Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

senin nekahat dönemin var di mi? ama bu topikte oldugunu görmek bile cok güzel. :KK71:
beraber bekleriz o süreci. ben 30 yasinda oldugum icin pimpirikliyim zaten, yavas yavas fikre alistiriyorum kendimi.
evet canım aslında ben tedaviden sonra da düşünmüyorum mayıs haziran gibi çalışma yapmak istiyorum. ben öğretmenm mayıs-haziran gibi çalışırsan hemen kalırsan bebeği 7 aylık olana kadar büyütme şansın olabiliyor.. izin burda biraz sıkıntılı sizin orda galiba 2 yaşa kadar izinli oluyormuş anneler ama burda doğum sonrası 8 hafta izin var..

canım üzülme hiçç olacak elbet zamanını bekliyor.. hayırlısıyla bu ay olsun inşallah..

ben bir hayırlı olsun diyip çıkıcam :KK9::KK9:biliyorsunuz korunma sürecindeyiz kürtaj sonrası nedeniyle
valla ben de korunma sürecindeym ama bırakamam burayı aklım burda kalır :)

bunu yazmam lazım
kızlar bugün yaşadığım ilişkide hiç kayganalaştırıcı kullanmadık ve ben anormal zevk aldım kızlar zevk dışında da hiç bir şey hissetmedim süperdiiiiii Allahım normal bir kadın mı oluyorum ben:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
vayy bu haber çok güzel işte.. acaba bizler de yaşayacakmıyız bir gün.. buarada dediğin pozisyonda yapabiliyorum ben ya zoru başarmışım da haberim yokmuş haa:)
heyt be. simdi milyonlarcasi yüzüyor, yaris yapiyor. kiran kirana bir yaris var icerde.
olimpiyat acilisini izledim, gaza geldim zaten. bakalim altin madalyayi kim alicak :KK52:
ya onu ben de düşünürdüm hızlı olan kazanır kural bu :)

mrb kızlar bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun dün lunaparka gittik görümcemin oğlunu götürdük hep birlikte ve giriş kapısında güvenlik kapısı oluyo ya ben cahil insan bi anda geçiverdim onun içinden salına salına :26: ama görümcem ve kayınvalidem niiye geçtin orda yüksek radyasyon var bi daha geçme bebeğe zararı olur dediler öyle korktumki tüm gece yüzümde bi ufak tebessüm bile belirmedi sizce bi kereden bişey olur mu çok korkuyorum zararı olduysa naparım ben

canım ben hamileyken bana da birisi söylemişti o tür yerlerden geçme diye ama mecburen avmlerde hep o kapılardan var hiç mi gitmeyelimm.. bir şey olmaz korkma.. pinpirikli bir hamilelik geçirme akışına bırak... o tür yerler dışında alternatifin varsa oralardan alışveriş yap ama yiyecek olan her yerde var ya bakkaldan da alışveriş yapılmaz ki:)

çatladıktan sonra da şansın var canım yarın da yap mutlaka
çatlamadan önce mi yapmak gerekiyor??? Geçen ay ilk defa ağrı oldu, çatladı diye düşündüm, o akşam yaptıık, hoş tutmadı ama, kafam karışık :26:.

canım bugün sp...mlerin neredeyse hepsi dışarı aktı ondan
Bir damla bile içeri girse yeter canım :KK12:.

ne güzel kızlar ya siz yenmişsiniz de hamile kalmayı düşünüyosunuz ben yenemeden hamile kaldım şimdi yenmekle uğraşıyorum Allah yardımcım olsun

birinden yine bu forumda vajinusmusken hamile kalıp yenemeden, normal doğum yaptıktan sonra bu sorunu aştığını duymuştum inş sende yenersin...Ben vajinusmusken doktora gıttıgmde hamılelık suphem vardı doktor kan testı yaptı sonuclar cıkınca gel bakalım eger hamıleysen normal dogumu sıddetle onerıyorum kendıne sabırlı anlyıslı bır doktor bulursan basarabılırsınız bırlıkte demıstı sehır dısında bır doktordu bu gıttıgım

ılkdefa duydum hamıle ıken o kapılardan gecmıceksek nasıl dıcez gorevlıye hamıleyım benı aramayın yandan sıvısıyımmı :)
esım bunu duysa kesınlıkle avm gıbı yerlere yasak getırır ...

oyykuzummm senın esını benım eşimi bızım eşlerı napmalı bılmemm :KK20::KK20:bızde son zamanlarda ıletısım kopuklugu yasıyoruz patlamaya hazırız ıkımızde heran hersey olabılır:KK1:

