Vesveseden Kurtulmak İçin Önerileriniz?

Belissa

♡ Бизимки Масалди ♡
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
28.691
7.350
Merhaba arkadaşlar herkes gibi benim de aklıma bazı olmaması gereken düşünceler geliyor.
Ve bazen gerçekten çok rahatsız oluyorum.
Bunun benim kalbimden gelmediğini biliyorum çünkü bu tür vesveseler geldiği zaman huzursuz oluyorum.
Böyle durumdan tamamen kurtulan var mı?
Ve yahut bildiğiniz işe yarayan bir öneriniz var mı?

canım bol bol salavat cekip inşirah suresini okuyabilirsin , arapça bilmen şart değil meal de okusan güzel olur , ben de meal okuyorum kısa bi sure zaten :

İnşirah suresi Meali

Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla.

1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?

2. Yükünü senden alıp atmadık mı?

3. O senin belini büken yükü .

4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.

6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

8. Yalnız Rabbine yönel.

Çok teşekkür ederim
vallahi her şeyi deniyorum. ne kadar dua var zikir var okuyorum neredeyse.
bunun üstüne düşünmemeye de çalışıyorum aklıma geldiğinde ama ne bileyim tam anlamıyla kurtulmanın çaresi yok mu merak ediyorum:26:

İnşirah suresini de okuyacağım inşallah tekrar teşekkürler

felak nas en az 7 şer kere oku ayetel kürsiyi de her aklına geldiğinde oku..eğer ezbere bilmiyosan küçük kağıda yaz ya da çıktı al cebine koy bu da çok faydalı..hem cebinden çıkarıp okursun da..

felak nas en az 7 şer kere oku ayetel kürsiyi de her aklına geldiğinde oku..eğer ezbere bilmiyosan küçük kağıda yaz ya da çıktı al cebine koy bu da çok faydalı..hem cebinden çıkarıp okursun da..

çok teşekkür ederim
bu dediklerinizin daha fazlasını yapıyorum

Ya Kuddüs çekerim genelde. vesvese için faydalı
bunun dışında başka dualar da okuyorum ama tamamen kurtulmanın çaresi yok sanırım.

Bende başladım ya kuddüse faydasını görüyor musun? Ne zamandır çekiyorsun? Ben birde Ya Zahir Ya Batın okumuştum bir yerde. Kusura bakma bu arada yardım istemişsin ben soruyorum birde aynı dertten muzdaribim (

eskisine göre evet daha çok yendiğimi düşünüyorum
bunun dısında başka dualar da var netten bulabilirsiniz.
yalnız benim vesvese dünya hayatıyla ilgili olumsuz düşünceler, maneviyatla ilgili değil.

Son düzenleme:

Evet benimde öyle olumsuz düşüncelerimi yenemiyorum. Peki belli bir sayıda mı yoksa dilediğinizce mi zikrediyorsunuz? 170 diye biliyorum ben. Çok soru sordum farkındayım bu son. :)

Evet benimde öyle olumsuz düşüncelerimi yenemiyorum. Peki belli bir sayıda mı yoksa dilediğinizce mi zikrediyorsunuz? 170 diye biliyorum ben. Çok soru sordum farkındayım bu son. :)

yok istediğiniz kadar sorabilirsiniz elbette ama keşke faydalı olabilsem
170 defa okunuyor diye biliyorum ben de. daha fazla okumaktan da zarar gelmez sanırım.

yok istediğiniz kadar sorabilirsiniz elbette ama keşke faydalı olabilsem
170 defa okunuyor diye biliyorum ben de. daha fazla okumaktan da zarar gelmez sanırım.

Allah'ın izniyle atlatırız inşallah.Ben faydasını görmüştüm birçok esmanın gerçekten çok iyi hissettiriyor. İstikrarlı olmak lazım devam edelim bence. Çok teşekkürler cevaplar için.

Allah'ın izniyle atlatırız inşallah.Ben faydasını görmüştüm birçok esmanın gerçekten çok iyi hissettiriyor. İstikrarlı olmak lazım devam edelim bence. Çok teşekkürler cevaplar için.

rica ederim canım.
İNŞALLAH

çok teşekkür ederim
bu dediklerinizin daha fazlasını yapıyorum

yapaken gerçekten korunucağınıza yürekten inanarak yapın, okuyun dualarınızı..ben okuyorum ama bişey olduğu yok diye veya buna benzer düşünürseniz pek bi etkisi olmaz..vesvese geldiği zamanda ben dualarımı okudum şu anda korunuyorum diye düşünün başka türlü olmaz canım üstüne gitmen lazım..

ben ne zaman kötü düşüncelere dalsam Ayet el kürsi okurum ve onun bana çok iyi inanırım böyle düşünürsen kurtulursun ancak.okuyup hala geçmiyor diye sorma kendine.her şey insanın kendinde biter psikolojik olarakta iyiyim demen gerekitor öyle yapamzsan ne kadar okusanda işe yaramaz canım.Allah yardımcın olsun

banada çok vesvese geliyor ya kuddüsün sayısı varmı bende çekeyim ALLAHım bu sıkıntıdan kurtarsın inaşallah hayırlısıyla bizleri .

cok doğru söylüyorsunuz.
ben de biraz dediğiniz gibi de oluyor. okuyorum da işe yaramıyor diye
inşallah halledeceğim ama :26:
çok teşekkür ederim.
aynen dediğiniz gibi de diyorum aslında inanarak okumak gerekiyor haklısınız :26:
banada çok vesvese geliyor ya kuddüsün sayısı varmı bende çekeyim ALLAHım bu sıkıntıdan kurtarsın inaşallah hayırlısıyla bizleri .

amin çok teşekkürler.

canım bu düşünceler geldikçe aklına euzu besmele çek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…