Vajinusmusu yenip 'hamile' kalmak isteyenler..

yahu bu arada dıger siteden tanıdık arkadaslara rastladım çok sevındım tekrar selammmm

he valla hepimiz buraya trans olduk ordan :) ne yapılması gerekenleri sormuşsunnn
1 jinekologa gidip hamile kalmak istediğni diyorsun o kan testi vs.. kontrol yapyor
2 kızamıkçıkla ilgili kanda sıkıntı çıkarsa aşısını oluppppppp (olduktan sonra 3-6 ay beklemek gerekmiş bebiş için) öyle yapyon
3.folik asite derhal başlıyorsunn bebek düşündüğün andan itibaren en az 3 ay öncesindeeen ve hatta ilk 2-3 ay da kullandıryormuş doktorlarrrrr (bebişinin DNA yapısı için önemli)
beslenmene dikkat ediyorsunnn bacım
4. zaten doktorrrr diyorrrr bana demiştii artık çiğ köfte çiğ sebze tüketmemeye dikkat edin diyeeeee
5 kilon varsaaaa onları halletsennn ii olur o da ayrı bir doktor kontrolü gerektiryorrrr
vs. vs...
haaaa ben bunların bir kısmı yaptımm şimdi kocamla aram feci limoniiiiiiii çocuk mocuk düşünmüyorummmmmmmm ona güvenmiyorummmmmmmmmmm bu yüzden sıkıntılıyımmmmmmmm :) yinede yazmak istedim mufimcim sanaa görüşürüz bacım sağlıcakla kal hoşgeldin tekrarrrr

bu arada kızlar 1 ocakda vajiyi yenen bir arkdşmızz maşallah feci hızlı çıktılar hamileymişşşş elvana duyurulurrrrrrrr:)

cok sagol dilerim en kısa zamanda olur canım yeterki sabret

bende olursaaa şayet ilerde inşlhhhh kız istemekteyim allahımdan hayırlısıııı bu yüzden isimlerim hazırrrr
1.sırada mina
2. nas
hattaa mina nas olabilir (hem de kurandan)
3 ülkü veya ülkühan

bacım bu ne hız 1 ocaktakı arkadası tebrık edıyorum oncelıkle valla masallaah.
gökcecım yaı doktora gıderım bende kızmıkcıkta sorun cıkarsa yanı 3-6 ay hıc bebek için bısey yapmayacazmı yaaaa gec kalıyoz ama bu arada ben cıg kkofteyı cok severım hanı su etsız olanlar varya onlara bayılırımmm .
bacım benımde buara kocişle ara bozuk çok kızgınım ona konusmuyorum zaten bebısı arısıncasoleyecemde ben on hazrlıkları bilem diye sorduydum bakalım hayırlısı olsun

evet hızlılar hızlı bacım nasip kısmet meselesi allah sapa sağlam kucağna almayı nasip etsin arkadaşımızın....
gel gelelim sen bir gitt bakalımmm ayrıca çocukken kızamık geçirdiysen halk arasında bizim bildiğmiz kızamık aslında kızamıkçıkmış doktor öle dedi testi yapmadanda aşıyı vurabiliriz dedi ama en az 3 -6 ay çocuk yapmamanız gerek .haaaa asıl biz kızamık diyebildiğimiz durum kızamıkçık olunca vücudunumuz doğal bağışıklık kazanmış oduğundan aşıya gerek kalmıyormuşş bacım ben bunları yaptırdımmm aşıya gerek birşey çıkmadııı çocukken kızamık geçirmişim annem öyle diyor ama asıl geçirdiğim kızamıkçıkmış meğerrr... kızamık çok daha nadir ve zor bir hastalıkmış genelde türkiyede gözüken kızamıkçıkmış.... aile hekimim ve jinekolog böyle dedi...
beslenme konusu evet sen bir git mufimcim bakalım ne der dr... bana ciddi ciddi çiğ et çiğ sebze az pişmiş kırmızı et sebze (marul salatalık domates vb) bunları yeme pek dediii bebeğe olumsuzlukları varmışşş....
ben de henüz alıpda başlamadım folik asite bu hafta alacammmm ama bennn şu lazer epilasyon durumunu halledeyimmm ancaaa haziranaaa allah verirse bebiş çalışması düşünyozzz odaaaa eşimmmm delirtmesse beniiiiiiiii acaip bozuğummmmmmmmmm onaaaaaa

kızamıkla kızamıkçık aynı şeyler değil diye biliyorum... yanılıyor muyum acaba??
çiğ et ve sebze yemeyin denmesinin sebebi toksoplazma. bu mikrop çiğ et, iyi yıkanmamış sebze, kedi-köpek dışkısından bulaşabiliyor. pisliğe bulaşmış otlardan yiyen hayvanlarda da bu mikrop olabiliyor. kırmızı ete geçiyor yani bu şekilde. iyi pişmemiş et, çiğ pastırma sucuk ve türevleri, etli çiğ köfte yerseniz mikrobu alırsınız. kan testi dışında hiç belirti vermez. önceden geçirdiyseniz, antikorunuz olur bebeği de korursunuz. ama önceden geçirmediyseniz ve şu sıralar kaparsanız bebekte özellikle zeka problemleri başta olmak üzere bir çok hasara neden olabilir. etsiz çiğ köfteye de çok güvenmeyin, içine konan ya da yanında verilen yeşilliklerin iyice yıkanıp yıkanmadığını bilemezsiniz. yeşillikleri sirkeli suda bekletip iyice yıkarak mikroptan korunabilirsiniz. hamileyken bu mikrobu almak çok tehlikeli olduğundan riske girmemek için bebek alınıyor, bebeğe bulaşıp hasar verme olasılığı çok yüksek çünkü.

