Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

arkadaşlar adetim 1 hafta gecikmiştii.bende bu sabah idrar testi yaptı ve hamileyimm çokk mutluyumm..sizce ne zaman doktordan randevu almalıyım.bu arada bende vajinismusu kasımda yenmiştimm ve o zamndan beri deniyordukk artık umudumu haybetmiştimm nerdeyse ama bu ay ovulasyon testi kullandımm ve çok çokk dua ettim.Allahım isteyen herkese versin .hamile olanların da saağlıkla kucaklarına almayı nasip etsinn

pakize tebrikleeeeer!!! +1 daha olduk yani, gözünaydın :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::nazar::nazar::nazar::KK49::KK49::KK49: allah sağlıkla kucağına versin, analı babalı büyütsün.

bence randevunu hemen al, hem hcg seviyene bakarlar hem de kese rahim içinde mi diye kontrol edilir. hcg değerin düşükse vajinal ultrason olman gerekebilir, hiç korkma, doktoruna güveniyorsan bir sıkıntı olmaz. eğer bunu istemezsen bir süre kesenin karından görünmesi için beklemen gerekebilir.

kzlarrr nasılsınızzz ?uzun bı sure gıremedımmm bu arada yenı hamısler varmısss rabbım saglıklı bır sekılde kucaklarına almayı nasıp etsınnn :KK3:

leeeeyynn, sen nerelerdesin??!!! niye terki diyar eyledin buraları, çabbuk hesap ver bakiiiim!!! iyi misin, her şey yolunda mı?

canım be her zamn söylüyürum da ilçe de çalışıyorum burda da okuyorum kalp atışını duymadım haftaya gittik falan diye ben her hafta merkeze gitmek istemiyorum en iyisi 2 hafta sonra falan gideyimm

ben ılk hamılelık bıde bılgısızlık :) kasıklarda cok agrı hıssedınce regl gecıkmesı haftası gıtmıstım doktora bırseylermı kotu gıdıyor dıye ..
sadece yoğun kan akısı vardı
sonra 2 hafta bekleyip keseyı 2 hafta daha bekleyip kalp atışını görmüştüm
ah bıde bebısın elı ayağı herseyı gorucegın an varkı onu hıc unutamıcaksın canım:KK31:

leeeeyynn, sen nerelerdesin??!!! niye terki diyar eyledin buraları, çabbuk hesap ver bakiiiim!!! iyi misin, her şey yolunda mı?

ben buralardayımmmm ama net arızalıydııı gıremedımmmm az ozletıyım kendımı dedımmm. ıyıyım canımmm asıl sen nasılsın nasıl gecıyo hamılelık?:KK54:

ben buralardayımmmm ama net arızalıydııı gıremedımmmm az ozletıyım kendımı dedımmm. ıyıyım canımmm asıl sen nasılsın nasıl gecıyo hamılelık?:KK54:

iyiyim, yorulmaya başladım. çabuk yorulmaya başlıyorum, yatakta dönmem güçleşti. ağırlaşıyorum artık. ayak bileklerim şişiyor, uzatıyorum evde olduğum zamanlarda. onun dışında iyiyim şükür. bir de sürekli ağrım var hep karnımda, iyice büyüdüğü için derim yırtılacakmış gibi acıyor ve ağrıyor. özlettin, artık takıl buralarda :)

arkadaşlar adetim 1 hafta gecikmiştii.bende bu sabah idrar testi yaptı ve hamileyimm çokk mutluyumm..sizce ne zaman doktordan randevu almalıyım.bu arada bende vajinismusu kasımda yenmiştimm ve o zamndan beri deniyordukk artık umudumu haybetmiştimm nerdeyse ama bu ay ovulasyon testi kullandımm ve çok çokk dua ettim.Allahım isteyen herkese versin .hamile olanların da saağlıkla kucaklarına almayı nasip etsinn

ay bende kasımda yendim aynen deneme var ama bişey yok bendede rabbim sağ sağlim kucaına almayı nasip etsin bende bu ay olmazsam ovulasyon testi alıp denicem inşallah bende güzel haberlerimi veririm sizlere

Son düzenleme:
ay bende kasımda yendim aynen deneme var ama bişey yok bendede rabbim sağ sağlim kucaına almayı nasip etsin bende bu ay olmazsam ovulasyon testi alıp denicem inşallah bende güzel haberlerimi veririm sizlere

canımm bende kasımdan beri deniyorum ve artık umudumu kaybetmiştimm nerdeyse bu ay ovulasyon testi aldımm ve çok kk dua ettim canımm.mesela benim yumurtlamam 16. günde olmuştu..bence kesinlikle ovulasyon testi al çünkü her geçen zaman umutsuzluğum artıyorduu.