çookk begendım banda ıı geldı :KK1:

ben saldım çayıra mevlam kayıra ..
duzelmıyor .cınselıktede ıstedıgım hıc bır zaman olmıcak
zevk olayı falan bana uzak degıl ımkansız esımın bu kafasıyla ve bendede sorun var emınım
frıjıtım kesın..
aman patlıcaksanız sız yatak odasında ıftar sahur arası patlayın olurmu canım :)
umarım ramazan oruc gergınlıgı olsun ıletısım kopuklugunuz ..

gece ruyamda tatıldeydım ay nasıl gun sayıyorum ya:KK31:

ılkdefa duydum hamıle ıken o kapılardan gecmıceksek nasıl dıcez gorevlıye hamıleyım benı aramayın yandan sıvısıyımmı :)

ben gördüm canım bazen hamileler yandan giriyorlar, görevlilerde anlayış gösteriyorlar. Ama o kapılardan geçen hamile kadınlarıda gördüm, çok büyük bir zararı olacağını düşünmüyorum yinede bir uzaman danışmak lazım.

evet canım öyle söyleyince onlarda müsade ediyormuş bi çok yerde böle okudum ama nette araştırdım bi zararı yokmuş radyasyon yaymıyomuş umarım doğrudur

hamile kalmak isteyenlere meryem suresi öneriliyor arkadaşlar, hemde çocuğun iffetli olması için okunuyormuş, birde yusuf suresini öneriyorlar hamilelere. Hoş ben okuyamam sanırım :KK31:, işten güçten kafamı kaldıramıyorum çoğunlukla :KK31:.

stres cok yapmamaya calıs dıcem ama kelın ılacı olsa basına surermıs 3 yıllık vajının ardından 10 aydır denıyoruz cnm

çok doğru söylediğiniz benimde bu ay fazla stersten prolaktin hormonu yükselmiş artık bıraktım senenin dolmasını bekliyorum özel bir çalışma yapmıcam bebiş için,arada diyorum ki 17 ay vajinismusu kafaya takmış olsaydım daha çabuk aşardım :) neyse herşeyin hayırlısı bulsun hepimizi inşallah.

evet canım aslında ben tedaviden sonra da düşünmüyorum mayıs haziran gibi çalışma yapmak istiyorum. ben öğretmenm mayıs-haziran gibi çalışırsan hemen kalırsan bebeği 7 aylık olana kadar büyütme şansın olabiliyor.. izin burda biraz sıkıntılı sizin orda galiba 2 yaşa kadar izinli oluyormuş anneler ama burda doğum sonrası 8 hafta izin var..

Canım sen devlette değil miydin? Devlette çalışanlar 4 ay ücretli izine ek olarak eğer isterlerse 2 sene ücretsiz izin olabiliyorlar.

Canım yandan geçiyorsun, hiçbirşey demiyorlar. Yani ben öyle yapıyorum.

mrb kızlar bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun dün lunaparka gittik görümcemin oğlunu götürdük hep birlikte ve giriş kapısında güvenlik kapısı oluyo ya ben cahil insan bi anda geçiverdim onun içinden salına salına :26: ama görümcem ve kayınvalidem niiye geçtin orda yüksek radyasyon var bi daha geçme bebeğe zararı olur dediler öyle korktumki tüm gece yüzümde bi ufak tebessüm bile belirmedi sizce bi kereden bişey olur mu çok korkuyorum zararı olduysa naparım ben

Kanıtlanmış bir zararı yok aslında ama anneler tedbir açısından her ihtimali değerlendiriyorlar. Ben de yandan geçiyorum kimse birşey demiyor.

tiroidin tedavisi var değil mi hapla mı düzenliyorlar hormonu ve ne kadar sürüyor tedavisi.. bir de troit testi ne kadar da bir tekrar edilmeli?

Canım, tiroid hem hamile kalmaya engel hem de hamile kaldıktan sonra ihmal edilip değerlere bakılmazsa ( doğacak olan çocukta zeka geriliği, düşük...vs. ) tehtidi oluyor. Bu sorunu çok yakından biliyorum ben çünkü ilk hamileliğimde yaşamıştım bu sorunu. Benim tiroid hormonlarım hamileliğimde nerdeyse hiç çalışmıyor gibiydi, çok az çalışıyordu. Yani doktor düzelmeyecek birşey gibi tiroid rahatlığımı yüzüme vurup, düzelmezse çocuğun zeka geriliği ve özürlüğü olacağını duygularımı hiç düşünmeden tokat gibi yüzüme vurmuştu. Belki biraz daha yumuşak bir şekilde söyleseydi bu kadar çok etkilenmezdim. Hastaneden çıkıp yollarda hıçkıra hıçkıra ağladığım günleri hatırladım şimdi.

