Varikosel ve bebek

Merhabaa,
Ameliyat korktuğumuz gibi geçmedi 3. Hafta gireceğiz cuma günü ve şuan hamd olsun iyi ilk 1 ay dikkat edilmesi gerekiyor ani hareketler yapmıyor ağır kaldırmıyor dikkat ediyoruz..

Bizim 2023 aralık ayında verdiğimiz testte

Normal morfoloji : 0
İleri doğru hareketli : 0
Total sayı : 3.6 milyon
Konsantrasyon: 1.8 milyon

Çıktı daha sonra ben 2 ay gibi keçi boynuzu kaynattım suyunu içti eşim

Mayıs haziran gibi şehir hastanesinde verdik test
Eklediğim ekteki gibi çıktı.. doktor ne kullandız sayı artmış falan dedi ama ameliyat önerdi,başka bir prof a sordurduk oda ameliyat kaçınılmaz dedi ameliyat olduk, inşallah sonuç güzel olur 🤲🏼🫠
Çok geçmiş olsun sayılarınız katlanır hamile kalırsınız inşallah 🥰🙏🏻 benim eşimde de bu değerlere yakın varikosel var ama ameliyat olsak mı bilemedik

Çok geçmiş olsun sayılarınız katlanır hamile kalırsınız inşallah 🥰🙏🏻 benim eşimde de bu değerlere yakın varikosel var ama ameliyat olsak mı bilemedik
Amin canım benim inşallah sende bende tez vakitte hamilelik haberi alırız 🤲🏼🥰
Doktorunuz olmanızı öneriyorsa iyice araştırıp olun bence.. bende çok çok daralmıştım ama 2 profta olması gerek diyince olduk sonuçlar iyi çıkar inşallah.. bir gelişme olursa zaten bu konunun altına da yazarım 🫠

Amin canım benim inşallah sende bende tez vakitte hamilelik haberi alırız 🤲🏼🥰
Doktorunuz olmanızı öneriyorsa iyice araştırıp olun bence.. bende çok çok daralmıştım ama 2 profta olması gerek diyince olduk sonuçlar iyi çıkar inşallah.. bir gelişme olursa zaten bu konunun altına da yazarım 🫠
Allah razı olsun inşallah , mutlaka güzel haberlerini yaz bekliyorum ikimiz de en kısa zamanda hamile kalırız inşalah

Merhaba,
Eşimde 2.60 mm ve 2.50 mm çift taraflı varikosel teşhisi kondu ameliyat önerildi..

Varikosel hakkında bilgisi olan varmı ?
Varikosel olup doğal yollar ile tedavi olup hamilelik yaşayan oldu mu aranızda ?

Yada varikosel ameliyatı olup , yaşadığınız pozitif yada negatif sonuç oldu mu ?

Hem bizim için hemde bu sorunu yaşayanlar için fikir olur 🙏
Merhaba benim eşimde de varikosel vardı ve değerleri epey düşmüştü. 3-4 ay ürologun verdiği vitamin ve ilaçları kullandı akabinde aşılama denedik ve tuttu çok şükür. Çok umutsuzduk ama dermanı var hiç canınızı sıkmayın🙏🏻

Merhaba benim eşimde de varikosel vardı ve değerleri epey düşmüştü. 3-4 ay ürologun verdiği vitamin ve ilaçları kullandı akabinde aşılama denedik ve tuttu çok şükür. Çok umutsuzduk ama dermanı var hiç canınızı sıkmayın🙏🏻

Böyle güzel haberler alınca umut doluyor insan, Teşekkür ederim paylaştığınız için ,Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏼🥰

Merhabalar, bugün ürolog benim eşime de varikosel dedi yarın filmlere bakılacak net emin olmak için, süreciniz nasıl geçti acaba

Merhabalar, bugün ürolog benim eşime de varikosel dedi yarın filmlere bakılacak net emin olmak için, süreciniz nasıl geçti acaba

