Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

ben simdi doktora gittiğimde tek korktugum alttan muayeneydi ama alttan muayenenin faydasıda olurmus diyolar bilmiyorum bakalım bir kac ay sonra istiyorum ha deyince bebek olmayabilir ama ilk denemedede olabilir ondan bilemiyorum yakın zamanda dra gitmek istiyorum hayırlısı

Bence hiç korkma, hiçmi lazim olmicak? Elbet birgün bakilcaksin alttan. Üstelik rahim agzi testi yapilmasi gerekmicekmi? (pop smear)?
Hem bu skintiyi çekmeye degermi? Hamilelik boyunca hep bi tereddütte olcaksin ya bakarlarsa stres yapacaksin, halbuki git çekil bütün cesaretini toplayip ve gör ne oldugunu, rahat ol, rahat olursan aci duymazsin, ben kastigim halde aci hissetmedim. Kimse hissetmedi. Ayrica orda nasil bilmiyorum ama burda belli bi zamana kadar vajinal ultrasonla takip ediyorlar. Daha detayli görünüyo çünkü. Hem birbiriyle çok farkli olsada, çocuk düsünüyosun, Allahin izniyle doguracaksin. onu düsün bide o küçücük aleti düsün..
Tavsiyem git doktora biran önce, ve artik kurtul bu düsüncelerinden, bak gör nasil rahatlicaksin, doktorunuda iyi seç, anlayisli iyi bi doktor olsun.. :KK16:

Naber hatunlar :KK52: Bugün uykumu aldim, çok fit'im:KK4: Nabersiniz
Aklima birden geldi, kayraozlemden haberi olan varmi? Nesi olcak, nezaman doguracak, onuda listeye ekliyim :KK16: hiç gelmiyo :KK50:
Bana gelince, tasinma telasi baslamadi henüz ama, eve bakmaya gelenlerle ugrasiyorum, her gelen de tutmak istiyoda, bakalim ev sahibi nezaman birini seçecek. Bi tutulaydida, bende kurtulaydim :KK9: Ha bu arada 4 gün sonra randevum vaarrrrr:18: Ben doktorla konusup hsg' isine biraz ara vermek istiyorum, zaten kendisi de önermemisti hsg'yi ve onarmicak çekilmesini tahminim, eger 3. kez düsük olursa, ondan sonra daha detayli arastirma yaptirmak istiyorum, ama simdilik içimden bi ses, biraz daha bekle, kromozom testleri bi çiksin hayirlisiyla, doktorun verdigi ilaçlarida bi denemek istiyorum, bakarsiniz 3. tutar hi :KK43: rahim filmi beni asiri derecede ürkütüyo, çekilirken hata olursa rahimde yirtilma vs olabiliyomus, enfeksyon fln bilmiyorum dogrumu ama, bikez daha denemek istiyorum ben :KK43: ayrica aklima takilan? tüplerde tikaniklik olsa hamile kalinmaz demi? bende bebegi gördük sonradan düstü. Rahimde sekil bozuklugu, tikaniklik vs varmi diye baktirirz demisti o gittigim prof doktor ama ay aklim çok karisikk :KK43:
Esen kalin, mutluluk, huzur içinde yasayin.. :KK54:

Son düzenleme:

Canim simdi listeye ekliyorumda,6 martmi nisanmi demek istedin? yoksa hala regl olmadinmi :KK53:

Canım 6 Nisan demek istemiştim ama kafa o kadar dalgın ki saat sayar gibi ayları sayar olmuşum bi an öyle geldi zaman ne çabuk geçiyor ama bende hala tık yok Rabbim tez zamanda isteyen herkese versin....

Canım 6 Nisan demek istemiştim ama kafa o kadar dalgın ki saat sayar gibi ayları sayar olmuşum bi an öyle geldi zaman ne çabuk geçiyor ama bende hala tık yok Rabbim tez zamanda isteyen herkese versin....

