Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

ben özeldeyim, 2 sene iznim olsa harika olur :KK52:, aslında 1 seneyede razıyım :KK53:.
Neyse hele bir hamile kalaymda sonra bunları düşünürüm :13:.

Canım özelde olanların yanlış bilgilendirmeyeyim ama 1 sene sanırım. Yalnız kullanılan ücretsiz izinler emeklilik tarihini de etkiliyor. Olsun, bebişler için değer tabiki...

hamılelere anlayıs gösterıldıgını bılmıyordum eger boyle bır hakkımız varsa nıye kullanmıyalım :KK66:

Canım benim karnım belli değil henüz ve ben hep yandan geçiyorum. Kimse birşey demiyor. İlk çocuğumda da hep yandan geçmiştim. Dediğim gibi kanıtlanmış bir zararı yok ama yine de annelik içgüdüsüyle tedbir alıyoruz işte.

Evet 4 ay öyle oluyor. Ama bunlara ek olarak 2 sene ücretsiz izin hakkımız da var. Artık hayırlısı bakalım :KK1::KK1::KK1:
o kadar müsamaha etmezler sanırım ücretsizde olsa :KK59:.
benm koca durmazki bana kullandırmaz ücretsiz izni filan adam kredi biter bitmez yenisini çekiyo evlendk 9 ay oldu 2. kredi çekildi bile:)
bende yerimde duramam zaten. ama çok uzun saatler çalışıyorum, özlerim bebişi :KK55: :KK39:. yani şimdiden bunları düşünmek istemiyorum , akışına bıraktım :KK36:.

ben saldım çayıra mevlam kayıra ..
duzelmıyor .cınselıktede ıstedıgım hıc bır zaman olmıcak
zevk olayı falan bana uzak degıl ımkansız esımın bu kafasıyla ve bendede sorun var emınım
frıjıtım kesın..
aman patlıcaksanız sız yatak odasında ıftar sahur arası patlayın olurmu canım :)
umarım ramazan oruc gergınlıgı olsun ıletısım kopuklugunuz ..

gece ruyamda tatıldeydım ay nasıl gun sayıyorum ya:KK31:

canım yaa olur zamanla frıjıt mı ne ınsallah ondan da kurtulursun tez zamanda bı bebek olsun baak hıcbırsey kalmıcak allahın ıznıyle

farkındaysan ben hala senı beklıyorumm hep dedım senı beklıyorum hamıs kalmak ıcın heralde ole olacak bu gıdısle:KK1:bu konuyu bayadır acmamstım:KK1::KK1:

git soyle kafan rahat ılk balayını yap rahatla mutlu huzurlu gecer ınsalalhhh...bu arada yarın sızın o taraftayız:KK9:arkadaslarla ıftara gelıoruz oraya:KK9:

çok doğru söylediğiniz benimde bu ay fazla stersten prolaktin hormonu yükselmiş artık bıraktım senenin dolmasını bekliyorum özel bir çalışma yapmıcam bebiş için,arada diyorum ki 17 ay vajinismusu kafaya takmış olsaydım daha çabuk aşardım :) neyse herşeyin hayırlısı bulsun hepimizi inşallah.

ben hormonlara fln baktırmadım doktor gerek duymadı ama onumuzdekı ay rahım fılmı ıcın cagırdı .ne dersem dıyıp hep bı umut beklıyoum ıste ..dedıgın gıbı hayırlısı artık

mrb kızlar bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun dün lunaparka gittik görümcemin oğlunu götürdük hep birlikte ve giriş kapısında güvenlik kapısı oluyo ya ben cahil insan bi anda geçiverdim onun içinden salına salına :26: ama görümcem ve kayınvalidem niiye geçtin orda yüksek radyasyon var bi daha geçme bebeğe zararı olur dediler öyle korktumki tüm gece yüzümde bi ufak tebessüm bile belirmedi sizce bi kereden bişey olur mu çok korkuyorum zararı olduysa naparım ben
Canim Allahin izniyle bisey olmaz ya, cileklinin dedigi gibi onlarin olmadigi yermi var :KK9: çok takintiliyiz ya
ne güzel kızlar ya siz yenmişsiniz de hamile kalmayı düşünüyosunuz ben yenemeden hamile kaldım şimdi yenmekle uğraşıyorum Allah yardımcım olsun

Ins hamilelikten sonra yenersin sende cnm. Seninde nasibin böyleymis demek.. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin ins

Folik asit; hücre yapı taşlarının, kırmızı kan hücrelerinin ve sinir dokularının oluşumunda etkili B grubundan bir vitamin. Yeşil yapraklarda yaygın olarak bulunduğundan bu isimlke anılıyor. Çünkü latincede folum, yaprak anlamına gelir. Folik asit, merkezi sinir sisteminin işlemesinde hayati bir rol oynar. Folik asit en fazla yapraklı yeşil sebzeler, bira mayası, karaciğer, böbrek, yumurta, zarı alınmamış tahıllar, ceviz, badem, fındık, fıstık, mercimek, ıspanak, yonca, mavi-yeşil yosun, maydanoz, nane, kurufasulye (baklagiller) ve tohumlu gıdalarda bulunur.

