Ya yapamazsam olmazsa korkusu

yazarhanim35

Yazar Hanım
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
29.130
43.053
Selam kızlar

Bir seneye yakındır bir firma da çalışıyorum . Ama mental olarak o kadar yoruldum ki. Muhasebe bende insan kaynakları bende finans bende. Satın alma ( ofis içi eksik gedik ne varsa takibi , çaydan kahveye kahveden şekere eksiği gediği tutma. ) araçların otoparka bırakıp bırakılmadığını takip etme, kargo gidecekse kargocu ile kontak kurma, merkez ofiste ki sekreter ile kordinasyonu kurma dahil her ıvır zıvır bende. Ruhen de fiziken de aşırı yoruldum. Hafta da 2 gün tatilim var ama bedenen dinlensem de kafa olarak dinleyemiyorum çünkü bu saydığım her şeyi eksiksiz olarak ben yapmak zorundayım. Hatta ve hatta ofiste ki makasın yerinin sorulması ya da dolapta saklama kabında yemek var diyelim kimin diye bana soruluyor . Makas nerde yazarhanim35 o nerde yazarhanim35 alışveriş listesi yapılacak kolonya bitti onu yaz pc ye kablo alınacak onu yaz. Kahve bitti mi vs vs. Hafta sonu dahi şirket telefonundan aranılacaksa açılmasını şart koşuyorlar. Ne olursa olsun o telefon açılacakmış arandığı anda.
Herşeyin üstüne birde aldığım maaş asgari ücretten sadece +4000 fazla. ve üstüne elden veriliyor. Birde lütfeder gibi yemek param var çok şükür. Ha bir de lütfeder gibi özel sağlık sigortası yapıldı izin alınıp hastaneye gidilmesin sık sık nasılsa özeller cumartesi de çalışıyor diye Sabah mesai saatleri sabit ancak müdür ve sevgilisi 9a doğru gelir. İstedikleri zaman 3-4 farketmez çıkarlar.
İzin aldığın zaman bile bir şey için arayıp sorma huyları vardır. Acil olması önemli değil acil olmasa bile.
Öğlen yemeğe çıkmazsan ofiste yemek yeme imkanın yok o an yemek yediğin önemli değil kimse için işle alakalı bir şey sorulacaksa sorulur. Sen zıkkım ye hiç önemli değil onlar için. Ya da mesain bitti hadi iyi akşamlar diye çık ters ters bakarlar. Diğer çalışanlar bir önceki çalıştıkları yerden uzun süredir mesai arkadaşları ya da tanıdıkları ve dışardan sonradan gelen 2 kişiyiz. Bir müşteri ile sorun yaşasam yöneticilerim arkamda değil asla ki daha önce de yaşadım ve haklı olmama rağmen özür dilemem beklendi müşteriden ama geçenlerde yöneticilerden birinin sevgilisine ( oda personel ) müşterilerden biri laf etti ve yöneticinin içinden resmen kaplan çıktı sevgilisine laf ettiği için müşteriyle bütün iş ilişkisini kesti.
ve ben her şeye o kadar yoruldum ki kızlar. Bezdim canımdan açıkçası öyle böyle değil. Piyasa da çok kötü doğru düzgün iş yok. Aldığım maaşla yaptığım iş arasında dağlar kadar fark var. Konuşmam mümkün değil zam için çünkü zamlar açıklandığında elimizden geleni yaptık denildi.
Şu an ne yapsam ne etsem diye kafamda kırk düşünce dolanıyor