Hayirlisi olsun, hersey zamanini bekliyor :KK16: Rahat olmaya bak.. Neler yasayanlar var.. ins olur ve dogumla sonuçlanir.. bol bol dua et ve stresten uzak tut kendini, çok odaklanma bebise.. Rabbim gönlüne göre versin Ins.. :KK16::KK16:

Satin mi aliyosunuzki? (renovasyon dedinde, satin aliyorsaniz eger çok zor oluyo gerçekten, çevremde birsürü var, sonradan yaptirirz deyip yavas yavas yaptiran, birsürü eziyet, aslinda en güzeli yaptirip girmek.) Hayirlisi olur ins. Canim bi kapilardaysa 2buçuk ayligi kesecek hali yokya. Herkeste farkli oluyo, :) kimisi çok rahat kimisi bulantili, yorgun geçiriyo. Belki sen çok çok rahat geçireceksin niye takip ediyosunkiii :KK53:
Bende tuhaf olan ne biliyomusun :KK52: kaç aydir her sabah ve gün boyunca ara ara bulantilarim var, ama bebis yok :KK52: bisey yiyince geçiyor ama. Yani bulanti yasasamda hamilelikten diye yorumlayamiyorum çünkü herzaman var. Demek hamile olsam, migdem bulansa, ben farketmeyip aldirmicam :KK9:
Elvan'ıım o bulantı bende de var hafif hep bulanırım ben ama hamişlik bulantısı çok zor günlük işlerini yapamayacak hale getiriyo ben de derdim hep normalde bulanıyorum hamişlilkte nasıl olur Allah bilir çok farklıymışşş . Ben de haftaya tahlil yaptırıcamm Toksoya bakılacak koskoca 3 ay geçti son yaptırdığmdan bu yana bakalım bu sefer kurtulmuş muyum hiç umudum yok ama:-(

Senin adina sevindim canim sonuçlarin temiz çikmis. Bende okudum, hsgden sonra çok kimyasal gebelik yasandigini. Istersen bi regl geçir, ne olur ne olmaz. Öyle deme :) bakmissin en ummadigin anda olmus, bilemeyizz.:KK52:
Canim olabilir erken düsük olmus olabilir, benim bildigim testler kolayina yanilmaz, negatifi gösterirde pozitifi göstermiyo kolayina :) Hayirlisi olsun ins.
Ben birsy daha duydum, bu hsg'den sonra yapisiklik olma riski artiyormus dogrumu? ve çok dikkat isteyen bi ismis , yoksa hsg esnasinda rahimde delik açilma, vs vs riskler varmis ay ben çok korkuyorum:KK50: :

canım hiççç korkma öyleymiş böyleymişle bakma olaya bişeycik olmaz. adetimin 8. günü yapıldı bana yani kesildim tam 1 gün sonra oldu. doktorum en iyi zamanın o zaman olacağını söyledi hatta bu yüzden doktor değiştirdim çünkü önceki doktorum adet bitsin 5 gün sonra gel dedi yani 12-13. gün olacaktı bu ısrarla kesilir kesilmez yapılması lazım deyince ben de netten araştırdım evet kesilir kesilmez yazınca bu doktora gittim
ben sana aşama aşama anlatayım
hsg den önce ağrı kesici iğne yaptılar
röntgen masasına yattım doktor spekulumu taktı bir aletle rahim ağzını tuttu bir alet daha yerleştirdi bunları sadece ses olarak duydum birde anlatıyordu şu an bunu yapıyorum diye ilacı verdi filmi çekti haaa bu arada rahim ağzına yerleştirdiği kateter den sonra spekulumu çıkarmıştı ben daha rahat edeyim diye sonrası bacaklarımı falan uzattım yattım yalnız ilaç aniden verilince kramp oldu bende. filmden sonra damla damla 3 gün süren kan geldi. film esnasında da kanama oldu zaten.
sonrası önemli kesinlikle üşütmemen lazım kanallar açık çünkü enfeksiyon riski var. ilaç veriyor zaten sana antibiyotik gibi bişey

ben şimdi doktordan randevu aldım mart 29una en erken verdiler şu an bebekte 4-5 haftalık 29 geç mi sizce ya bu iyi doktorlarda yakın bir tarihte yer yok hiç çok ,bu arada da hiç bir sıkıntım yok çok şükür normal geçiyor hamilelik ama merak da ediyorum ne yapmamı önersiniz???

