Ya Vedud (c.c) Sevgi ve Muhabbet için

leylmira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
7.189
17.980
33
Ya Vedud c.c esmasının anlamı ‘’Sevilmeye çok layık olan’’ anlamındadır. Allah kullarına çok merhametli ve bağışlayıcıdır. Esma-ül Hüsna'ları okumanın faydaları elbette oldukça yüksektir. Nitekim Kuran-ı Kerim’de,
"En güzel isimler Allah’ındır. O halde ona en güzel isimlerle duan edin buyrulmaktadır."
Araf Suresi 180 Ayet

Bu esma günde 400 defa zikredilirse herkes tarafından sevilir sayılır. Okumayı alışkanlık edip sürekli okuyan kişi başkalarını tesiri altına alır ve etki etmeye başlar
Her gün 270 defa okuyan kişi borçluysa borcundan fakirse fakirlikten kurtulur.
Bir yemeğin üzerine 1000 defa okuyup yenilirse eşiyle birlikte arasındaki muhabbet artar.

Ya Vedud c.c duası nasıl okunur ?

“Ya Vedûd! Ya Vedûd! Ya Ze’l-arşi’l-mecid! Ya Mübdi’, Ya Mu’id! Ya Fe’aalün lima yürid! Es’elüke bi-nuri vechikellezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretikelleti kadderte biha halkake ve bi-rahmetikelleti vesiat külle şey’in. La ilâhe illâ ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni!..”

“Ey Vedûd! Ey Vedûd! Ey yüce Arşın Sahibi! Ey kâinatı hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle emsalsiz bir şekilde süsleyen Mübdi'! Ey varlıkları ölümünden sonra yeniden inşa edip dirilten Muîd! Ey dilediği her şeyi yapan! Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nûru hürmetine; yarattığın bütün varlıklara hükmeden kudretin hürmetine ve her şeyi kaplayan rahmetin hürmetine istiyorum. Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Ey kendisinden yardım isteyene yardım eden! Bana yardım et. Ey güç durumda olanlara yardım eden ve ummadıkları yerlerden ihtiyaçlarını ellerine veren Muğîs! Bana yardım et!”

Bu ismi zikretmemizdeki amaç ise sürekli olarak Allah’ı anmak ona olan sevgimizi göstermektir.

Ya Vedud c.c ismi şerifi ile aşık etmek mümkünmüdür ?

Değildir. Bu esmanın amacı bazı havas kaynaklarına göre kişilerin arasındaki muhabbeti arttırmak ve insanlar tarafından sayılıp sevilmesini sağlamaktır.

Listemiz:
2. Hafta M mer_4260 & Tavuk_suyu_ nin sevilmesi ve saygı görmesi niyeti için
C cansu_tr 80 + 80 adet günlük
leylmira 80 + 80 adet günlük
Tavuk_suyu_ 80 + 80 adet günlük
M mer_4260 80 +80 adet günlük
kevsersoylu 80 + 80 adet günlük

Son düzenleme:
Yokmu Ya Vedud okuyabileceğimiz kimse günlük 400 ve 270'lik grup kuralım inşallah

Canım 2 kişi daha olsa 100er tane senin niyetine okuruz 1 hafta boyunca hergün
Birkaç kişiyi etiketledim gelen olursa başlarız inşallah. Ama her gün bı kişi niyetine okumak daha mantıklı değil mi örnek veriyorum bugün benim için 400 tane yarın senin için 400 tane diğer gün başka arkadaş için 400 tane gibi. Uzun bişi değil kolaylıkla okunabilir diye bı fikrim

Nasıl bir plan yapıldığını tam olarak okumamakla birlikte C cansu_tr çağırır da ben gelmez miyim diyerek geldim:) ben de varım

Katilirim ben de canim.
Nasil okuyacagiz.

Allah razı olsun canım benim . Bende tam olarak bilmiyorum birlikte öğrenip okuyacagiz insallah amaç dilimizi boş laflarla doldurmamak

Hoşgeldinizz şuan 4 kişiyiz. İlk sayfadaki ilk msjı okudunuz varsayıyorum. 1. Sırada @cansu_tr nin sevilip sayılması niyetiyle 100er tane hergün Ya Vedud okuyoruz 100. De cellü celallühü deyip ilk sayfadaki duasını yapıyoruz.
Her hafta sırayla niyetine göre 1 kişi için oluyalım inşaallah.
Sizler içinde uygunmu ? :)

Nasıl isterseniz canlar bana uyar

Hepsinde ya vedud celle celalehu demiyor muyuz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…