Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

saglık ocagındakı dr folık asıt kullanmamı soyledı tmm bunu burdan zaten ogrenmıstım. ama dedıkı bırını devlet karsılıo bı de devletın karsılamadıgı var alabılıosan onu al dedı o hangısı dedım elevıt dedı onun ıcınde tum vıtamınler varmıs gunde bır tane ıcılıomus tmm dedım neyse eczaneye gıttım tm elevıtı alıodum ıcıme sınmedı burada da hıc okumadım kullanan var mı yokmu bılmıorum eczacıya sordum elevıt mı ii folıc plus mı dedım elevıtı hamıleler kullanıo dedı hamılelık oncesı genelde folık asıt kullanıolar dedı bende hangısı daha ii dedım ona gore alıcam sen onume uc kutu folık asıt cıkardı farklı markalar bıde elevıt dıo kı ıkı tane al ıste hem elevıtı al hem folık asıt bende dedım kalsın sonra alıcam ben ne dıorum o ne dıe tmm folık asıt alcam zaten ama ben hangısı ii diorum elevıt bana yaramıycaksa nıe alıyımkı sinir oldum eczacıya almadan cıktım aa geldım soruorum ben hangısını alıyım hangısı daha ii

yumurta aki kivamindaki akinti hamile kalmaya en elverisli akinti. yumurtlama gününe yaklastikca ve yumurtlama gününde gözlemleyebilirsin. bu kisiden kisiye degisir. yumurtladiktan sonra yumurta ömrünün 12 - 24 saat olabilecegini düsünerek bugün sansinizi deneyin. ne kadar erken o kadar iyi. bazen de birden fazla yumurta gelebiliyor ve bunlarin arasinda biraz zaman oluyor, o yüzden gec olmayabilir. denemekte fayda var.

bir de ovulasyon testi yumurtlamanin gerceklesmesinin yakin oldugunu tespit ediyor. pozitif ovulasyon testinden sonra 12-36 saat icinde yumurtlayabilirsin. ama yumurtlamanin gerceklestigini ultrason ya da ates ölce yöntemi disinda hicbir sey göstermez. ates ölcme yöntemiyle beraber kullan testleri =)

zealea çok teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş anladım inşaallah geç kalmamışızdır :)

:nazar:

tebrik ederimm...:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:Rabbim hayırlı sağlıklı bi şekilde kavuşmayı nasip etsin...:emir_bebek::emir_bebek:

canım benim beklediğim bi adet yok:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:beklemediğim adet 15 ocaktı ama hala bekleme modundayımm:KK9::KK9::KK9:gelmesine gerek yok kendini zorlamasın yerini güzelliklere bıraksın inşallah:))))
Aa 15 Ocakmi :KK53: Hala olmadinmi?? Test yaptinmi? Doktora gittinmi :KK53: InsAllah hamilesindir balim ya Rabbim nasip etsin hayirlisiyla InsAllah :KK16::KK16: Haber ver bize :KK76:

slm arkadaşlar..
benim reglim gecikti, regli olcam zaman gögüslerim şişer ağrırdı şişlik ve agrı var fakat reglim gecikti??
hamile olabilir miyim ??
Canim fazla düsünmeyeye çalis, Allahtan hayirlisi.. InsAllah hamissindir :KK16::KK16: Biraz daha bekle sonra test yap InsAllah

Tamam canim ben öyle ekliyim ozaman.. :KK16:
Sen hamilelik öncesi tahlillerini yaptirdinmi? hiç muayene olmaya gittinmi doktora?[/COLOR][/FONT][/B]

yok yendindikten sonra hiç gitmedim,eşim ne gerek var diyo e bende tırsıyorum zaten. ama bu düzensizlikler moralimi bozmaya başladı gitmem gerek galiba.böyle olmuyodum hiç boş.. olunca adetlerim tuhaflaştı onunla ilgisi varmı acaba..[/QUOTE]

Canim bencede bi git doktora.. Tirsma bak turquazda yeni gitti bosuna stres yaptim diyo, bunu hepimiz yasadik inanki korkulacak birsey yok..

kızlar ovu testinde bugün tamamen çift cizgiyi yakaladım özellikle sağ kasığımda batmalar oluyo ve batmalar sağ bacağımda da ufak ufak ağrılar yapıyo bugün çalışmalardan sonra sağ tarafıma mı yatıyim ???

