vefat eden ablamın kocası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ferhalckr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
14
-2
32
11 eylülde ablam vefat etti. yatağında ölü şekilde kocası tarafından bulunuyor. doktor raporu olarak kanda ketoasidoz ve beyinde epileptik bulgular olarak rapor verdiler. ablam 9 senelik devlet memuruydu. kocası bizi aramaz sormaz çok sessiz birisi. 1.5 senelik evliliklerinde sperm hareketsizliği hastalığı yüzünden çocuk sahibi de olamadılar tedavi görüyorlardı. ölümünden 1 gün sonra ablamın kocası tarafından telefonu satılmış, kendi parasıyla bekar zamanında aldığı arabası sarı siteye ilana konmuş. bankadaki 900 bin lira civarındaki birikimi ölüm raporu ibraz edilerek çekilmiş(hepsinin belge ve saat şeklinde kayıtları var). tabi biz duyar duymaz şok olduk. hem babam hem ben aradık telefonunu dahi açmadı bize. bir insan neden yangından mal kaçırır gibi eşyalarını satar ki en azından telefonunu hatıra olarak bize bırakabilirdi. öğretmen arkadaşı hem de komşusundan öğrendiğimiz kadarıyla eşi olacak şahıs 13 eylülde evi boşaltmış ve başka eve geçmiş onca kıyafetler eşyalar ne oldu bilmiyoruz. ablamın yaşadığı şehir bize baya uzak erkek kardeşim ve babam olay olur olmaz gittiler ama kapı duvar adam evde bile değilmiş. kocası telefonu sadece polise açıyor bizimle asla konuşmuyor. babam arıyor açmıyor erkek kardeşim arıyor açmıyor sadece polise açıyor numarayı işin tuhafı numaralarımızı da engellemiyor. bu şüpheli davranışlarından dolayı savcılığa şikayetçi olduk benim asıl sormak istediğim şey bu adam neden böyle davranıyor? zaten eşi olarak hukuken miras kendisinde neden yangından mal kaçırır gibi her şeyi satma telaşına girdi?

11 eylülde ablamı kaybettik. yatağında ölü şekilde kocası tarafından bulunuyor. doktor raporu olarak kanda ketoasidoz ve beyinde epileptik bulgular olarak rapor verdiler. ablam 9 senelik devlet memuruydu. kocası bizi aramaz sormaz çok sessiz birisi. 1.5 senelik evliliklerinde sperm hareketsizliği hastalığı yüzünden çocuk sahibi de olamadılar tedavi görüyorlardı. ölümünden 1 gün sonra ablamın kocası tarafından telefonu satılmış, kendi parasıyla bekar zamanında aldığı arabası sarı siteye ilana konmuş. bankadaki 900 bin lira civarındaki birikimi ölüm raporu ibraz edilerek çekilmiş(hepsinin belge ve saat şeklinde kayıtları var). tabi biz duyar duymaz şok olduk. hem babam hem ben aradık telefonunu dahi açmadı bize. bir insan neden yangından mal kaçırır gibi eşyalarını satar ki en azından telefonunu hatıra olarak bize bırakabilirdi. öğretmen arkadaşı hem de komşusundan öğrendiğimiz kadarıyla eşi olacak şahıs 13 eylülde evi boşaltmış ve başka eve geçmiş onca kıyafetler eşyalar ne oldu bilmiyoruz. ablamın yaşadığı şehir bize baya uzak erkek kardeşim ve babam olay olur olmaz gittiler ama kapı duvar adam evde bile değilmiş. kocası telefonu sadece polise açıyor bizimle asla konuşmuyor. babam arıyor açmıyor erkek kardeşim arıyor açmıyor sadece polise açıyor numarayı işin tuhafı numaralarımızı da engellemiyor. bu şüpheli davranışlarından dolayı savcılığa şikayetçi olduk benim asıl sormak istediğim şey bu adam neden böyle davranıyor? zaten eşi olarak hukuken miras kendisinde neden yangından mal kaçırır gibi her şeyi satma telaşına girdi?
Başınız sağ olsun. Allah sabır versin. Ablanızın eşinin davranışları nedeniyle, ablanızın ölümüyle ilgili şüphe doğuyor anlattıklarınızı okuyunca. Otopsi talep edecek misiniz ?

