Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle bi dünya yok
Herkes kendi ülkesinde kalacak
Mesela tüm türkler türkiyede yaşar
Bilmiyor musunuz?

Yaa işte denmiyor
Bizde çok ilginç bi şekilde biz gelişmişiz/batılıyız/medeniyiz (artık konu sahibinin yabancı uyrukluları sevmeme sebebi neyse) algısı var
Ama benim istediğimi ye yoksa yeme tamamen batılı/medeni/gelişmiş toplum yaklaşımı sanki
Tüm Türkler Türkiyede yaşıyorsa ben neyim ozaman 🥲. Şaka bir yana da insanlar daha yabancıları bile benimseyemiyorken bide yana yana yok Avrupa’ya gitmek istiyorum bu ülkede yaşanmaz vs diyor. Avrupa sizi niye kabul etsin ki?

Ya anlamıyorum ben bu insanları. Ülkemiz yabancılar tarafından işgal ediliyor. Hala ev, iş veriyorlar. Bolu belediye başkanın yaptığı gibi yapmak varken, işgale zemin hazırlıyorlar. Yarın birgün bu yabancılarla sorun yaşadıklarında, o zaman görürüm ben onları...
Ev iş vermesinler de insanlar açlıktan gaspa çıksın. Bakış açınız çok dar. Asıl çalışmaları, kendi paralarını kazanmaları iyi olan.

Yetkili varsa, konuyu kilitlemesini rica ediyorum. Konu içinde tartışma büyüyecek değilse. Son olarak umarım böyle bir komşu ile karşılaşırsınız. ( o saçma sapan sataşmada bulunanlara sözüm )

Siz en iyisi bugün onlara bir tabak yemek götürün, onlar da dolu olarak geri gönderirlerse (umarım), bütün önyargılarınız gidecektir 👍🏻

Ben bugüne kadar bir bangladeş yemeklerini sevemedim, eminim afgan yemekleri lezzetlidir 🤭

Konu şu şekilde açılsaydı bazı yorumlar çok farklı olurdu, bence bunu da kabul edelim

"Yeni taşınan komşum yemeklerini çok baharatlı yapıyor. Üstelik aspiratörü de açmadığı için koku bütün binaya yayılıyor. Ne yapmalıyız."

Aslında dert aynı dert. Ama mesele aynı mesele değil.

Öncelikle aspiratörü açmadıkları bilgisi yok. Ki açsalar dahi ; özellikle ızgara yapan lokantalar için zorunlu tutulan havalandırma bacasının çatının üzerine kadar taşınması gibi bir sistem olmadığı için koku yine de gelir.

Kokuyor, daha ne zararı olsun? Bir değil, iki değil, her gün.
bakın ülkemizi işgal etmelerine bende karşıyım
ama kokuyor yemekleri diye şikayet etmeye hakkınız yok
o baharatı kullanmayın demeye hiç yok
kapısını çalıp cam kapı vs açmalarını siz birebir söylediniz mi
kokudan rahatsız olduğunuzu belirttiniz mi?

Ya anlamıyorum ben bu insanları. Ülkemiz yabancılar tarafından işgal ediliyor. Hala ev, iş veriyorlar. Bolu belediye başkanın yaptığı gibi yapmak varken, işgale zemin hazırlıyorlar. Yarın birgün bu yabancılarla sorun yaşadıklarında, o zaman görürüm ben onları...
Başka şehirden buraya ev ararken ilk sordukları soru yabancı mısınız olmuştu. Garipsemiştim ama bir yandan da hak veriyorum. İnsanların istememe gibi bir seçenekleri varsa kullanıyorlar. Artık aşırının da aşırısı olmaya başlayınca durumlar.

Öncelikle aspiratörü açmadıkları bilgisi yok. Ki açsalar dahi ; özellikle ızgara yapan lokantalar için zorunlu tutulan havalandırma bacasının çatının üzerine kadar taşınması gibi bir sistem olmadığı için koku yine de gelir.

Uzun süre eski binalarda yaşadıktan sonra son iki-üç senedir yeni yapılmış apartmanlarda yaşadım. Özellikle yeni binalarda havalandırma çok şeyi değiştirebiliyor. Özellikle kaliteli bir aspiratör gerçekten kokuyu çekiyor. Pencereyi de açtılar mı sorun kalmayacak büyük ihtimalle. Ama aspiratörü açıp açmadıklarını bilmiyoruz. Çünkü konu sahibi iletişim kurmuyor sanırım bahsettiği komşularıyla. Bu konuyu soran mesajlara da cevap vermediği için bilemiyoruz.

