Poğaçalar Vazgeçilmez Gazozlu Poğaçalarım (Resimli)

:KK43: Ben aldigi kadar un diyen tarifleri yapamiyorum. Ille de un miktari. Tarif cok guzel gorunuyor bana un miktarini da soyler misin Lutfen? Cok makbule gececek.

nasipse salı günü deneyeceğim fırsat bulursam foto eklerim inş. teşekkürler paylaştığın içinkaydirigubbakcemile5

valla ben denedim, süper ötesi bişey oldu kızlarr, herkesde çok sevdi tarif istediler. 1 numaralı poçam oldu artık.
Libyanaya teşekkür tekrar.

Muhteşem ötesi bişey oldu bu. Ellerinize sağlık. Paylaştığınız için gönlünüze sağlık. Dün denedim 2 tepsiden bir tane bile kalmadı. Bu sabah iş arkadaşlarıma da tavsiye ettim, yarın onlarınkini yiycez inşallah :) :lepi:

maalesef yaptım ben puf pufolmadı. ama gazozu döktükten sonra 10 dak bekletmek zorunda kaldım. belki ondan olabilir. eminimki gerçekten güzel oluyodur.

maalesef yaptım ben puf pufolmadı. ama gazozu döktükten sonra 10 dak bekletmek zorunda kaldım. belki ondan olabilir. eminimki gerçekten güzel oluyodur.

bacı mayalı hamurların püf notası hamurun yumuşak olması, hamuru sert olursa iyi olmaz, ununu çok koyma yumuşacık bi hamur olsun,
bak o zaman sıkıyosa puf puf olmasınnn.

libyana ellerine ve emeğine sağlık tarifi denedim çok güzel oldu yaptığım gün hepsi bitti...

bacı mayalı hamurların püf notası hamurun yumuşak olması, hamuru sert olursa iyi olmaz, ununu çok koyma yumuşacık bi hamur olsun,

tamam bacı zaten aceleye geldi ondan öyle olmuştur yoksa geniş zamanda gene deneyeceğim :)

Bir türlü yumuşacık poğaça yapamayan,en sonunda poğaça yapmaktan vazgeçen ben,senin bu tarifinle ilk defa yumuşacık poğaçalar yaptım.:sm_cool:Valla kendim bile inanamadım başardığıma.Üstüne üstlük yiyen arkadaşlarımın hepsi tarifi aldılar benden.Sevincime diyecek yok yani.kaydirigubbakcemile2Çok çok teşekkür ederim gerçekten,böyle güzel bir tarifi bizimle paylaştığın için,sağolasın..opuyorumnanaktana.s.

bu sabah kahvaltı için yaptım
sonuç:MÜKEMMEL
yok böle bişi
libyanam çok teşekkür ederim cnm

yok böyle bir güzellik, şimdi fırından çıkardım, harikaaaaaaaa,
kızım yataktan kalkıp geldi çok güzel bişey kokuyor diye.
bundan sonra tek geçeceğim bir poça oldu.
teşekkürü bir borç bildiğim için yazdım,şimdi arkadaşlara götürüyorum kesinlikle tarif isteyecekler.
sağolllllllllllllllll Libyanaaopuyorumnanaktan
Mesajları takip edemedim arkadaşlar;uzun süredir Türkiye'deyim.O yüzden anca yazabiliyorum..

Selenimo;ellerine sağlık canım..
Gerçekten sevindim..
Bu poğaçada iddialıyım:) yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah

bende soda yada maden suyu katıyorum..o zamanda yumuşacık oluyor
opuyorumnanaktan
lipyana süpersin ellerine saglık
kaydirigubbakcemile5
gazozlu yu ilk defa duydum.biraz tatlı olmazmı?poğaçalar nasıl güzel duruyorlar öyle.denemek lazım.teşekkürler tarif içina.s.
Hayır tatlı olmuyor canım enfes bir kıvama sahip oluyor.İnanın bugüne kadar yiyip de beğenmeyen tarifini istemeyen olmadı..:kedi: Mutlaka deneyin
denemezsen hayatının hatasını yaparsınnnnnnnn:lepi:
kaydirigubbakcemile5
a.s.
Pokacım gerçekten harika olmuş ellerine sağlık.