midem bulanıyo ve belim kasıklarım ağrıyo yumurtlamadan dolayı mııı :26:

Canim Ins tutunur bebegin sana hayirlisiyla :KK16::KK16: Migde bulantisini bilememde, kasik agrisi yumurtlamadan dolayi olabilir.. Hadi bakalim Rabbimden hayirlisi :KK16::KK16:

kızlar bu sağa yatma sola yatma mevzuu ne ? bi de ovu testi yumurtlama zamanını mı tespit ediyo? bi de cumartesi akşamı benden kaygan,uzayan bi sıvı geldi bu yumurtlamayla alakalı bişeymiş onu biliyorum. bi de bu akıntıdan 2 gün sonra yumurtlarmışız ilişkiye girin mutlaka bu iki gün içinde ilişkiye girilmesi gerekmiş, biz yapamadık misafir vardı oydu buydu derken geçti kaçırdımmı yani ben yumurtlama günümü? nolur bi aydınlatın beni

Sperm yumurtaliklara daha kolay ulassin diye herhalde :) Aslinda iliskiden sonra yarim saat kadar kalkmayip uzanmak yeterli bence.. O akinti büyük ihtimal yumurtlama akintisiydi.. Belli olmaz sperm 48 saat canli kalabiliyor.. Allahin takdiri :) nicelerini taniyorum ayda 2 kez iliski oluyo ve alakasiz günlerde :) bi bakiyolar hamileler.. Yeterki Rabbim ol desin.. Herseyin bir vakti var.. InsAllah hayirli zamanda tutunur sana melegin:KK16:

kızlar cok sukur bende uaynemı oldum bosuna o kadar korkmusum benim gibi mayneden cekınen korkan arkadaslar varsa eger hıc korkmayın korkulcak bısı yokmus cok rahattı çok şükür bi sorunumda yokmus atlattım yani bugunu daha korkmam iğne olmaktan bıle kolay geldı bana dun uykularım kacmıstı dusunmekten bugunde mıdeme agrı girmişti bosuna korkuttum kendımı

evet gercekten cok haklısın vız gelirmiş bugun anladım yani ilişkiye girmekten cok cok kolaydı:KK70::KK70:yok bi acıklama yapmadı yumurtalıklara baktı ıkısınıde gordum bı problem yok dedi(çok şükürler olsun)sonra spklum mu ne onunlada baktı yara fılan varmıdır die sormustum yara da yok hiç bişi yok içerisi ii dedi sonra ben tekrar üstümü gıyınırken gebelık olabılırmı dedı bende jel kullanıorum bıde adetıme daha cok var dedım oncekı adetımıde vaktınde olmustum dedım olsun olabılır belkı dedı bı bilmemne hcg testi isteyelım bı yapalım o zaman dedi bende sabah aıle hekımıne gıttıgım ıcın oradakı dr da ıstemıstı orada da yapıolar ya orada yaptırdım dedım tmm yarın onu getır o zaman dedi zaten aıle hekımıde yarın alabılceımı soyledi ama onlar gebelık oncesı bısılere de bakıolar ya kandan ona da bakcaklar insalla bısıyım cıkmaz ama vajınada sıkıntı olmaması beni cok rahtlattı.zealea ilgilendıgın ıcın her soruma cevap verdıgın ıcın cok cok tesekkur ederım hakkın odenmez aynı sekılde selanın da gercekten bılgı küpüsünüz:KK54:

Canim çok sevindimm :) Okadar söylendi :) ama iste laf geçiremiyo insan kendine.. 1 kere gidip tecrübe etmek gerekiyor.. Neyse simdi hafiflemissindir epeyce.. Ayrica Ins hamilesindir.. yarin girip bakicam :) haber bekliyorum merakla.. kahverengi akintiyi dogrusu çok merak ediyorum çünkü düsükten beri benimde her ay adetimden önce 7-8 gün boyunca geliyor ve 8.günden sonra regle dönüyo ve 7-8 gün adet görüyorum.
Sana sebebini söylemedilermi? Eger bu kahverengi hakkinda birsey söylerse doktor yazarsan sevinirim canim :KK16::KK16:

Son düzenleme:
:nazar:
her zaman gözlemliyordun da mi yok? yediklerimiz ictiklerimiz de etki eder. östrojen seviyesi ile ilgili bir de. benim hic olmazdi. günde 2 lt su icmeye basladigimdan beri var. doktor önermisti. tavsiye ederim, deneyip onayladim :KK52:

gecen aydan beri gozlemliyorum canim gecen ay adetime bi kac gun kala seffaf akintiyi gormustum onun haricinde beyaz kremsi akintim oldu ve geneldede hep boyle oluyo ve dedigin gibi su icince akintim daha sivi sekilde oluyo ve o islakligi hissedebiliyorum

SELACIĞIMMMMMMMMMM
tebrik ederim kuzum.allahım hayırlısıyla eline almak nasip etsin .seni ve eşini tebrik ederim.darısı bebek isteyenlerin başına.maşallah benim selama:nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

Heeeyttt şatilli incimi sevsinlerrrrr..Yavruum gözün aydın olsun hayırlısıyla kucağına aldığın günü de görürsün inşallah sonuna kadar okumak için sabredemedim valla :KK54:
Sağol annemmm satilli bu gunleride gördu :))) hayırlı zamanda hayırlısıyla sana da ınş.birde cuma kalp atışını duysak tamam...

çooook çook sevindim çok tebrik ederim.. bayadır giremiyordum bir an aklıma geldi bir bakayım dedim.. içime doğdu herhal :)görünce çok mutlu oldum...Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Aa 15 Ocakmi :KK53: Hala olmadinmi?? Test yaptinmi? Doktora gittinmi :KK53: InsAllah hamilesindir balim ya Rabbim nasip etsin hayirlisiyla InsAllah :KK16::KK16: Haber ver bize :KK76:

e-lvanım hala olmadım:))test yaptım 4 tane 1 ayda ama negatif...doktora gitmedim ama bugün 9 a çeyrek kala randevum var dananın kuyruğu kopacak içimdeki neyse ortaya çıkacak ya kırmızı ya bebek:)))inşaalah dediğin gibidir ama hiççççç umutlu değilim ben artık sorun olduğunu düşünüyorum ve inş. kısa süreli bi çözümü olan bişeydir ve çocuk yapmayı erteletmez bana:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:habersiz bırakırmıyım gelir gelmez yazarım neticeyi inşallah...

Kızalr günaydın nasılsınız ben ayın 18inde adet olmam gerekşyordu ama hala olmadım karnım felan agrırdı yine az agrı var ama sanki olcam gibide olmuycam gibide bu ay da gecikti artık hafta sonuna kadar bekleyip olmazsa tets yapcam

arkadaşlar, geçenlerde size çalıştığım haberini vermiştim. şimdi bir haberim daha var :KK16::KK16::KK16: bir kızım olacak, o yüzden de foruma sık giremiyorum :KK52::KK52::KK52: şimdiye kadar duyuramadım, çünkü hem zor geçti hem de eşime sözüm vardı, tehlikeli zamanları geçirmeden duyurmayacaktım. çok şükür şimdilik iyiyiz ve her şey yolunda gözüküyor. umarım sonuna kadar böyle devam edebiliriz. şu an 18. haftadayım. :KK55::KK55::KK55:

:nazar: :nazar: :nazar: sela hamileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52:

cnm benim çok tebrik ederim..gerçi ben konuşurken anlıyrdum sende bir şeyler var olduğunu ama senin söyleyip sölememk kararın...

ama çok sevindim anlatamam cnm...Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip eder.....sela hamile:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Kızalr günaydın nasılsınız ben ayın 18inde adet olmam gerekşyordu ama hala olmadım karnım felan agrırdı yine az agrı var ama sanki olcam gibide olmuycam gibide bu ay da gecikti artık hafta sonuna kadar bekleyip olmazsa tets yapcam

cnm günaydın öncelikle...acaba stres fazla mı yapıyosn da gecikiyo böle reglin...inş bu sefer bebiş vardır:KK16::KK16:
cnm bence test yap gebelik testi...baktın negatif hemen randevu al cnm dr git..
belki çok önemsz birşeydn dolayı gebeliğin olmuyodr çok olan var öle...inş tabi senin hiç bişeyin yoktur ama git bir kontrol ol tatlım..
dr söler nedn böle oluysn sende ona göre hareket edersn..

