VAJİNUSMUS

heko

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
10
1
26
Öncelikle herkese merhaba. Ben 1 Ekim 2021' de evlendim. Düğün gecesi eşimle herhangi bir ilişki yaşamadım. Ertesi sabah aşırı stresten adet oldum.8 gün sonra adetimin bittiğinden iyice emin olduktan sonra birlikte olmak istedim fakat o gece hazır olmama rağmen sadece p*n*sin baş kısmını başarabildim ve hayatımda hissetmediğim lanet bir acı içinde kıvrandım. Öyle bir acıydı ki kanamamı bile unuttum ve tek hissettiğim acı, yanma ve affedersiniz ama t*ciz edilmiş gibi hissediyordum. Sonrası zaten sabaha kadar hıçkırarak ağlama krizi... Ama çok severek evlendiğim eşim aşırı anlayışlı biriydi ve asla ben istemeden ileri gitmedi. İlk başlarda adetten dolayı acı sandım ama 8 denemenin sadece 2'sinde o oranın baş kısmını alabildim ve 2 kez kanamam oldu. Kadın doğum uzmanım bana istek arttırıcı hap ve uyuşturucu krem verdi ama yine sonuç hüsran .3. kez acı ve kanamam oldu. Sonra internetten bu hastalığı öğrendim ve araştırdım. Tedavi yöntemleri midemi bulandırıyordu ve doktora gidecek cesaretim yoktu. ev ödevlerini yapamam diye korkumdan evde denemek istedim.1 günde orta parmağımın tamamını zorla da olsa aldım. Aletleri kullanmak istemediğim için eşimin parmağı ile denemek istedim ve o gece eşimle de aynı şekilde 1 parmağını başardık çok şükür. BENİM SORUM ŞU:
1-Parmak egzersizinde vajinamın ilk 1-2cm kadar alt kısma(popoma doğru) sonra ilerlerken acı hissettiğim anda da yukarıya doğru(20/30 derece) ilerlettiğimde orada boşluk hissediyorum. Ama ilk giriş kısmında sanki üst kısımda bir yağ bezesi var gibi bir şey hissediyorum. Adı ne bilmiyorum. sanki parmağımı ilerletirken bir tepenin etrafında dolandırıyor gibi hissediyorum. Ve ona dokununca zonkluyor sanki. Bu şey ve bu acı normal mi? jinekoloğa gitmeli miyim? kadın doğum uzmanı ultrasonla kontrol ettiğinde seninki tamamen psikolojik demişti. Ve bugün bir cinsel terapi uzmanına telefonda danıştığımda kadın bana güldü. Çok sinirlerim bozuldu. sonuçta bilmediğim için soruyorum. Ve şuan doktora verecek param yok. Botoks ve hipnoz istemiyorum. kalıcı olarak bu hastalığı yenmek istiyorum.
2- zamanı geldiğinde bu yukarda bahsettiğim açıyı eşimin organıyla nasıl yapmam lazım? parmağımı bükebiliyorum ama o an ne yapmam lazım ?
Not: Çok uzun bir soru oldu çok özür dilerim. Ve eğer evde denemelerim sonuç vermezse cinsel terapi almayı düşünüyorum.

Önce bir jinekoloğa git canım öğren bakalım gerçekten vajinusmusmusun.. belki farklı bir neden vardır. İlişki sırasında bişi düşünme oldu olacak acıyacak vs. Kendini kasma rahat bırak öyle dene bakalım geçmiş olsun

Tamamdır teşekkür ederim. İnşallah değilimdir. Ama o acı dayanılmaz bir acı benim için

Tamamdır teşekkür ederim. İnşallah değilimdir. Ama o acı dayanılmaz bir acı benim için
Öyle olsanın bile bir çok kadında var emin olun aynı sorunlar lütfen sıkınt yapmayın.. geçecek bişi bu..

Vajinusmus değşlsin sanki. Acının verdiği korkuyla yaklaşmak istemiyorsun. Acı olayını çözsen sorun kalmayacak gibi duruyor. Bu doğum sonrası çoğu kadında görülür acıycak korkusuyla yapamazlar. Onun gibi geldi bana.

