbe:S

Yok bizzat bildiğim birsey kendilerine yapılmış ve direk Red cevabı alıyorsun.
Ben Akdeniz'e ege ye gidince batı turistinin yazlık almasından da rahatsızım oda ayrı mevzu
Aman neyse.. zaman gösterecek zaten..

Kasitli degil..
Misal cok gurultu yapsalar bir sekilde yonetimle bir tedbir alirsiniz.Ama burada fiili bir caba yok.Doymak icin yemek yapiyor insanlar.
Tamamen kulturel(yemek) fark.
Misal,Hristiyan bir ulkede kurban kesen bir Türk bunu kendi bahcesinde yaptiginda birsey diyemezler.Yasa Dini inanc ve ozgurlukleri kanunlara aykiri olmadigi takdirde korur.
Simdi adam veya kadin kendi evinde baharati bol kullandigi icin ne denebilir ki?

Doğu mutfağından örnek vermiş gibisi. Eski apartmanımda diyarbakırlı komşu vardı, mis gibi de kokardı yemekleri. ÖYle apartmana da yayılmazdı yani anca kapısnın önüne kadar ve hafif koku.

Ama bu koku: apartmanın kapısını açar açmaz burnuna geliyor, geçiyor ordan ciğerlere, ordan mide - pankreas devam edip gidiyor.

Bir üst kattan bile alıyorsun kokuyu. Aç kalsınlar demiyorum, sadece o kokan ne ise ne azından miktarını vs. azaltsınlar. İyi ben de çöpümü koyayım kapının önüne, akşama kadar tüm apartmana sinsin...

İyi bir havalandırmaya sahip evlere denk geldiğiniz için şanslısınız. Hangi ildesiniz bilmiyorum ancak İstanbul da şu an yeni yapılan evlerde dahi öyle garip bir planlama var ki hangi komşu ne pişiriyorsa geliyor kokusu.

Kendi pişirdiğimiz yemeğin kokusu da tüm eve yayılıyor mesela evin yapısal özellikleri nedeniyle.

Camlarımızı açıp evi havalandırıyoruz en nihayetinde.

Evet haklısınız. Yeni binalarda bile bazen durum böyleyken, eski binalarda daha kötü. Aslında pek çok konuda (üst kat gürültüsü, ısınamama, yemek kokusu) saydırmamız gereken kişi bu binaları bu şekilde yapanlar.

Emin olun daha da kötüsü olacak. Şunlardan 3 - 5 tane daha yerleşse apartmana, zindan olur orası.

Ne kadar kötü bir üslup. Yurtdışına giden Türkler içinde aynı ifadeleri kullanıyor musunuz ?

Ülkenin yabancı politikasını beğenmemek , eleştirmek farklı ; mesajınızdaki söyleminiz farklı.

Yemeklerine karışmıyorum ki, koku çok ağır ve tüm apartman girişini kaplıyor. Ne yiyorlarsa yesinler ama şu baharat neyse onu dökmesinler...
şunu bir türke yapamazsiniz biliyorsunuz değilmi, kirasıni ödedigi hane olarak kullandigi evde ister domuz eti yer, ister iskembe yer, isterse baharat kavurur yer bu kimseyi ilgilendiemez.

Tüm ırklara karşı böyle tepkili misiniz?
Mesela ruslar, almanlar filan da yazlık yerlerden ev alıyorlar
Onlardan da rahatsız mısınız?
Ayrıca Ben de aynı ülkede yaşıyorum diyr biliyorum
İkimizden biri türkiyede yaşamıyor my acaba⁶

Yok ya kony yemekleri baharatları değil
Tamamen yabancı uyruklu olmaları
Ben aşırı derecefe sıkıldım şu ülkedeki özellikle daha doğululara karşı olan ırkçılıktan
yok işgal eDiliyormuşuz yok orda yaşamasınlar bunu yemesimler filan
E yaşamasın yemesin çalışmasın , gitmiyorlar da ne yapacak bu insanlar
Asıl o şartlar suça teşvik ediyor yani
Mecbur entegre olacaklar gitmediklerine göre

Yabancı uyruklularla girdi sanki baharat ülkemize
Ama atıyorum güneydoğulu birine bahatınız kokuyor ya yeme ya memleketine git diyemiyorken bu insanlara rahatça deme haddini buluyoruz (güneydoğu örneği tamamen farazi)

Siz de almanyada yaşıyordunuz diye biliyorum size mesela evinizdeki yemeğe kadar almanlar yorum yapsa tamam ben zaten alman değilim bu ülkeye ait değilim mi diyorsunuz?
Ya da ülkemizi işgak ediyorsunuz türkiyeye dönün, size ev verene beddua edilse filan
Hoş şeyler mi bunlar?
Ben direk konuyu koku olarak baz aldım.
Kokuyorsa Türk de olsa yabancıda giderim.
Konu sahibinin bedduasına flaan katılmıyorm tabiki.
Ben insan gibi yasayan herkesle komsu olurum.
Karsı dairem Kuveytli.
Valla senede 1 kere ramazanda geliyorlar.Pandemiden dolayı 2 senedir yoklar.Ben hurma fiyatlarını görünce yokluklarını anladım:)
İnanılmaz kibarlar
Elleri kolları dolu gelir hersene.
Ben geldiklerini asansördeki parfüm kokusundan anlıyorum:)Bütün apartman kokuyor miss gibi.
Hic yabancı uyruklu gitsin bunlar ülkemizden demedim.
İnsan olsunlar basımla beraber.