hamileymişim :)
dr a gittim ultrasonda görülmedi dr henüz erken haftaya belli olur diyip randevu verdi ama folik asit falan hiç birşey söylemedi...çok yoğundu zaten belki ondandır...daha içime sinen bi dr bulmam lazım :)
inşallah isteyen herkese nasip olur...
YAAAA HARİKA BACIM ben sana ne dediydimmmm oh oh ohhh allahım sapa sağlam kucağına almayı nasip etsin şimdide:KK66: ama folic aside başla eczaneden hemen git al örneğin folbiol, folic plus gibi hemen hemen allll... çiğ sebze ve az pişmiş et yemeye dikkat et:KK66: vee tabiki kendini çok yorma:) harika tebrikler bacım:nazar::nazar::nazar::nazar:

aaaa hemen nasıl tanıdın? ben de öteki forumdan geldi heralde diyorum saftirik halimle :KK52: kıssss kgokce sen misin şirineeee?
selaaa bacım aman sus sus sus kimseler duymasın:KK66: benim he gurban:KK66:

:KK35:

hey hey hey 2 gün girmedim hemen hamile kalmışın:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: oyyyyyyyyy hele şükürrrr darısı bana ve hazalcığmaaa:KK66: pakize bacımmmm biliyon en yakın takipçinim tanımışındır:):KK34: bacım inannn çok çok sevindim rabbim mutluluğnu artırsınnn ayyy harikaaa vallaaa çok sevindimmmm oh oh oh 2013 2014 de nüfus patlaması olucak inşallah:KK66: allahım sapa sağlam güzelce kucağına almayı nasip etsinnn bacım aman dikkat et kendineee zati ilçedesin çok yorma allahasen kendini bırak kocan evi temizlesin:)
bizede dua et taza hamiş anne adayı:KK66:
hadi bu arada mayıs gelmeden hamile kaldın anneler gününede yetiştin gayri:KK66: harikaaa çok çok tebrik ediyorum seni ve eşini:KK66: selametle kalınız bacım... görüşürz

ne güzel bıranda coştu burası hamıle sayısı her gecen gün artıyor :)
gözün aydın canım:KK19: Rabbım sağlıkla kucağına almanı nasıp etsın güzel bır hamılelık geçir inşallah :)

sabredebılırsen kalp atışı ıcın 6.7. hafta gıtmek en ıyısı :) suan gıtsende yoğun kan akısı dışında bısey goremezsın canım
gülsevdam bacımmm seninde baya azalmış günler rabbim yardım ede rahat bir doğum vereee:KK66: inşallah bizlere de dua ediver bacım:KK66: görüşürz inşallah

hazal bacım aynı devrem:KK66: benimde durum sen gibi tık yok:KK66:
hadi bakalım sende veririsin inşlh güzel haberlerni bacım:KK66::KK16::KK16::KK16::KK16:

kzlarrr nasılsınızzz ?uzun bı sure gıremedımmm bu arada yenı hamısler varmısss rabbım saglıklı bır sekılde kucaklarına almayı nasıp etsınnn :KK3:
Kizz nerelerdesin sennnnn, neyseki netin geldi hosgeldin tekrar aramiza.. nasil gidiyo bakim varmi degisiklikler.. :KK16:

Canimmmmmmmmmmmm tebrik ederimmmmmmmmmmmmmmm :KK9::KK9: çok sükür sonunda dilegin gerçeklesti:nazar::nazar: Sagsaglim kucaginada alirsin Ins.. Darisi isteyen herkese :KK54:

hamileymişim :)
dr a gittim ultrasonda görülmedi dr henüz erken haftaya belli olur diyip randevu verdi ama folik asit falan hiç birşey söylemedi...çok yoğundu zaten belki ondandır...daha içime sinen bi dr bulmam lazım :)
inşallah isteyen herkese nasip olur...

Topigin ilk sayfasindaki listeye eklenmek istermisin hamis olarak :KK49:

elvaaaan!! kıs bunları okurken aklımdan geçen şey direk şu oldu: "testleri beklerken hamile kalacaksın ve bu sefer bebeğin seninle kalacak" inşallah içimden geçen doğru çıkar, stres yapma bu kadar :KK52::KK52:

dişin için de geçmiş olsun, korkmadan git, ben daha çürük ağrısı çekmedim şükür, çekmem de. çünkü azcık bir sıkıntıda hemen dişçiye giderim. en fazla 20lik dişimden çektim, o da yarım çıktığı içindi. çok sıkıntı yapınca gittim ameliyatla onu da aldırdım, ameliyat dediğin de çok kısa zati çabucak hallediyorlar. inan korkacak bir şey yok. öyle iyi uyuşuyorsun ki hiç acı duymuyorsun. git kurtul, çektiğin acıya değmez. diş çektirmek hiçbir şey gerçekten. ameliyattan sonrası iyileşmek biraz zaman alıyor, ağrısı sürüyor. ama artık tamamen kurtulmuş oluyorsun.

