Popüler Konu Verimli Rutin

Selamlar Hanımlar,

Dün akşam döndük. Daha eve girmeden kırtasiyeye uğradık ve okulun gönderdiği listedeki malzemeleri aldık. Tatile gitmeden önce etiket çıktısı ve kıyafet kaşesi almıştım. Eve gidince kitap ve kırtasiye malzemelerini etiketledik ve okul çantalarını hazırladık. Tatile gitmeden önce evi temiz bırakmıştım. Öyle olunca sadece çamaşır işi çıktı. İki makine çamaşır yıkadım, kalanı bugün ablaya bıraktım.

Bu hafta okul ile birlikte yeniden bir sabah düzen kuracağım.
Hoşgeldin🥰 nasıldı tatiliniz?

Herkese Selam!

Yaşamıma geniş bir çerçeveden bakmak istiyorum bugün, sizlerle. Şu geçen 5-10 yılda neler yaptım, ne yollardan geçtim, kimlerle kesişti yollaırm, ne okudum ne düşündüm...'

Öncelikle azimli bir yapım var, bu en belirgin ve en sevdiğim özelliğim. Lise dönemlerinde, üniversite yıllarında ve yetişkinlik dönemimde; genel olarak okuyan, araştıran , çabalayan biri oldum hep. Düşsem de kalkmanın yolunu aradım. Yeni yollar keşfettim yeni yoldaşlar edindim. Arkadaş severim mesela. Bana değer katan beni bir adım ileriye taşıyan dostlar severim.
Sağlıklı yaşam, spor, kitaplar, gezi, yazma, ibadet ' bana iyi gelen beni tanımlayan sevdiğim aktiviteler. Kaygılı bir yapım var ve son 4 yıldır aktif olaarak bunun üzerinde çalıştım. Kitaplar okudum. Yöntemler edindim. En sonunda kendi çözümlerimi ürettim. Üretmek demişken, çiçek yetiştirmeyi severim, orkidem var mesela sık sık konuşurum onunla. Tefsir okumak gökyüzüne açılır bi kapı gibi hissettirir. İnsanların derdini dinlerim, çözüm üretmeye çalışırım ama karşımdaki çözüm bulmak değil derdiyle geviş getirmek isterse o sorundan kendimi soyutlar üzerine konuşmam. Podcast dinlerim.. Fatma Bayram severim. Ortamlarda satılacak bilgi' son dönemlerde kelfettim bi yayın. Günlük takip ettiğim programlar var ...
Çocuk severim, çocuğa dair işler beni heyecanlandırır. Çocuk edebiyatına meraklıyım....

Maddi olarak birikim önemli. Manevi birikim de önemli. Aile değerli. Kahve içip fikir alışverişinde bulunacağım dost önemli.

Kendime bakmayı yetişkinlikte öğrendim. Kendimi öncelemeyi de. Bedenimi sevmeyi de. Ben mutlu olmazsam eğer, kimseyi mutlu edemem ' mesela. Kendine yaslanan dik durur' sözüne inanırım ve bir sihirli değnek beklemeden kendim için çabalarım. herkes uyurken erken kalkar kendimi dinlerim, neredeysem orada yürürüm ve yürürken keşfederim o şehri sokağı. Yürürüm. şehir uyanmdan hem 50-100 kalori yakarım hem de aklımdaki olumsuz düşünceleri.

Yemek yapmayı mutfakta yeni tarifler denemeyi ve yeni tatlar denemeyi severim. Mesela iyi bir kahve içene kadar sabredebilirim. Sevdiğim ayakkabıyı almak için hedefler koyabilirim veya süre belirleyebilirim. İdareliyimdir. Har vurup harman savurmam. Yardımseverim ( zaten ünvanım da sosyal yardım ve inceleme görevlisi :) )

Bazen inadım. yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmam . bazen alınganım. Bazen vurdumduymazım. Bazen atarlı bazen öfkeli. Herkes gibi , insanım.

Ve iyi ki sizlerle buradayım.. Öğrettiğiniz her şey için teşekkür ederim.. İyi ki varsınız.. gelişimim bir parçası olduğumuz için minnettarım..

Yeni dinlemeye başladığım bir youtube kanalını tavsiye etmek istiyorum: Bir aile meselesi

Bugünkü konuştukları konudan kendimle ilgili sorgulama yapacağım sorular:
-Neyle uğraşıyorum? Zamanımı ve enerjimi nelere harcıyorum? Anlamlı bir hayat için doğru yolda mıyım?
Ben de bir süredir dinliyorum bu ikiliyi.. bilgi birikimleri , tecrübeleri ve aralarındaki tatlı ilişkiyi beğeniyorum.

