Varikosel ameliyatı sonrası ilk ay hamile kaldım!

edcisa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
1
1
30
Hanımlar merhaba, bu konuyu sizlere bir nebze olsun umut olabilmek için açtım. 2023 Ağustos ayında eşime çift taraflı ileri derece varikosel teşhisi kondu. Birkaç doktora gittik ve hepsi bu şekilde bebek sahibi olmamızın imkansız olduğunu hatta ameliyat sonrası bile olmasının pek mümkün olmadığını, muhtemelen tüp bebek tedavisine ihtiyacımız olacağını söylediler. Eşimin ağrı vb. bir şikayeti hiç olmamıştı. Bebek sahibi olmayı istediğimiz için ve bir süre hamile kalamadığım için sperm sayımı yaptırdık ve tesadüfen bu durumu öğrenmiştik. 5 Eylül 2023 tarihinde eşim ameliyat oldu.Doktorumuz alanında çok iyi bir profesördü. Sperm arttırıcı bir takviye almamız konusunda kendisine danıştığımda sadece aktardan keçiboynuzu alıp her gün mutlaka yemesini söyledi. Ama pekmezi veya özü değil keçiboynuzunun kendisini alıp tüketmesini özellikle belirtti. Tabi ben dayanamayıp promenK da aldım. Eşim sadece bu ikisini tüketti. Ben ameliyattan 3 gün sonra 8 Eylülde regl olmuştum. Ve eşimin ameliyatı sonrası bir daha hiç regl olmadan 6 Ekim 2023 tarihinde hamile olduğumu öğrendim. Çok şükür bebeğimizi haziran ayında kucağımıza aldık. Eşim varikosel teşhisini ilk aldığında bu forumda onlarca yorum okumuş ve olumlu bir şeyler görmeyi çok istemiştim. Malesef çoğu uzun süre bebek sahibi olmayan kişilere ait yorumlardı. Hamile kaldığımda bebeğimi kucağıma alınca ben de bu mucizemi yazıp benim gibi olan kişilere umut olacağım demiştim ve sonunda yazabildim. Her şey Rabbimin elinde, umudunuzu kesmeyin sadece elinizden geleni yapıp ona bolca dua edin. İnşallah Rabbim her isteyene evlat sahibi olmayı nasip etsin

Allah tüm isteyenlere sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Siz de sağlıkla büyütün inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…