vücutta elektrik çarpma hissi,bilgisi olan var mı

Dante Dante hiç dikkat etmedim bak. Ama acı hissi ile başlıyor. Sanki parmak istemsiz diğer parmağın üstüne geçiyor. Ben doktora gitmedim daha . :)

allah allah ilginç
yani şeker falan da yok bende ama
sürekli aynı yer mi farklı yerlerde oluyor muydu
stres evet var ama aynı yerde olmasını anlayamıyorum
babanıza allah rahmet eylesin inşallah
İlk sağ elinin parmak uçlarında oldu
Sonra sol elde de olmaya başladı
Akabinde omuz ağrıları başladı
Elini yukarı kaldırıp saçını bağlıyamıyor dereceye geldi
Biz ortopediye gittik mr istediler
Bu şekilde tanı kondu
Sizin nedir bilmiyorum
Annemin eklem iltihaplanmasıydı
Dediğiniz gibi ani iğne batma hissi vardı

Eklem iltihaplanması mı? yapıyor tam olarak şeker mi?. Bende anklizon spondilit durumu ihtimali var. Teşhisi bir türlü koyamadık. Aileden de gelen iltihaplı romatizma var. Acaba bağlantısı olabilir mi.
Ailede bu çeşit bir rahatsızlık yok
Şekeri var annemin kanında enfeksiyon oranı da yükselmiş
Şeker oranıda çok yüksek
Bir şekilde omuzlarına zararda vermiş heralde
Hepsi birarada
Kalp rahatsızlıkları bile var artık
1 sene önce sadece düşük bir diyabeti vardı
Stres hepsini tetikledi bence
Bu benim fikrim tabi

İlk sağ elinin parmak uçlarında oldu
Sonra sol elde de olmaya başladı
Akabinde omuz ağrıları başladı
Elini yukarı kaldırıp saçını bağlıyamıyor dereceye geldi
Biz ortopediye gittik mr istediler
Bu şekilde tanı kondu
Sizin nedir bilmiyorum
Annemin eklem iltihaplanmasıydı
Dediğiniz gibi ani iğne batma hissi vardı

Ailede bu çeşit bir rahatsızlık yok
Şekeri var annemin kanında enfeksiyon oranı da yükselmiş
Şeker oranıda çok yüksek
Bir şekilde omuzlarına zararda vermiş heralde
Hepsi birarada
Kalp rahatsızlıkları bile var artık
1 sene önce sadece düşük bir diyabeti vardı
Stres hepsini tetikledi bence
Bu benim fikrim tabi
Geçmiş olsun canım. En azından umarım acısı azalır

Lütfen konumu kapatmayın,sağlık bölümünde konular cevapsız kalıyor çoğunlukla,bu kadar sirkülasyon olan bir yerde belki bir tecrübesi olan vardır,beni aydınlatabilir
Yaklaşık üç ay önce yürürken birden sağ ayak baş parmağıma şiddetli bir ağrı girdi
Tam olarak tanımlayamıyorum ancak iğne batmış veya elektrik çarpmış gibi bir his
Kendimi yere attım ayakkabı çorap ne varsa çıkardım ancak tabi ayağımda iğne miğne bir şey yok ,anlam veremedim ne olduğuna
Bu durum bir hafta ara ara sürekli devam etti ,ama saniyelik bir acı başka hiç bir yerde yok sadece sağ ayak baş parmağımda ve dayanılmayacak kadar şiddetli oluyor
Sonra sık olmayan aralıklara yine devam etti ancak bir aydır olmadı
Bugün bir aydan sonra artık bitti derken yine aynı acıyla uyandım
Nerde nasıl olduğu fark etmiyor,yürürken uyurken uzanırken otururken birden oluyor,belli bir pozisyona tabi değil yani
Böyle bir şey duyan yaşayan bilen var mı,nereye hangi doktora gittiniz

Not:Tabi ki doktora gittim,nöröloji,fizik tedavi,kalp damar cerrahisi,beyin cerrahisi,ortopedi hocalarına gittim
Ancak hiç bir şeye bağlayamıyorlar
Nöroloji ve beyin sinir cerrahisi teknikeriyim onlar bulamadıysa biz bişey diyemeyiz. Muhtemelen emg önermişlerdir yaptırdınız mı ? Sinir sıkışmanız olabilir ya da ileri şeker hastalığınız. Fıtığınız ?

Nöroloji ve beyin sinir cerrahisi teknikeriyim onlar bulamadıysa biz bişey diyemeyiz. Muhtemelen emg önermişlerdir yaptırdınız mı ? Sinir sıkışmanız olabilir ya da ileri şeker hastalığınız. Fıtığınız ?
hiç biri yok :KK43:

Gıydığimiz pamuk olmayan kıyafetler oldugu zaman ben de elektriklenme sorunu yaşıyorum, ayagımdakı terlikle bile fark ediyor kıyafetlerinizin içerigine de bakın malum her sey kımyasal oldu artık

Gıydığimiz pamuk olmayan kıyafetler oldugu zaman ben de elektriklenme sorunu yaşıyorum, ayagımdakı terlikle bile fark ediyor kıyafetlerinizin içerigine de bakın malum her sey kımyasal oldu artık
yok o elektriklenmeyi biliyorum
saçlarım falan kabarıp çarpılıyorum
bu öyle bir şey değil

Hep aynı yerde ise ayağınız bir travmaya maruz kalmış ve kalmaya devam ediyordur...Siz farketmiyorsunuz ama ayagınızın o bolgesini zorlayacak bişey mutlaka oluyordur...Bir süre sadece terlik giyin deneyin...

