Vücut yağında azalma olurken kiloda değişiklik olmaması..

bahar2701

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
896
905
merhaba arkadaşlar.. yaklaşık bir buçuk aydır diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum fakat istediğim gibi gitmiyor. 86 ile başladım şimdiki kilom 84.9 ve verilen kilonun 1.5 kilosu yağ. anlamıyorum 1.5 kilo yağ verirken nasıl olurda kilom değişmez:KK43:

En önemlisi yağdan vermek zaten :) Yağ verdiğin halde kilon değişmediyse kas oranın artmıştır çünkü kaslar yağdan daha ağır ve tartıda yüksek gösterir. İlk aklıma gelen bu :) Vücut su tutar mı yağdan verdiğin halde bilmiyorum ama tartıya pek aldırma önemli olan yağdan gitmiş olması gerçek kilo vermek bu çünkü :) Tartıda 2 kilo vermiş göründüm ben ama baktım ki yağ oranım artmış yani kas ve su kaybettim :) O yüzden kilo veremedim gibi düşünme. Diyetisyenine sormadın mı neden tartıda eksilmedi diye ? Birde yağ kas su oranlarını ayrı ayrı ölçen aletler var ya onlarla ölçmüş olması lazım diyetisyeninin tekrar ölçtüğünde bu sorunun cevabı orada net çıkar :) Aylık ölçülüyor o makinelerle genelde. Kas artacak yağ azalacak o yüzden senin ki güzel gidiyor bence :) Diyetisyen değilim maalesef o yüzden bildiklerimle cevaplamak istedim sorunu :) Kolay gelsin :)

X