Agzindan bal damliyo resmen!! :KK17: InsAllah içinden geçtigi gibi olur. Bende testlerde bi aksilik çikarsa ve ben o arada hamile kalirsam diye korunmak yanlisiyim. Esimde bence beklemeye gerek yok diyor. Bu reglimin sonuna dogruda nmr scannere girdim, bisey olurmu endisesindeyim, ama isinsiz bi islemdi sonuçta, gel gitliyim yani. Birde disçiye gidersem resim çekmek gerekirse agzima onun isinlarina maruz kalirim korkusu var hos hamilelik ihtimali oldugunu söyleyip ertelerim ama buseferde dis isi ertelenecek. E diyelimki oldu bu ay, sonuçlarda aksilik çikti, ve hamile kaldim o zaman ne olacak. Bazende bosver hayirlisini iste akisina birak diyorum ay anliyacan benim aklim çok karisikkkkk :KK5: kiziyorum kendime bukadar düsündügüm için ama sonuçta sonuçlari bekliyorum ve 1 ay daha sabredemeyip bebek düsünüyorum. Hos yumurtlama günlerindeyim su aralar, ve korunmasiz oldu hayirlisini diliyorum Rabbimden.

tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum ;
kan testinde değer 654 gözüktü,ultrasonla göremedi dr bir hafta sonraya randevu verdi o zaman belli olur dedi.Adet olmam gereken günün üzerinden 5 gün geçti ama ben 7 gündür çok fazla kasık ağrısı ara ara bel ağrısı çekiyorum ve akıntım oluyor acaba bu normal mi ? heyecandan dr a sormayı unutmuşum :KK43:

Agzindan bal damliyo resmen!! :KK17: InsAllah içinden geçtigi gibi olur. Bende testlerde bi aksilik çikarsa ve ben o arada hamile kalirsam diye korunmak yanlisiyim. Esimde bence beklemeye gerek yok diyor. Bu reglimin sonuna dogruda nmr scannere girdim, bisey olurmu endisesindeyim, ama isinsiz bi islemdi sonuçta, gel gitliyim yani. Birde disçiye gidersem resim çekmek gerekirse agzima onun isinlarina maruz kalirim korkusu var hos hamilelik ihtimali oldugunu söyleyip ertelerim ama buseferde dis isi ertelenecek. E diyelimki oldu bu ay, sonuçlarda aksilik çikti, ve hamile kaldim o zaman ne olacak. Bazende bosver hayirlisini iste akisina birak diyorum ay anliyacan benim aklim çok karisikkkkk :KK5: kiziyorum kendime bukadar düsündügüm için ama sonuçta sonuçlari bekliyorum ve 1 ay daha sabredemeyip bebek düsünüyorum. Hos yumurtlama günlerindeyim su aralar, ve korunmasiz oldu hayirlisini diliyorum Rabbimden.

sen allaha bırak, ben genelde bu kadar boşvermeci değilim ama yaptırdığın şeyler gebelikte risk oluşturacak şeyler değildi sanırım. doktora danış yine de. dişten korkma ben gittiğimde gebelik şüphem varla yok arasıydı, yumurtlama günlerindeydim, o halde film çektirdim. hamile kalınca çok korktum ama doktorum korkmana gerek yok, bebeğe ilk 40 gün bişe olmaz dedi rahatladım. zaten fetüse zarar vermek için 10 tane filan peşpeşe röntgen çektirmek gerekir, elbette çekilmese iyi olur ama 1 diş röntgeniyle bir şey olmaz dedi. hamile olduğumu öğrendiğim gün dolgu yaptırmıştım ben, dişçim de hamileydi, şüphem var dedim anesteziyi ona göre verdi, bizim anestezi vücuda dağılmaz zaten, korkma dedi. çok şükür hala da sağlıklıyız elvancım, korkma bu kadar dişçiden. ben hatta tereddüt ettim dolguyu ertelesem mi diye, dr. eğer hamileysen dolgun 6 ay dayanacak gibi görünüyor, karnı burnunda o koltuğa oturmakta daha çok zorlanırsın bence gelmişken yapalım dedi dolgumu yenilettim. akşama da hamile olduğumu öğrendim :) zaten dişim iltihaplansa vücudumda iltihap olması bebeğe daha zararlı olurdu. o yüzden gebelik öncesi dişlerinize baktırın diyorlar.

tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak istiyorum ;
kan testinde değer 654 gözüktü,ultrasonla göremedi dr bir hafta sonraya randevu verdi o zaman belli olur dedi.Adet olmam gereken günün üzerinden 5 gün geçti ama ben 7 gündür çok fazla kasık ağrısı ara ara bel ağrısı çekiyorum ve akıntım oluyor acaba bu normal mi ? heyecandan dr a sormayı unutmuşum :KK43:

kasık ve bel ağrısı normal, bende hala var :) akıntın kanlı olmadıkça ya da lekeye dönüşüp adet gibi devam etmedikçe korkma. yerleşirken oluyor bunlar. en önemlisi şiddetli sancı ve bunu takiben kanaman olması. bunlar yoksa endişelenme, vücudun bebeğe alışmaya çalışıyor :)

X