Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar bu yazıyı paylaşmak istedim. benim içim biraz rahatladı belki sizede iyi gelir

Vaginismus Hakkında Bilinmeyenler
*Vajinismus bir hastalık değil ailesel yani evli çifte ait bir problemdir. Kadının ve erkeğin ortak bir sorunudur. Bu nedenle cinsel terapide bir tarafın diğerini suçlamaması veya anlayışlı olması öğütlenir.

*Kişinin istediği kişiyle evlenememesi vajinismusa neden olmaz. “Başkasıyla evlenseydim yine de olur muydu?” sorusu hep akla gelir. Ama bu sorunun eşlerle bir ilgisi yoktur. Hatta evlenmeden önce uzun yıllar flört eden çiftlerde evlenince bu sorunu yaşayabilir.

*Cinsel terapide başarı şansını arttıran en önemli faktör eşlerin seanslar sırasında kendilerine verilen ev ödevlerini uygun bir şekilde uygulaması ve sonuna kadar tedaviye inançlarını yitirmemeleridir.

*Genel anestezi altında ilişkiye girilmesi, alkol alıp sarhoş olup cinsel ilişkiye girmesi, sakinleştirici, kas gevşetici ve antidepresan ilaçlar da tedavi edici değildir. Aksine bu tip ilaçlar cinsel isteği azaltabilir.

*Kızlık zarlarının çok kalın olması, bilinenin aksine, vajinismusa yol açmaz.

*Bu rahatsızlık ilk cinsel ilişki de ortaya çıkabileceği gibi uzun yıllar normal bir işlevsellikten sonra da ortaya çıkabilir.

*Vajinismus sosyokültürel ve ekonomik düzeyi yüksek, daha çok okuyan veya üniversite mezunu çitlerde daha sık olarak görülmektedir.

*10-15 yıldır evli olup halen ilişkiye giremedikleri için boşanan veya evliliklerini bu şekilde kabullenip “aseksüel” olarak yaşayan çiftlerin sayısı az değildir.

*Ülkemizde cinsel sorunla başvuran kadınların en büyük grubunu oluşturmaktadır.

*Vajinismus problemi yaşayan kadınların yüzde 80’i ve eşlerinin yüzde 90’ı evliliklerinden yeterince doyum aldıklarını ifade etmektedirler.

*Vajinismuslu kadınların yüzde 57’si kocalarını bu konuda düşünceli ve kendilerine yardımcı, yüzde 15’i öfkeli ve saldırgan, yüzde 28’i tepkisiz olarak değerlendirmektedir.

*Vajinismuslu kadınlar genellikle giriş dışındaki cinsel aktivitelerden oldukça zevk alırlar ve ön sevişmeyle orgazm olabilirler.

*Vajinismuslu çiftleri bu problemin yalnızca kendilerinde var olan garip bir sorun olduğunu düşünüp hekime başvurmazlar. Öncelikle çözümü büyü yapılmasıyla bağlandıklarını düşünerek tıp dışı alanlarda ararlar, sonuç başarısızdır.

*Vajinismus sadece cinsel ilişkiye değil, muayene ve tampon gibi bazı durumlara da müsaade etmez.

*Hemen bütün yaş grubundaki kadınları etkileyebilir.

*Görülme sıklığı her 100 kadından ikisinde bu duruma rastlanıldığıdır.

*Vajinismusda yeterli istek veya ıslaklığın sağlanamaması söz konusu değildir.

*Vajinismuslu hastalar ailelerden gelen "neden hala çocuk yapmıyorsunuz?" şeklindeki eleştiriler ile boğuşmaktan sıkıldıkları için bir cinsel terapiste baş vururlar.

*Bazen vajinismus bir koruma davranışı olarak ortaya çıkabilir. Daha önceki deneyimlerinde incitilmiş kadınlarda, cinsel ilişkiden kaçmak amacı ile vajina kaslarının kasılması ortaya çıkabilir.

Son olarak; vajinismus hastalarına önerim: “Yalnızca tedaviye başlamayı isteyin. Bir cinsel tedavi merkezine başvurmakla tedavideki çok önemli bir basamağı aşmış olacaksınız.”

çiftin birlikte aşması gereken üç önemli tabu vardır. Bunlar:

1-Vajene bir şey girmesi tabusu, ( Kişinin kendi parmağını vajene sokması )

2-Vajene bir başkasının bir şeyinin girmesi tabusu ve ( Eşin parmağının vajene sokulması )

3-Vajene penis girmesi tabusu.

