Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

canım benide listeye yazarmısın ama ben bat ne anlamadım ben yeni yendim ama bebiş çalişmalarına başladım

çektir kurtul canım aklın rahat ediyor onun stresi gidiyor ben son birkaç aydır her defasında tüplerim tıkalı diyordum ee tüplerde de bişey yok doktorum kesinlikle stres diyor hatta korunma dedi bana ama netten baktım korunmak lazım yazıyor yahu korunsam nolcak zaten olmuyor benim korunma yöntemim beynim :) bebeğim olacak dediğim zaman olmuyor haaa bu arada geçen ay ilk defa idrar testinde pozitif gördüm ama adetime 4 gün kala şiddetli bir ağrı ile kanamam oldu doktorum kan testi yaptırmadığım için kesin bişey diyemem olmuş da olabilir dedi kimbilir belki olur benimde bebeğim

henüz belli olan bir sey yok. nisanda kesinlesir durum sanirim. esim de 2 haftadir yurtdisinda. isler askida biraz. keske temizlik olsa bir tek =( bizde tadilat, renovasyon vb. isleri de var. eger olursa biz haziran sonu diye tahmin ediyoruz. mayis haziran tadilat =(.

bizim de aynen 3 ay öncesinde söylememiz lazim ev sahibine. 2.5 aylik soguk kira depozitosu var. kedimiz biraz kapilari tirmikladi, geri alma umudum da yok pek. ama cok duydum, kafan baska yerdeyken en olmayacak zamanda kücük bezelyeler gelmeyi pek sever diye. mesgulken de midem bulandi, kasigimda agri var, su bu diye takamayinca sürpris oluyor sanirim. sela'nin yazdiklari tuz biber oldu yine de. sahidim bir de ilacla zar zor dayaniyordu günlük rutine. simdi yeni hamilelerden de takip edicem, bulantilar perisan etti diyenleri... hihi.

hepimize kolay gelsin =)

canım benide listeye yazarmısın ama ben bat ne anlamadım ben yeni yendim ama bebiş çalişmalarına başladım

yetercim bat: beklenen adet tarihi demek...sat da son adet tarihi :) ilk zamanlar ben de bilmiyordum bat ne sat ne tez zamanda sonuçlarını alırsınız hayırlısıyla birlikte inşaallah

yetercim bat: beklenen adet tarihi demek...sat da son adet tarihi :) ilk zamanlar ben de bilmiyordum bat ne sat ne tez zamanda sonuçlarını alırsınız hayırlısıyla birlikte inşaallah

ay bi yasıma daha girdim bu kızlar çok alemvalla

çok teşekkür ederim canım benım umarım iyisindir çok öpüyorum seni

çok çok tebik ediyorum bacımmmmmmm allahım sapa sağlam kucağına almayı nasip etsin....

evrimcimmmm hopefor cvblamış batını butunu iyi bilecen bacım:):):)
ona göre yumurtlama tarihini hesaplayıppppppppppppppppp
o günlerdeeee yorulsanda darılsanda misafir ağırlasandaaaa bebiş denemesi yapcannnn...
böyleeee

Kızlar sizlere bişey danısıcam bende vajinismustum 1 bucuk ay oldu vajinismusu yeneli su an gayet iyi herşey ama cocuk kararı aldık vajiyi yeni yendiğimden dolayı bir kac ay geçirip öyle bebek calısmalarına baslayacaz.Evlenmeden bir ay önce dr.a gitmiştim dr. bebek istiyomusun istemiyosun demişti ilk zamanlar istemediğimden bana iğne yada hap yada prez.. ile korunursun demişti bende ilk zamanlar vajinismus olabilceğimi düşünmeden korunmak istediğimi söyledim anlattı sonra bana egerki bebek istersem önceden eşle deneme yapmadan hastanaye gelip kontrollerden geçmem gerektiğini artık düşüklerin cok oldugunu eger böyle bi durum olusucaksa önceden engellemek adına bastan önlem alırız demişti bende buna istinaden soruyorum böyle bebek isteyipte önce dr.a giden varmı giden varsa neler yapılıyor kan,idrar tahlili dısında ? alltann muayane yapıyolarmı ? vajiyi yendim ama alttan bakılma düşüncesi bile beni ürkütüyo cunku ilk zamanlar dr.a vajinismusum diye alttan baktıgında eliyle cok acı hissetmiştim gerçi cubukta kullanmamıstı ama genede korkum var bu sebeptendir sorularım neler yapılıyor kontrollerde ? bir kac arkds vitamin felan veriyolar hamileliğin olması için demişti.birde olduki hamile kaldık alttan muayene sürekli oluyomu ?

hamile kalma isteginden bagimsiz olarak da yilda en azindan bir kere rutin kontrole gitmek sart (bkz: pap smear testi). gebelik düsüncesi varsa önden muayene olmak da önemli. cogumuz bunu yaptik. smear testini mutlaka yaptir.

