Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kandil günü bile yalan söyletiyorlar insana yaa çıldırıcam.
malum kandilde büyükler aranır bende ananemi aradım hoş beş sohbetten sonra gene kabus konu açıldı.
ananemin sözleri: falancanın çocuğu oldu duydunmu darısı başına. yokmu sende daha bişey?
- yok anane
ananem tabi hemen nasihatlaere başladı: aaaa olmaz ama artık çok beklediniz bak yaşında geçiyo. bizim köyde falanca vardı korundular korundular şimdi çocukları olmuyo bak gördünmü. siz öyle istemezseniz allah gücenir sona sizede vermez.

kabus ya kabus bıktım off

a.s. tahmin edebiliyorum arkadaşım sıkıntılarını evleneli bende hemde haddinden fazla çektim artık milletin yüzüne karşı haykırasım geliyordu biz daha birşey yapamadık diye en sonunda geçen gün halbuki yenmemiştim bile vajiyi artık düşünüyoruz dedim ne yapayım birazda böyle idare edelim bari....içime mi doğmuş nedir vajiyi yendim eşim de bende hemen çocuk istiyorduk bu seferde vazgeçergibi olduk daha balayındayız evliliğimizin ilk günleri diye dalga geçiyor.....inşallah hepiniz çok yakında yenersiniz en azından sinir olmazsınız:icecream: çocuk sonra olsada olur hayırlısıyla......

a.s. tahmin edebiliyorum arkadaşım sıkıntılarını evleneli bende hemde haddinden fazla çektim artık milletin yüzüne karşı haykırasım geliyordu biz daha birşey yapamadık diye en sonunda geçen gün halbuki yenmemiştim bile vajiyi artık düşünüyoruz dedim ne yapayım birazda böyle idare edelim bari....içime mi doğmuş nedir vajiyi yendim eşim de bende hemen çocuk istiyorduk bu seferde vazgeçergibi olduk daha balayındayız evliliğimizin ilk günleri diye dalga geçiyor.....inşallah hepiniz çok yakında yenersiniz en azından sinir olmazsınız:icecream: çocuk sonra olsada olur hayırlısıyla......

yaa demi en çok onu merak ediyorum. yani başarırsam evliliğimin hali nasıl olacak diye düşünüyorum. sanki yeni evlenmiş gibi desem bile az çünkü yeni evlendiğimizde bile yaşamadığımız bişey :)

demin yaptım canım 45 dakka falan. hala tek parmaktayım 5 gün oldu off.

canım parmagını tamamen aldıktan sonra daireleri çiz içerde ve hafif git geller yap bi de içerdeyken kegel yap sık ordaki kası ve tamamen gevşe sonra burda rahatladıktan sonra ben eldivenle yapmıstım iki parmakgı küs sekline getirip içeriye almayı dene

selam arkadaslar, selam zerr,
dün doktordaydim ve bugün ameliyati iptal ettirdim..
Adam sanki gerizekaliymisim gibi davrandi, ben yillardir dogum kontrol hapi kullaniyodum cildim icin, hem özel günlerde agrilarima iyi geliyodu hemde cildime..
Recete istedim bana ring diyoruz onu yazdi, ben dedimki o ring i birak tampon girmiyo aga!!
demesinmi onuda nereye sokacagini benmi göstereyim diye
Agrilarim icin endoskopi sartmis ancak agrili ve kabus gibi olan birlesememelerden dolayi seks terapistine gitmem gerekmis..
Simdi nerden bulayim ben haydar dümenin alman olanini ?? cik isin icinden yaw

kızlar buna benzer birçok yazıyı daha önce mutlaka okumuşsunuzdur ama ayrıntılı güzel bi anlatım olduğunu düşünerek herkesin okumasını istedim:)

Vajinismus Tedavisinde Parmak Egzersizleri
Cinsel terapide danışan çiftin ve terapistin birlikte aşması gereken üç önemli tabu vardır. Bunlar:
1-Vajene bir şey girmesi tabusu, ( Kişinin kendi parmağını vajene sokması )
2-Vajene bir başkasının bir şeyinin girmesi tabusu ve ( Eşin parmağının vajene sokulması )
3-Vajene penis girmesi tabusu.

Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan panik atağın küçük çaplı bir benzerini yaşatmak ve bununla başa çıkmayı öğretmek için öncelikle hasta kendi parmaklarıyla egzersizlere başlar, daha sonra eşinin parmağı ile egzersize devam edilir. Parmak egzersizlerinde amaç; vajinanın genişleyebilir bir organ olduğunun kişiye gösterilmesidir. Parmak egzersizleri sıcak yumurtayı elde tutmaya benzer. Sıcak yumurta önceleri elde tutulamaz ve elden ele alınarak soğutulmaya çalışılır. Zamanla yumurta soğur ve ellerde yumurtanın sıcaklığına alışır. Yumurta soğudukça kişi rahatlar ve elini yanmaz. Sonunda yumurta soğur, kabuğu kırılır ve afiyetle yenir. Parmak egzersizleri de yumurtanın soğuması gibidir, kişi zamanla panik haline alışır ve yüzleştiği olumsuz duygularla baş etmeyi öğrenir. Sonunda yumurtanın afiyetle yenmesi gibi cinsel ilişki de gerçekleşir.
Egzersizler sırasında yapay kayganlaştırıcıların kullanılabilir. Parmak egzersizlerine geçmeden önce vajinanın nasıl bir organ olduğunun görülmesi için bir ayna karşısında incelemesini içeren ayna tutma egzersizleri yapılır. Daha sonra cinsel terapist tarafından çifte vajinanın çok küçük olduğu konusundaki korkunun hayal ürünü olup gerçeklere dayanmadığı, vajina duvarlarının son derece esnek olduğu, buradan doğum sırasında bir bebeğin kafasının çıkabildiğine göre penisinizin de kolayca geçebileceği izah edildikten sonra, "egzersiz sırasında herhangi bir aşamada rahatsızlık hissederseniz bir sonraki aşamaya geçmeyin ve neyin rahatsızlık verdiğini anlamaya çalışın", "vajinal kasların sıkıştığını hissettiğinde biraz ara verin" önerilerinden sonra aşağıdaki "parmak egzersiz programı" uygulanır. Bu program kendi parmaklarıyla bireysel ve eşinin parmaklarıyla eşli egzersizi şeklinde iki aşamadan oluşur. Bireysel Parmak Egzersizi kadın için en zor olanıdır, fakat bunu bir kez başarırsa, diğer aşmalar daha kolay gelişecektir.

Bireysel Parmak Egzersizleri
1-Parmak egzersizi öncesi gevşeme egzersizi yapın. Egzersiz boyunca da gevşek olmaya ve gevşekliği korumaya çalışın.
2-Öncelikle bebek yağını elinize ve vajinanıza sürün. Bir elinizle klitorisinizi bulun, belli bir ritimde ve basınçta okşayın. Diğer elinizle göğüslerinizi veya hoşunuza gidecek bir başka bölgenizi okşayın.
3-Uyarıldığınızı düşündüğünüzde vajeninize deliğine dokunun. Parmaklarınızı vajen deliğinin etrafında daire hareketleri yaparak uyarıya devam edin.
4-Sulanma olduğunda iyice kayganlaştırılmış serçe parmağınızın ucunu ilk boğuma kadar sulanmış vajeninize sokun. Kendinizi rahat ve gevşemiş hissedene kadar orada tutun ve bekleyin. Daha sonra daire hareketi yapın.
5-Rahatsanız ikinci boğuma kadar sokun. Yine bir süre bekleyin ve daire hareketi yapın.
6-Hala rahatsanız tamamını sokun, bekleyin ve daire hareketi yapın. Hiç rahatsızlık duymayana kadar egzersize devam edin.
7-Aynı egzersizi daha kalın bir parmak olan orta parmakla tekrarlayın.
8-Aynı egzersizi işaret ve orta parmaklarınızı birleştirerek iki parmakla tekrarlayın. Daha sonra eşli egzersize geçin.

Eşli Parmak Egzersizleri
1-Egzersiz öncesi eşinizle birlikte gevşeme egzersizi yapın.
2-Eşinizle sevişin. Onun sulanmasını sağlayın.
3-Bebek yağını elinize ve eşinizin vajinasına sürün. Bir elinizle klitorisini bulun, belli bir ritimde ve basınçta okşayın. Diğer elinizle eşinizin göğüslerini veya hoşuna gidecek bir başka bölgesini okşayın.
4-Uyarıldığını düşündüğünüzde vajen deliğine dokunun, parmaklarınızı vajen deliğinin etrafında daire hareketleri yaparak uyarıya devam edin.
5-Sulanma arttığında işaret parmağınızı ilk boğuma kadar eşinizin vajenine sokun. Eşiniz kendini rahat ve gevşemiş hissedene kadar orada tutun ve bekleyin. Daha sonra daire hareketi yapın.
6-Eşiniz rahatsa ikinci boğuma kadar sokun. Yine bir süre bekleyin ve daire hareketi yapın.
7-Hala rahatsa tamamını sokun, bekleyin ve daire hareketi yapın.
8-Eşinizden gevşemesini ve vajinasını çevreleyen kasları sıkıp gevşetmesini isteyin. Parmağınızın sıkıldığını hissedin. Eşinizin de parmağınızı sıktığında içinde hissetmesini isteyin.
9-Sonra parmağınızı çok yavaşça ileri geri hareket ettirin ve hızınızı eşinizi rahatsız etmeyecek kadar arttırın.
10-Daha sonra aynı egzersizi işaret ve orta parmaklarınızı birleştirerek iki parmakla tekrarlayın. Daha sonra penis egzersize geçin.

