Vajinismus tavsiyelerim

Herkese merhaba, ben bir psikoloğum ve vajinismus üzerine bir çalışma gerçekleştiriyorum. Ülkemizde vajinismus en sık rastlanan kadın cinsel işlev bozuklukluklarından biri maalesef ve pek çok kadını etkiliyor. Buna rağmen üzerine yapılan araştırmalar oldukça kısıtlı 🥲 Eğer vajinismus sorununu yaşamaya devam ediyorsanız araştırmama katılarak bilime ve dolaylı olarak topluma destek sunmak için bana özelden ulaşabilirsiniz. Araştırma sonunda sunduğunuz katkıdan dolayı ufak bir para hediyesi mevcut. Şimdiden teşekkürler ✨
Üye olmadan önce Kullanım Sözleşmesi mutlaka okunarak kabul ediyorum butonu işaretlenmeli ki böyle paylaşımlar yapılmayacağı önceden bilinsin.

Kullanım Sözleşmesinin hemen başında, 4. satırda yer alan madde:
Akademik araştırma dahi olsa anketlere izin verilmemektedir.”

Merhabalar normalde sitede yazılanları okurdum ama üye değildim, vajinismusu doktor tedavisi almadan yendim ve sizinle tavsiyelerimi paylaşmak için üye oldum.
2 Aylık evliyim aslında cinsel travmam yoktu veya büyük korkularım yoktu ilişki sırasında ama ilk gecemizde vajinismus olduğumu anladım. Eşimle severek evlendik ve ikimizde birlikte olmak için çok istekliydik ön sevişmeyide uzun tuttuk ama birleşemedik çünkü ben istemsizce kendimi çok kasıyordum bacaklarımla eşimi itiyordum sanki bir duvar var ve aşamıyor gibiydik ama çok şükür ki bu durumu yenebildik, nasıl yendiğimi ve tavsiyelerimi bilmek isteyen olursa özelden detaylı olarak anlatırım. Neden özelden anlatıyorsun diye düşünürseniz, kimseyi eleştirmiyorum veya yargılamıyorum herkesin kendi fikri fakat ben yatak odası mevzularını herkese açık yazmak istemediğim in özelden anlatırım dedim.
Merhaba bende bu durumla 2yıldır mücadele ediyorum(( çok zor. lütfen bana da yazarmısınız 🙏🏻

Merhabalar normalde sitede yazılanları okurdum ama üye değildim, vajinismusu doktor tedavisi almadan yendim ve sizinle tavsiyelerimi paylaşmak için üye oldum.
2 Aylık evliyim aslında cinsel travmam yoktu veya büyük korkularım yoktu ilişki sırasında ama ilk gecemizde vajinismus olduğumu anladım. Eşimle severek evlendik ve ikimizde birlikte olmak için çok istekliydik ön sevişmeyide uzun tuttuk ama birleşemedik çünkü ben istemsizce kendimi çok kasıyordum bacaklarımla eşimi itiyordum sanki bir duvar var ve aşamıyor gibiydik ama çok şükür ki bu durumu yenebildik, nasıl yendiğimi ve tavsiyelerimi bilmek isteyen olursa özelden detaylı olarak anlatırım. Neden özelden anlatıyorsun diye düşünürseniz, kimseyi eleştirmiyorum veya yargılamıyorum herkesin kendi fikri fakat ben yatak odası mevzularını herkese açık yazmak istemediğim in özelden anlatırım dedim.
özelden anlatır mısınız

X