Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yok canım çok rahat değilim nefes egzersizi ve parmak birarada olmuyor yada ben beceremiyorum ama dün emlayla denedim ( baharın ısrarı sağolsun ) onunla biraz ilk boğumda rahat oldu ama duvarı aşamıyorum akşam orada kıkırdaklı bir et parçası olduğunu dahada iyi anladım ama o et parçasınımı deleceğim yoksa dahamı aşağıya kaydıracağım anlamadım

ilk zamanlarda normal bunlar biraz parmağını aşağıya doğru kaydır bi kere yapsan vajinin anatomisini anlayacaksın zaten duvar falan yok aslında bize duvarmış gibi geliyor zamanla parmak kendi yolunu bulacak yeterki sen pes etme 1 kere o kıkırdağı aşsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek merak etme..ama cesaretini toplayıp oraya kadar gelmen bile artık yapacağının garantisi morelini yüksek tut ve iyice motive ol başaracaksın bebişimmm...

Ben ikisini birden yapmaya çalışıyorum galiba benim sorunum orada bende akşama senin dediğin gibi deneyim bakimmm

yeteri kadar rahatlarsan ve nefes ve ıkınma ile o dediğin et parçası gibi engelle karşılaşmıyorsun. ilk yaptığımda bende orada et var orası kapalı demiştim ama ıkınırken açılıyo. bazen çok rahat parmağım girerken bazen hiç yapamıyorum. önceden bende sorun var diyordum ama bi kere girince demek bende sorun yokmuş diyorum. şimdi yapamadığımda sanırım bugün gerginim gevşeyemiyorum diyorum

günaydın venüsten merhaba,
ben yeni olduğum için daha önce seni görmemiştim. anladımki başaranlardansın. senin başarıya adım adım yaklaşışının aşamalarını okumak istedim ama bulamadım. sanırım doktor ile çözmüşsün sorununu değil mi

günaydın kızlarrrrrrrrrrrr a.s.tatildeydim takip edemedim ne durumdasınız kimler yendi kimler yeni katıldı aramıza kısa bi özet geçin bi dünya sayfa var okuyamadım hepsini kaydirigubbakcemile2

canım hoşgeldin.demek tatildeydin valla özlettin kendini.kaç gündür aklımdan geçiyorsun.ben 2 gündür egzersiz yapmaya çalışıyorum.ama parmak olmuyor yapamıyorum.serçe parmak bir boğum oldu en fazla.parmağıma gelen o dokudan rahatsız oldum.dün akşam arkadaşlarlada konuştum mum daha kolay olur dediler.onu denedim ama çok az oldu.akşam denemeye devam.mumu yapabilirsem eğer daha sonra tekrar parmak mı çalışmam lazım :KK43: yada ondan sonra ne yapmalıyım?

canım hoşgeldin.demek tatildeydin valla özlettin kendini.kaç gündür aklımdan geçiyorsun.ben 2 gündür egzersiz yapmaya çalışıyorum.ama parmak olmuyor yapamıyorum.serçe parmak bir boğum oldu en fazla.parmağıma gelen o dokudan rahatsız oldum.dün akşam arkadaşlarlada konuştum mum daha kolay olur dediler.onu denedim ama çok az oldu.akşam denemeye devam.mumu yapabilirsem eğer daha sonra tekrar parmak mı çalışmam lazım :KK43: yada ondan sonra ne yapmalıyım?
aksam mumu bır bak...zaten devamın kendın karar verıceksn..en rahta hangıısnde ypabılıyosan onla devam edersın mumu basardın sonra kalınlastırararak ılerlersın...

aksam mumu bır bak...zaten devamın kendın karar verıceksn..en rahta hangıısnde ypabılıyosan onla devam edersın mumu basardın sonra kalınlastırararak ılerlersın...[/QU
yani mumu başarırsam p...s kalınlığına gelene kadar mı deniycem.ya ne kadar egzersiz yapmak gerekir tahminen.bide egzersizleri düzenli yaptığımızda p...s denemesi yapabilirmiyiz yoksa deneme yasakmı?

