Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çöple değil, koku ile kıyaslıyorum. Güzel parfüm kokusu bile rahatsız eder insanı, haddinden fazla ise. Öyle azbuz bi koku değil, yukarıdaki bir üyenin verdiği örnekteki gibi koku, resmen nefesini kesiyor...

İnsanların sofraya koyup yiyecekleri yemeğin kokusunu , yenmeyecek çöp ve çöp kokusuyla kıyaslamak normal mi ? Nimete saygısızlık ediyorsunuz.

Bir taraftan ülkemizden defolup gitsinler diye beddular havada uçuşur. Bir taraftan bakıyorsun bdv de yurt dışına nasıl giderim konuları. Bu ne yaman çelişki! Sorarlar o zaman ne işin var elalemin ülkesinde, niye gidip orada çalışanların hakkını sen alıyorsun diye. Daha kendi ülkerinde yabancıya tahammül edemeyenler, başka ülkede farklı ırktan bir sürü insanla yaşamaya can atıyor.
Yurt dışında da Türkleri sevmeyen çoktur gitmesin o zaman kimse.

Aslinda Turkiyedeki insanlar yabancilari seviyorlar. Arada tek tuk farkli cikar ama genel olarak severler. Slav kökenliyiz Turkiyeye geldigimizde bazi sorunlar yaşadik hatirliyorum onlari ama hani nefret yoktu, hala yok çoğu sever hatta.

İnsanlarin şuan bu kadar tepkili olmalari yabancilardan nefret etmek degil bence.

Aslinda genelde boyle sabah ise giderken denk geliyor.
Ben asansoru kullanmadan once,Sm'ler gelmis oluyor.
Bir tanesinin parfumu var ki ciglik atiyor resmen "pahaliyim ,agir kokuyorum" seklinde.
Bana cok agir geliyor,ama "su asonsorde bile nefes alinmiyor.Mumkunse bu markayi degistirin.". seklinde serzeniste bulunulamiyor.
Birde bana agir geliyor ama benim ardimdan asansoru kullanan bu parfumun markasini bile sorusturacak kadar begenebiliyor.
Yani bir kasit yoksa yapacak birsey de yok.

Irkçılığınıza değinmeyeceğim, hem banlanmak istemiyorum hem de arkadaşlar gerekenleri söylemiş zaten.

Baharat çok severim, her türlü baharatı. Evimde 37 tane dolu baharat kavanozu var. Yurt dışına giden bana hediye olarak baharat getirir. Gördüğüm değişik olan her şeyi alır kullanırım. İnşallah apartmandan atmaya kalkmazlar beni. Neyseki tc uyrukluyum 😂

Aslinda Turkiyedeki insanlar yabancilari seviyorlar. Arada tek tuk farkli cikar ama genel olarak severler. Slav kökenliyiz Turkiyeye geldigimizde bazi sorunlar yaşadik hatirliyorum onlari ama hani nefret yoktu, hala yok çoğu sever hatta.

İnsanlarin şuan bu kadar tepkili olmalari yabancilardan nefret etmek degil bence.
Ne güzel bir noktaya değindiniz. Evet tepki bütün yabancılara değil ortadoğudan gelenlere sadece. Bu daha üzücü.

Son düzenleme:
Bizimde İranlı komşularımız vardı en alt katta otururlardı, bizde en üst katta her akşam apartmana girdiğimde buram buram kokardı tabiri caizse leş gibi.. 1-2-3-4 artık herkesin midesi bulanırdı koku evimizin içine girecek duruma gelmişti artık ..

En sonunda toplantı yapıldı ve uygun bir dil ile söylendi. Bir daha koku gelmedi, ya da daha dikkatli oldular bilemiyorum.
Ama üslup çok önemli, karşı tarafın anlayışı da tabi

Ne güzel bir noktaya değindiniz. Ever tepki bütün yabancılara değil ortadoğudan gelenlere sadece. Bu daha üzücü.

amerika gibi bazı ülkelerde de özellikle abd’nin bazı eyaletlerinde ortadoğulu- müslüman nefreti çok yoğun. CiRiLLA CiRiLLA ’nın dediği gibi burada da slav nefreti, avrupalı nefreti neredeyse hiç görmedim.

Yetkili varsa, konuyu kilitlemesini rica ediyorum. Konu içinde tartışma büyüyecek değilse. Son olarak umarım böyle bir komşu ile karşılaşırsınız. ( o saçma sapan sataşmada bulunanlara sözüm )
neyi idrak edemiyorsunuz anlamadim ben olayi, burda kimse size ay afganlara bayiliyoruz suriyeliler de canimiz demedi, insanlar size diyor ki adamların özel mülkü sayilir kendi evleri kirasini ödüyor ki orada oturuyor kokuya karışamazsiniz.
evet kötü kokuyor olabilir, leş gibide kokuyor olabilir ama buna karişacak hakkiniz yok.
insan hakları diye bir şey var haberiniz varmi?
birde olay bedduaya dönuyor ya sizinde boyle komsunuz olsun muş, e olsun bana yan gozle bakmayacaksa kimsenin karisini kizini kocasini rahatsiz etmeyip efendi efendi oturacaksa buyursun istedigini pişirsin mandal takip gececegiz, kapinin önunden iki soylenecegiz belki ay bu koku nedir ya diyecegiz, ama adamlarin yedigi yemek uzerinden vatan millet sakarya yapmak çok sacma.

Kullandıkları baharattan kaynaklı ona yapılacak birşey yok kültürleri bu zamanla sizde alışırsınız belki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X