selam kızlar daha önce yukarıda paylaştığım konuyu açmıştım işle alakalı. bir firma ile görüştüm şubat ayında ve ihbar süremden mütevellit olmamıştı şimdi ise başka bir pozisyon açılmış yine benim işimle alakalı. bu sefer tekrar gittim görüştüm müşavir ile de görüştürdüler ve haber vereceğiz dediler. şu an çalıştığım yerde değişen bir şey yok yine aynı ve ben artık umursamazlığa vuruyorum. sgkmın az yatması vesaire konuştum konuşulur halledilir denildi ama ortada bir şey yok. şuan çalıştığım yerde tek kişiyim orda ise 3 kişi olunacak. burda sorumlu benim orda bi müdürüm olacak ve daha kalabalık bi ekiple çalışacağım. çalışma saatlerim benzer yine hafta sonum tatil olacak. maaş kesinleşince bildirecekler ancak müşavir şu an aldığım maaşın az olduğunu söyledi. muhtemelen yarın olumlu ya da olumsuz dönerler. olumlu olursa korkularım var yeni bi yer alışabilir miyim yapabilir miyim vesaire diye.

selam kızlar daha önce yukarıda paylaştığım konuyu açmıştım işle alakalı. bir firma ile görüştüm şubat ayında ve ihbar süremden mütevellit olmamıştı şimdi ise başka bir pozisyon açılmış yine benim işimle alakalı. bu sefer tekrar gittim görüştüm müşavir ile de görüştürdüler ve haber vereceğiz dediler. şu an çalıştığım yerde değişen bir şey yok yine aynı ve ben artık umursamazlığa vuruyorum. sgkmın az yatması vesaire konuştum konuşulur halledilir denildi ama ortada bir şey yok. şuan çalıştığım yerde tek kişiyim orda ise 3 kişi olunacak. burda sorumlu benim orda bi müdürüm olacak ve daha kalabalık bi ekiple çalışacağım. çalışma saatlerim benzer yine hafta sonum tatil olacak. maaş kesinleşince bildirecekler ancak müşavir şu an aldığım maaşın az olduğunu söyledi. muhtemelen yarın olumlu ya da olumsuz dönerler. olumlu olursa korkularım var yeni bi yer alışabilir miyim yapabilir miyim vesaire diye.
Bir önceki işinden bahsetmişsin orayı da ayrı olarak okudum o kadar işe o kadar az maaş alıyorsun yani az aldığını ve sigorta ile ilgili bir durumdan d bahsetmişsin. Yeni bir iş yeni insanlar bence daha iyi olacak sorumluluğunda azalacaktır burda önemli olan kendine güvenmen umarım yeni işin tüm güzellikleri ile gelir

Bir önceki işinden bahsetmişsin orayı da ayrı olarak okudum o kadar işe o kadar az maaş alıyorsun yani az aldığını ve sigorta ile ilgili bir durumdan d bahsetmişsin. Yeni bir iş yeni insanlar bence daha iyi olacak sorumluluğunda azalacaktır burda önemli olan kendine güvenmen umarım yeni işin tüm güzellikleri ile gelir
teşekkür ederim inşallah. aslında ek olarak bi iş yok burdakinin aynısı sektör bile aynı.

böyle endişe içinde başlama yeni yere geçince de bocalarsın stresle. yaşın kaç bilmiyorum ama kendine güven.
sonuçta onca aday içerisinden beni seçtiler, yani bunu yapabilirim diye kendine söyle.

böyle endişe içinde başlama yeni yere geçince de bocalarsın stresle. yaşın kaç bilmiyorum ama kendine güven.
sonuçta onca aday içerisinden beni seçtiler, yani bunu yapabilirim diye kendine söyle.
Aslında süreç değişik ilerledi 3 ay önce görüşmüştüm ben o firmayla ellerinde cvm vardı ama olmamıştı ihbar sürem yüzünden yine bi pozisyon açılınca ellerindeki cv den aramışlar ilan açılmadı