ben şimdi doktordan randevu aldım mart 29una en erken verdiler şu an bebekte 4-5 haftalık 29 geç mi sizce ya bu iyi doktorlarda yakın bir tarihte yer yok hiç çok ,bu arada da hiç bir sıkıntım yok çok şükür normal geçiyor hamilelik ama merak da ediyorum ne yapmamı önersiniz???

neden geç olur diye endişe ediyorsun? şikayetin, kanaman yoksa, hiç de geç değil. hatta kalbini duyabilmen için 7-8 haftalık olması daha bile iyidir. rahat ol, kafana takma her şeyi :)

slm kızlar gecmişi okuyamadım,hamıle arkadslrı tebrik edıyorum..36.haftamdayım 5 nısanda oğlum gelecek ınsallah.dualrınızı esırgemeyın,çok heyecnlıyım:KK49:

neden geç olur diye endişe ediyorsun? şikayetin, kanaman yoksa, hiç de geç değil. hatta kalbini duyabilmen için 7-8 haftalık olması daha bile iyidir. rahat ol, kafana takma her şeyi :)

selacım bilmeden beni de çok rahatlattın.. bugün tam 6 haftalık olduk :) benim de dr um en erken 3 nisana verdi randevuyu... ogün muhtemelen 8 haftalık olacağız Allah ın izniyle.. ama ben endişelenmeye başlamıştım acaba herhangi birine gitsemmi acaba diye...senin yazını okuyunca ben de rahatladım ne de olsa siz daha tecrübelisiniz :))

herkese tek tek teeeekkk teşekkür ederiz kızımla =)
elvancım doğum tarihi 19 şubat adı yağmur melisa.
sezaryene ise dr.umla son haftamda karar vermiştik ve sezaryen için gün belirlemiştik ama tabi son haftamdı ve kızım beklemedi suyum geldi gece haliyle devlette beni direk normal doğum olarak hazırladılar dr.umu beklicem dedim o esnada 2 ebe ve 1 dr.un muayene taleplerini reddettim, sabah nöbet değişiminde gelen ebe ben muayene etmezsem dr bey eder dedi öyle ikna etti ve beni rahatlatmak için doğumhanede kapıları kapatarak yavaşça muayene etti zaten ondan sonra benim kendi dr.um gelip nöbetçi dr.a durumumu anlatıp sezaryen olmam gerektiğini söyledi yani boşa muayene oldum ama ebeye kanım ısındığı için kendim için muayene oldum bi bakıma =)

ben simdi doktora gittiğimde tek korktugum alttan muayeneydi ama alttan muayenenin faydasıda olurmus diyolar bilmiyorum bakalım bir kac ay sonra istiyorum ha deyince bebek olmayabilir ama ilk denemedede olabilir ondan bilemiyorum yakın zamanda dra gitmek istiyorum hayırlısı

canım ben hamile kalmadan önce gitmiştim dr öncesinde bi kontrol olayım diye... dr ultrasonla baktı ve alttan da bakmak istedi önce tereddüt ettim ama "bi şekilde bir gün olacak dedim ve hopefor topla kendini gelmişken yaptır" dedim... aslında acı diye bişey yoktu aam çektiğimiz sıkıntıdan dolayı biraz sıktım kendimi sıkınca çok az canım yandı, canım yandı dediğimde gevşet diye diye beni rahatlattı ve bi baktım ki olay bitmiş o yüzden hiç korkma daha önce bana naısl olduğunu anlatan olmamıştı belki bilseydim bu kadar sıkmazdım... hiç korkma kendini sıkmazsan benim hissettiğin sızıyı da hissetmezsin... çıkınca kafan rahatlamış olacaksın onu düşün... ben kontrolden 1 ay sonra hamile kaldım çok şükür kimbilir belki sen de .... :)))

