Ve sonunda ben de boşanıyorum...

Eşim dışarda ahlak masalları anlatırdı. Çok iyi bir beyefendiyi oynardı. Gerisini siz düşünün
Toplumda bu gibi erkek müsvetteleri o kdr fazla ki emin ol tahmin ettiğinden fazla.. Toparlanman kolay merak etme bu günleri unutacaksın ama o güven meselesi çok zor... Yeni biriyle yola çıkmak için kılı kırk yaracaksın.... İnsanın psikolojisini mahveden bu bence... Geçer gider kısa zamanda inşallah... Önüne bak... Hakkında hayırlısı olsun.

Ben tekrar sevmek evlenmek istemiyorum artık çünkü çok büyük bir kazık yedim. İnanın küçümsemek istemiyorum ama evli, çocuklu ve kendinden büyük teyze diyeceğım Kadınlarla vs yazışmış, iğrenç şeyler okudum. Ve kimse onu bırakmasın diye de Benimle mecbur evlendiğini yazmış. Ben o kadar üzüldüm ki. Bana seni seviyorum diyen adamın aslında gerçek duygularını böyle öğrenmiş oldum çok acı
Nasıl bir yıkım bu böyle ouffff 😔
Artık insanın kimseye güvenesi bile gelmez.

Kendini suçlama..Hayatta herkesin sınavı farklı..Henüz 3 aylık evliyken yaptığı hatayı sindirmeye çalışman çok insani üstelik sevdiğin biri için..bunun için pişmanlık yaşama..debemişsin olmamış.

Bazen üst üste gelir..hayatta hep şansız olduğunu düşündürür bazı olaylar.
Ama bu yaşadığın olaylar senin sonraki adımlarını sağlamlaştıracak.
Babanı tekrar seçme şansın yok.
Ama eşini tekrar seçme imkanını sunacak hayat sana.
Öyle düşün.
Ben yazıyı okurken güçlü birinin yazısını okuduğumu hissettim.
Evet zor..evet hayal kırıklığı..
ama geçecek..
belki 1 yıl sonra belki 3 yıl sonra bambaşka bir hayatın içinde bulacaksın kendinini ve bu kadar kendini yıprattiğin için belkide kızacaksın kendine.
Ve emininki yeni kuracağın hayat sana mutluluğu getirecek.
Yolunuz hep açık olsun

Şu konuda haksız buluyorum madem affedemeyecektin neden devam ettin? Dışarda kesişmekten kastını tam anlamadım. Bir göz göze gelme veya gözü kayma mı? Adamın hayatı boyunca başını kaldırmadan gezmesini (ne demekse) mi bekliyordun? Geç verilen tepkiler kişinin kendisinde de sorgulamalara yol açabiliyor. Bir karar vermişsin bu kararıda sen vermişsin. Olmayacağını düşünüyorsan ki davada açmışsın artık kimseye haklılık anlatmana gerek yok. Yaptığı ayrılık için yeterli sadece tepkin geç.

Bir de sen davayı neyden açtın??

Aynı yatakta gözünle görüp fotoğrafını çekmiş bile olsan 6 ay sonra o olaydan dava açamazsın! 2 yıl önceki olayları affetmiş sayılacaksın ki affetmişsin. İyi bir avukatla karşına gelirse üzülerek söylüyorum mahkemeden kusurlu taraf olarak çıkabilirsin.

Allahın sevdiği kuluymuşsunuz ki bu genç yaşınızda daha yıllar geçmeden gördünüz. Ya seneler sonra çoluk çocuğa karıştıktan sonra görseydiniz. Bence çok daha üzücü olurdu.

O sizi kaybettikten sonra çökecek asıl çökme o olucak inanın. Erkekler bizler gibi dayanıklı değiller. Ilk aşkım diyorsunuz ama inanın bu aşk değildi bile diyeceksiniz. Çünkü sizi sevmeyen size hata üstüne hatalar yapan bir insanı nereye kadar sevebileceksiniz ki ? Her şey geçecek. Ve yeniden seveceksiniz.

Allah kat be kat mutluluklar versin size inşallah. En güzel sekilde atlatın... aşka ve sevgiye küsmeyin. Sevgiler.

Boşanıcaksın ve o albümündeki gibi guzel kahkahalarına devam ediceksin..evet zor bir süreçtesin bir insan degişmez değismiyorda sen kendi yoluna bakıcaksın..hep yüzün gülsün

Bir de sen davayı neyden açtın??