Birkaç hafta yapılan parmak egzersizlerinden sonra sınırlı penis girişi egzersizine geçilir. Sınırlı penis girişi egzersizinde kadının tamamen uyarılmış olmasından ve ekstra kayganlaştırıcı kullanıldıktan sonra, onun istediği kadar yavaş ve nazik olarak hareket etmesine imkan veren kadının üstte olduğu pozisyon seçilir. Başlangıçta fazla sert girmeyip penisin vajinasında bulunmasından kaynaklanan duygulara alışması sağlanır. Bu amaçla önce penis başı vajenin içine yerleştirilir.

Sınırlı Penis Girişi Egzersizleri
1-Egzersiz öncesi eşinizle birlikte gevşeme egzersizi yapın.
2-Eşinizle sevişin. Onun sulanmasını sağlayın.
3-Bebek yağını elinize ve eşinizin vajinasına sürün. Bir elinizle klitorisini bulun, belli bir ritimde ve basınçta okşayın. Diğer elinizle eşinizin göğüslerini veya hoşuna gidecek bir başka bölgesini okşayın.
4-Uyarıldığını düşündüğünüzde vajen deliğine dokunun, parmaklarınızı vajen deliğinin etrafında daire hareketleri yaparak uyarıya devam edin.
5-Sulanma arttığında sırt üstü yatın. Eşiniz üste dizleri bedeninizin her iki tarafında olmak üzere diz çökmesini sağlayın.
6-Eşiniz rahatsa penis başını biraz aşağı doğru indirerek vajenin girişine yerleştirin.
7-Hala rahatsa tamamını penis başını vajene sokun, bekleyin.
8-Herşey yolundaysa eşinizden kalçasını ileri doğru hareket ettirerek penisinizi tamamen içine almasını isteyin ve yine bekleyin.
9-Eşinizden gevşemesini ve vajinasını çevreleyen kasları sıkıp gevşetmesini isteyin. Penisinizin sıkıldığını hissedin. Eşinizin de penisinizi sıktığında içinde hissetmesini isteyin.
10-Sonra eşinizden kalça hareketleri ile çok yavaşça ileri geri hareket etmesini isteyin ve eşinize hızını kendini rahatsız etmeyecek kadar arttırması yönünde telkinde bulunun.
11-Daha sonra aynı egzersizi her gün tekrar edin.

herkese merhaba
bu forumda yazılanları ilk defa gecen sene fark etmiştim.günler geceler boyu okurdum.sizler sayesinde ilk defa ayna yardımıyla vajinama baktım,ilk defa acaba parmagımın ucu girermi diye egzersiz yapmaya kalkıştım.
ama hep hüsran hep hüsran oldu sonucu.

5 senelik evlilik hayatımızda eşimle birlikte olamadık.2.5 yaşında bir oğlum varki denemelerimizden birinde cahilliğimize denk geldi.çok şükür nasip eden rabbime

ama hiçç birleşemedik.hatta afedersiniz ucunu bile alamadım ben hiç.

neyse eşimle bu sebepten degil ama başka sebeplerden dolayı ayrıldık.ayrılırken söyledigi sözler bugun bile aklımda bu konuyla alakalısenağlama

ayrılıgımızın ardından bebegimle birlikte yaşıyoruz.ben aşık oldum ve sözlendim.sıra geldi enn büyük problemimi anlatmaya aşık oldugum kişiye.anlattım ve bunun aslında sorun olmadıgını sana göstercem dedi

şimdi belki inanamayacaksınız ama ben birlikte oldugumuz o ilk seferde büyük bir rahatlıkla,kendimi sevdigim kişiye teslim ettim.5 senedir vaji hastası olan ilk eşinede aşık olup evlenen,cinsel yaşamı 0 olan ben:hooray:

inanılmaz bir duygu.1 evlilik ve 1 çocuktan sonra cinselliği şimdi tanıdım.ama duramıyorum bu defadananiknanik

inanın senelerddir kendimi sıktıgıma kastıgıma degmemiş.

hayata yeniden gelmiş gibiyim.

bunu umut olsun diye yazdım.inşallah rabbim sizleride kurtarıra.s.