Uzaktan tanı koymak zordur. Tarsal tunel mi var Morton noromasi mi var , nevralji mi var vs vs.. Bazen tahliller normaldir klinige göre tedavi baslanir. (sinir iyilestirici ilaclar , agriyi azaltabilen antidepresanlar steroidler vs ) Bazen de taniyi destekleyen bazi bulgular erken donemlerde yoktur, zamanla tespit edilebilir hale gelir.
Agrinin karakterini,tetikleyen nedenleri, sikligini, seyrini not edin. Hekiminize muayene olun. Gecmis olsun

Lütfen konumu kapatmayın,sağlık bölümünde konular cevapsız kalıyor çoğunlukla,bu kadar sirkülasyon olan bir yerde belki bir tecrübesi olan vardır,beni aydınlatabilir
Yaklaşık üç ay önce yürürken birden sağ ayak baş parmağıma şiddetli bir ağrı girdi
Tam olarak tanımlayamıyorum ancak iğne batmış veya elektrik çarpmış gibi bir his
Kendimi yere attım ayakkabı çorap ne varsa çıkardım ancak tabi ayağımda iğne miğne bir şey yok ,anlam veremedim ne olduğuna
Bu durum bir hafta ara ara sürekli devam etti ,ama saniyelik bir acı başka hiç bir yerde yok sadece sağ ayak baş parmağımda ve dayanılmayacak kadar şiddetli oluyor
Sonra sık olmayan aralıklara yine devam etti ancak bir aydır olmadı
Bugün bir aydan sonra artık bitti derken yine aynı acıyla uyandım
Nerde nasıl olduğu fark etmiyor,yürürken uyurken uzanırken otururken birden oluyor,belli bir pozisyona tabi değil yani
Böyle bir şey duyan yaşayan bilen var mı,nereye hangi doktora gittiniz

Not:Tabi ki doktora gittim,nöröloji,fizik tedavi,kalp damar cerrahisi,beyin cerrahisi,ortopedi hocalarına gittim
Ancak hiç bir şeye bağlayamıyorlar
artrit olabilir akabinde şişme ve hareket ksıtınız da var mı ? elektrik çarpması hissi yapar özellikle parmak uçlarında.

Benim de baş parmağıma arada ağrı giriyor. Daha doğrusu çok fena ağrıyor. Parmağımın belli bir noktasına bir şey değdiği anda o kadar çok acı hissediyorum ki, sanki elektrik çarpmış ya da çok fena darbe yemişim gibi okuyor. Nörolojiye gidince söyledim. Hiç takmadı bile. Önemli bir şey değil dedi. Aklıma nöropatik diyabetik yaralar geldi. Acaba sinir ucuma mı dokunuyorum da çok fazla ağrı çekiyorum? Diyabetim de yok. O kısma önceden çok baskı olmuştu. Ezik gibi görüntü de oluşmuştu. Kalemi çok sıkarak tutuyordum yazı yazarken. Ne olduysa o zamandan beri oldu.

Sizinkisi de benimki gibi mi acaba?

Magnezyum seviyelerinde düşme olabilir belki. Benimde oluyor bin anda bir yerde başıma geliyor. Nedenini bilmiyorum. Krampada benzemiyor. Olduğu gün soda içiyorum . Arada sırada geliyor. Ayakkabıdan ayağımı çıkartıyorum ayağımı hareket ettirip esnetince biraz rahatlıyor.
muz da tavsiye ederim

artrit olabilir akabinde şişme ve hareket ksıtınız da var mı ? elektrik çarpması hissi yapar özellikle parmak uçlarında.
şişme derken nerede tam olarak
Merhaba, o bölgede sinir sıkışması olabilir mi?
bunun için nereye gitmek lazım
beyin cerrahisine gittim
Benim de baş parmağıma arada ağrı giriyor. Daha doğrusu çok fena ağrıyor. Parmağımın belli bir noktasına bir şey değdiği anda o kadar çok acı hissediyorum ki, sanki elektrik çarpmış ya da çok fena darbe yemişim gibi okuyor. Nörolojiye gidince söyledim. Hiç takmadı bile. Önemli bir şey değil dedi. Aklıma nöropatik diyabetik yaralar geldi. Acaba sinir ucuma mı dokunuyorum da çok fazla ağrı çekiyorum? Diyabetim de yok. O kısma önceden çok baskı olmuştu. Ezik gibi görüntü de oluşmuştu. Kalemi çok sıkarak tutuyordum yazı yazarken. Ne olduysa o zamandan beri oldu.

Sizinkisi de benimki gibi mi acaba?
bi şey değdiğinde değil sebepsizce ama bahsettiğiniz gibi elektrik çarpmış gibi

bi şey değdiğinde değil sebepsizce ama bahsettiğiniz gibi elektrik çarpmış gibi
O ağrıya sebep olan sinir ucuna bir işlem yapılabiliyordur bence. Algoloji daha iyi bilir. Artık botox mu yaparlar size ya da aşırı algıyı bozmak için bağlantıyı mı keserler bilemem. İyi ki benim temasla ağrıyor. Çok fena bir ağrı. Gören de ne abarttı bu diye bana bakar :KK70:

X