VÜCUTTA FOLİK ASİT EKSİKLİĞİ VARSA…
Hafif folik asit eksikliği toplumda oldukça yaygındır. Daha ağır eksiklik durumlarına ise anemide (kansızlık) rastlanır. Folik asit ya da B12 vitamini eksikliği olanlar sonunda anemik hale gelirler. Anemi belirtileri uyuşukluk, yorgunluk, çaba harcandığında nefes darlığı, deride ve mukozada solgunluktur. Ağız kenarlarındaki çatlakların folik asit yetersizliğinden ileri geldiği bilinirse de bu, demir, B2 yada B6 yetersizliğinden de olabilir. Folik asit eksikliğinde dil ağrılı ve kırmızıdır. Pürtükleri kaybolmuşcasına düzgündür. B12 ve demir yetersizliğinde de benzeri belirtiler görülebilir. Folik asit eksikliği çoğu kez dış belirtiler sonucunda değil, kan testleri sonunda, kişide anemi olduğu anlaşılınca ortaya çıkar. Hafif eksikliklerde kişide depresyon görülebilir. Daha ağır eksikliklerde ise sinirler hasara uğrar, periferik nevropati oluşabilir.

Son yıllardaki en ilginç bulgulardan biri de, folik asitin spina bifida denilen hastalıktaki önleyici rolüdür. Spina bifida, anne karnındaki bebeğin omurgasının iyi gelişememesi, bunun sonucu olarak da sinir sisteminin hasar görmesidir. Spina bifidalı çocuklar deforme doğar, ya doğmadan önce yada hemen sonra ölür. Yaşayabilenler uzun süreli tıbbi tedaviye gereksinim gösterirler. Daha önce spina bifidalı ya da ağır bir sinir sistemi anormalliği bulunan çocuk doğurmuş her kadın, gebe kalmadan önce doktoruna danışmalıdır. Böyle kadınların beslenme durumu ve folik asit düzeyi gebelikten önce saptanmalıdır. Folik asidin hamilelik boyunca önemi, omirilik ve beyin sistemiyle ilgili özürlü çocuk doğurma riskini düşürmesinden kaynaklanır. Bu nedenle uzmanlar, hamilelik boyunca bir kadının günde 400-800 mcg folik asit almasınını önerirler. Özellikle hücre bölünmesinde ve hücrenin genetik yapısının oluşmasında önemli rol oynayan folik asit, gebeliğin erken dönemlerinde, bebeğin merkezi sinir sisteminin gelişimi için gerekli bir maddedir. Embriyo, gebeliğin ikinci ve on ikinci haftaları arasında yeterli folik asit alamazsa, özellikle beyin ve omurilik ile ilgili anormallikler olmak üzere, doğumsal gelişim bozuklukları görülme riski artabilir. Ayrıca, kan yapıcı organların etkilenmesine bağlı olarak annede kansızlık gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Unutulmaması gereken önemli bir nokta da; folik asitin vücutta depolanmadığıdır. O yüzden her gün alınması gerekir.

ALINTI

KIZLAR folik asit kullananlar için liste hazirlicam disiplin açisindan bize iyi gecelegine inaniyorum.. Gülsevdamin dedigi gibi, tembellik yapip aksatiyoruz.. Düzenli rapor verilecek bundan sonra. Liste halinde hergün yenilencek içip içmedigimiz.
Adini listeye yazdirmak isteyenlerden mesaj bekliyorum, bana henüz nasip olmadi gidip ilaci almak :KK9: P.tesiye kaldi malesef

canım yaa olur zamanla frıjıt mı ne ınsallah ondan da kurtulursun tez zamanda bı bebek olsun baak hıcbırsey kalmıcak allahın ıznıyle

farkındaysan ben hala senı beklıyorumm hep dedım senı beklıyorum hamıs kalmak ıcın heralde ole olacak bu gıdısle:KK1:bu konuyu bayadır acmamstım:KK1::KK1:

git soyle kafan rahat ılk balayını yap rahatla mutlu huzurlu gecer ınsalalhhh...bu arada yarın sızın o taraftayız:KK9:arkadaslarla ıftara gelıoruz oraya:KK9:

hıc sanmıyorum bebek olsada gecıcegı eısm degısmıyor cunku bende oyle ...
canım balayında korunayı bırakmayı dusunuyorum doktordanda onayı alayım :KK66:
sonrası artık sıra sende :)
nereye gelıyorsun baskın yapayım dıcem ama yarında benım mısafırlerım var
yoksam yoksam sende banamı gelıceksın :)

