Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

hemen kalkmıyorum dikkat ediyorum.. stress falan da yok..
yumurtlama testi nedir onu bilmiyorum canım?? eşimle yarın jinekolog a gidelim diyoruz ne yapalım ??

Yumurtlama gerceklesince spermle bulusursa hamilelik olusur. Bu yumurtlamanin nezaman gerceklestigini ovulasyon testleriyle anLrsin. Eczadan gidip sor istersen reglinin ilk gununden sayarak 10. Gununden itibaren her sabah tekrarla testi nezaman pozitif gorursen anlaki yumurta 24 - 48 arasinda catlicaktir. Zaten yumurta akintisi oluyo ordanda anlayabilirsin bu akinti sayesinde spermler daha kolay tutunup yuzebiliyorlar. Internetten arastir istersen hatta bu sitede cok topik var yumurtlama hakkinda. Sen doktra gidip hamilelik oncesi tahlillerimi ve muayene yaptirmak istiyorum dersen o seni yonlendirir zaten

hobby85 eger kullanmiyorsan pre-natal vitaminler ve mutlaka ve mutlaka folik asit almaya basla. eczaneden alabilirsin, recetesiz. ne kadar önce baslarsan o kadar iyi.

Ya daha kac kisiden duyacam bu ayva ye cocugun guzel olsn gamzeli olsunu zannetmiyorum bi asli oldugunu ama denemek lazim.
Ama cokta yemiyim sonra cok yakisikli olur kizlar birakmaz oglumun pesini kiskanirim sonra hehe
Eh biraz daha sabredim bakalim msllh Allah bagislasin onlari.
Allahim saglikli sihhatli hayirli evlatlar nasip etsn hepimize ins

Çok teşekkür ederim kızlar.. bir şey daha soracaktım şimdi doktora gideceğim ya belli bir günde mi gitmeliyim.. bazıları adetin 3.gunu gidiliyor falan diyorlar dogru mu bu ?

elvaaan oğlun mu olcaaak? ben de zealea' ya diyecektim, cinsiyeti biliyor musun bana oğlan olacak gibi geliyor diye. gene tutturdum eğer öyleyse. allah sağlıkla kucağına versin bacım, sağlıkla kavuşun. geçmişe bir bakayım. şu pıhtı meselen noldu merak ediyorum.

elvancım, bu pıhtı ne çok sıkıntı verdi sana yaaa keşke olmasaydı ama umarım bir sıkıntı olmadan doğumunu gerçekleştirirsin. uzun süre gelemeyeceğim ama geldiğimde yeğenim hala o göbüşte olsun diye her aklıma geldiğinde dua edeceğim senin için. allah sağlıkla kavuştursun.

Evet ablam oglanmis, kiz sen erdinmi haha tahminlerin hep cikiyo msllh
Amin canim ins Rabbim buraya kadar gelmisken ayirmasin yavrumdan ins

pihtiyi sorma gitsin, biraz arastirdim internette daha cok iyi sonuclanan hikayelerle karsilastim ama genelde onlarinki 1 ay icinde kayboldu, bikac hafta istirahat ve kanamayla atlatan, yada pihtiyi vucudu emdikte sonra yok olan cok kisi var. Cok kotu hikayelerde okudum Allah vermesin kimseye, yasayanlarada sabrini versin ins, pihti yuzunden bebegini 24 haftalarda dogurmak zorunda kalan dogurana kadar yasayan ama erken dogdugu icin ölen bebekleriyle vedalasmak cok cok zor olsa gerek.
oldukca dikkatli davraniyorum bidahaki randevuma kadar kanama olmazsa epeyce beklemem gerekecek aklim hep bebekte.

Detayli ultrason varmis 23eylulde umarim ozamana kadar pihti yok olur.

Sana prensesinle iyi tatillr diliyorum :) op o mis kokuluyu benim icinn Allahim herkese nasip etsn yavrusunu ins

Son düzenleme:
kızlar.. forumu okumaya çalışıyorum ama bazı şeyleri anlamıyorum.. neyse sorularımı cevplarsanız çok sevineceğim..
iki gündür fena grip oldum bugün doktora gittim ve antibiyotik verdi.. ve bugün tam yumurtlama günüm antibiyotik kullanmam acaba etkiler mi?? bu konularda hiç bilgim yok kusura bakmayın

canım neden etkilesin hiç bişeycikler olmaz sen çalışmalara devam..:))

Ablamm :) cok sukur iyiyim. insAllah cok sagol bakalim yarin ins guzel haberlerle donerim.
senin ufaklik ne alemde sagligi sihhati yerindedir ins. Biraz kendinden bahset iki cocuk annesi olmak nasil bi duygu

Merhaba arkadaşlar , hepimiz iyiyiz. 2 çocuklu yaşam çok güzel ama tabiki çok çok zor. Bazen ne yapacağımı şaşırıyorum. Tatlı bir koşturmaca içinde hayatım devam ediyor. Doğum iznim bitti, 22 Nisan'da (bebeğim 2,5 aylıkken) bitti. 2 senelik ücretsiz izin aldım. 22 Nisan 2015'e kadar çalışmayacağım. Sizler nasılsınız???