Bununla ilgili bebek yağı kayganlaştırıcı jeller kullanıp girişi kolaylaştırabilirsin. Giriş doğumda bebeğin çıkabileceği kadar genişleyebilen bir bölge anlattığın gibi bir darlık olmaz. belki fiziksel bir sorundur. Kadın doğuma gidip alttan muane olabilirsin. Spekulum diye bir aletle bakıcak korkulcak bişey yok. Sende öğrenmiş olursun bir sorun var mı

Öte yandan prmak egzersizini artırarak devam et. 2 parmağa çık.
İlk deneyimde herkesin acır. Birde ıslanma sorunu var belli. Önce hazır olmalısın öyle giriş olmalı. Normalde dar olan o alan hazır olduğunda bir tık daha genişler. Burdan da çok detsylı yazılmıyor malesef
Ama hemen bende sorun var vajinismusum kafalarına hiç girme cnm ordan çıkamassın bu psikolojik bir hastalık insanlar böyle düşünerek de zamanla korkup kaçıp kendilerini hasta edebiliyorlar.

Peki parmak egzersizm doğru mu? Ben direk düz bir şekilde parmağımı alamıyorum. Sanki vajinamın 1-2 cm içerisinde üst kısımda birşey var. O kısma gelince biraz aşagıya sonra da yine acı hissedince rahat bir şekilde 20-30 derece açı ile yukarıya doğru alabiliyorum. O girişteki şey normal mi? Korkuyorum bugün 2 parmak denedim ve aşırı acı ve yanma oldu. Dilatör denemek istemiyorum çünkü onlar dik bir şekilde ben zaten parmağımı bile dik ilerletemiyorum ki

Merhaba sizin yaşadıklarınızı bende yaşadım 3 yıl hiç ilişkiye giremedik sonra dedimki bu böyle olmıcak herşey kafada bitiyor o gece kendmi hazırladım ve dedimki nekadar acıyabilirki derin bir nefes aldım eşimde çok anlayışlıydı yavaş yavaş sonuna kadar aldım öyle bir 5 dk bekledik iğce açılsın diye sonra çıkardık ertesi gun tekrar sürekli üst üste yaptık sadece sokup bekledi ileri geri yapmadı bir hafta sonra artık ileri geri yapmaya başladık ilk etapta yavaş yavaş ilerledik sonra herşey yoluna girdi normal birleşme yaşadık şuan 4 yıllık evliyim ve 6 aylık hamileyim o hastalığı yendikten sonra hamile kaldım ama herşey bizim kafamızda bitiyor umarım hikayem sana umut olur

Bu gece için aşırı şartladım kendimi. Olucak artık , olmalı , olmaması için hiç bir sebep yok diye geçiriyorm içimden sürekli. Umarım

Maşallah. Allah bize de nasip eder inşallah Ama ben şuan doktorun ve bu siteden yazan arkadaşlar gibi baş kısmını deniyorum. 1 cm ileri gitsem yine aynı acıyı çekiyorum. Bu acı kısmını nasıl yendiniz?

Canım benimkide öyleydi acıdan geberiyodum resmen uç kısmı girince kendimi geri çekiyorum en son kafama koydum yapcam dedim sonra eşim biraz ucunu soktu aynı acıyı hissettim derin nefes alıp verdim ittir dedim ittirdi biraz daha gıdım gıdım gittik sonra bir baktım hepsini almışım bu benim için büyük başarıydı birde okadar acımıyormuş bunu anladım biz korktuğumu için bize öyle geliyor ben yaptıktan sonra dedimki bunun içinmi onca sene bekledik herşey bizde bitiyor kafada bitiyor birde eşlerimiz nekadr iyi olursa olsun nekadar anlayışlıda olsa illaki bu durumdan rahatsız oluyorlardır çok şükür eşim birkere yüzüme vurmadı hep teselli etti ama 3 yıl olmuştu benimde içimde korkular oldu ya eşim artık sıkılırsa bu durumdan ya yanlış birşey yaparsa diye kuruntu yaptım o gün dedimki ben eşimi seviyorum onu kaybetmeyi göze almıcam dedim acırsa acısın dedim birde ben sıcak duş aldım kemiklerimi gevşettim ondan sonra yaptık şunuda söylim sakın kuru kuru yapmayın ben zeytin yağı kullandım

En sonki denememizde eşim farketmeden biraz daha ilerlemek istedi. Ve ben o dayanılmaz acı ile haykırdım. hatta o gün ayrılmayı bile düşündüm. Şuan hiç cesaretim kalmadı.Napıcam bilmiyorum o acı beni mahvediyor

İlk önce jinekolağa muane olmanı öneririm. Benim de evliliğimin ilk 1.5 senesi vajinismusla gecti dilatorle kendim yendim, 5 günde nefes ve kegel egzersiziyle. Ben parmak yapamazdim asla. Ama dilatorle yaptım.. tavsiye ederim. Dilatör p...s şekline benzediği için daha kolay oluyor yapmak.