Üstad Libyanayada tekrar teşekkürler
Şeniz
libyana senin tariflerini direkt bulabileceğim bir yer, bir blog var mı? poğaçanı yaptım muhteşem oldu. artık pes etmek üzereyken bir de seninkini deneyim dedim ve becerebildim. çok mutluyum. diğer tüm tariflerine nereden ulaşabilirim?

ellerine sağlk canım bende müsait bir anımda deneyeceğim
Mutlaka:) tavsiyemdir
photo1025v.jpg
çok lezzisler tatlım,daha önce resimi çekememiştim,ama şimdi yetiştim,tarifin için çoook teşekürlerrrrr eller dert görmesin
9610cdd569eb6a60d92231f6d967747f.gif
:nazar::asigim:
olumunekankayizsmile
kesinlikle denemek istiyorum. Ellerine emegine saglik
opuyorumnanaktan
slm ya süper ben bugun yaptım süper oldu ama ben tere yağını sevmedım ıcın margarın kullandım süper oldu canım bızımle paylaştığın ıcın teşekkur ederım Libyana
Ellerine sağlık gülüm:)
:KK43: Ben aldigi kadar un diyen tarifleri yapamiyorum. Ille de un miktari. Tarif cok guzel gorunuyor bana un miktarini da soyler misin Lutfen? Cok makbule gececek.
Hımm Nuket hanım;ben genelde standart ölçülerde 3.5 su bardağı kullanıyorum.
Ama yoğururken ekliyorum ara sıra..
Aslında ölçüsüz olması daha iyi.Siz 3 su bardağı ile bir deneyin iyice yoğurun elinize yapışmayacak ama sert de olmayacak klasik kulak memesi olayı:)

nasipse salı günü deneyeceğim fırsat bulursam foto eklerim inş. teşekkürler paylaştığın içinkaydirigubbakcemile5
:asigim:
çok güzel görünüyor ty paylaşım:)
opuyorumnanaktan
ben sade gazoz bulamadım.sade gibi ama yanda limon aromalı yazıyor.
O da olur Bebiş
valla ben denedim, süper ötesi bişey oldu kızlarr, herkesde çok sevdi tarif istediler. 1 numaralı poçam oldu artık.
Libyanaya teşekkür tekrar.
:)
Muhteşem ötesi bişey oldu bu. Ellerinize sağlık. Paylaştığınız için gönlünüze sağlık. Dün denedim 2 tepsiden bir tane bile kalmadı. Bu sabah iş arkadaşlarıma da tavsiye ettim, yarın onlarınkini yiycez inşallah :) :lepi:

ohh süper :)

tereyağ yerine sıvıyağ kullansak ne olur? deneyen varmı

libyana ellerine ve emeğine sağlık tarifi denedim çok güzel oldu yaptığım gün hepsi bitti...

Bir türlü yumuşacık poğaça yapamayan,en sonunda poğaça yapmaktan vazgeçen ben,senin bu tarifinle ilk defa yumuşacık poğaçalar yaptım.:sm_cool:Valla kendim bile inanamadım başardığıma.Üstüne üstlük yiyen arkadaşlarımın hepsi tarifi aldılar benden.Sevincime diyecek yok yani.kaydirigubbakcemile2Çok çok teşekkür ederim gerçekten,böyle güzel bir tarifi bizimle paylaştığın için,sağolasın..opuyorumnanaktana.s.

bu akşam denemeyi çook isterdim ama gazosum yoookkkk :KK43:((

hafta sonu deneyeceğim.....

bu sabah kahvaltı için yaptım
sonuç:MÜKEMMEL
yok böle bişi
libyanam çok teşekkür ederim cnm

ayrıcana bu tarifte yumurtanın olmayışı da ilgimi çekti

paylaşım için çok teşekkürler

Deneyen arkadaşlar ellerinize sağlık;beğenmenize sevindim..
Hakikaten bir numaralı poğaçadır bu:) müptelası olur çıkarsınız..Sihirli sanki..
Gazoz kattığınız için sert olması neredeyse imkansız pofuduk pofuduk oluyor..

Hiç mayalı yapamayan arkadaşlar bile rahatlıkla tutturabilir..
Beyaz arkadaşım;sadece un miktarını abartmayın ele yapışmayan hafif yumuşak bir hamur olacak..
Hepinizin emeğine sağlık..

Denemeyen kalmasın:dance:

Ellerine sağlık canımm süper görünüyor,poğaçalar her zaman beni çekmiştir,mutlaka denicem... opuyorumnanaktan

X