günaydın venüsten merhaba,
ben yeni olduğum için daha önce seni görmemiştim. anladımki başaranlardansın. senin başarıya adım adım yaklaşışının aşamalarını okumak istedim ama bulamadım. sanırım doktor ile çözmüşsün sorununu değil mi

günaydın canım,

evet doktor ve buradaki arkadaşlarımın tecrübeleri ile çözdüm hihoyyytsayfalar o kadar çabuk ilerliyorki ben artık geriye dönüp bakamıyorum hepsi birbirine karışıyo yoksa ::teytey:dr gidip parmak egzersizine zar zor başladıktan sonra tesadüfen burayı keşfettim ve benimle aynı durumda olan arkadaşların tavsiyeleri çok işime yaradı en azından sonuca ulaşmamı hızlandırdı...ilk başlarda umutsuz vakaydım buradaki tüm arkadaşlar gibi delik olmadığını oraya hiç bir şey girmeyeceğini düşünen tipik bir vajiliydim...doktorum ilk parmak egzersizi verdiğinde eve gelene kadar dizlerim titredi oraya o parmak girmez onu sokabilseydim p...s zaten sokabilirim diye düşündüm ağladım zırladım 1 hafta yatak odasında dolandım durdum ama hiç bişey yapmadan direk olmaz diye düşündüm baya bi zırıldamadan sonra nasıl olduysa bi gün gözümü kararttım deneyecem dedim bakalım oluyomu olmuyomu olmasa niye doktor ödev versin kendimle savaştım resmen oturdum dolandım oralarda hafif hafif itmeye başladım bi baktım itirdikçe kayıyo ama ben inanamıyorum nası yaaa diyorum kendi kendime bi baktım gittikçe gidiyo her seferinde dahada ilerliyo ben şaşırıp kalıyorum 1 parmağın tamamını aldığımda yatağın üzerinde zıp zıp zıpladım inanamadım bu kadar basit bişey içinmi kasıp durmuşum ben sonrasında devamı geldi 1 parmak en önemli aşama onu yaptıktan sonra gerisini yapmamak mümkün değil sonrasında hep pozitif düşündüm aylarca benim için imkansız görünen bişeyin hiçte imkansız olmadığını aksine çok kolay olduğunu sadece beyinde büyüttüğümü anladım bunu kabul edince zaten bitmiş demektir vaji...burada arkadaşlar bilir hiç bir zaman olmayacağını düşünmedim hep olumlu düşündüm...benimde bazen yapamadığım zamanlar oluyodu insanız sonuçta 2 parmağı rahatlıkla aldığım halde gün geliyordu 1 parmağın ucunu bile sokamıyodum bunlar normal zamanla her şeyi çözüyoruz..vajili arkadaşlara tavsiyem lütfen üzerinizden gerginliği atın ve olumlu düşünün aklınızda endişeler olduğu sürece yapmanız zorlaşıyor zaman alıyor...biliyorum kolay değil ama inanın bizim hastalığımızın temeli gereksiz endişelerimiz bunu kaldırdığınız an vaji maji kalmıyo ortada....uzun oldu ama belki birilerinin işine yarar...öpüyorum sizi hadi kızlar hepiniz aşacaksınız bunu....

günaydın canım,

evet doktor ve buradaki arkadaşlarımın tecrübeleri ile çözdüm hihoyyytsayfalar o kadar çabuk ilerliyorki ben artık geriye dönüp bakamıyorum hepsi birbirine karışıyo yoksa ::teytey:dr gidip parmak egzersizine zar zor başladıktan sonra tesadüfen burayı keşfettim ve benimle aynı durumda olan arkadaşların tavsiyeleri çok işime yaradı en azından sonuca ulaşmamı hızlandırdı...ilk başlarda umutsuz vakaydım buradaki tüm arkadaşlar gibi delik olmadığını oraya hiç bir şey girmeyeceğini düşünen tipik bir vajiliydim...doktorum ilk parmak egzersizi verdiğinde eve gelene kadar dizlerim titredi oraya o parmak girmez onu sokabilseydim p...s zaten sokabilirim diye düşündüm ağladım zırladım 1 hafta yatak odasında dolandım durdum ama hiç bişey yapmadan direk olmaz diye düşündüm baya bi zırıldamadan sonra nasıl olduysa bi gün gözümü kararttım deneyecem dedim bakalım oluyomu olmuyomu olmasa niye doktor ödev versin kendimle savaştım resmen oturdum dolandım oralarda hafif hafif itmeye başladım bi baktım itirdikçe kayıyo ama ben inanamıyorum nası yaaa diyorum kendi kendime bi baktım gittikçe gidiyo her seferinde dahada ilerliyo ben şaşırıp kalıyorum 1 parmağın tamamını aldığımda yatağın üzerinde zıp zıp zıpladım inanamadım bu kadar basit bişey içinmi kasıp durmuşum ben sonrasında devamı geldi 1 parmak en önemli aşama onu yaptıktan sonra gerisini yapmamak mümkün değil sonrasında hep pozitif düşündüm aylarca benim için imkansız görünen bişeyin hiçte imkansız olmadığını aksine çok kolay olduğunu sadece beyinde büyüttüğümü anladım bunu kabul edince zaten bitmiş demektir vaji...burada arkadaşlar bilir hiç bir zaman olmayacağını düşünmedim hep olumlu düşündüm...benimde bazen yapamadığım zamanlar oluyodu insanız sonuçta 2 parmağı rahatlıkla aldığım halde gün geliyordu 1 parmağın ucunu bile sokamıyodum bunlar normal zamanla her şeyi çözüyoruz..vajili arkadaşlara tavsiyem lütfen üzerinizden gerginliği atın ve olumlu düşünün aklınızda endişeler olduğu sürece yapmanız zorlaşıyor zaman alıyor...biliyorum kolay değil ama inanın bizim hastalığımızın temeli gereksiz endişelerimiz bunu kaldırdığınız an vaji maji kalmıyo ortada....uzun oldu ama belki birilerinin işine yarar...öpüyorum sizi hadi kızlar hepiniz aşacaksınız bunu....