Yeni dinlemeye başladığım bir youtube kanalını tavsiye etmek istiyorum: Bir aile meselesi

Bugünkü konuştukları konudan kendimle ilgili sorgulama yapacağım sorular:
-Neyle uğraşıyorum? Zamanımı ve enerjimi nelere harcıyorum? Anlamlı bir hayat için doğru yolda mıyım?
Gerçekten çok güzel bir kanal

Herkese Selam!

Yaşamıma geniş bir çerçeveden bakmak istiyorum bugün, sizlerle. Şu geçen 5-10 yılda neler yaptım, ne yollardan geçtim, kimlerle kesişti yollaırm, ne okudum ne düşündüm...'

Öncelikle azimli bir yapım var, bu en belirgin ve en sevdiğim özelliğim. Lise dönemlerinde, üniversite yıllarında ve yetişkinlik dönemimde; genel olarak okuyan, araştıran , çabalayan biri oldum hep. Düşsem de kalkmanın yolunu aradım. Yeni yollar keşfettim yeni yoldaşlar edindim. Arkadaş severim mesela. Bana değer katan beni bir adım ileriye taşıyan dostlar severim.
Sağlıklı yaşam, spor, kitaplar, gezi, yazma, ibadet ' bana iyi gelen beni tanımlayan sevdiğim aktiviteler. Kaygılı bir yapım var ve son 4 yıldır aktif olaarak bunun üzerinde çalıştım. Kitaplar okudum. Yöntemler edindim. En sonunda kendi çözümlerimi ürettim. Üretmek demişken, çiçek yetiştirmeyi severim, orkidem var mesela sık sık konuşurum onunla. Tefsir okumak gökyüzüne açılır bi kapı gibi hissettirir. İnsanların derdini dinlerim, çözüm üretmeye çalışırım ama karşımdaki çözüm bulmak değil derdiyle geviş getirmek isterse o sorundan kendimi soyutlar üzerine konuşmam. Podcast dinlerim.. Fatma Bayram severim. Ortamlarda satılacak bilgi' son dönemlerde kelfettim bi yayın. Günlük takip ettiğim programlar var ...
Çocuk severim, çocuğa dair işler beni heyecanlandırır. Çocuk edebiyatına meraklıyım....

Maddi olarak birikim önemli. Manevi birikim de önemli. Aile değerli. Kahve içip fikir alışverişinde bulunacağım dost önemli.

Kendime bakmayı yetişkinlikte öğrendim. Kendimi öncelemeyi de. Bedenimi sevmeyi de. Ben mutlu olmazsam eğer, kimseyi mutlu edemem ' mesela. Kendine yaslanan dik durur' sözüne inanırım ve bir sihirli değnek beklemeden kendim için çabalarım. herkes uyurken erken kalkar kendimi dinlerim, neredeysem orada yürürüm ve yürürken keşfederim o şehri sokağı. Yürürüm. şehir uyanmdan hem 50-100 kalori yakarım hem de aklımdaki olumsuz düşünceleri.

Yemek yapmayı mutfakta yeni tarifler denemeyi ve yeni tatlar denemeyi severim. Mesela iyi bir kahve içene kadar sabredebilirim. Sevdiğim ayakkabıyı almak için hedefler koyabilirim veya süre belirleyebilirim. İdareliyimdir. Har vurup harman savurmam. Yardımseverim ( zaten ünvanım da sosyal yardım ve inceleme görevlisi :) )

Bazen inadım. yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmam . bazen alınganım. Bazen vurdumduymazım. Bazen atarlı bazen öfkeli. Herkes gibi , insanım.

Ve iyi ki sizlerle buradayım.. Öğrettiğiniz her şey için teşekkür ederim.. İyi ki varsınız.. gelişimim bir parçası olduğumuz için minnettarım..
Merhaba büyük bir keyifle okudum
Kaygılı bir yapınız varsa alerjiniz var mı buna da baktirmanizi tavsiye ederim nacizane alerjik yapılı insanlar kaygılı olurmuş bende öyleyim bende bunun için inşallah tedaviye başlıcam

Herkese Selam!

Bu sabah namazdan sonra 'giyindim, kalemimi defterimi aldım ve sahile gittim. Önce yürüdüm. Güneşin doğuşunu izledim. Özgür kuşları ve koşturan haylaz yavru kedileri seyrettim. Oturdum ve yazdım. Zihnimde geviş getirmektense yazarak hafiflemeyi seçtim. Defterimdeki kelimeler çoğaldıkça aklımdakiler azaldı. Hafifledim. Sonra eve geldim. Giyindim. Kahvaltı hazırlamak gelmedi içimden. Simit çay ' yapmak istiyorum bugün. Diyetisyenime yazdım.