Aynı yatakta gözünle görüp fotoğrafını çekmiş bile olsan 6 ay sonra o olaydan dava açamazsın! 2 yıl önceki olayları affetmiş sayılacaksın ki affetmişsin. İyi bir avukatla karşına gelirse üzülerek söylüyorum mahkemeden kusurlu taraf olarak çıkabilirsin.
Aldatmadan açmadım çünkü affetti sayılıyormuşum

Şu konuda haksız buluyorum madem affedemeyecektin neden devam ettin? Dışarda kesişmekten kastını tam anlamadım. Bir göz göze gelme veya gözü kayma mı? Adamın hayatı boyunca başını kaldırmadan gezmesini (ne demekse) mi bekliyordun? Geç verilen tepkiler kişinin kendisinde de sorgulamalara yol açabiliyor. Bir karar vermişsin bu kararıda sen vermişsin. Olmayacağını düşünüyorsan ki davada açmışsın artık kimseye haklılık anlatmana gerek yok. Yaptığı ayrılık için yeterli sadece tepkin geç.
Dışarda yürüyen bir kadının bacaklarına bakmak da aldatmaktır. Gözüyle kadın karşıdankarşıya geçene kadar onu takip etmek aldatmadır Benim için. Gurur kırıcı. Ben neden bakmıyorum? O Da bakmasın. Önceden affetmedim ama o zaman boşanamazdım daha 3 aylık evliydim. Babam boşanıp rezil edeceksin bizi dedi. Boşanırsan senin yanına yerleşirim ya da istifa eder gelir bizimle yaşarsın dedi. İş yerine gelp gelip seni rezil ederim utanır kendin bırakırsın işi, boşanmış kadın çalışır mıymış dedi ki yapar da çünkü o evlatlarına düşman bir adam. Ama annen babamı boşadı biz ona ekonomik özgürlük sağlayınca. Şimdi hepimiz onu hayatlarımızdan çıkardık ve o yalnız kalacam korkusu ile bana Kızım boşanmak istiyordun, boşan da bana bakıver dedi. Bende şarteller attı iyice . Babamla tüm bağımı koparana kadar uğraştım. O bizi epey rahatsız etti, beddular etti, tehditler etti ama sonra bir daha arayıp sormadı ve ben dr Boşanmaya karar verdim babamdan kurtulduğumu düşünüyorum. Kene gibidir o yapışır kalır İnsana. O adamla yaşamayan bilemez

Selam herkese. Bir gün böyle bir konu açacağım aklıma gelmezdi aslında. 2 yıl öncesine kadar deyim. Çok bekledim bunu yazmak için zamanı geldi artık. Eşimle atandığım ilçede tanıştık, çok sevdim o kadar çok sevdim ki onunla olan her anımı bir kutuda sakladım. Onun elini ilk tuttuğum günü dakikasını yazdım. Ondan ilk hoşlandığım zamandan itibaren günlük tuttum. Hergün çok güzel şeyler yazmışım onunla ilgili. Ve en büyük aptallığım da onun Da beni çok sevdiğine inanmak olmuş. Geçmişte kötü ilişkilerim oldu kadınlara güvenmiyorum diye benimle bir süre evlilik niyeti ile görüşmedi ve birbirimize güvenince evlenmeye karar verdiğimizde, geçmişte çok üzülmüş ben de onu üzmeyim diye her gün mutlu olması için çabaladım. 2,5 yıllık sevgililik ve nişanlılık döneminden sonra evlendik.

Nişanlı iken melek olan adam gitti, iki ay içinde ben erken yatamıyorum mutfakta haber okuyacak diye günlerce geç yatan ya da ayrı yatan adam geldi. Değişimi Hissediyordum çünkü saçma nedenlerle kavga çıkarıp benden uzaklaşıyordu. Evleneli 3 ay olduğunda neden evlendim yaaa dedim ve bir gün evde ikinci bir telefon yakaladım. İçinde açık kadın resimleri ama ne açıklık. Kadınların her yeri ortada ve eşimin de. Birbirlerine en mahrem yerlerin bile resimlerini atmışlar. Sapıkça yazışmalar, iğrenç muhabbetler.... sahte Facebook hesapları ve orada da bir sürü yazışma. Meğer onu tanıdığım gümlerden de zAten varolan bir şeymiş bu sanal sex bağımlılığı. Ve asla bırakmamış. Düğünden bir ay sonra tekrar başlamış. Benimle alakalı şeyler de vardı mesela benimle çocuk için evlendiğini vs yazmış. Bir sürü kadına çok güzelsin, taş gibisin, seni özledim, seviyorum yazmış. Ben safece 60 a yakın farklı kadın gördüm. Biraz yazışmış kadınlar bağlanınca basmış engeli vs.

