wc ye gitmek

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
15+5 haftalık hamileyim...26 ocakta doktoruma gittiğimde idrarımda iltihaplanma basladıgını ilaç vermeyeceğini bol bol su içmemi söyledii..o gunden beri su içmeyi gunden gune artırmaya çalışıyorum ama son 5 gundur nerdeyse 15 dk bir wc deyim...sizce bu normalmi...

çok su içiyosan normaldir zaten mesane bebekten dolayı sıkışıyo

aynıyız canım bende 16+5 haftalıgım bendede iltihap cıktı ilaç vermedi ama bol bol su içiyorum yeminle iç camasırı giymiyorum evde yalnızca esofman bıktım wc ye gitmekten cünkü bazen wc den cıkmadan geri gidiyorum oy oy

kızlar yeri değil biliyorum ama su gebelik takvimini banada ögretin bende yapem nasıl oluyo plaseeeeee

kızlar çok teşekkür ederim..rahatlatınız valla...iş yerinde olunca daha da zor oluyor...bide wcye gittikçe bulantım geliyor...her koku tetikliyor...

Sen bana doğum yapacağın günü söyle ben takvimi yapar sana gönderirim sen yapıştırırsın

sagolasın canım benim satım 14 ekim suan 16 hafta iki günlük hamişim doktorun 1 agstos dedi doguma ama temmuz sonuda olabilir fark edermi senden nasıl alacagım istersen adresi ver ben yapayım şimdiden tesekkürler bu arada benimkide erkek

ya bende çok merak ediyorum nasıl yapılıyor bu takvim
banada yardımcı olurmusunuz

Canım sen bana yaz doğum yapacağın tarihi birde cinsiyeini ben sana oluşturup atayım sen kilo takip yazan yere kopyala

ama oraya tarih yazılmıyorki hem ben cinsiyeti bilmiyorum

Ya nasıl tarih yazılmadan gün gün ilerliycek cinsiyetini bimesende olur

austosun ilk haftasına denk geliyor doğumum
yahu bu kilo takibi nerde yazıyor çıldıracağım bulamadım

kızlar ilaçtan bukadar korkmayın gebeliktede ilaç kullanılabilir. ama sınırlı şekilde ben hemen hemen her ay antibiyotik kullanıyorum çünkü gebelikte idrar yolu enfeksiyonu tehlikeli erken doguma bile yol açabilir. ilaç kullanmaktan korkmayın tabi dr danışarak kullanın muhakkak dr. danışın. bebegede hiçbir sakıncası yok asıl idrar yolu enfeksiyonu sakıncalı buda ilerlemişse sadece bol su içmeyle kolay kolay gecmez( ama bol su içmeninde çok faydası vardır.). bu yüzden gebelikte her ay idrar tahliline bakılmalıdır ve önlem alınmalıdır.sık idarar gitmek, idrar yaparken yanma , idrar renginde koyuluk enfeksiyon bulgularındandır.tabi buda testle belli olur. çünkü enfeksiyon çok önemli gebelikte kullanılar bir çok antibiyotik var. zararlıda değildir. ama dr danışıp dr uygun gördüğü ilaçları kullanmalısınız...

gecmıs olsun canım tabıkı normal
cunku kıs ayında vucudumuzdakı suyu dısarı terle atmak pek mumkun olmuyor o nedenle wc le atmak normal
daha bu ıyı gunlerın canım;
daha hamılelıgının son ayları suya dah acok ıhtıyacın olacak daha cok ıceceksın bebegın daha buyuyecek daha cok baskı yapacak daha cok wcye gıdeceksın:)
sımdıden bunu takma yanı merak etme normal:)
sana saglıklı sıhhatlı kolay dogumlar dılıyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…