cnm günaydın öncelikle...acaba stres fazla mı yapıyosn da gecikiyo böle reglin...inş bu sefer bebiş vardır:KK16::KK16:
Cnm bence test yap gebelik testi...baktın negatif hemen randevu al cnm dr git..
Belki çok önemsz birşeydn dolayı gebeliğin olmuyodr çok olan var öle...inş tabi senin hiç bişeyin yoktur ama git bir kontrol ol tatlım..
Dr söler nedn böle oluysn sende ona göre hareket edersn..

canım sağol ilgin için bakıyım hafta sonuna kadar olmazsam test yapcam negatif se doktora gitcem ama calısıyorum izin meselesi olmasa bu hafta cuma cumartesi izinliyim

Canım hala hasta olmadıgına gore var sende bişeyler.
İnşallah bu bişey bebiştir .:KK34:

[ı]
canım hala hasta olmadıgına gore var sende bişeyler.
Inşallah bu bişey bebiştir .:KK34:
[/ı]

zannetmiyorum ki biliyosun benim kiler bi gecen ay 1 gün cegti ondan önceki 3 ay 25 gün felan gecikiyodu korunmyı bıraktıktan sonra cok gecikmeye basladı normalde cok düzenliydi ama adet belirtilerim de var göğsümde felan içinde topak oluyodu yine var ama hayırlısı bakalımm

zannetmiyorum ki biliyosun benim kiler bi gecen ay 1 gün cegti ondan önceki 3 ay 25 gün felan gecikiyodu korunmyı bıraktıktan sonra cok gecikmeye basladı normalde cok düzenliydi ama adet belirtilerim de var göğsümde felan içinde topak oluyodu yine var ama hayırlısı bakalımm

Vajiyi yendıkten sonra benımde gecıkmelerım oldu ama 25 gun gıbı deıl tabi .
Benim her ay bır oncesınden 3-4 gun sonra gec oluyo.
Seni umıtlendırmek ıstemem ama adet belırtılerı ıle gebelık belırtılerı cok benzıyomus :)

[ı]
vajiyi yendıkten sonra benımde gecıkmelerım oldu ama 25 gun gıbı deıl tabi .
Benim her ay bır oncesınden 3-4 gun sonra gec oluyo.
Seni umıtlendırmek ıstemem ama adet belırtılerı ıle gebelık belırtılerı cok benzıyomus :)
[/ı]

:) duymustum bende ama hafta sonuna kadar sabredelim ilk haber verecğim kişi sensin:)

ben de yarın aile hekimine gidip kan tahlili ile hamilelik sorgulatmak istiyorum :21: aile hekimleri yapıyor mu???? vallaaa tüm işlerim aksadı bundan dolayı
canım benim gittiğim aile hekimliği yapmamıştı kan tahlili hastaneye git dediler...

msn baglanmiyor =(( giremiyorum.
dediklerine inanayim mi? =))) bravooo sana o zamaaaaan. ben de ovulasyon testlerini kullanip kullanip, 2 ay o mübarek günleri pas gectim, istemeden :/ hehe. elimde 4 test kaldi almiycam artik, yetti canima bütce dayanmiyor. elin clearbluesunu zengin ettim yeter artik. bir de ögrendim vucudumu :KK52: oltayi atip, baligin gelmesini beklicem napiyim.
zealea çok güldüm ya oltayı atıp bekliceksin hııı :)
arkadaşlar, geçenlerde size çalıştığım haberini vermiştim. şimdi bir haberim daha var :KK16::KK16::KK16: bir kızım olacak, o yüzden de foruma sık giremiyorum :KK52::KK52::KK52: şimdiye kadar duyuramadım, çünkü hem zor geçti hem de eşime sözüm vardı, tehlikeli zamanları geçirmeden duyurmayacaktım. çok şükür şimdilik iyiyiz ve her şey yolunda gözüküyor. umarım sonuna kadar böyle devam edebiliriz. şu an 18. haftadayım. :KK55::KK55::KK55:

Allahım hem de kızzzzz :emir_bebek:çok sevindimmm :nazar: maşallah maşallah :) :KK52:

ay nereye ne yazacağımı şaşırıyorum:KK9::KK9:3 topic takip etmek zor oluyo.ya kızlar ben test yaptım negatif çıktı ama adet olmadım daha.bi ihtimal denedim.bir iki haftadır bebek için çalışma yapıyoz:KK17:test yapmam yada hamile olup olmadığımı anlamam için günümün geçmesimi lazım illaki

X