Uyuşturucu kremi son dilatorde kullandim. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı kullandım, dilatör çalışırken..

Peki bu dilatör sert mi? Ben parmak egzersizi yaparken kendi parmaagımı dik bir şekilde ilerletemiyorum. Dilatör çok korkutucu geliyor bana. Ama mutlaka öncelikle jinekologa gideceğim.

Peki bu dilatör sert mi? Ben parmak egzersizi yaparken kendi parmaagımı dik bir şekilde ilerletemiyorum. Dilatör çok korkutucu geliyor bana. Ama mutlaka öncelikle jinekologa gideceğim.
Dılator sert ama zarar veren bısey degıl almanızı tavsiye ederim kesın cozum cunku. Parmak egzersizi ile yenenler de var tabi 1den sonra 2 parmak ust uste koyup yapıyorlar ama dılator daha rahat parmaga gore. Birinci sorunuzda gırıste yukarda duz top gıbi bıseyden bahsediyorsunuz evet ama onun hıc bır alakası yok ona takılmayın sız parmagı ilerletin kası gecmıs olacaksınız zaten. Ikıncı soruda da, aslında sızde gırıs olmus muhtemelen de zedelenmıstır gırdıkten sonra nefes alıp verip bekleyip ızın vereceksiniz esınız ılerlemıs olacak. Vemcaın sprey onerırım vajınanın içine de dısına da sıkıp 15 dk sonra ılıskıye girebilirsınız

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki bu sprey ne işe yarıyor ? Reçetesiz alabilir miyim? Doktor anestol krem vermişti ve hiç işe yaramadı.

Bende 5 eylül 2021 evliyim 50 gün oldu evleneli il zamanlar eşimi yanıma yaklaştıgı andan itibaren korku kaplıyordu sonra senem yıldız hipnoz ve aile danışmanı ile görüştüm 20 seanslık hipnoz tedavisine başladık 45 gündür kızlık zarım yırtılmamıştı bile 10 seansta eşimi yaklaştıranildim ve kızlık zarım yırtıldı hani o kızlık zarı acıtır dedikleri varya öyle birşey kızlık yapısı normalse hiç olmuyor yeterli ıslaklık oldugu zaman anlamıyprsun bile be hiç acı hissetmedim ve sana önericeğim yapay bişeyi veya parmağımı vajınama sokmak bana mantıklı gelmiyor doğru kabul etmiyorum hipnozla başarabiliceğini düşünüyorum geç kalma ablamda vajınusmusu hipnoz tedavi ile aştı parmak yöntemleri bana göre iğrenç yöntemler herşey beyinde bitiyor

Peki ne kadar ödediniz? Çok mu pahalıBen de kalıcı olsun diye bu yöntemleri düşünmüştüm

İlk sorunun cevabı bence o elinize gelen yağ bezesi gibi dediğiniz şey rahim girişi oluyor

Nasıl başardınız ben de diyorum yapmam lazım diye acısa da geçicek ne kadar acıya bilir diye sonra denemeye geçiyoruz kilitlenip kakıyorum titriyorum azlığını alabiliriorum içime iki gün önce eşim eliyle oynuyordu bi anda elini soktu çok canım yandı 4 damla kadar kan geldi ama halen daha birleşme yaşayamıyoruz sadece azcığını alabiliyorum çok çaresizim ağlaya ağlaya harap oldum ailemden uzak bi yere gelin geldim hastaneye tek gidemiyorum bilmediğim bi şejirdeyim kayınvalideme de diyemiyorum herkes bizden bebek bekliyor biz daha bi iş yapamadık

Merhaba, Bu konu ile alakalı sizin tavsiyelerinizi dinledim ve adım adım ilerledim. Resmen santim santim lekeleyecek ve sabırla bu işi başardım. Bu konu başlığının altına yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. Tam olarak evliliğimin 53. Gününde tam bir ilişki yaşayabildim. Şükürler olsun ki kurtuldum. Allah hepinizden razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…