Kandiliniz mubarek olsun arkadaşlarım Rabbim bu gece bütün sıkıntılarımızdan arındırsın bizleri inşallah.Dertlilere deva hastalara şifa borçlulara edalar nasip etsin.Bizleride en kısa zamanda feraha erdirsin AMİN.
''Eğer dua için temiz bir nefesin yoksa,temiz gönüllü dostlarından dua dile'' der MEVLANA.Dualarınızda olmak ümidiyle...

TEK PARMAK EGZERSıZı YAPANLAR

1. missbon
  2. aykiri
  3. aras10
  4. fzbn
  5. pozgulec
  6. aslican07
  7. yaseminim
  8. Karanfilcimen
  9. Fusuncuk
  10. rabia1984
  11. ecemnazzz
  12. morphem
  13. Hndckr
  14. sinemmelek
  15. eda29
  16. hhdd

ıKı PARMAK EGZERSıZı YAPANLAR

1. Selmatem
  2. bembeyazev
  3. Edaperissa
  4. juliettt

ÜÇ PARMAK EGZRESıZı + PENıS DENEMESı YAPANLAR

mutlu sona yaklaşanların listesi
:lepi: :lepi: :lepi:​
  1. busmel
  2. rm07
  3. cara
  4. Crescent84
  5. soryy
  6. izmit_1982
  7. selin_22
  8. Hayrunemin
  9. yasmin3561

KK ıLE YENENLER​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Zehraalimansur - Twetty26 - Bahar07- Ece111 - Derin -Besen -3- Mutlu_umutlu - Cgdm85 - G_y - Hayatnur86 - Munisse - Kad_er - Aysecikkk - Guinnes - Zerr - Ela _emre - Venüsten - Mızmız - Kayra79 - Smooty - Melekupos - Kadriye_33 - Helpless - Ayaznaz - Secir - lkim07 - Snm84 - Gingerus - Hephuzunlu - ada81 - krizantem78-yitik​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

VAJıYı YENıP BEBıŞ BEKLEYENLEEER

zehraalimansur - eelifes - Ela _emre

ALKIŞ ALKIŞ ALKIŞ TEBRıKLEEEEEER
[/I]

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

AŞAĞıDA ıSıMLERı OLANLAR BANA NE DURUMDA OLDUKLARıNı YAZABıLıR Mı?

Nehir_0685 - Elmeto - Mmerviss - Tobeornottobe - Orjinalkız - Bae - Bambammm - Jas_min - Balım_ - Sevimnur - Giraenn - Denizinkızı - Hayalsürgünü - kardelen282828 -balbocee - vakitsiz - umutsandali -

Son düzenleme:
Aynı şeyleri ben de yaşadım bir süre bi rahatsızlık oluyo orda sanki aşınmış gibi hisseiyosun ama bu psikolojik sanırım oturup kalkarken hareket ederken dururken orda bi gariplik oluyo. Sonra zamanla geçiyo canim merak etme. Bende öyle oldu bi süre sonra düzeldi.
ececım bak bana yazdııgn ılk cevabın ...bend ebı arastırma yaptım opuyorumnanaktan

ececım bak bana yazdııgn ılk cevabın ...bend ebı arastırma yaptım opuyorumnanaktan

günaydiiiiiiiiiin ilk defa bu kadar erken kalktim:KK70:
yaa evet bahar daha neler var ne günler geçirmişiz düşündükçe tüylerim ürperiyo
çok şükür geçti gitti
Allah herkese nasip etsin inşallah:Saruboceq:

busmel senin nasil gidiyo?

canım nasıl olsun dün egzersizde zorlandım yanma oldu tam yapamadım. Bugün de anneme geldim ama orada yanma var. Sanırım orada bir sorun var ama nedir bilmiyorum. Yanma olunca dogal olarak kaslar devrede sıkıyorum. Eşim de bugün sabah bu akşam halledelim artık diyor. İşte böyle

canım nasıl olsun dün egzersizde zorlandım yanma oldu tam yapamadım. Bugün de anneme geldim ama orada yanma var. Sanırım orada bir sorun var ama nedir bilmiyorum. Yanma olunca dogal olarak kaslar devrede sıkıyorum. Eşim de bugün sabah bu akşam halledelim artık diyor. İşte böyle

yok bir sorun herşey normal yanma hissi zamanla geçer. alışana kadar böyle oluyo. kendini hazir hissetmiyosan eşine söylersin denemeyi ertelersin ama egzersizi sakın erteleme çok az kaldı çünkü sona yaklaştın.