Ben krizler geçirdim. Acillerde iğneler yedim. Tüm anıları yırttım attım. Alyansımı sattım. Çöktüm kısacası. Eşim Günlerce ağladı yalvardı. Melek gibi oldu. Daha üç aylık evliydim ve babam yüzünden onun tehditleri yüzünden boşanmadık. Dava açmak için dilekçe vs verilmişti ama boşanmadık. İki yıl geçti ben onu yakalayalı. Eşim ev işi yapar, parasını benim hesabımda biriktirir, istediğim her şeyi alırım benim maaşıma karışmaz. Giyimime karışmaz, bir şeyi istemiyorsam ısrar etmez. Melek gibi kayınvalidem vardır asla bir kere eziyet etmedi laf sokmadı. Ama ben mutlu değildim. Unutamadım. Başka Kadınlara yazdıklarını, herkese dağıttığı mavi boncukları unutamadım. İlk zamanlar dışarda başını bile kaldırmıyordu ama şimdi dışarda gördüğü Kadınları kesmeye başladığını farkettim ve dedim eski koca geri döndü. Arkadaşım avukat ve verdim dilekçeyi. Dava açıldı. Yine ağlamalar, yalvarmalar... duruşma günümü bekliyorum ve her şey o kadar hızlı oldu ki. Şu an içim bomboş. Ben hayatımda bir kez aşık oldum ve o adam ilk sevgilimde. Elimi tutan ilk erkek ama bütün dünyam başıma yıkıldı. Çok büyük bir yıkımmış. Bugün çocukluk albümlerime baktım da, eskiden ne kadar mutluymuşum. Tek derdim hayatı zindan eden babammış. Şimdi bana hayatı zindan eden iki erkek oldu. Üstelik babamın beni ne kadar yaraladığını da biliyordu. Sizce tekrar toparlayacak mıyım? Bugün depresyonun en dibini gördüm ve tekrar tekrar batıyorum
Sağlam duruşunuzu takdir ettim. Siz ustesinden gelirsiniz. InşAllah bugunlerinizi unutacak kadar da mutlu olursunuz. Bunu tüm kalbimle diliyorum.

Hakkınızda hayirlisi olur inşallah..gerçekten çok üzüldüm yaşadiklariniza.sizi bir konuda tebrik etmek istiyorum..bu süreç içerisinde çocuk yapmak gibi bir hataya düsmemissiniz.
Yani ne denilebilir ki böyle bir insana?
Ama 3 yıllık nişanlılık döneminde hiç mi ters bir durum fark etmediniz?bu kadar sapık ruhlu biri nasıl oldu da kendini 3 yıl kamufle edebildi?yada aşk sizin başınızı döndürdüğü için siz mi fark edemediniz acaba?

Hakkınızda hayirlisi olur inşallah..gerçekten çok üzüldüm yaşadiklariniza.sizi bir konuda tebrik etmek istiyorum..bu süreç içerisinde çocuk yapmak gibi bir hataya düsmemissiniz.
Yani ne denilebilir ki böyle bir insana?
Ama 3 yıllık nişanlılık döneminde hiç mi ters bir durum fark etmediniz?bu kadar sapık ruhlu biri nasıl oldu da kendini 3 yıl kamufle edebildi?yada aşk sizin başınızı döndürdüğü için siz mi fark edemediniz acaba?
Biz o kadar çok vakit geçirdik ki tek bir yanlışı olmadı. Beni ikinci bir telefondan aldattığı için kendi telefonu temizdi. Çok kurcalamışlığım var. Babam annemi aldattığı için temkinliydim zaten. Ama işin içine ikinci telefon girince yakalayamadım. Davranışları da çok iyiydi çünkü bana karşı

Canım ters anlama sen davayı ne göstererek açtın? Eski olayı affettiğin için konu edemiyorsun. Karşıdan karşıya geçen kadına baktı diyede dava açılmaz. Kanıtlı ciddi bir sebebin yoksa ve ve tanıklı iftira atmıyorsan mahkeme sizi boşamayabilir.