bazi rutin kontroller yapilir. hormon tahlihlleri vb. bunlara ek olarak eger pimpirikliysen gebelik öncesi kizamik, kizamikcik, kabakulak (MMR) ve ek olarak su cicegi (varicella) ve toksoplazma taramalari yapilir. asilama ihtiyaci varsa asi yapilir ve bu durumda en az 3 ay korunman gerekir. bu virüsler gebelik sirasinda vücuda girerse bebek icin cok tehlikelidir. ha herkes bunu yaptirmiyor, kaderci de takilabilirsin. senin tercihin. ben yaptirdim, icim rahat bu yüzden. velhasil kizamik vakalarinda artis oldugu icin en azindan bu testi yaptirmani tavsiye ederim, belki kücüklügünde gecirmis isen hala korumasi da devam ediyordur.

hamilelikte normal olan ikinci trimester ortalarina ya da sonuna kadar vajinal ultrasonla fetüsü kontrol etmektir ama her doktor bu konuda israrci degil. ideal olani söylüyorum, özellikle ilk haftalarda üstten yapilan usglerde kücük bezelye gözükmüyor. o stresi de yasamak zor. gecmisini anlattiginda sana anlayisla yaklasan iyi bir doktor buldugunda muayeneyi de rahatca olursun. korkulacak birsey yok.

önceden düsük sebebi olabilecek bazi seylerin tanisi sanirim isin hormonal kismi. progesteron, tsh, demir vb. gibi seylere bakilir, enfeksiyon arastirilir.

hamileligin olmasi icin diye bahsetttigin sey folik asit sanirim. recetesiz de alabilecegin birsey. önceden kullanmaya baslamak en iyisi. gebeligin ilk 2 haftasinda eksikligi bebek icin tehlikeli olabiliyor ve bu iki haftada cogu kadin hamile oldugundan habersiz olabiliyor. ne kadar erken kullanmaya baslarsan o kadar iyi. kolay gelsin. =)

bilgiler için teşekkür ederim canım. O zaman bebek düşünmeye baslar baslamaz dr. a gitmem şart. ben biraz pipirikliyimdir. hamileyken sorun yasayacagıma simdiden gitmek daha mantıklı ama işte alttan muayane olurmu diye cekiniyorum napayım o güzellik için bişeyler cekcez artık.

canım ben vajiyi yendikten sonra düşünüyorum die gitmiştim.alttan baktıramadım dr da ısrar etmedi
hamile olduğumu anlayınca yine gittim durumumu söledim alttan baktıramıyorum dedim
üstten ultrasonla baktı,4-5 haftalıktı işte.dr görünmez daha çok yeni dedi ama gördük küçük bi nokta zayıf olduğun için göründü dedi normalde pek görünmezmiş.sen istemedikten sonra bakmaz drlar rahat ol

Merhaba kizlar nasilsinix giremedim bayadir ama unutmadim sizleri yeni hamile kalanlarin gozleri aydin olsun cok sevindim sizler adina

Sela kuzum aylik raporumu veriyorum suan 13hafta 4gunluguz ins :)) ikili test yapildi bugun aldim sonucu hersey normal drdi drumun hemsiresi dr dogumdaymis nisan 8ine randevu verdi uclu yapilacakmi drdim hayir gerek gormedi dr bey 3lu ve 4lu istemiyor sizden dedi sizce ben yinede yaptirsamm mi :)) onun disinda hersey guzel gelisimi falan veeee selaaa hazirmisin :)))

neye hazır mıyım kız, noluyo??

maşallah, tü tü tü. bebeğin iyi gidiyor, çok seviniyorum. habersiz koyma burayı. bulantın filan mı çok, niye kaçaksın sen böyle bakiiim?? yoksa bebeyi edindim, ne işim var artık bu kızlarla mı diyorsun heee

ikili testin iyiyse ve doktorun ötekilere gerek duymadıysa, her şey yolundadır. merak etme. zaten öteki testlerin yanılma payı yüksek oluyor. en güveniliri ikili test ve ense kalınlığı ölçümü. sonrasında bir detaylı ultrasonun olacak 20-24. haftalarda, onda da sıkıntı olmazsa üçlü test yapılmıyor. bana da yapılmadı. içini ferah tut. doktorun iyi sanırım, ona güven ve onun dediklerinden çıkma.