merhabaa.. kaydirigubbakcemile3 bu ilk mesajım ve ben de sizin gibi bu sıkıntıyı çekenlerdenim..
yani aslında sorunum vajinismus mu tam bilemiyorum senağlama şöyle ki burada yazanları okudum çoğunlukla.. ve şu parmak egzersizlerini yapmaya başladım. aynaya bakabiliyorum rahatlıkla inceleyebiliyorum bir parmak 1 boğum denedim ve gaza gelip 2 parmak 1 boğum denedim yaparken de çok rahattım.. ilişki yaşamaktan da zevk alan biriyim sonuçta yeni evliyim senağlama Ancak benim sorunum sanırım kızlık zarı ve eşimin cinsellik organıyla.. daha ileri gidersem kızlık zarını bozar mıyım sonuçta bunu ilk eşimle yaşamak istiyorum.. ama bir yandan da tam olarak alışmam lazım.. senağlama kafam çok karışık offff..

merhabaa.. kaydirigubbakcemile3 bu ilk mesajım ve ben de sizin gibi bu sıkıntıyı çekenlerdenim..
yani aslında sorunum vajinismus mu tam bilemiyorum senağlama şöyle ki burada yazanları okudum çoğunlukla.. ve şu parmak egzersizlerini yapmaya başladım. aynaya bakabiliyorum rahatlıkla inceleyebiliyorum bir parmak 1 boğum denedim ve gaza gelip 2 parmak 1 boğum denedim yaparken de çok rahattım.. ilişki yaşamaktan da zevk alan biriyim sonuçta yeni evliyim senağlama Ancak benim sorunum sanırım kızlık zarı ve eşimin cinsellik organıyla.. daha ileri gidersem kızlık zarını bozar mıyım sonuçta bunu ilk eşimle yaşamak istiyorum.. ama bir yandan da tam olarak alışmam lazım.. senağlama kafam çok karışık offff..

ne kadarlık evlisin hiç birleşme olmadı mı ?

4 aylık.. ve hayır ne yazık ki olmadı senağlama ilişkiye başlarken her şey normal ama iş o raddeye gelince bayılacak gibi oluyorum ve benim için ilişki bitiyor.. içime alırsam kasılıp kalacakmışım gibi bunu yaşayanlar tahmin ediyordur herhalde durumumu =(( eşim gerçekten anlayışlı beni sevdiği için ve ben de ona haksızlık yaptığımı düşünüyorum..

hosgelın arıza...tamam cok haklısn herkez ılk o anı esıyle yasmak ıstıyor ama sartlar buna elvermeye bılır...yanı egzersız senın kızlıgnı bozucak dıye bı kuraldayok bozmucak dıyede ..yan egerkı mutlu olmak ıstıyosan bu sıkıntıdankurtulmak ıstıyosan br syelerı goze alıcaksın baska caren yok....

4 aylık.. ve hayır ne yazık ki olmadı senağlama ilişkiye başlarken her şey normal ama iş o raddeye gelince bayılacak gibi oluyorum ve benim için ilişki bitiyor.. içime alırsam kasılıp kalacakmışım gibi bunu yaşayanlar tahmin ediyordur herhalde durumumu =(( eşim gerçekten anlayışlı beni sevdiği için ve ben de ona haksızlık yaptığımı düşünüyorum..
esınle bu konu hakkın konusmalısn ..egzersız lerden bahset onadan kızlıkla alkalı konus..ve hemen egzersız lerı sıklastır ne sanslısın cok erken fark etmıısn bu sıteyı ve kendı kenıdne zaten egzersızlere baslamısısn bıle...superrr...egzersızlerde kademe kademe ılerleme kaydet sımdı bır parmak bır bogum yaptın ıkıncı bogumu dene

haklısın sanırım önce buna karar vermem gerekecek tabii eşime de danışmam lazım.. güzel hayallerle başlayıp da böyle bir şeyi yaşamak çok zor gerçekten of offf senağlama
bu arada çok sağol ilgilendiğin için a.s.

Sorunun vajinismus. Çözümü parmak egzersizi. Kızlık zarı parmak egzersiziyle genişliyo. Ama yine de az da olsa böyle bi ihimal var tabi. eşin anlayışlıysa bir konuş istersen.

esınle bu konu hakkın konusmalısn ..egzersız lerden bahset onadan kızlıkla alkalı konus..ve hemen egzersız lerı sıklastır ne sanslısın cok erken fark etmıısn bu sıteyı ve kendı kenıdne zaten egzersızlere baslamısısn bıle...superrr...egzersızlerde kademe kademe ılerleme kaydet sımdı bır parmak bır bogum yaptın ıkıncı bogumu dene

işte ikinci boğum noktasında kasılıyorum bir anda çok kanamam olacakmış bayılacakmışım gibi geliyor.. kızlık zarının yapılarını da inceledim doktor da normal bir yapıda olduğunu söyledi ama kendimi ikna edemiyorum bir türlü senağlama bu siteyi keşfedeli uzun zaman oldu aslında da sadece okuyordum ama sizleri görünce insan yazmadan duramıyor a.s

X