KIZLAR folik asit kullananlar için liste hazirlicam disiplin açisindan bize iyi gecelegine inaniyorum.. Gülsevdamin dedigi gibi, tembellik yapip aksatiyoruz.. Düzenli rapor verilecek bundan sonra. Liste halinde hergün yenilencek içip içmedigimiz.
Adini listeye yazdirmak isteyenlerden mesaj bekliyorum, bana henüz nasip olmadi gidip ilaci almak :KK9: P.tesiye kaldi malesef

ılk başa benı yaz benı yaz ve bıran once sende al bakimmm hepımız folıklenelım :KK1:

F
Adini listeye yazdirmak isteyenlerden mesaj bekliyorum, bana henüz nasip olmadi gidip ilaci almak :KK9: P.tesiye kaldi malesef [/COLOR]
[/FONT]

bu liste uygulanabilir bir sey mi? hergün yaklasik 10 kisi ictim dese, sen üsenmeden veri girebilecek misin? uzun vadede bayabilirsin hehe.:KK53:

ben ictim :KK42:

ılk başa benı yaz benı yaz ve bıran once sende al bakimmm hepımız folıklenelım :KK1:

bu liste uygulanabilir bir sey mi? hergün yaklasik 10 kisi ictim dese, sen üsenmeden veri girebilecek misin? uzun vadede bayabilirsin hehe.:KK53:

Her aksam liste düzenlerim.. O günün aksamina kadar kim içtiyse listeye not ederim, eger bu düzenli içmemize yardimci olacaksa elimden geldigince hazirlamaya çalisirim listeyi :KK9::KK9: Evet biraz yorucu olcak ama denemekten ne çilar :KK9:

Son düzenleme:

bende içtim bugün :nazar:, hakkaten yorucu olcaki bir kısa yolunu bulmamız lazım :26:.

teknoloji fakiri ben pek anlamam elvanım :KK17:. Ne bileyim şöyle herkesin adı olduğu bir liste olsa dikeyde, karşısında bir aylık takvim yatay, içenler karşısına bir tıkla tick atsa... Bu liste ilk sayfada yada anket gibi üstte bulunsa...
Ama nasıl yapılır bilmiyorum :KK1:.

teknoloji fakiri ben pek anlamam elvanım :KK17:. Ne bileyim şöyle herkesin adı olduğu bir liste olsa dikeyde, karşısında bir aylık takvim yatay, içenler karşısına bir tıkla tick atsa... Bu liste ilk sayfada yada anket gibi üstte bulunsa...

Aaa evet anket yapabiliriz ama bunun içnde ayri bi konu açilmasi gerekebilir bence. tikli takvim olayi da iyi hosta nasil yapilir bilemedim :KK9::KK9:

google documents olabilir belki.
esime sorayim, belki bize websitesi vb yapar ya da bir program falan yazar.

Hii biraz zahmetli olmicakmi esine? :44:

bana yapti birsey böyle ajanda gibi, ovulasyon günlerimi giriyorum, miki günlerini (cidden mickey mouse iconu cikio :KK9:) regli tarihlerini, civanpercemi ictigim günleri falan giriyorum. cep telefonu icin yapti. isi bu yani ona basit galiba böyle seyler, pc ortamina da yapar da kk interface'ine aktarilmayabilir heralde. sourcecode falan lazimdir. keyifli bir anini yakalarsam sorarim.:KK8:

bana yapti birsey böyle ajanda gibi, ovulasyon günlerimi giriyorum, miki günlerini (cidden mickey mouse iconu cikio :KK9:) regli tarihlerini, civanpercemi ictigim günleri falan giriyorum. cep telefonu icin yapti. isi bu yani ona basit galiba böyle seyler, pc ortamina da yapar da kk interface'ine aktarilmayabilir heralde. sourcecode falan lazimdir. keyifli bir anini yakalarsam sorarim.:KK8:

Ay negüzel bende telde öyle bi program kullaniyordum, gereken hersey vardi programda ama kullanim süresi doldu trial version kullaniyodum süre doldu :KK9::KK9:
bende bi sene öncesine kadar webdesign kurslarina gittim geldim, uzakta bana okul bikaç ay sonra biraktim, aslinda çok basari kaydetmistim bu bikaç ay içinde ama nasip degilmis.. çok zevkli bisey. Dedigin gibi yapsa bile buraya aktaramayabilir.

Ay negüzel bende telde öyle bi program kullaniyordum, gereken hersey vardi programda ama kullanim süresi doldu trial version kullaniyodum süre doldu :KK9::KK9:
bende bi sene öncesine kadar webdesign kurslarina gittim geldim, uzakta bana okul bikaç ay sonra biraktim, aslinda çok basari kaydetmistim bu bikaç ay içinde ama nasip degilmis.. çok zevkli bisey. Dedigin gibi yapsa bile buraya aktaramayabilir.

kızlar pc de ya da cepte kullanabılecegımız bu programlara nasıl ulasırız

X