Düşünün New York 'ta (sadece bir örnek)bir lüks apartmanda bir türk yaşıyor ve kelle paça yapıyor o gün
Ertesi gün işkembe
Ertesi gün mumbar
Ertesi gün şırdan

bide görüntüyü görseler
derhal sınır dışımı
Herkesin yemek zevki

Yine sukredin ya bi cinli otursaydı komşu olsaydı kedi-köpek böcek pörtü
Herşey yenecekti

:KK53: :KK53:
Bir türk olarak bizzat şikayet ederim ahahah
Çinlilerin de güzel yemekleri var yalnız 😅

Bir kaç gündür iştahım yoktu bu konuyla iştahım açıldı, teşekkürler konu sahibi 🥰

Uzun süre eski binalarda yaşadıktan sonra son iki-üç senedir yeni yapılmış apartmanlarda yaşadım. Özellikle yeni binalarda havalandırma çok şeyi değiştirebiliyor. Özellikle kaliteli bir aspiratör gerçekten kokuyu çekiyor. Pencereyi de açtılar mı sorun kalmayacak büyük ihtimalle. Ama aspiratörü açıp açmadıklarını bilmiyoruz. Çünkü konu sahibi iletişim kurmuyor sanırım bahsettiği komşularıyla. Bu konuyu soran mesajlara da cevap vermediği için bilemiyoruz.
Dilimizi bilip bilmedikleri konusunda bilgim yok. Bi tane kadın gördüm, bi adam ve gençten bi çocuk. Gitsem nasıl anlatayım derdimi?

Daha düne kadar nasıl arttilar diyorduk şimdi alıştık bile..

Yetkili varsa, konuyu kilitlemesini rica ediyorum. Konu içinde tartışma büyüyecek değilse. Son olarak umarım böyle bir komşu ile karşılaşırsınız. ( o saçma sapan sataşmada bulunanlara sözüm )
beddualarınızı kendinize saklayın
insanlar istediği yemeği yer pişirir gidin YİYİYORSA kapılarını çalın ve güzelce söyleyin

işinize gelmeyince de ayyy kapansın konum...

Dilimizi bilip bilmedikleri konusunda bilgim yok. Bi tane kadın gördüm, bi adam ve gençten bi çocuk. Gitsem nasıl anlatayım derdimi?

Kaç yıldır bu ülkede olduklarını bilmiyorsunuz. Benim de Afgan komşum var. Gayet güzel anlıyor ve konuşuyor. Zaten kapıdaki vücut dilinden durumu okursunuz. Anlaşamadığınızı düşünüyorsanız ev sahibinden uyarmasını rica edersiniz.

ırkçılık değil, ülkemizin yarınlarının yabancılar tarafıından işgaline tepki gösterdim sadece. Umarım siz de birgün aynı sorunu yaşarsınız. Davulun sesi uzaktan hoş gelir..
Tüm ırklara karşı böyle tepkili misiniz?
Mesela ruslar, almanlar filan da yazlık yerlerden ev alıyorlar
Onlardan da rahatsız mısınız?
Ayrıca Ben de aynı ülkede yaşıyorum diyr biliyorum
İkimizden biri türkiyede yaşamıyor my acaba⁶
Kız sen niye alındın bu konuya bu kadar:)
Yabancı uyruklu gelmesin değilki konu?
Ortak yasam alanı apartman boslukları vs
Kokuyomus iste.Yani ırkcılıga baglamanın manası yok.Türk de olsa yabancı da ,bana koku geliyorsa giderim kardesim kapısına.
Yazı var bu isin ,cam kapı acık sıcakta o koku 10 kat artar.
Bi hayvan öldüğünde falan aramıyor musunuz belediyeyi ?Kokuyor diye.
Yok ya kony yemekleri baharatları değil
Tamamen yabancı uyruklu olmaları
Ben aşırı derecefe sıkıldım şu ülkedeki özellikle daha doğululara karşı olan ırkçılıktan
yok işgal eDiliyormuşuz yok orda yaşamasınlar bunu yemesimler filan
E yaşamasın yemesin çalışmasın , gitmiyorlar da ne yapacak bu insanlar
Asıl o şartlar suça teşvik ediyor yani
Mecbur entegre olacaklar gitmediklerine göre

Yabancı uyruklularla girdi sanki baharat ülkemize
Ama atıyorum güneydoğulu birine bahatınız kokuyor ya yeme ya memleketine git diyemiyorken bu insanlara rahatça deme haddini buluyoruz (güneydoğu örneği tamamen farazi)

Siz de almanyada yaşıyordunuz diye biliyorum size mesela evinizdeki yemeğe kadar almanlar yorum yapsa tamam ben zaten alman değilim bu ülkeye ait değilim mi diyorsunuz?
Ya da ülkemizi işgak ediyorsunuz türkiyeye dönün, size ev verene beddua edilse filan
Hoş şeyler mi bunlar?

Benim şehrimde Türklerin alınmadığı siteler var gol kenarı hepsi villa
Bizde cirpinalim 10 sene kredi ödeyelim de 2 cephe bilmemkac m2 evimiz olsun diye
Bursada da alınmadıgı değil ama bi Türk'ün girse ben burda ne yapacagım dediği semtler var:KK43:
Carsamba Bursa yazsınlar baksınlar mesela bu konuya ırkcılık diyenler:KK43:
Kackere bekcilere kılıcla saldırdılar.
Avrupa örneklendiriliyor,sen Avrupa da hangi mahallede kılıcla gezebiliyorsun?
Pardonda dik oturturlar seni o kılıca töbe töbe:S

İyi bir havalandırmaya sahip evlere denk geldiğiniz için şanslısınız. Hangi ildesiniz bilmiyorum ancak İstanbul da şu an yeni yapılan evlerde dahi öyle garip bir planlama var ki hangi komşu ne pişiriyorsa geliyor kokusu.

Kendi pişirdiğimiz yemeğin kokusu da tüm eve yayılıyor mesela evin yapısal özellikleri nedeniyle.

Camlarımızı açıp evi havalandırıyoruz en nihayetinde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X