canım neden geç olsunki 32.haftamdayım bugune kadar ayrıntılı ultrason dahıl 5 kere doktora gittim
ilk zamanlar kasık ağrıları halsizlik gibi sıkıntılarım var diye gitmiştim cahillik normal oldugunu bılmıyordum :)
relax ol bugunlerın tadını cıkar sorun olmadıgı surece sureklı doktora gıtmenın mantıgı yok ve ultrason bebege zararlı sırf bu yuzden
hep sabredıp oyle gıttım doktora:) bidahaki gidişinede artık cinsiyeti öğrenirsin inşallah :)

herkese tek tek teeeekkk teşekkür ederiz kızımla =)
elvancım doğum tarihi 19 şubat adı yağmur melisa.
sezaryene ise dr.umla son haftamda karar vermiştik ve sezaryen için gün belirlemiştik ama tabi son haftamdı ve kızım beklemedi suyum geldi gece haliyle devlette beni direk normal doğum olarak hazırladılar dr.umu beklicem dedim o esnada 2 ebe ve 1 dr.un muayene taleplerini reddettim, sabah nöbet değişiminde gelen ebe ben muayene etmezsem dr bey eder dedi öyle ikna etti ve beni rahatlatmak için doğumhanede kapıları kapatarak yavaşça muayene etti zaten ondan sonra benim kendi dr.um gelip nöbetçi dr.a durumumu anlatıp sezaryen olmam gerektiğini söyledi yani boşa muayene oldum ama ebeye kanım ısındığı için kendim için muayene oldum bi bakıma =)

ne güzel böyle güzel haberler görmek...sizi tebrik ederimmm...Rabbim hayırlı ömürler nasip etsinn evladınızla birlikte....bizlerede nasip etsin bu duyguları yaşamayı inş....

slm kızlar gecmişi okuyamadım,hamıle arkadslrı tebrik edıyorum..36.haftamdayım 5 nısanda oğlum gelecek ınsallah.dualrınızı esırgemeyın,çok heyecnlıyım:KK49:

Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin bir avazda inş.:KK9::KK9::KK9:dualarımız seninle inş.

canım neden geç olsunki 32.haftamdayım bugune kadar ayrıntılı ultrason dahıl 5 kere doktora gittim
ilk zamanlar kasık ağrıları halsizlik gibi sıkıntılarım var diye gitmiştim cahillik normal oldugunu bılmıyordum :)
relax ol bugunlerın tadını cıkar sorun olmadıgı surece sureklı doktora gıtmenın mantıgı yok ve ultrason bebege zararlı sırf bu yuzden
hep sabredıp oyle gıttım doktora:) bidahaki gidişinede artık cinsiyeti öğrenirsin inşallah :)

bii de senden duymuş oldum daha da rahatladım gülsevdam, ben de acaba gitsem mi randevu gününe kadar diye düşünmeye başlamıştım... şekerpareye de vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum..,

bii de senden duymuş oldum daha da rahatladım gülsevdam, ben de acaba gitsem mi randevu gününe kadar diye düşünmeye başlamıştım... şekerpareye de vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum..,

içini rahatlattıysam cok mutlu oldum canım
bılıyorum sabırsızlık cok oluyor gormek ıstıyorsun bır yandan annemı olcam dıye hala ınanamama duygusu ..
kalp atısını duyana kadar anne gruplarına gırmemıstım ımzamıda tum uzuvları gorunce yapmıstım :)
panık atak olan ben nedense hamılelıkte rahatım umarım tum hamıleler boyle olur acaba neden ne oldu bu nedemek gıbı seylerle kafası bulanmaz :KK66:

X