Hahahshs:))) olur mu oyle sey kuzum sizi hic birakasim yok ama surekli uyumak istiyorum birde ev bakiyoruz simdi derken firsat bulamiyorum ama hep aklimdasiniz..
Dr'umdan memnunum gayet aciklayici biri ve oldukca kugul klas dingin ilimli rahat esimle sasiyoruz rahatligina.gecen hafta bakti inci hanim hemen mavilere sarilmayin ama erkek gibi dedi tabiki net sonuc degil daha cok kucuk ama tahminim % 90 dedi :))) alicam kizini hahahaha :)))
Bulantimi sormusun ya cok sukur ben rahat bi 3ay gecirdim sabahlari hafif bulandm ama hemen karnimi doyurunca biseyim kalmiyordu bende en buyuk etkisi uyku oldu doyamiyorum uyumaya :))) gelinim nasil uzuyor mu seni yaramaz mi

oy oy oy, gelinin yesin seni de bebişini de :) hayırlısı olsun inci, sağlıklı olsun da. netleşince başlarsın alışverişe. ben de cinsiyeti merak ediyordum, yazmamışsın, belli olmadı heralde diye düşündüm. netleşmesi biraz zaman alır, bizimki çok geç belli olmuştu. bizim kız hareketlendi artık, hareketleri hissediyorum. ama uslu baya, bütün gün tepinip durmuyor. genelde yemek yediğim zaman, sabah uyanacağım zaman, gece yatacağım zamanlar hareketli. onun dışında dinlenip uyumakla meşgul :)

sen uyumana bak dinlen tabi. bu aralar ben de çok yorgun uykulu oluyorum. gündüzleri bi fincan kahve hakkım var, onu içmesem işin başında uyur kalırım valla

doktorun rahat olması çok iyi biliyor musun? benim doktorum da öyle, beni hiç korkutmadı sıkmadı. o yasak bu yasak demedi. her sorumu cevapladı açıkladı. sayesinde rahat geçiriyorum valla hamileliğimi. sonuna kadar böyle gideriz inşallah. kendine ve bebeğine iyi bak cimcime

ben simdi doktora gittiğimde tek korktugum alttan muayeneydi ama alttan muayenenin faydasıda olurmus diyolar bilmiyorum bakalım bir kac ay sonra istiyorum ha deyince bebek olmayabilir ama ilk denemedede olabilir ondan bilemiyorum yakın zamanda dra gitmek istiyorum hayırlısı

elvancım benide yazarmısın canım gerci her ay değişiyo ama 7 nisan inşallah benide hamiş olarak değiştirisin 2 kere hastaneye gittim net sonuc alamadım inşallah 3.gidişimde bebeğimi görmek için giderim

Yazdim canim, bence biraz daha rahat birak kendini, çok düsme üstüne, ins bidahaki gitmende siyah bi kesecik görürsün :) ondan sonrakinde bebisi, derkennnnn bebegini kucaklarsin ins

elvancım benimde 20 mart.. kaç ay oldu artık ben de bilmiyorum((((((((((( tüm hamile arkadaşlarımı da tebrik ediyorum, darısı da bize diyorum...

Yazdim canim, üzülmee, hayirlisiyla olcaktir canim akisina birakin sanada sürpriz olsun ins

Bat; beklenen adet tarihi, demek.. Bende ilk bilmiyordum :) ama bu forum sagolsun neler neler ögrendik buralarda.
Sen bana bekledigin tarihi yaz ekliyim listeye

Senin adina sevindim canim sonuçlarin temiz çikmis. Bende okudum, hsgden sonra çok kimyasal gebelik yasandigini. Istersen bi regl geçir, ne olur ne olmaz. Öyle deme :) bakmissin en ummadigin anda olmus, bilemeyizz.
Canim olabilir erken düsük olmus olabilir, benim bildigim testler kolayina yanilmaz, negatifi gösterirde pozitifi göstermiyo kolayina :) Hayirlisi olsun ins.
Ben birsy daha duydum, bu hsg'den sonra yapisiklik olma riski artiyormus dogrumu? ve çok dikkat isteyen bi ismis , yoksa hsg esnasinda rahimde delik açilma, vs vs riskler varmis ay ben çok korkuyorum :

Son düzenleme:

Satin mi aliyosunuzki? (renovasyon dedinde, satin aliyorsaniz eger çok zor oluyo gerçekten, çevremde birsürü var, sonradan yaptirirz deyip yavas yavas yaptiran, birsürü eziyet, aslinda en güzeli yaptirip girmek.) Hayirlisi olur ins. Canim bi kapilardaysa 2buçuk ayligi kesecek hali yokya. Herkeste farkli oluyo, :) kimisi çok rahat kimisi bulantili, yorgun geçiriyo. Belki sen çok çok rahat geçireceksin niye takip ediyosunkiii
Bende tuhaf olan ne biliyomusun kaç aydir her sabah ve gün boyunca ara ara bulantilarim var, ama bebis yok bisey yiyince geçiyor ama. Yani bulanti yasasamda hamilelikten diye yorumlayamiyorum çünkü herzaman var. Demek hamile olsam, migdem bulansa, ben farketmeyip aldirmicam

Son düzenleme:

Iyi olmaniza çok sevindim Dikkat et kendine bebege.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…