Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Gevşeme Egzersizi Örneği:

Rahat edeceğiniz ve kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği konforlu bir koltuğa oturun.

Gözlerinizi kapatıp tüm dikkatinizi toplarken uzuvlarınızı kasıp daha sonrada gevşetecek pozisyona girin.

Ellerinizi sımsıkı yumruk yapıp yaklaşık olarak üç saniye sıkın, daha sonra gevşetin ve bu gevşemeyi beş saniye sürdürdükten sonra tekrardan ellerinizi sımsıkı yumruk yapıp yaklaşık olarak üç saniye sıkın, daha sonra tekrardan beş saniye kadar gevşetin.

Daha sonra yukarı çıkarak kollarınızı gerin. Adeta önünüzde bir duvar olduğunu farzederek avuç içleriniz duvara değermiş gibi kollarınızı ileri doğru uzatıp kasın, bir yay gibi gerilen kollarınızı yaklaşık üç saniye kadar sonra gevşetmek için kucağınıza bırakın.

Beş saniye kadar dinlendirdikten sonra tekrar avuç içleriniz duvara değermiş gibi kollarınızı ileri doğru uzatıp kollarınızı kasın ve tekrar gevşetip dinlendirin.

Sıra omuzlarınıza geldiğinde kafanızı hiç kımıldatmadan omuzlarınızı yukarı doğru kaldırın, kulaklarınıza değdirecekmiş gibi yaklaşık üç saniye kadar kasın. Omuzlarınızı aşağıya yavaşça düşürerek kaslarınızı gevşetin. Beş saniye dinlendirdikten sonra kafanızı hiç kımıldatmadan omuzlarınızı tekrardan kulaklarınıza değdirecekmiş gibi yukarı doğru kaldırın ve yaklaşık üç saniye kadar kasın. Omuzlarınızı aşağıya yavaşça düşürerek kaslarınızı gevşetin. Beş saniye omuz kaslarınızı rahatlattıktan sonra yüzünüze ve kafanıza geçin:

Alnınızı kasın; kaşlarınızı saçlarınıza doğru kaldırıp alnınızı kasın veya kaşlarınızı çatın. Üç saniye kadar kastıktan sonra gevşetin, alnınızın her noktasının gevşediğini düşünün. Beş saniye gevşettikten sonra tekrardan alnınızı kasın üç saniye kadar kasılı tuttuktan sonra yine yavaşça gevşetin.

Gözlerinizi sımsıkı yumun ve göz kapaklarınızı kasın yaklaşık üç saniye kadar kastıktan sonra yavaş yavaş gevşeterek beş saniye kadar gevşek pozizyonda bıraktıktan sonra tekrardan kasıp aynı işlemi gerçekleştirin.

Dudaklarınıza gelin dudaklarınızı sımsıkı bir biçimde birbirine bastırın ve üç saniye kadar gerginleştirdikten sonra yavaşça gevşetin beş saniye kadar gevşek pozizyonda bırakarak rahatlatın. Tekrardan dudaklarınızı sımsıkı bir biçimde birbirine bastırın ve üç saniye kadar gerginleştirdikten sonra yavaşça gevşetin beş saniye kadar dinlendirin.

Daha sonra çenenize geçin tüm dikkatinizi çenenizde toplayarak dişlerinizi sımsıkı birbirine bastırın üç saniye kadar gergin tutarak yavaşça gevşetin ve beş saniye kadar iyice gevşetin. Tekrardan dişlerinizi sımsıkı birbirine bastırın üç saniye kadar gergin tutarak yavaşça gevşetin ve beş saniye kadar iyice gevşetin.