Ablanızın eşi, çocukları olmadığı için ablanızın tüm malvarlığının mirasçısı değil; aileniz de mirasçı konumunda.

Basiniz sagolsun oncelikle. Yanlis biliyorsam hukukcu arkadaslar duzeltsin ama cocugu olmayan evli biri vefat edince miras eş ve anne/baba arasinda paylastiriliyor. Mirasci belgesi olmadan olum belgesiyle banka o kadar yuklu bir meblayi da cikaramaz. Orda da bir katakulli var.

Başınız sağ olsun. Allah sabır versin. Ablanızın eşinin davranışları nedeniyle, ablanızın ölümüyle ilgili şüphe doğuyor anlattıklarınızı okuyunca. Otopsi talep edecek misiniz ?

Ablanızın eşi, çocukları olmadığı için ablanızın tüm malvarlığının mirasçısı değil; aileniz de mirasçı konumunda.
ön rapora göre ölüm "doğal ölüm" olarak kayıtlara geçti ama biz otopsi talep ettik. ailesi mirasçı konusunda demişsiniz ama durum pek öyle değil maalesef nereye gittiysek kocası mirasçısıdır cevabını aldık.

Basiniz sagolsun oncelikle. Yanlis biliyorsam hukukcu arkadaslar duzeltsin ama cocugu olmayan evli biri vefat edince miras eş ve anne/baba arasinda paylastiriliyor. Mirasci belgesi olmadan olum belgesiyle banka o kadar yuklu bir meblayi da cikaramaz. Orda da bir katakulli var.
belki ortak havuz hesaplarıydı bilmiyorum ama para çekildiği bilgisi kayıtlarda mevcut.

11 eylülde ablam vefat etti. yatağında ölü şekilde kocası tarafından bulunuyor. doktor raporu olarak kanda ketoasidoz ve beyinde epileptik bulgular olarak rapor verdiler. ablam 9 senelik devlet memuruydu. kocası bizi aramaz sormaz çok sessiz birisi. 1.5 senelik evliliklerinde sperm hareketsizliği hastalığı yüzünden çocuk sahibi de olamadılar tedavi görüyorlardı. ölümünden 1 gün sonra ablamın kocası tarafından telefonu satılmış, kendi parasıyla bekar zamanında aldığı arabası sarı siteye ilana konmuş. bankadaki 900 bin lira civarındaki birikimi ölüm raporu ibraz edilerek çekilmiş(hepsinin belge ve saat şeklinde kayıtları var). tabi biz duyar duymaz şok olduk. hem babam hem ben aradık telefonunu dahi açmadı bize. bir insan neden yangından mal kaçırır gibi eşyalarını satar ki en azından telefonunu hatıra olarak bize bırakabilirdi. öğretmen arkadaşı hem de komşusundan öğrendiğimiz kadarıyla eşi olacak şahıs 13 eylülde evi boşaltmış ve başka eve geçmiş onca kıyafetler eşyalar ne oldu bilmiyoruz. ablamın yaşadığı şehir bize baya uzak erkek kardeşim ve babam olay olur olmaz gittiler ama kapı duvar adam evde bile değilmiş. kocası telefonu sadece polise açıyor bizimle asla konuşmuyor. babam arıyor açmıyor erkek kardeşim arıyor açmıyor sadece polise açıyor numarayı işin tuhafı numaralarımızı da engellemiyor. bu şüpheli davranışlarından dolayı savcılığa şikayetçi olduk benim asıl sormak istediğim şey bu adam neden böyle davranıyor? zaten eşi olarak hukuken miras kendisinde neden yangından mal kaçırır gibi her şeyi satma telaşına girdi?
İlk başta adam mı bişi yaptı diye düşündüm ama chatgpt ye göre ablanızın hem şeker hastalığı var hemde epilepsi krizi geçirmiş
IMG_2935.jpeg

