Yabancı uyruklu komşu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu duruma aşinayım. Londra’dada Hintlilerin yemek kokuları meşrudur mesela . Daha mahalleye girer girmez her yerde kokuyu alırsınız. Üstelik kapalı alanlarda kıyafetlerine kadar kokar ama bunu yeme rahatsız oluyorum bunu giyme kokuyor diyemezsin ki . Örnegin siyahilerin yenleri biraz tuhaf kokar , bunu bir kaç kez siyahi arkadaşıma da vurguladım o ise bana asıl sizinki kokuyor dedi 😂 yani biz onlardan rahatsız olurken onlarda bizden rahatsız oluyormus 🙈
Hindistana abim gitmişti bir kaç gün o ağır kokuya alışmakla geçiyor oda alışırsan demişti köri ve hindi bağı çok kullanıyorlarmış insanların üzerlerine sinmiş
Zaten pis bir ülke deniyor bide koku :kusmuk:

Ben bayılıyorum yabancı yemeklerin kokularına 🤤🤤🤤

Kırmadan söyleyin diyeceğim de bilemiyorum, nasıl vazgeçsinler şimdi sevdikleri baharattan 😬 belki siz konuştuktan sonra daha az kullanırlar 🤷🏼‍♀️

Ortadoğu kültüründe bulunduğun yere uyum sağlamak gibi bir kod yok aksine kültürlerini yoğun şekilde geldikleri coğrafyaya taşıyorlar. Tamam senin mutfağın, damak zevkin ama çevreye rahatsızlık verecek boyuttaysa imtina edebilirsin. Bulunduğun, yaşadığın çevreye göre uyum saglamak adına kendi yaşamını esnetip, değiştirebilirsin. Konu sahibini haklı buldum ben.

Üslubunuz cok yanlış, sizin mangal yakmanızla onların yemek yapması bir değil.
Yemek yaparken onlara gidip sürekli tükettikleri şeyi artık yemeyin diyemezsiniz çünkü yemek bir ihtiyaçtır ve onlarda o baharatlarla yapıyor bunu.
Zorunlu olmasalar kalmazlardı orda emin olun herkes anavatanında yasamak ister onlara Türkiye’de kalma sansi verildi diye kısıtlayacak değilsiniz hayatlarını.

Konu şu şekilde açılsaydı bazı yorumlar çok farklı olurdu, bence bunu da kabul edelim

"Yeni taşınan komşum yemeklerini çok baharatlı yapıyor. Üstelik aspiratörü de açmadığı için koku bütün binaya yayılıyor. Ne yapmalıyız."

Aslında dert aynı dert. Ama mesele aynı mesele değil.

Apartman toplantısı yapılmıyor mu?Gerci onlar gelmezde.Ne bilim okadar kötü koku geliyorsa belediyeye sikayet ederim ben yani:)
Pastırma bile yiyemeyen insanım,cemen kokusundan nefret ederim.Apartman kokuyomus sonucta.Yazın napacak bu insanlar?SIcakta bide o les koku.Ev sahibine ulassanız?

Bu duruma aşinayım. Londra’dada Hintlilerin yemek kokuları meşrudur mesela . Daha mahalleye girer girmez her yerde kokuyu alırsınız. Üstelik kapalı alanlarda kıyafetlerine kadar kokar ama bunu yeme rahatsız oluyorum bunu giyme kokuyor diyemezsin ki . Örnegin siyahilerin tenleri biraz tuhaf kokar , bunu bir kaç kez siyahi arkadaşıma da vurguladım o ise bana asıl sizinki kokuyor dedi 😂 yani biz onlardan rahatsız olurken onlarda bizden rahatsız oluyormus 🙈
Hint yemekleri muhteşem ötesi ya 🤤🤤🤤

Apartman toplantısı yapılmıyor mu?Gerci onlar gelmezde.Ne bilim okadar kötü koku geliyorsa belediyeye sikayet ederim ben yani:)
Pastırma bile yiyemeyen insanım,cemen kokusundan nefret ederim.Apartman kokuyomus sonucta.Yazın napacak bu insanlar?SIcakta bide o les koku.Ev sahibine ulassanız?
Ev sahibini tanımıyorum ben. Dediğim gibi haftada bir iki olsa tamam da, apartmanın kapısını bir açıyorsun ciğerlerine kadar iğrenç bir koku. Bildiğin burnunu yakıyor. Bir kat yukarıdan bile rahat alınabiliyor. Standart yemek pişirseler öyle bir koku olmaz, olsa bile tolere edilebilir. Ama dediğim gibi, çemen kokusunu beşle filan çarpın, öyle ağır bir koku. Gün boyu siniyor. O yabancılara kiraya veren ev sahibinin de ALLAH belasını versin ne diyeyim?

Bu duruma aşinayım. Londra’dada Hintlilerin yemek kokuları meşrudur mesela . Daha mahalleye girer girmez her yerde kokuyu alırsınız. Üstelik kapalı alanlarda kıyafetlerine kadar kokar ama bunu yeme rahatsız oluyorum bunu giyme kokuyor diyemezsin ki . Örnegin siyahilerin tenleri biraz tuhaf kokar , bunu bir kaç kez siyahi arkadaşıma da vurguladım o ise bana asıl sizinki kokuyor dedi 😂 yani biz onlardan rahatsız olurken onlarda bizden rahatsız oluyormus 🙈
Londrada hintlilere mesela yemeğiniz kokuyor ıy sizi doğulular, bu baharatları koycaksanız gidin hindistanda yaşayın demeyi bilmiyor mu ya ingilizler? 😂😂

Apartmanımıza birkaç ay önce yabancı uyruklu komşular taşındı. Afganlarmış. Evlerinden öyle bir yemek kokusu geliyor ki, içi dışına çıkıyor insanın. Sadece benim değil, kocamın ve wattshap da konusunu açtığımıda çoğu komşumuzun da öyle.

Kimsenin yediğine içtiğine karışmak olmaz tabi ama muhtelemen kullandıkları baharatlar neyse, o kokuyor. Uyarmışlar ama çözüm yok. Tamam her evden yemek kokuları gelebilir ama öyle böyle değil. Yani çemen kokusunu beşle filan çarpın, öyle ağır bir koku. Üst katlara kadar çıkıyor.

Biz koku olmasın diye balkonda mangal bile yakmıyoruz. Ne bileyim aspitarör açararız, cam açarız.
Bir gün yemeğe davet ettirin kendinizi, yemeği beğenince kokusundan da rahatsız olmazsınız birdaha

Aspiratör kullanmayı bilmiyor olabilirler. Oradaki yaşamlarına yabancıyız. Bence gündüz müsait zamanda kapılarına gidip bu konuda sohbet başlatın. Kendi evinizdeki aspiratörü gösterin. Aklıma başka fikir gelmedi 🤷

Işte halkimiz ona musait degil ki.Bakin Suriyelilere dukkanlarini actilar,her alanimiza girdiler.Bunlarda yakinda oyle olup iyice aramiza yerlesicekler çünkü tepki vermeyi,karsi koymayi bilmiyoruz.3-5 kisiyle olacak şey degil bu toplu olarak harek etemedigimiz surece zor
Adamlar harıl harıl çalışıyor, çok da güzel hizmet veriyorlar 🤷🏼‍♀️

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X