İlaçla düzeliyor burda önemli olan tiroid rahatsızlığının belirlenmesi. Belirlendikten sonra ilaçlarla normal seyirlerde çalışıyor tiroid hormonu. Bu rahatsızlığı ömür boyu taşıyanlar var bir de benim gibi hamilelikte ortaya çıkan rahatsızlık var. Dikkat edilirse korkulacak hiçbirşey yok. Ben bu hamileliğimde biraz daha tecrübeli olduğum için direkt tiroid değerlerimin bakılmasını özellikle rica etmiştim. Allahtan şimdilik birşey yok.

Bir de bitkisel bir tavsiye. Dereotu, tiroid rahatlıklarına çok iyi geliyor. Tiroidleri dengeliyor. Yani tiroidleri hem çok çalışan için hem de az çalışan için bire bir.

hamile kalmak isteyenlere meryem suresi öneriliyor arkadaşlar, hemde çocuğun iffetli olması için okunuyormuş, birde yusuf suresini öneriyorlar hamilelere. Hoş ben okuyamam sanırım :KK31:, işten güçten kafamı kaldıramıyorum çoğunlukla :KK31:.

ben de hamileyken sesli Kuran okuyan kişlerin bebeklerinn çok uslu sorun çıkarmayan bebişler olduğunu okumuştum. o sesi duyduklarında anne karnında bile uysallaşıyolarmış.. yusuf suresi güzel olması için okunuyo galiba.

Canım sen devlette değil miydin? Devlette çalışanlar 4 ay ücretli izine ek olarak eğer isterlerse 2 sene ücretsiz izin olabiliyorlar. .

canım evet 4 ay ama şöyle doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta... ben doğum öncesinde 8 haftanın tamamını kullanırım çünkü bbiraz canım tatlıdır bir de branşım zor sürekli ayaktayım filan kullanırım gibime geliyo hamile kalırsam tabi :) eğer hamilelik zorlamazsa doğum öncesi 8 haftanın 5 haftası sonraya aktarılabiliyor.. yani ben öyle biliyorum.. ya aslında ne bileym planla programla olmuyor bu işler ama çalışan biri düşünmek zorunda hele bir de annesi veya yakını yanında değilse..

canım evet 4 ay ama şöyle doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta... ben doğum öncesinde 8 haftanın tamamını kullanırım çünkü bbiraz canım tatlıdır bir de branşım zor sürekli ayaktayım filan kullanırım gibime geliyo hamile kalırsam tabi :) eğer hamilelik zorlamazsa doğum öncesi 8 haftanın 5 haftası sonraya aktarılabiliyor.. yani ben öyle biliyorum.. ya aslında ne bileym planla programla olmuyor bu işler ama çalışan biri düşünmek zorunda hele bir de annesi veya yakını yanında değilse..

Evet 4 ay öyle oluyor. Ama bunlara ek olarak 2 sene ücretsiz izin hakkımız da var. Artık hayırlısı bakalım :KK1::KK1::KK1:

ben de hamileyken sesli Kuran okuyan kişlerin bebeklerinn çok uslu sorun çıkarmayan bebişler olduğunu okumuştum. o sesi duyduklarında anne karnında bile uysallaşıyolarmış.. yusuf suresi güzel olması için okunuyo galiba.

Canım ben ilk çocuğuma hamileyken, işe gidip gelirken kulaklığımı takıyordum yollarda bol bol kuran dinliyordum, dinletiyordum bebişime.... Şimdi de yapmak istiyorum da, onları önce yüklemem lazım...

Evet 4 ay öyle oluyor. Ama bunlara ek olarak 2 sene ücretsiz izin hakkımız da var. Artık hayırlısı bakalım :KK1::KK1::KK1:
ben özeldeyim, 2 sene iznim olsa harika olur :KK52:, aslında 1 seneyede razıyım :KK53:.
Neyse hele bir hamile kalaymda sonra bunları düşünürüm :13:.

ben gördüm canım bazen hamileler yandan giriyorlar, görevlilerde anlayış gösteriyorlar. Ama o kapılardan geçen hamile kadınlarıda gördüm, çok büyük bir zararı olacağını düşünmüyorum yinede bir uzaman danışmak lazım.

evet canım öyle söyleyince onlarda müsade ediyormuş bi çok yerde böle okudum ama nette araştırdım bi zararı yokmuş radyasyon yaymıyomuş umarım doğrudur

.

Canım yandan geçiyorsun, hiçbirşey demiyorlar. Yani ben öyle yapıyorum.

Kanıtlanmış bir zararı yok aslında ama anneler tedbir açısından her ihtimali değerlendiriyorlar. Ben de yandan geçiyorum kimse birşey demiyor.

.

hamılelere anlayıs gösterıldıgını bılmıyordum eger boyle bır hakkımız varsa nıye kullanmıyalım :KK66:

X