Vajinismusum ve yenmek istiyorum

ndmr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2023
16
0
23
22 yaşındayım ve evleneli 3 ay olmak üzere. Evlendiğimiz günden beri eşimle ilişkiye tam giremiyoruz. Tam diyorum çünkü birkaç sefer denediğimizde baş kısmı küçük bir miktar girdi fakat her seferinde hissettiğim o acı ağlayıp eşimi itmeme ve bütün vücudumun titremesine sebep oldu. Tam 1 aydır da hiç denemiyoruz. Çünkü çok fazla korkuyorum. Artık dayanamayıp bir psikoloğa gittim. İlk seansımda sadece nefes egzersizleri verdi ama sanki başaramayacak gibi hissediyorum. Yenebilen var mı? Nolur bana yardım edin😔

22 yaşındayım ve evleneli 3 ay olmak üzere. Evlendiğimiz günden beri eşimle ilişkiye tam giremiyoruz. Tam diyorum çünkü birkaç sefer denediğimizde baş kısmı küçük bir miktar girdi fakat her seferinde hissettiğim o acı ağlayıp eşimi itmeme ve bütün vücudumun titremesine sebep oldu. Tam 1 aydır da hiç denemiyoruz. Çünkü çok fazla korkuyorum. Artık dayanamayıp bir psikoloğa gittim. İlk seansımda sadece nefes egzersizleri verdi ama sanki başaramayacak gibi hissediyorum. Yenebilen var mı? Nolur bana yard

22 yaşındayım ve evleneli 3 ay olmak üzere. Evlendiğimiz günden beri eşimle ilişkiye tam giremiyoruz. Tam diyorum çünkü birkaç sefer denediğimizde baş kısmı küçük bir miktar girdi fakat her seferinde hissettiğim o acı ağlayıp eşimi itmeme ve bütün vücudumun titremesine sebep oldu. Tam 1 aydır da hiç denemiyoruz. Çünkü çok fazla korkuyorum. Artık dayanamayıp bir psikoloğa gittim. İlk seansımda sadece nefes egzersizleri verdi ama sanki başaramayacak gibi hissediyorum. Yenebilen var mı? Nolur bana yardım edin😔
Ben de yenemem diyordum başta eş desteği çok önemli yeniyorsunuz merak etmeyin ☺️

Kayganlaştırıcı jel kullanarak denediniz mi
Bir de ön sevişmeyi uzatmalısınız rahatlama açısından

Psikolog değil de kadın doğum doktoruna gitsen daha iyi olabilir alanında uzman

Kayganlaştırıcı jel kullanarak denediniz mi
Bir de ön sevişmeyi uzatmalısınız rahatlama açısından
Denemediğimiz yöntem kalmadı en sonunda o yüzden psikoloğa gitme kararı aldım

Eşim gerçekten çok büyük destek oluyor ama yine de korkuyorum siz nasıl yendiniz?
Benim gittiğim doktor bu iş üzerine eğitim almış bir kadın doğum uzmanı Dr. Can Pahalı bı inceleyebilirsiniz yazıları da var. Verdiği egzersizleri uyguladık. Ne kadar egzersizlere ödevlere uyarsanız o kadar çabuk yenersiniz.

Benim gittiğim doktor bu iş üzerine eğitim almış bir kadın doğum uzmanı Dr. Can Pahalı bı inceleyebilirsiniz yazıları da var. Verdiği egzersizleri uyguladık. Ne kadar egzersizlere ödevlere uyarsanız o kadar çabuk yenersiniz.
Yazılarını bir okuyum yine de

Merhaba
İlla bi doktoru beklemenize gerek yok . Eminim ki bulunduğunuz ilde bi sürü kadın doğumcu vardır bence beklemeden bi görünün.
Zaten bu hastalık erteleme hastalığı bu hafta bi randevu bulun

Merhaba
İlla bi doktoru beklemenize gerek yok . Eminim ki bulunduğunuz ilde bi sürü kadın doğumcu vardır bence beklemeden bi görünün.
Zaten bu hastalık erteleme hastalığı bu hafta bi randevu bulun
Psikoloğa başladım işte ama buradaki kadın doğum doktorları hiç ilgilenmiyor

Psikoloğa başladım işte ama buradaki kadın doğum doktorları hiç ilgilenmiyor
Ama bence bu işin çözümü dilatör seti alıp başlamak.
Bence normal bi randevu alın kontrol ettirin sonra bi sorun yoksa kendinize dilatör seti alın ve başlayın çalışmalara
Bu sitede bu dertten müzdarip binlerce kadın ve topik var ordaki yazıları da okuyun kendinizi zaten rahat hissedeceksiniz

Kegel egzersizleri de önemli
Şu an nefes egzersizleri yaptırıyor doktor işte ödev gibi 2 haftalık. Sonra neye geçecek bilmiyorum ama 10-15 seans sürecel diyor ve bu uzun bir süre gibi 3 günde bile yenen çok fazla insam varken

Bende 3 ay oldu yeneli ve şimdi hamileyim dilatör ile çalıştım ve yendim

X