ön rapora göre ölüm "doğal ölüm" olarak kayıtlara geçti ama biz otopsi talep ettik. ailesi mirasçı konusunda demişsiniz ama durum pek öyle değil maalesef nereye gittiysek kocası mirasçısıdır cevabını aldık.
Bu yanlıs.Benimde ablam öldü ve cocukları yoktu.Babam sag olmadıgı icin annem ve ben mirasciydim.Tüm kredi kartı borçları dahil borc alacak ne varsa hepsinde hak sahibi anne baba.Malın %75 i eş %25 i anne babaya düsüyor.

acaba ortak hesaptida banka öldüğünü öğrenemeden mi gidip çekti kaçırmak için paraları.
Banka hesaplarına anında bloke konuyor mu?
benim babamin borcu icin öldukten 2 3 ay sonra aradilar mesela öldüğûnden haberleri yoktu henüz

acaba ortak hesaptida banka öldüğünü öğrenemeden mi gidip çekti kaçırmak için paraları.
Banka hesaplarına anında bloke konuyor mu?
benim babamin borcu icin öldukten 2 3 ay sonra aradilar mesela öldüğûnden haberleri yoktu henüz
Ben yeni mezunken kisa bir donem bankacilik yapmistim. Ortak hesap sahiplerinden biri vefat ederse icerdeki para paylastirilip vefat edenin payi mirasci belgesine gore veriliyor. Ölüm hastanede olunca aninda sistemden hesap kitlenir. Ama evde olunca arada zaman dilimi vardi o ara mi cekti acaba? Ama konu sahibi olum belgesiyle cekmis diyor.

Ablanıza Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun. Ancak umarım konu gerçek değildir gerçekse çok üzücü.

Bana gerçek olmadığını düşündüren şeyler anlattığınız şeylerin prosedürlere uygun olmaması. Ruhsatı ablanızın üstüne olan bir arabayı nasıl satabilir? Ölüm belgesi dediğiniz şeye veraset ilamı diyoruz, mahkeme veriyor ve orda sizin anne babanızın da mirasçı olduğu paylarıyla beraber yazıyor. Bu durumda banka tüm parayı değil olsa olsa eniştenizin hakkı olan kısmı ona teslim eder. Anlattıklarınız mantıklı gelmediğinden konuya şüpheyle yaklaşıyorum. Ancak telefonu satabilir onun dışındaki şeyler hiç mantıklı değil.

Başın sağolsun. Siz cenaze ve cenaze sürecinde, yedisi kırkı duası hakkında bu eş kişisi ile konuşmadınız mı? Eş kişisinin ailesi yok mu? Size kim söyledi telefonu sattı, arabayı satıyor, bankadan para çekti diye?

Ya insanın aklına para mı gelir bu ne hız bu ne plan derim ben bu işe !
Bence olayın peşini bırakmayın malum bu devirde her insandan her şey beklerim ben.

Bu yanlıs.Benimde ablam öldü ve cocukları yoktu.Babam sag olmadıgı icin annem ve ben mirasciydim.Tüm kredi kartı borçları dahil borc alacak ne varsa hepsinde hak sahibi anne baba.Malın %75 i eş %25 i anne babaya düsüyor.
Biz işin parasında değiliz aslında. Mirastan yüzde 25 alsak ne olur almasak ne olur. Adamın belli ki ablama hiçbir sevgisi yokmuş 1 gün sonra her şeyi satma telaşına girdiğine göre. Tüm para çocuk derneklerine gitsin ama o adama kalmasın telaşımız bu. Destek olacak avukatlar varsa mesajla iletişime geçebilirler daha detaylı veririm bilgileri teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X