Sabah iş arkadaşım kafeinsiz Türk kahvesi pişirdi. Tadını çok sevdim. :)

İlk çalışmamı yaptım.

Şimdi ikinci aşamaya geçip, podcast dinleyeceğim . Fatma Bayram Hocadan.

umutluyum- umutluyum- nasıl bir tedavi göreceksiniz? şifa olsun. Ben alerjik değilim sadece bazen mevsimsel olabiliyor.

Son düzenleme:
Herkese Selam!

Bu sabah namazdan sonra 'giyindim, kalemimi defterimi aldım ve sahile gittim. Önce yürüdüm. Güneşin doğuşunu izledim. Özgür kuşları ve koşturan haylaz yavru kedileri seyrettim. Oturdum ve yazdım. Zihnimde geviş getirmektense yazarak hafiflemeyi seçtim. Defterimdeki kelimeler çoğaldıkça aklımdakiler azaldı. Hafifledim. Sonra eve geldim. Giyindim. Kahvaltı hazırlamak gelmedi içimden. Simit çay ' yapmak istiyorum bugün. Diyetisyenime yazdım.

Sabah iş arkadaşım kafeinsiz Türk kahvesi pişirdi. Tadını çok sevdim. :)

İlk çalışmamı yaptım.

Şimdi ikinci aşamaya geçip, podcast dinleyeceğim . Fatma Bayram Hocadan.

umutluyum- umutluyum- nasıl bir tedavi göreceksiniz? şifa olsun. Ben alerjik değilim sadece bazen mevsimsel olabiliyor
Butunsel tıp doktorun da tedavi göreceğim
Akapunktur ozon terapisi

Merhaba büyük bir keyifle okudum
Kaygılı bir yapınız varsa alerjiniz var mı buna da baktirmanizi tavsiye ederim nacizane alerjik yapılı insanlar kaygılı olurmuş bende öyleyim bende bunun için inşallah tedaviye başlıcam
Merhaba bende kaygılı bir insanım ve alerjik bir bünyem var.Nasil bir tedavi göreceksiniz? Detaylı paylaşırsanız sevinirim

Selamlar Hanımlar,

Konu başlıkları üzerinden genel bir durum değerlendirmesi yapmak istiyorum.

Sağlıklı Yaşam

İyi gidiyorum. Sabahları 40 dakika yürüyor, sağlı beslenme alışkanlıkları geliştirmeye ve bozulan yeme davranışımı düzeltmeye çalışıyorum. Takviyelerimi aksatmadan kullanıyorum. Eylül ayı itibariyle D vitamini takviyesine de başlayacağım. Yılbaşına kadar 60-63 kilo arasına inmeyi hedefliyorum.

Mümkün Olduğunca İyi Annelik

Nihayet 0-6 yaş arası ile sınavımı tamamlamış bulunuyorum:) Artık küçük kızım 6 yaşını bitirdi ve ilkokula başlayacak. 11 senedir içinde bulunduğum annelik sürecinde benim annelik anlayışımı gösteren birkaç cümleyi paylaşmak isterim.
  • İnsanlar kişilik ve yapı olarak birbirinden farklıdır. Anne babamızın mizaçlarının bizden farklı olduğunu nasıl kolaylıkla kabul ediyorsak, çocuklarımızın da farklı olduğunu kabul etmeliyiz. Dolayısıyla her annenin çocuğu ile ilişkisi her ikisinin de kişisel özelliklerine başlı olarak şekillenir.
  • Çocuğumuzu eğitmek ve yetiştirmek kendimizi eğitmek ve yetiştirmektir. Çünkü çocuklar duyarak değil, görerek öğrenir.
  • Çocuklar yetişkin değildir, yetişkin gibi düşünemez ve davranamazlar. Ancak zamanı gelince öğrenirler. Gelişim sürecindeki geçici davranışları kabul etmek gerekir.
  • Çocuğu dinlerken kendini çocuğun yerine koyarak dinlemek önemlidir. Ben onun yerinde olsam ne hissederdim ve bana ne iyi gelirdi diye düşünmek çok fayda sağlar.
  • Disiplin davranışta ve kurallarda tutarlılıktır. Hayırların gerçekten hayır olması ve kuralların keyfi olarak değiştirilmemesi gerekir.
  • Çocuk istemediğimiz bir davranışta bulunduğunda, davranışı tanımlayıp, bize nasıl etki ettiğinden bahsedersek ve çocuk davranışlarının başka insanlar üzerindeki sonuçlarını anlamaya başlar.