Şimdi de boynunuza geçin; başınızı öne doğru eğerek çenenizi göğsünüze bastırarak boynunuzu gerin üç saniye kadar gergin tutarak başınızı yavaşça kaldırın. Boyun kaslarınızı yavaşça beş saniye kadar iyice gevşettikten sonra tekrardan başınızı öne doğru eğerek çenenizi göğsünüze bastırarak boynunuzu gerin üç saniye kadar gergin tutarak başınızı yavaşça kaldırın. Boyun kaslarınızı yavaşça beş saniye kadar iyice gevşettikten sonra karın kaslarınıza geçin.

Karın kaslarınızı sanki birisi karnınıza yumruk atıyormuş gibi gerili tutun. Üç saniye sonra kaslarınızı yavaşça gevşetin ve beş saniye kadar daha da rahatlatın. Ardından karın kaslarınızı tekrardan kasın ve yavaşça beş saniye kadar gevşetin.

Sıra bacak kaslarınıza geldi ayaklarınızı ileriye doğru uzatıp her iki bacağınızı yukarı kaldırın. Böylece bacak kaslarınız gerilecektir. Üç saniye kadar bacaklarınız gerilmiş vaziyette durduktan sonra yavaşça indirerek bacaklarınızı rahatlatın ve beş saniye kadar iyice gevşetin. Tekrardan bacaklarınızı ileriye doğru uzatıp bacaklarınızı kaldırın üç saniye kadar gerili tuttuktan sonra beş saniye kadar yavaşça indirerek gevşetin.

Vücudunuzun kaslarını gerip, gevşeterek gevşemenin ne olduğunu anlayana kadar haftalarca bu işleme devam edin. Birkaç hafta düzenli olarak günde birkaç kez yaptığınız bu egzersizi iyi öğrendikten sonra bu egzersizi sadece kaslarınızın gevşediğini düşünerek yapın.

Yukarıdan aşağıya doğru olmak şartıyla: parmaklarınızdan başlayarak aklınızdan kendi kendinize parmaklarınızın gevşediğini düşünün. Sonrasında tekrardan parmaklarınızın daha da gevşediğini düşünün.

Ve kollarınıza geçip, kollarınızın gevşediğini külçe gibi kucağınıza yığıldığını düşünün.

Omuzlarınıza geçin ve omuzlarınızın gevşediğini düşünün. Hatta omuzlarınızın üstüne bir ağırlık konmuşçasına iyice çöküp kendini aşağıya bırakmış gibi iyice gevşediğini düşünün.

Yüzünüze geçip, yüzünüzün gevşediğini düşünün.
Yüzünüzün daha da gevşediğini düşünün.
Alın bölgesinin gevşediğini düşünün.
Alın bölgesinin daha da gevşediğini düşünün.
Göz kapaklarınıza geçin ve göz kapaklarınızın gevşediğini düşünün.
Göz kapaklarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Çene bölgesine geçin. Çenenin ve çene kaslarının gevşediğini düşünün.
Çene kaslarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Dudaklarınızın gevşediğini düşünün.
Dudak ve ağız kaslarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Yüzünüzün ve kafanızın iyice gevşediğini düşünün.
Yüz ve kafa kaslarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Karın bölgesine geçin ve karın kaslarınızın gevşediğini düşünün.
Karın kaslarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Bacaklarınızın gevşediğini düşünün.
Bacak kaslarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Ayaklarınıza geçin ve ayaklarınızın gevşediğini düşünün.
Ayaklarınızın daha da gevşediğini düşünün.
Derin nefesler alın. Aldığınız derin nefesler sizi germeyecek ve sıkmayacak derinlikte olsun. Aldığınız her derin havayı içinize alırken yavaş ve bırakırken daha yavaş bırakın. Bu nefes egzersizini yaklaşık olarak, saymadan yedi sekiz kere alıp verin. Olduğunuz yerde biraz dinlendikten sonra yavaşça gözlerinizi açıp kalkın.

Kızlar deneyin bence. çok işe yariyo.

