vücutta elektrik çarpma hissi,bilgisi olan var mı

Dante

Her gün birinizi, bir gün hepinizi..
Kayıtlı Üye
9 Mart 2011
11.528
8.470
Lütfen konumu kapatmayın,sağlık bölümünde konular cevapsız kalıyor çoğunlukla,bu kadar sirkülasyon olan bir yerde belki bir tecrübesi olan vardır,beni aydınlatabilir
Yaklaşık üç ay önce yürürken birden sağ ayak baş parmağıma şiddetli bir ağrı girdi
Tam olarak tanımlayamıyorum ancak iğne batmış veya elektrik çarpmış gibi bir his
Kendimi yere attım ayakkabı çorap ne varsa çıkardım ancak tabi ayağımda iğne miğne bir şey yok ,anlam veremedim ne olduğuna
Bu durum bir hafta ara ara sürekli devam etti ,ama saniyelik bir acı başka hiç bir yerde yok sadece sağ ayak baş parmağımda ve dayanılmayacak kadar şiddetli oluyor
Sonra sık olmayan aralıklara yine devam etti ancak bir aydır olmadı
Bugün bir aydan sonra artık bitti derken yine aynı acıyla uyandım
Nerde nasıl olduğu fark etmiyor,yürürken uyurken uzanırken otururken birden oluyor,belli bir pozisyona tabi değil yani
Böyle bir şey duyan yaşayan bilen var mı,nereye hangi doktora gittiniz

Not:Tabi ki doktora gittim,nöröloji,fizik tedavi,kalp damar cerrahisi,beyin cerrahisi,ortopedi hocalarına gittim
Ancak hiç bir şeye bağlayamıyorlar

konunuz yukarida dursun diye yaziyorum.
belki sacma olacak ama kramp giriyor olabilir mi?

konunuz yukarida dursun diye yaziyorum.
belki sacma olacak ama kramp giriyor olabilir mi?
yok kramp değil o his başka bir şey ama tam anlatamıyorum da
üstelik hep aynı yere

İlk nörolojiye görünün diyecektim ama gitmişsiniz zaten. Acaba algoloji bölümüne gittiniz mi hiç?

Ben ayakkabi degistirdigimde olmustu o sıkıyordu ama korkutucu oluyor yurumeden ziyade dinlendirin bence ayaklatinizi yukari kaldirabilirsiniz dolasim acisindan zaten saglik problemide yokmus uzerinde durmayin

Ben ayakkabi degistirdigimde olmustu o sıkıyordu ama korkutucu oluyor yurumeden ziyade dinlendirin bence ayaklatinizi yukari kaldirabilirsiniz dolasim acisindan zaten saglik problemide yokmus uzerinde durmayin
ayakkabıyla ilgili bir sıkıntım yoktu
bir de her tür ayakkabıda da oldu zaten de evde yatarken de oluyor
anlamıyorum bu ne

Annem diyabetik onda oluyordu
Ani çarpar gibi irkiliyordu
İlaçları 2 ye katlandı
D vitamini takviyesi alıyor
Onuz eklem yerleri hep iltahaplanmış
6 ay önce babamı kaybettik
Doktor aşırı stresin de bunu tetiklediğini söyledi vs
Nasıl bir dönemden geçiyorsunuz diyabet ve kalp bakılmış heralde

allah allah ilginç
yani şeker falan da yok bende ama
sürekli aynı yer mi farklı yerlerde oluyor muydu
stres evet var ama aynı yerde olmasını anlayamıyorum
babanıza allah rahmet eylesin inşallah

Magnezyum seviyelerinde düşme olabilir belki. Benimde oluyor bin anda bir yerde başıma geliyor. Nedenini bilmiyorum. Krampada benzemiyor. Olduğu gün soda içiyorum . Arada sırada geliyor. Ayakkabıdan ayağımı çıkartıyorum ayağımı hareket ettirip esnetince biraz rahatlıyor.

Bende 7 ay önce sezeryan dogum yapmistim ve ondan sonra aralikli sekilde aniden vücudum elektirik carpilmaya basladi doktora gittigimde anesteziden dolayi damar sıkışması yasadigimi söyledi.Yakin zamanda anestezi filan yapildimi?

Eklem iltihaplanması mı? yapıyor tam olarak şeker mi?. Bende anklizon spondilit durumu ihtimali var. Teşhisi bir türlü koyamadık. Aileden de gelen iltihaplı romatizma var. Acaba bağlantısı olabilir mi.

allah allah ilginç
yani şeker falan da yok bende ama
sürekli aynı yer mi farklı yerlerde oluyor muydu
stres evet var ama aynı yerde olmasını anlayamıyorum
babanıza allah rahmet eylesin inşallah
"yer etmesi" diye bir şey varya ondan oluyor olabilir eğer stres kaynaklı tetiklenen bir şeyse. benim de sol kolum dirsek altıdır mesele o yer eden kısım.

hep aynı yer mi
Bende 7 ay önce sezeryan dogum yapmistim ve ondan sonra aralikli sekilde aniden vücudum elektirik carpilmaya basladi doktora gittigimde anesteziden dolayi damar sıkışması yasadigimi söyledi.Yakin zamanda anestezi filan yapildimi?
olmadı hiç
daha önce sezeryan oldum ama o zaman da olmadı
canım epilepsin olabilirmi?
44 yaşındayım şimdiye kadar hiç öyle bir şey olmadı
bu yaştan sonra olur mu ki
ama nörolojide çıkmaz mıydı

canım epilepsin olabilirmi? EEG çektirdinmi ? epilepsinin bir çok çeşiti var be bu da bir belirti gibi geldi bana
evet o da çekildi
mr çekildi
testler vs yapıldı ama
yok yok yok
hiç bir sebep yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…