Selam canim,
peki nasil olduda birden astin kendini ya

canım parmagını tamamen aldıktan sonra daireleri çiz içerde ve hafif git geller yap bi de içerdeyken kegel yap sık ordaki kası ve tamamen gevşe sonra burda rahatladıktan sonra ben eldivenle yapmıstım iki parmakgı küs sekline getirip içeriye almayı dene

uhhhh sen anlatırken bile geriliyorum :KK43:

slm kızlar nasılsınız ? bu ralar epk giremedim ders çalşıyorum. Var mı güzel haberler ?

selam arkadaslar, selam zerr,
dün doktordaydim ve bugün ameliyati iptal ettirdim..
Adam sanki gerizekaliymisim gibi davrandi, ben yillardir dogum kontrol hapi kullaniyodum cildim icin, hem özel günlerde agrilarima iyi geliyodu hemde cildime..
Recete istedim bana ring diyoruz onu yazdi, ben dedimki o ring i birak tampon girmiyo aga!!
demesinmi onuda nereye sokacagini benmi göstereyim diye
Agrilarim icin endoskopi sartmis ancak agrili ve kabus gibi olan birlesememelerden dolayi seks terapistine gitmem gerekmis..
Simdi nerden bulayim ben haydar dümenin alman olanini ?? cik isin icinden yaw

şimdiii ne yapabiliriz acaba sıradan bi psikologla bi ön görüşmemi yapsan acaba seks terapistine ulaşamıyorsan eger yani ..bu birinci tavsiyem
keşke egzersiz yapmanın bi zararı olup olmıcanı sorabilseydin canım enfeksiyon durumları yada tahriş olma gibi bi durumu varmı yokmu oranın onları ögrenebilirdik belki bi kayganlaştırıcı tavsiye ederdi sana
vajinamın yerini evlendikten sonra ögrendim ben baya bi tereddut gecirdim hatta yok orası olmaz orda bi açıklık bile yok direk kapalı dedim bende bi tuhaflık var dedim ama ögrendim zararı yok evet gerekirse nerden nasıl yapacagını tarif etmeliydi

o dönem erkek arkadaşımdı şimdi nişanlım oldu ilk anlattıgımda şok oldu inanamadı ve hep aynı şeyi söyledi aşacaksın çok kolay olacak.sanırım ilk adım buydu.o da daha evvel bir evlilik yapmıştı ve cinsel hayatı çok renkliymiş.ona güvendim.
[]ilk birlikte olacagımız zaman ben gergindim.devamlı teskin etti beni.tabi cupp diye girmedi ama eşim gibi ay aman dedigimde çekilmedi ama durdu.[/]hiç çıkmadı içimden bekledi ve yavaş yavaş derken baktımki olmuş bile.

birde şu pozisyonda oldu tam olarak.ben yattım arkamdan sarıldı bana ama yan olarak yattım yüzüstü degildim.oda arkadan geldi ve vajinama yerleştirdi.böylelikle 5.6.ilişkimde hem zevk almayı tattım hem dedigim gibi canım acımadı

çok açık yazdım ama yardımcı olmak adına açık yazdım affedin

işaretlediğim yer bu işin çözülme noktası hatta en önemli kısmı bence ben yendigim günde eşim cekilmedi sabırla devam etti sakinleştirip bence cok önemli bi detay eşin ısrarlı olması

kandil günü bile yalan söyletiyorlar insana yaa çıldırıcam.
malum kandilde büyükler aranır bende ananemi aradım hoş beş sohbetten sonra gene kabus konu açıldı.
ananemin sözleri: falancanın çocuğu oldu duydunmu darısı başına. yokmu sende daha bişey?
- yok anane
ananem tabi hemen nasihatlaere başladı: aaaa olmaz ama artık çok beklediniz bak yaşında geçiyo. bizim köyde falanca vardı korundular korundular şimdi çocukları olmuyo bak gördünmü. siz öyle istemezseniz allah gücenir sona sizede vermez.

kabus ya kabus bıktım off

aynen aynen gelde yalan söyleme napacaklarsa olacak çocugumuzu...

arkadaslar tavsiyeleriniz icin cok tsk ederim.. buraya girdigimden beri kendimi uzayli gibi hissetmekten vazgectim..Bir bende saniyordum...Baska bi jinekolog bulacagim, pes etmek yok..eninde sonunda kendimi yenecegim...
öpüyorum sekerler..