Bende 20.ci günde baktım olmuyor hemen bi psikiyatr'a gittim uyguladığı adımları anlatayım ilk hafta eline bi ayna alıp vajen çevresini hatta dokunabiliyorsan etrafını seyret elinle tanımaya çalış dedi sonraki hafta bi krem verdi yarım tüpü vajen etrafına hatta sürebilirsen biraz içine sürüp 10 dakika sonra orta parmağını ilk kıvrımına kadar içeri sokmaya çalışıyorsun 3,üncü gün ikinci kıvrıma geçiyorsun bu sırada aynayla seyredebilirsin bir 3-4 gün tek parmakla sonraki denemede ilk parmağınla başlayıp ikici parmağı da sokmayı deniyorsun bu sırada benim doktorum ilişki denemeyi uygun görmedi hatta arada eşinden rica et parmak egzersizini o yapsın bu da eşinin sana zarar vermeyeceğini algılamanı sağlıyormuş. kendini iyice rahat hissedene kadar yani 1 hafta yada 10 gün bu egzersizleri yaptıktan sonra sen üstte kontrolü elinde tutacak şekilde ilişki deneyin ama eşinle girdik giriyor girdi mi noldu diye birbirinizi yada kendini korkutma herşeyi akışına bırakmaya çalış hatta aklını içinden geçen bi fantaziye yada çok mutlu olduğuna odakla bu arada eşinin sana cesaret verici aşk dolu senin hoşuna gidecek şeyler fısıldaması da çok faydalı eğer kontrolü almak istemiyorsan eşin üstte olsun ön Bende 20.ci günde baktım olmuyor hemen bi psikiyatr'a gittim uyguladığı adımları anlatayım ilk hafta eline bi ayna alıp vajen çevresini hatta dokunabiliyorsan etrafını seyret elinle tanımaya çalış dedi sonraki hafta emla adında bi krem verdi yarım tüpü vajen etrafına hatta sürebilirsen biraz içine sürüp 10 dakika sonra orta parmağını ilk kıvrımına kadar içeri sokmaya çalışıyorsun 3,üncü gün ikinci kıvrıma geçiyorsun bu sırada aynayla seyredebilirsin bir 3-4 gün tek parmakla sonraki denemede ilk parmağınla başlayıp ikici parmağı da sokmayı deniyorsun bu sırada benim doktorum ilişki denemeyi uygun görmedi hatta arada eşinden rica et parmak egzersizini o yapsın bu da eşinin sana zarar vermeyeceğini algılamanı sağlıyormuş. kendini iyice rahat hissedene kadar yani 1 hafta yada 10 gün bu egzersizleri yaptıktan sonra sen üstte kontrolü elinde tutacak şekilde ilişki deneyin ama eşinle girdik giriyor girdi mi noldu diye birbirinizi yada kendini korkutma herşeyi akışına bırakmaya çalış hatta aklını içinden geçen bi fantaziye yada çok mutlu olduğuna odakla sevişme sürtünme ile başlayıp sana hissettirmeden girmeyi deneyebilir. Bütün mesele rahat olabilmekte

işte arkadaşlar doktorun bana uyguladığı tedavi bu şekilde ama ben bi psikologu tavsiye ederim çünkü deneyip başarısız oldukça ruh halimizde bozuluyor vajinusmusa çözüm olurken bizi depresyondan koruyor

.....

cokkkkkkkk sagol canım ya ınanın sızler olmasanız hıc bır sekılde yapamazdık sukurler olsun ama dedıgım gıbı hala rahat degılım tam olmadan sankı yenememıısm gıbı gelıyor ama artık ıcerı alabılıyorum en azından kokrkmuyorum belkıde hala ınanamıyourm yıllar sonra bunun olmasına vajınısmıs ıletınden kurtulmak ıcın ben sunu anladım sabır ınac ve cesaret gerekıyor ıhsallh tamammen yapabılırım

bahaar bak ne buldumm. ilk yendğin günü buldumm kaydirigubbakcemile3 kendimi de buldummmmkaydirigubbakcemile3 sıkıntıdan geçmişi okudum. o kadar korkuyomuşuz ki ya.kendi egzerszi yaptiğim zamanlari falan okudum. neler çekmişim ben. seninkileri de gördümmm. tirsak tirsak yaziyomuşuzz:KK70:

Denizcek,serra,albenim,saziye19,alevsi,whats up nerelerdesiniz kızlar? çoooook özledim hepinizi. bi bahar kaldi eskilerden:KK43:

bahaar bak ne buldumm. ilk yendğin günü buldumm kaydirigubbakcemile3 kendimi de buldummmmkaydirigubbakcemile3 sıkıntıdan geçmişi okudum. o kadar korkuyomuşuz ki ya.kendi egzerszi yaptiğim zamanlari falan okudum. neler çekmişim ben. seninkileri de gördümmm. tirsak tirsak yaziyomuşuzz:KK70:

Denizcek,serra,albenim,saziye19,alevsi,whats up nerelerdesiniz kızlar? çoooook özledim hepinizi. bi bahar kaldi eskilerden:KK43:
canım ya okuyumca aglıycaktım nerdeyse ...aylar oldu ama cok duygulandım ...ne kadar zor zamnlar yasamıstık...sukur bıtıı....kızlar lutfen ınanın yenıcegınıze..bakın ben bıle yaptım ..kaydirigubbakcemile3....evet eskılerden kımse kalmadı ..bıraktılr bıız hepsı bana cok yardımcı oldular ...ALLAH RAZI OLSUN ..HEPSINDEN...
KANDILINIZ MUBAREK OLSUN..ALAH HEPINIZE SIFA VERSIN ...SU MUBAREK GUNDE:Saruboceq:

Hepinizin Miraç Kandili Mübarek Olsun....Arkadaşlar birbirimize dua edelim bu gece ve ülkemiz için dua edelim. Hastalıklarımıza şifa, dertlerimize derman, işsizlere iş, evsizlere ev versin Mevlam. Kimin ne derdi varsa Rabbim şifasını versin. Sabah sabah şehit haberleri ile yine perişan oldum. Allah ordumuzu her daim muzaffer etsin, iç dış tehlikelerden ordumuzu askerlerimizi korusun. Kurban olduğun ALLAH Fırsat vermesin ülkemizi bölmek isteyenlere .... Amin amin amin ......

Kurban olduğum ALLAH tüm kötüleri islah etsin , AKIL Fikir versin. iyi niyetli olmayı lütfetsin, vatan millet sevgisi versin Rabbim insanlara, 54 Farzla yaşamayı nasip etsin tüm kıskançlara fesatlara içi kinle intikamla nefretle dolu olanlara..o zaman ne terör kalır ne hırsuzlık ne gasp ve diğer suçlar...hepsi biter... Şu mubaret günde dualarımız kabul olsun iNŞALLAH. Amin.

günaydın kızlar...regl oldumm egzzersizler yarım kaldı bi 9gün sonra buluşmak dileğiyleee:KK43:((( bu gece lütfen birbirimize isim isim dua edelim.

DUASI KABUL OLUNANLAR
Resulü Ekrem (s.a.v) Buyurdu
Üç kimse vardır ki Allah Teala onları duasını geri çevirmez.
1-Adil hükümdarın
2-Mazlumun
3-Babanın evladına
4-Müslümanın müslümana ettiği dua............................

ıki kimse vardırki onların duası ile Allah Teala'nın arasında perde yoktur.
1-Zulme uğrayan mazlumun duası
2-Müslümanın müslüman kardeşi arkasından yaptığı duadır....................

ben selmatemmm hepinizden bu vaji derdinden kurtulmak için bu gece dua istiyorum..bende bu regl halimle elimden geldiğince hepinize dua edecegimm.rabbimin kimin duasını kabul edeceği belli oolmazz..dualarda buluşmak dileğiyle.....

günaydın arkadaşlar
hepinizin kandili mübarek olsun YÜCE ALLAH bu mübarek gecede herkesin dualarını kabul etsin önce herkes vajiyi yensin onunlada kalmasın başka ne muratları varsa versin ....