Aslında süreç değişik ilerledi 3 ay önce görüşmüştüm ben o firmayla ellerinde cvm vardı ama olmamıştı ihbar sürem yüzünden yine bi pozisyon açılınca ellerindeki cv den aramışlar ilan açılmadı
işe alımcıyım ben. olabilir bu dediğin anormallik yok.
3 ay önceki görüşmede olumlu geçmiştir ama bekleyebilecekleri bir durum yoktur, acil personel ihtiyacı oluşmuştur yoğun bir dönemdir vs. (mali müşavirlikse zaten belli dönemler kapanışlar vs yoğun oluyor)
şuan ihbar süreni bekleyebilecekleri bir dönemdir ilan açmadan önceki olumlu olan adaylara geri dönülebilir.

işe alımcıyım ben. olabilir bu dediğin anormallik yok.
3 ay önceki görüşmede olumlu geçmiştir ama bekleyebilecekleri bir durum yoktur, acil personel ihtiyacı oluşmuştur yoğun bir dönemdir vs. (mali müşavirlikse zaten belli dönemler kapanışlar vs yoğun oluyor)
şuan ihbar süreni bekleyebilecekleri bir dönemdir ilan açmadan önceki olumlu olan adaylara geri dönülebilir.
Dediğiniz gibi oldu tamamen

Bence yeni bir iş yeni insanlar yeni ortam mis gibi. Önceki konunuzu da şimdi okudum bunalmışsınız da ordan. Yapabilir miyim korkusu yerine oradan bir an önce olumlu haber gelmesini dilemeye bakın. Ha illaki yenisi eskisinden iyi olacak diye bir şey yok. Orda da bunalabilirsiniz zamanla. Ama tıkandığında yenilik iyidir bence.

Bence yeni bir iş yeni insanlar yeni ortam mis gibi. Önceki konunuzu da şimdi okudum bunalmışsınız da ordan. Yapabilir miyim korkusu yerine oradan bir an önce olumlu haber gelmesini dilemeye bakın. Ha illaki yenisi eskisinden iyi olacak diye bir şey yok. Orda da bunalabilirsiniz zamanla. Ama tıkandığında yenilik iyidir bence.
Fazlasıyla tıkandım çünkü konuştum da hani bu şekilde emekliliğime etki ediyor aldığım maaş belli ileride birikim yapamıyorum diye . Merkezden patron gelsin konuşulur denildi ama bakalım sözde bu hafta gelecekmiş

bence kaosu olmayan veya az olan bi ortamda eski çalıştığın yerden çok daha mutlu olursun ve
inan bana sen çok daha verimli olursun işe daha keyifle gidersin
eski iş yerim inanılmaz kötüydü, oradan ayrılıp başka bi yere geçince aradaki farkı inanılmaz hissettim
ve orada çok daha mutlu oldum kafam rahatladı resmen

Alışırsın niye alisamayasin ki? Ben de cok sık iş değiştiririm, daha bile güzel oluyor yeni yeni çevren oluyor

bence kaosu olmayan veya az olan bi ortamda eski çalıştığın yerden çok daha mutlu olursun ve
inan bana sen çok daha verimli olursun işe daha keyifle gidersin
eski iş yerim inanılmaz kötüydü, oradan ayrılıp başka bi yere geçince aradaki farkı inanılmaz hissettim
ve orada çok daha mutlu oldum kafam rahatladı resmen
Bnde öyle düşünüyorum

Konudan bağımsız gecenki çocuk bir mesaj bir arama bişey yaptı mı? Yoksa hiç yazmadı mi? Gerçi öldum demesi haricinde ki hiçbir mesaj o saatten sonra durumu açıklamazdi ya neyse.

Konudan bağımsız gecenki çocuk bir mesaj bir arama bişey yaptı mı? Yoksa hiç yazmadı mi? Gerçi öldum demesi haricinde ki hiçbir mesaj o saatten sonra durumu açıklamazdi ya neyse.
Günler günler sonra dayım öldü yazamadım diye mesaj attı neredesin dedim işte İstanbuldayım işe devam falan deyince aa dedim yalandı İzmir’e taşınacağın o zaman dayını bahane ediyorsun . Ne aile bilmemezliğimi bırakmış ne bencilliğimi

X