Karsı dairem Kuveytli.
Valla senede 1 kere ramazanda geliyorlar.Pandemiden dolayı 2 senedir yoklar.Ben hurma fiyatlarını görünce yokluklarını anladım:)
İnanılmaz kibarlar
Ben geldiklerini asansördeki parfüm kokusundan anlıyorum:)Bütün apartman kokuyor miss gibi.
İşte benim tepkim konu sahibinin yaptığı ırkçılığaydı

O baharat kokusu değil onların yaktığı OT gibi birsey var. İğrenç kokar arkadaşımın komşusu da öyle. Binaya girmek istemiyorum o kadar iğrenç bir koku olamaz. Arkadasim da çok rahatsız ev uygun diye oturuyorlar . Çünkü bu kokudan dolayı kimseye kiralayamamişlar. Taşınıcak yazın. Lavabo giderlerinden bile koku geliyormuş.
Söyle söyleyeyim topluca evine gittiğimizde 3 arkadaş kustu.

Kimse kimseyi rahatsız etmemeli. Söylediklerinde dinlemiyorlarmis. Her konuda uyumlu fakat o konuda çok uyumsuzlar.
İnsanlar bilmediği için o kokuyu geçici bir baharat kokusu olarak algılamis olabilirler fakat koku sorunu gerçekten kötü bir durum. Sizin yerinizde olsam konuşurum. Duzelmezlerse tasinirim gerçekten olacak gibi değil.

Temiz şık giyimliler fakat kendileri bile o yaktıkları kokudan kokuyorlar.

Teşekkürler. Yapıcı yorumlarda bulunan diğer arkadaşlara da teşekkürler. Ben ilk kokuyu aldığımda dedim biri öldü heralde içerde...

Karsı dairem Kuveytli.
İnanılmaz kibarlar
Aksi halde hangi uyruktan olduğunu belirtmeye gerek yoktu zaten
Adım gibi eminim yabancı uyruklu olduklarını söylemese, türk olarak bilseydik bU yazılan yorumların çoğunu da almayacaktı
Çünkü sıkar biraz 2 türkTen birinin diğerine türkiyede aynı apartmanda evde o baharatı kullanma demesi
Ama yabancıysa diyebiliyoruz

Aksi halde hangi uyruktan olduğunu belirtmeye gerek yoktu zaten
Adım gibi eminim yabancı uyruklu olduklarını söylemese, türk olarak bilseydik bU yazılan yorumların çoğunu da almayacaktı
Çünkü sıkar biraz 2 türkTen birinin diğerine türkiyede aynı apartmanda evde o baharatı kullanma demesi
Ama yabancıysa diyebiliyoruz
Türkle yaşasak daha kolay. Derdimizi anlatabiliriz. Türklerden de illa ki koku geldiği oluyor ama en fazla haftada bir. O da balık vs. ya da kuyruk yağı pişirdiklerinde.

Bu koku ne zaman geçsen var giriş katında.

Türkle yaşasak daha kolay. Derdimizi anlatabiliriz. Türklerden de illa ki koku geldiği oluyor ama en fazla haftada bir. O da balık vs. ya da kuyruk yağı pişirdiklerinde.

Bu koku ne zaman geçsen var giriş katında.
Konu derdinizi anlatabilmeniz değil
Müdahale etmeye çalıştığınız şeye müdahale etme hakkınız olmaması

Kötü olmuş, tepki gösterseniz sizi sorunlu görürler. Onların gelemeyeceği, kabul edilmeyeceği çevrelerde yaşamak tek çözüm.

Teşekkürler. Yapıcı yorumlarda bulunan diğer arkadaşlara da teşekkürler. Ben ilk kokuyu aldığımda dedim biri öldü heralde içerde...

Tahmin ettikleri standart baharat kokusu çünkü ondan anlayamadılar. Onların kültüründe o ot önemliymiş. Bakın özel ders için hoca tuttu çocuğuna ..hoca binaya girerken bu kokuya dayanamıyorum deyip birdaha gelmemiş. Kargocular ise söylenip burunlarını tuta tuta gidiyormuş.

Ben asla 2 gün oturamam öyle evde arkadaşımla ne zaman konuşsak o koku üzerine olur. Mahvoldu psikolojik olarak..

Irkçı olmayan kadın onlardan nefret ediyor artık.

Ya anlamıyorum ben bu insanları. Ülkemiz yabancılar tarafından işgal ediliyor. Hala ev, iş veriyorlar. Bolu belediye başkanın yaptığı gibi yapmak varken, işgale zemin hazırlıyorlar. Yarın birgün bu yabancılarla sorun yaşadıklarında, o zaman görürüm ben onları...
Muayyen gunu sanirim?kuzum komsulariniza rica edersiniz koku konusunda dikkat ederler buradan vatanseverlige baglamayin farkindaysaniz a noktasinda z noktasina sicrama yapiyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X