Düzenli ve Sade Bir Ev

Evim şu an sade ve düzenli. Her akşam ailecek 20:30'da ev topluyor olmamızın etkisi büyük. Onun dışında her Pazar bütün evi gözden geçirerek, verilecek ve atılacak şeyleri evden çıkarıyor olmamın da çok faydası var.

İyi Görünmek

Kıyafet ve aksesuarlarımın, benim kişilik özelliklerime ve yaşadığım hayata uygun olduğunu düşünüyorum. Genel olarak görünümümden memnunum. Sürdürme çalışmaları kapsamında her ay manikür, pedikür devam ediyor.

Verimli İş Hayatı

Her gün işyerinde tek ve büyük bir işi çözmeye gayret ediyorum. Bu iş için 3 saat planlıyor ve 13:30-16:30 arası sadece o iş ile ilgileniyorum.

Para Yönetimi

Para yönetimi konusunda tüm borçlarımızdan kurtulmaya çalıştığım bir dönemdeyim. Ocak ayına kadar borçları bitirip, sonrasında da para harcama alışkanlıklarım üzerinde çalışmak istiyorum. Şu an bütün hedefim borçlardan kurtulmak üzerine kurulu.

Toplumsal Fayda

Buraya yazarak ve üniversitede ders vererek toplumsal fayda sağlamaya çalışıyorum. Ocak ayından itibaren düzenli bağış ve burs işine geri dönmek istiyorum.
Merhaba elecda uzun yıllar oldu sayfayı takip edeli hatta ipege hamileydin ve isim önerisinde bulunmustum😊 Verimli rutin benim için kadınlar kulübünun vazgecilmezi🌸 Bazen ara verdiğimde merak ediyorum neler yazılmış diye☺️Bu sayfayı çok seviyorum sana ve katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim👋

Mutlu haftalar:)
Ay sonuna kadar olan yapılacaklarıma göz atıp iki haftalık ve haftalık planımı yapacağım.
Bugün bir tedx videosu izledim, tavsiye ederim:

Bağışıklık Sisteminizi Mutlu Edin-Duygu Sağ​

Bağışıklığı güçlendirmek için yapılacaklar: Sağlıklı gıdalar tüketmek, şükretmek, affetmek, meditasyon yapmak, anda kalmak, iyilik

Selamlar Hanımlar,

Geçen hafta çarşamba gece bir anda kusmaya başladım. Ardından ishal ve ateş başladı. Tam cumartesi toparlandım, bu sefer önce İpek sonra Ela hastalandı. Bugün iş yerinde toplantı olduğu için işe geldim, eşim kızlar ile evde. Tam toparlandığımda tekrar günlük paylaşım yapmaya başlayacağım.

Herkese sevgiler:KK200:

Selamlar Hanımlar,

Geçen hafta çarşamba gece bir anda kusmaya başladım. Ardından ishal ve ateş başladı. Tam cumartesi toparlandım, bu sefer önce İpek sonra Ela hastalandı. Bugün iş yerinde toplantı olduğu için işe geldim, eşim kızlar ile evde. Tam toparlandığımda tekrar günlük paylaşım yapmaya başlayacağım.

Herkese sevgiler:KK200:
Çok geçmiş olsunn

Herkese merhaba, (binhuzunluhaz nickim iptal olmuş, neden anlamadım)

Çok uzun zaman oldu yazmayalı, ara ara okuyordum sizleri.

Umarım herkes iyidir. Oldukça can sıkıcı bir süreç geçirdik, annemin beyine pıhtı atması ile başlayan ve annemi yatağa bağımlı hale getiren sürece yeni yeni adapte olabildim. Artık ben de kendimle ilgili kısımlara tekrar adapte olmaya başladım.

Her şey bir garip hal aldı. Bu süreçte öyle güzel deneyimler, duygular yaşadım ki, olumsuz tarafları olduğu kadar olumlu tarafları da oldu benim için. Hiç bir şeyin aslında kontrolümüzde olmadığını öğrendim, tam teslimiyet nasıl oluyormuş bu süreçte idrak ettim, kendimi sabırsız bilirdim ama oldukça sakin ve sabırlıymışım, buna çok şaşırdım.

Kendimi ve yakınımdakileri tanımama vesile olan ve hala devam eden bu sürece teşekkür edeceğimi söyleselerdi asla inanmazdım.

Artık sık sık yazacağım ben de: ) Sevgiler hepinize.

X