Kurban olduğum ALLAH tüm kötüleri islah etsin , AKIL Fikir versin. iyi niyetli olmayı lütfetsin, vatan millet sevgisi versin Rabbim insanlara, 54 Farzla yaşamayı nasip etsin tüm kıskançlara fesatlara içi kinle intikamla nefretle dolu olanlara..o zaman ne terör kalır ne hırsuzlık ne gasp ve diğer suçlar...hepsi biter... Şu mubaret günde dualarımız kabul olsun iNŞALLAH. Amin.[/

AMİNN.......canım,ne güzel dua etmişsin

herkesin kandili mübarek olsun
bu gece RABBİM hepimizin dualarıda kabul eder İNŞ.....

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar

Hepinizin kandili mübarek olsun.ALLAH tüm vajili arkasaşlarımı en kısa zamanda bu hastalıktan kurtarsın.Cesaret edemeyenlere cesaret versin.Bebiş isteyenlere en kısa zamanda bebiş versin.Kısacası tüm murat ve istekleriniz, tüm dualarını bu mübarek gecede kabul olsun .

yaseminim ne yaptin tekrar tek parmak denedin mi?

canım hergün deniyorum kendimi alıştırmaya çalışıyorum..benim yenmem biraz uzun sürecek sanırım:KK43: çünkü bayadır uğraşıyorum ama parmağımın ucunu bile alamadım:KK43: buarada herkesin kandili mubarek olsun....Allah hepimizin dualarını kabul etsin...banada ismen dua edermisiniz arkadaşlar nolur çok ihtiyacım var..

rabıacım nasılsın...durumlar nasılll bugun

Canım akşam egzersiz yapmadım.Canım sıkkındı çok.İş yerinde biraz sorunlarla boğuştum o yüzden ister istemez akşama yansıdı stresim.Eşime hadi gel egzersiz yapalım oda biraz nazlandı tabiki.Ama sonrada ne kadar ısrar ettiysede bu sefer benim inadım tuttu.( Tabiki inadımın ucu yine bana dokundu ) .Anlayacağın aynı yerde devam ediyorum.Bakalım bu akşam ilerleme kaydedermiyim.

missbon
aykiri
aras10
fzbn
pozgulec
aslican07
yaseminim
Karanfilcimen
Fusuncuk
rabia1984
ecemnazzz
morphem
Hndckr
sinemmelek
eda29
Selmatem
bembeyazev
Edaperissa
juliettt
busmel
rm07
cara
Crescent84
soryy
izmit_1982
selin_22
Hayrunemin
yasmin3561
Zehraalimansur
Twetty26
Bahar07
Ece111
Derin
Mutlu_umutlu
Cgdm85
Hayatnur86
Munisse
Kad_er
Aysecikkk
Guinnes
Zerr
Ela _emre
Venüsten
Mızmız
Kayra79
Smooty
Melekupos
Kadriye_33
Helpless
Ayaznaz
Secir
lkim07
Snm84
Gingerus
Hephuzunlu
ada81 -
krizantem78-
yitik
zehraalimansur
eelifes
Ela _emre

BENDE BİZE İSİM İSİM DUA ETMEK İÇİN LİSTE YAPTIMM İSMEN EDİLİNCE DAHA İYİ OLUYORMUŞ.GERÇİ BUNLAR KOD İSİM AMA RABBİM BİLİYO NEREYE GÖNDERİLDİĞİNİ..UNUTAN VARSA EKELSİN.HERKESTEN BEKLİYORUM SADECE VAJİ İÇİN DEĞİL HERSEY İÇİN DUAAAA.....