kızlar siz demi burdaydınız:)))insan bi haber verir yahuşaka tebiiki:))inşaallah Rabbim tez vakitte döbişlerimizi bebişsiz bırakmaz

evet selacım kızamıkla kızamıkçık aynı şey değil özellikle akdınlara kızamıkçık aşısı yapılıyor bebekte budurum duyu bozukluklarna sebebp oluyormuş yani görmeyen duymayan koku almayan allah korusun engelli bebiş bu yüzdende doktorlar almak zorunda da kalamıyorlarmış anlamaları zor oluyormuşşşşş bu yüzden kızamıkçık vücutta varsa doğal yoldan bağışıklık oluyor yok yoksa aşısı kullanılmalı ancak türkiyede kızamık oldum diyen kişilerin geçirdiği hastalık genellikle kızamıkçıkmış doktor öyle söylediii bu yüzden bir çok bayanımız doğal yoldan bağışıklığı kazanmış oluyor haldeymiş dediğin gibi mufimde iyce okusun da yemesin o çiğ köfteleri artıkım :))))

kızlar siz demi burdaydınız:)))insan bi haber verir yahuşaka tebiiki:))inşaallah Rabbim tez vakitte döbişlerimizi bebişsiz bırakmaz
haa ecrinnnnn kambersin düğün bizsiz bebiş olmazzzzz misali vaji sitesinden buraya trans olduk kaç zamandırrrrrr:)

kılzar ben de geldimm ben kasımda yendim ama hep üsteki pozisyonda o yüzden olmadı normal pozisyona başlayaşlı 2 kere giirdik ilişkiyeee belimin altına yastık koyup bekledim doktorad gitmiştim zaten vitamin kan ilacı verdi herşeyim noormal sadece kist var sol yumurtalıgım da oda ilaçla ericekmişş bide bu kızamık testini yaptı doktor ama 5 güne çıkar dedi bide bana doktor duphaston verdi yumurta çatlatıyomuş hamileligi kolaylaştırıyomuş onuda kullanıyorummmb bakalım bende heran size güzel haberler veririm eger bu ay kalmazssam bi topikte bal tarçın çörek otu macununu okudum önce sogan suyu kürü yaıp sonra bu mmacunu kullancmmm baklımmm sade kilo vermem lazım bira zideal liloma 6 kilo falam var bakalımm inş hepiniz göbişi bebeiş dolar

bende buraya tansfer oldummmmmmmmm

sende aşamalarını bat ını (beklenen adet tarihi yazıverrr) kaç aydır yendin kaç zamandır bebiş çalışmasındasın doktora gittinmi folik aside başladınmı yazzzz listeye eklesin elvancımmmm senide de

haaa bu arada hamilelik takvimini görüp dee başka şeyler sorabilirler totemini de anlatırsınnn.... diğer tarafta herkesss ammaa taktı totemineeee ama sen yap tutarsa bende edecemmmmmm

eveeeett züğürt tesellisi olarak yaptığım hamilelik takvimini kaldırdım herşeye sıfırdan başlıyorum yarın reglim bitiyor ve calışmalara başlıcaz geçen ay vajiyi yendim ve yaptığımız süre içerisinde bi de belki olur diye çocukta düşündük ama olmadı bu tam olarak denemedeki ilk ayım ve bat tarihimde 14 şubat, inşallah hamiş olurumda sevgililer gününde eşime harika bi süpriz yaparım

evet yaa herkes soruyodu bende kaldırdım canım herşeye sıfırdan başlıyorum

hadi bakalım masumsu zaten başlamışın folik asitede sanırımmmm hayırlısıııı

ilahi ayberk ece yeniden hoşgeldinnnnn inşlh kaldırmanlaaa takvimi koyman bir olur emiiiiiiiii :):):):) hemencecik sağlıklıca kalırsın hamile inşlh bu aradaaaaaaa wawwwwwwwwww 14 şubatttt harikaaaaaa
hayırlısı ile inşlh bacımmm hoşçakalın

canım kızamık testi ne için yapılıyooo, bide ben zaten kan ilacı kullanıyorum demir eksikliğim vardı tekrar kan testi yaptırmam gerekiyo mu ben bir buçuk ay öncesine kadar gitmiştim kadın doğuma vaji için ultrasonla baktı ve kist falan yok demişti tekrar kontrol ettirmeme gerek var mı ki

kızlaaaar ben de deldiiiiiiim

evet yaa herkes soruyodu bende kaldırdım canım herşeye sıfırdan başlıyorum
hadi bakalımmmmm hepimizz kocalarımıza 14 şubattaa bebiş müjdesi verelimm arkadaşlar inşşşş

ayy çok sağol şekerimmmm inşallaaahhhhh aynı dönem anneleri oluruzzzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…