Merhaba kızlar nasılsınız,ben devam ediyorum egzersizlere 2 yıllık evliyim ve size bişey anlatcam.benim kuzenimle ben eşim ve eşimin akrabasıyla 2şer hafta arayla evlendik bizim nişanımızda tanıştıla onlar ve o şu an 2.çocuğuna hamile,onun adına çok seviniyorum ve o benim kuzenlerimden bana en yakın olanı zaten ama üzerimdeki baskıyı tahmin edebiliyosunuzdur aslında ikimizde eğitimciyiz ve bende çocuk yaparsam ardarda yapmayı düşünüyorum ama insanlar ister istemez soruyorlar ve ben çok üzülüyorum...buraya yazınca rahatlıyorum arkadaşlar...

Merhaba kızlar nasılsınız,ben devam ediyorum egzersizlere 2 yıllık evliyim ve size bişey anlatcam.benim kuzenimle ben eşim ve eşimin akrabasıyla 2şer hafta arayla evlendik bizim nişanımızda tanıştıla onlar ve o şu an 2.çocuğuna hamile,onun adına çok seviniyorum ve o benim kuzenlerimden bana en yakın olanı zaten ama üzerimdeki baskıyı tahmin edebiliyosunuzdur aslında ikimizde eğitimciyiz ve bende çocuk yaparsam ardarda yapmayı düşünüyorum ama insanlar ister istemez soruyorlar ve ben çok üzülüyorum...buraya yazınca rahatlıyorum arkadaşlar...

toplum baskısı mevzusu yine... bence en önemli motivasyon burdan saglanabilir bize olumsuz olarak gözüksede bazen en büyük basarılar en dibte hissettiğin an geliyor.. bu bir sınav biliyoruz takdir nasip ama yapabilecegimiz bişeyler var çözümsüz bir sorun degil bunların seni yıldırmasını degil aksine olumlu motive etmesini sağla... asıl şu egzersizlere bak görüceksin nasıl geliyor basarı
kaydirigubbakcemile2

TEK PARMAK EGZERSİZİ YAPANLAR

1. missbon
  2. aykiri
  3. aras10
  4. fzbn
  5. pozgulec
  6. aslican07
  7. yaseminim
  8. Karanfilcimen
  9. Fusuncuk
  10. rabia1984
  11. ecemnazzz
  12. morphem
  13. Hndckr
  14. sinemmelek
  15. eda29
  16. hhdd

İKİ PARMAK EGZERSİZİ YAPANLAR

1. Selmatem
  2. bembeyazev
  3. Edaperissa
  4. juliettt

ÜÇ PARMAK EGZRESİZİ + PENİS DENEMESİ YAPANLAR

mutlu sona yaklaşanların listesi
:lepi: :lepi: :lepi:​
  1. busmel
  2. rm07
  3. cara
  4. Crescent84
  5. soryy
  6. izmit_1982
  7. selin_22
  8. Hayrunemin
  9. yasmin3561

KK İLE YENENLER​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Zehraalimansur - Twetty26 - Bahar07- Ece111 - Derin -Besen -3- Mutlu_umutlu - Cgdm85 - G_y - Hayatnur86 - Munisse - Kad_er - Aysecikkk - Guinnes - Zerr - Ela _emre - Venüsten - Mızmız - Kayra79 - Smooty - Melekupos - Kadriye_33 - Helpless - Ayaznaz - Secir - lkim07 - Snm84 - Gingerus - Hephuzunlu - ada81 - krizantem78-yitik​

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

VAJİYİ YENİP BEBİŞ BEKLEYENLEEER

zehraalimansur - eelifes - Ela _emre

ALKIŞ ALKIŞ ALKIŞ TEBRİKLEEEEEER
[/I]

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

:hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:​

AŞAĞİDA İSİMLERİ OLANLAR BANA NE DURUMDA OLDUKLARİNİ YAZABİLİR Mİ?

Nehir_0685 - Elmeto - Mmerviss - Tobeornottobe - Orjinalkız - Bae - Bambammm - Jas_min - Balım_ - Sevimnur - Giraenn - Denizinkızı - Hayalsürgünü - kardelen282828 -balbocee - vakitsiz - umutsandali -

X