missbon
aykiri
aras10
fzbn
pozgulec
aslican07
yaseminim
Karanfilcimen
Fusuncuk
rabia1984
ecemnazzz
morphem
Hndckr
sinemmelek
eda29
Selmatem
bembeyazev
Edaperissa
juliettt
busmel
rm07
cara
Crescent84
soryy
izmit_1982
selin_22
Hayrunemin
yasmin3561
Zehraalimansur
Twetty26
Bahar07
Ece111
Derin
Mutlu_umutlu
Cgdm85
Hayatnur86
Munisse
Kad_er
Aysecikkk
Guinnes
Zerr
Ela _emre
Venüsten
Mızmız
Kayra79
Smooty
Melekupos
Kadriye_33
Helpless
Ayaznaz
Secir
lkim07
Snm84
Gingerus
Hephuzunlu
ada81 -
krizantem78-
yitik
zehraalimansur
eelifes
Ela _emre

BENDE BİZE İSİM İSİM DUA ETMEK İÇİN LİSTE YAPTIMM İSMEN EDİLİNCE DAHA İYİ OLUYORMUŞ.GERÇİ BUNLAR KOD İSİM AMA RABBİM BİLİYO NEREYE GÖNDERİLDİĞİNİ..UNUTAN VARSA EKELSİN.HERKESTEN BEKLİYORUM SADECE VAJİ İÇİN DEĞİL HERSEY İÇİN DUAAAA.....

Çok iyi yapmışsın canım.Dualarımızın kabul olması dileğiyle.Eline, emeğine sağlık

missbon
aykiri
aras10
fzbn
pozgulec
aslican07
yaseminim
Karanfilcimen
Fusuncuk
rabia1984
ecemnazzz
morphem
Hndckr
sinemmelek
eda29
Selmatem
bembeyazev
Edaperissa
juliettt
busmel
rm07
cara
Crescent84
soryy
izmit_1982
selin_22
Hayrunemin
yasmin3561
Zehraalimansur
Twetty26
Bahar07
Ece111
Derin
Mutlu_umutlu
Cgdm85
Hayatnur86
Munisse
Kad_er
Aysecikkk
Guinnes
Zerr
Ela _emre
Venüsten
Mızmız
Kayra79
Smooty
Melekupos
Kadriye_33
Helpless
Ayaznaz
Secir
lkim07
Snm84
Gingerus
Hephuzunlu
ada81 -
krizantem78-
yitik
zehraalimansur
eelifes
Ela _emre

Güzel ülkemin genç nesillerini eğiten , geleceğe hazırlayan nadide öğretmeni ....Liste için teşekkürler..Hazırdan isimleri okur dua ederiz...Emeğine sağlık...Dua ya inanman yeter zaten en başta...Namazlardan sonra 68 kere Ya Mucib Celle Celalehu denirse eğer güç katar dua ya ( dua ları kabul eden anlamına gelir Ya Mucib Celle Celalehu ) ALLAH ın 99 isminden biridir Ya Mucib...Ya Şafi okursanız Şifa veren anlamındadır. Ameller niyete göredir. İNŞALLAH niyetin kabul olur kardeşim....Ben az önce bu siteye kayıtlı olan olmayan tüm vajinusmus hastalarına şifa istedim ALLAH tan. Hoşçakal güzel yürekli arkadaşım.

canım ya okuyumca aglıycaktım nerdeyse ...aylar oldu ama cok duygulandım ...ne kadar zor zamnlar yasamıstık...sukur bıtıı....kızlar lutfen ınanın yenıcegınıze..bakın ben bıle yaptım ..kaydirigubbakcemile3....evet eskılerden kımse kalmadı ..bıraktılr bıız hepsı bana cok yardımcı oldular ...allah razı olsun ..hepsınden...
Kandılınız mubarek olsun..alah hepınıze sıfa versın ...su mubarek gunde:saruboceq:

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

X