Canım ters anlama sen davayı ne göstererek açtın? Eski olayı affettiğin için konu edemiyorsun. Karşıdan karşıya geçen kadına baktı diyede dava açılmaz. Kanıtlı ciddi bir sebebin yoksa ve ve tanıklı iftira atmıyorsan mahkeme sizi boşamayabilir.
Şiddetli geçimsizlik diye açtım. Çekişmeli olacak zaten çünkü eşim istemiyor boşanmayı. Eski delilleri koysak da işe yaramazmış zaten

Selam herkese. Bir gün böyle bir konu açacağım aklıma gelmezdi aslında. 2 yıl öncesine kadar deyim. Çok bekledim bunu yazmak için zamanı geldi artık. Eşimle atandığım ilçede tanıştık, çok sevdim o kadar çok sevdim ki onunla olan her anımı bir kutuda sakladım. Onun elini ilk tuttuğum günü dakikasını yazdım. Ondan ilk hoşlandığım zamandan itibaren günlük tuttum. Hergün çok güzel şeyler yazmışım onunla ilgili. Ve en büyük aptallığım da onun Da beni çok sevdiğine inanmak olmuş. Geçmişte kötü ilişkilerim oldu kadınlara güvenmiyorum diye benimle bir süre evlilik niyeti ile görüşmedi ve birbirimize güvenince evlenmeye karar verdiğimizde, geçmişte çok üzülmüş ben de onu üzmeyim diye her gün mutlu olması için çabaladım. 2,5 yıllık sevgililik ve nişanlılık döneminden sonra evlendik.

Nişanlı iken melek olan adam gitti, iki ay içinde ben erken yatamıyorum mutfakta haber okuyacak diye günlerce geç yatan ya da ayrı yatan adam geldi. Değişimi Hissediyordum çünkü saçma nedenlerle kavga çıkarıp benden uzaklaşıyordu. Evleneli 3 ay olduğunda neden evlendim yaaa dedim ve bir gün evde ikinci bir telefon yakaladım. İçinde açık kadın resimleri ama ne açıklık. Kadınların her yeri ortada ve eşimin de. Birbirlerine en mahrem yerlerin bile resimlerini atmışlar. Sapıkça yazışmalar, iğrenç muhabbetler.... sahte Facebook hesapları ve orada da bir sürü yazışma. Meğer onu tanıdığım gümlerden de zAten varolan bir şeymiş bu sanal sex bağımlılığı. Ve asla bırakmamış. Düğünden bir ay sonra tekrar başlamış. Benimle alakalı şeyler de vardı mesela benimle çocuk için evlendiğini vs yazmış. Bir sürü kadına çok güzelsin, taş gibisin, seni özledim, seviyorum yazmış. Ben safece 60 a yakın farklı kadın gördüm. Biraz yazışmış kadınlar bağlanınca basmış engeli vs.

Ben krizler geçirdim. Acillerde iğneler yedim. Tüm anıları yırttım attım. Alyansımı sattım. Çöktüm kısacası. Eşim Günlerce ağladı yalvardı. Melek gibi oldu. Daha üç aylık evliydim ve babam yüzünden onun tehditleri yüzünden boşanmadık. Dava açmak için dilekçe vs verilmişti ama boşanmadık. İki yıl geçti ben onu yakalayalı. Eşim ev işi yapar, parasını benim hesabımda biriktirir, istediğim her şeyi alırım benim maaşıma karışmaz. Giyimime karışmaz, bir şeyi istemiyorsam ısrar etmez. Melek gibi kayınvalidem vardır asla bir kere eziyet etmedi laf sokmadı. Ama ben mutlu değildim. Unutamadım. Başka Kadınlara yazdıklarını, herkese dağıttığı mavi boncukları unutamadım. İlk zamanlar dışarda başını bile kaldırmıyordu ama şimdi dışarda gördüğü Kadınları kesmeye başladığını farkettim ve dedim eski koca geri döndü. Arkadaşım avukat ve verdim dilekçeyi. Dava açıldı. Yine ağlamalar, yalvarmalar... duruşma günümü bekliyorum ve her şey o kadar hızlı oldu ki. Şu an içim bomboş. Ben hayatımda bir kez aşık oldum ve o adam ilk sevgilimde. Elimi tutan ilk erkek ama bütün dünyam başıma yıkıldı. Çok büyük bir yıkımmış. Bugün çocukluk albümlerime baktım da, eskiden ne kadar mutluymuşum. Tek derdim hayatı zindan eden babammış. Şimdi bana hayatı zindan eden iki erkek oldu. Üstelik babamın beni ne kadar yaraladığını da biliyordu. Sizce tekrar toparlayacak mıyım? Bugün depresyonun en dibini gördüm ve tekrar tekrar batıyorum
En iyisini yapmışsın. Ama sakın baba evine dönme. Kendine yeni yepyeni bir hayat kur. Güçlü kadın mutlu kadındır.

Şu hayatta kimseye ederinden fazla değer vermeyeceksin canım bu hep böyledir inşallah hakkında hayırlısı olur bugünleri unutursun

En dibe batmak iyidir yeniden başlamak için. Daha fazla batacak yerin yok. Şimdi ayağa kalkma zamanı ☺️ gecicek tüm bunlar ve sen yeniden mutlu olucaksın. Basın dik olsun yeter.

X