Yeni gördüm yorumunuzu 🥲
Ameliyattan önce çok stres yaptık..boşuna..
Ameliyat sandığımız gibi elhamdülillah ağır zor bir ameliyat değildi ( ameliyattan sonra idrarı geldiğinde yapması gerekiyor yoksa serum bile fayda etmiyor ağrı ile idrarırın olup olmadığını da anlamıyor o konuda dikkat etmenizi öneririm ) bu cuma 1 ay olacak normale dönmeye başladı çok şükür korkulacak birşey yok canınız sıkmayın sakın Rabbim şimdiden şifa versin 😊

Merhaba,
Eşimde 2.60 mm ve 2.50 mm çift taraflı varikosel teşhisi kondu ameliyat önerildi..

Varikosel olup doğal yollar ile tedavi olup hamilelik yaşayan oldu mu aranızda ?

Yada varikosel ameliyatı olup , yaşadığınız pozitif yada negatif sonuç oldu mu ?

Canım benim eşimde de iki taraflı var ama sperm sayısını etkilememiş bir çocuğum var hatta.ikinciyi istiyoruz ilk denemede tekrar kimyasal oldu.doktpr bize de 6 7 ay deneyin olmazsa ameliyat dedi . Bence sayı ve morfoloji etkilenmediyse sabredip beklemek en iyisi

Canım ne takviye verdi bizim sayılar gayet iyi morf iyi ileri hız 27 sadece

Canım benim eşimde de iki taraflı var ama sperm sayısını etkilememiş bir çocuğum var hatta.ikinciyi istiyoruz ilk denemede tekrar kimyasal oldu.doktpr bize de 6 7 ay deneyin olmazsa ameliyat dedi . Bence sayı ve morfoloji etkilenmediyse sabredip beklemek en iyisi
Etkilemişti canım.. keçi boynuzu suyu hazırladım içti ama yinede yetersizdi ameliyat olduk Allahın izniyle.. inşallah güzel olur 🥰

Merhaba,

Merhaba, eşinizin varikoseli varsa mutlaka spermiogram testi yaptırmalısınız ancak lütfen güvenilir bir laboratuvarda veya üniversite hastanelerinde. Bu testten sonra sperm kalitesine ve hızına bağlı olarak doktorunuz zaten size doğal yolla hamile kalıp kalamayacağınızı söylecektir. Fakat şunu belirtmeliyim ki doğal yolla gebe kalmanız biraz zor. Eşim ameliyat oldu ve biz doktorlarımızdan çok memnun kaldık, 1 doçent ve 1 profesör girdi ameliyata eğer izmirdeyseniz size mutlaka doktorumuzu öneririm. Ancak lütfen ameliyat olmayı ertelemesin.

Merhaba, eşinizin varikoseli varsa mutlaka spermiogram testi yaptırmalısınız ancak lütfen güvenilir bir laboratuvarda veya üniversite hastanelerinde. Bu testten sonra sperm kalitesine ve hızına bağlı olarak doktorunuz zaten size doğal yolla hamile kalıp kalamayacağınızı söylecektir. Fakat şunu belirtmeliyim ki doğal yolla gebe kalmanız biraz zor. Eşim ameliyat oldu ve biz doktorlarımızdan çok memnun kaldık, 1 doçent ve 1 profesör girdi ameliyata eğer izmirdeyseniz size mutlaka doktorumuzu öneririm. Ancak lütfen ameliyat olmayı ertelemesin.
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için🙏🥹 ameliyat olduk şehir hastanesinde 26 temmuzda.. peki sizde gelişme oldu mu acaba düzelme 🙏

Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için🙏🥹 ameliyat olduk şehir hastanesinde 26 temmuzda.. peki sizde gelişme oldu mu acaba düzelme 🙏
Eşim 6 gün önce ameliyat oldu, doktorlarımız çok iyiydi çok memnun kaldık bakalım süreci takip ediyoruz. Size de tavsiyemdir çörek otu yağından ve folik asit içerikli takviyelerden mutlaka faydalanın. Hakkınızda hayırlısı olsun...

X