Canlarım , inşallah sağlıklı bir hamilelik geçirip sağlıklı, hayırlı bir bebişiniz olur.

Canlarım , inşallah sağlıklı bir hamilelik geçirip sağlıklı, hayırlı bir bebişiniz olur.
Amin canim benim ins

Allah yardimcin olsun canim ne guzel bi telastir o :) Rabbim hepimize nasip etsin ins

arkadaşlar merhaba vajinismustan sonra kadın doğuma gidip alttan muayene olan var mı? smear testi gibi. ben düşünüyorum 3 senelik evliyim hiç gitmedim ama çok korkuyorum
çocukta düşünüyoruz uzun zamandır ama yumurtlama dönemlerini tutturamıyoruz sanırım.

merhaba,çoğumuz muayene olduk korkulacak hıc bır sey yok kendını rahaT BIRAKMAN ve doktora durumunu ızah etmen yeterlı olacaktır

aslında dusunuyorsan hamıellık gıtmende yarar var genel bı muayene olup smear verırsın uzun zamandır denıyor ve kacırıyorsanda yumurtlamayı yumurta takıbı yaptrrsın doktora ya da daha kolayı ovulasyon testlerı var burada bazı arkdaslar denedı ve o sekılde hamile kaldı ben almadıms trese gırerım dıye bunyen stres yaparsa kullanmama ragmen kalmadım falan dıye hıc alma 1 yılı gecmedıyse de panık yapma ..

HEYYYYYYYYYYYYYY oğluşun olucakkk hayyyy maşallah bacımmm allahım sağlıkla kucağna almayı nasip eylesinn... pıhtı olayı düzelsinde rahat bir süreç geçiresin artıkımmm....

hoşgelmişin hobbby bacımmmm bebiş düşünmeye başlamanız harikaaaa allahım gönlünüzce versin inşallah
kemre ablamız hoş geldin allah yardım etsinnnn 2 çocuklaa oh ohh ne güzel telaşeee....
ücretsiz izin 2 sene onaylandımı yahuuuu bacım.... alınabiliyormukii? tabi devlettemiydinnnn anlayamadımm
vajiden sornra gitttim alttan muayeneden kaçtımmmm doktoru okadar güzel yönlendirdimkiii baktırttmadım neyseeee git yaptır atlat herkes öyle diyor ama bende kaçaklarındanımmm bakalımmm

oyyy seninnn oğlunu sevsinler emiiiii
bu arada ben ayvayı normal şartlarda dahi yiyememm yerken boğulurummmm ben ne edecemmm... ama çok güzel reçelini yaparımmm onu yesem....
sende şimdilik ayva reçeli bulup alsan olmazmıııı yahuuu

tabiki cnm

ay çok taze daha inş sağlıklı bir şekilde gelişir benim de ilk keseyi gördüğümde 5 haftalıktı ya zaman ne hızlı geçiyor
evet yaaaa topacklarda büyüdü bebiş ne kadar hızlı geçmiş zaman allahım sağlıcakla kucağna almayı nasip etsin bacım

önce bir kadın doktorna gidipppp gebelik düşünyoz de testleri yaptırrr....sonra gerekli şelere bakar ve derhall önermeseeeede malum türkiyede doktorlar ağzındannn cımbızla laf alınyorrr vel hasıl folik asit yazdır yada gerek yok 2-3 tl al ve başla derim...

ne koycannnnn bacımmmm benim hazır veled yok
kız mina-nas
erkek enes-alp

offf offfff ayva yerken boğuluyorummmmmmm nefesssiz kalyorummmm ne etmemm gerekkkk

zealeeee kendin yerleştiryonn haaaaa hayy maşallahhhh

inş sakin olmak lazım 1 dk bile sürmüyormuş zaten inş sıkıntısız anlatırızı zamanı gelince,sen kaçıncı haftadasın cnm
inşallah kolaylıkla atlatırsın bacımmm
iyizzzz bacımm sen de ne var ne yok

gokcemmm iyiyim çok şükür çok fazla kilo alamadım minik bi göbisten ibaretm ama cok şukur bebegm iyi ayberk efe istiyordk ama göktug bora koymaya karar verdk hayirlisiyla dogar insallah :)
hadi bakalımmm maşallah adıylaaa yaşasınnn bıdıkkkk

evet ya hopeforcuğma allahımm yardım etsinn bebişi tutunsun inşallah

bu arada elvan bacımmmm eşimmm bazı şeyleri aştıııı:) artıkkk sevinerek ve utanarakkk diyorummkiii benide listeye eklermisin
gününü birinde bunu yazacağmı bileee sanmazdım
farklı duygulardayızz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…