işimize yaramaz olurmu eline sağlık. iyiki sizler varsınız iyiki yazıyorsunuz uzun oldu diye yakınmayın aksine uzun uzun en ince ayrıntısına kadar yazınki beynimize işleyin. ben bu başarı hikayelerini okurken ağlıyorum, egzersiz yaparken ağlıyorum yapsamda ağlıyorum yapamasamda. sizlerde bu kadar hassasmı tepki veriyorsunuz yoksa benmi bi tuhafım? kendime sinir olmaya başladım sulu zırtlak diye nicimi değiştircem

venusten hosgeldın...ıyıce tatıl yaptın yaptın dınlendın gelsın...yedııgn ıcıtıgn sneın olsun neler gordun

hoşbuldum canımcım kaydirigubbakcemile2 deniz kum güneşi gördüm bol bol dinlenemedim çünkü baya bi kalabalık gitmiştik rahat bırakmadılar bizi hihoyyytsiz neler yaptınız buralarda bir sürü yeni arkadaş katılmış...

hoşbuldum kelebeğim,
canım parmak mum dilatör hiç farketmez hangisiyle kendini rahat hissediyorsan onunla yapki rahatsız olup kendini kasma aklinialirimsmileburada salatalıkla egzersiz yapan bile vardı kim olduğunu hatırlayamadım ama denemişti..bunda utanılacak sıkılacak bişey yok amacımız bir an önce vajiden kurtulmak...istersen parmak çalış yada mumu yavaş yavaş kalınlaştır ben mesela parmakla rahattım mumu hiç denemedim çünkü hissetmek istiyordum oradaki dokuyu esnekliği nereye dokununca ne hissediyosun yani bi anlamda kendini keşfediyorsun :KK1: zamanla egzersizden çok merak duygusu ağır basıyor klitorisin içteki bölümüne dokunmak vajinin duvarlarına dokunmak değişik bi duygu sositososito neyle egzersiz yaparsanız yapın ama ara vermeyin kızlar....

dün gece başardım 8 aylık kabus bitti bende yendim sonunda çok mutluyum bu sabah güneş bir başka doğdu sanki darısı tüm arkadaşların başına Allah bu mutluluğu en kısa zamanda hatta yarına bile kalmasın inşallah bu gün yaşatsın

HERKESE SLM......

Tebrik ederim canım........
uzun zamandır kimseden güzel haberler alamıyorduk
BAŞARDIM diye.....
inş darısı diger arkadaşların olur
yeni gelenler olmuş
hadi bakalım inş gelişmelerde yenenlerde hızlı olur.....

Herkese merhaba:))
Ben buraya bir kaç kere yazdım daha sonra şehir dışına çıktığım için bir daha yazamamıştım. Sonunda bende BAŞARDIIIMMMM:))) Daha çok yeni 2 Temmuz Cuma günü başardım ve dedim ki bumuymuş yani. İnşallah herkes bir an önce başarır ve bu duyguyu yaşarlar.

tebrikler canım...........
bumuymuş dimi............
keşke en başta hepimiz bunu kavrayabilseydik............
böyle olmazdık zaten......

işimize yaramaz olurmu eline sağlık. iyiki sizler varsınız iyiki yazıyorsunuz uzun oldu diye yakınmayın aksine uzun uzun en ince ayrıntısına kadar yazınki beynimize işleyin. ben bu başarı hikayelerini okurken ağlıyorum, egzersiz yaparken ağlıyorum yapsamda ağlıyorum yapamasamda. sizlerde bu kadar hassasmı tepki veriyorsunuz yoksa benmi bi tuhafım? kendime sinir olmaya başladım sulu zırtlak diye nicimi değiştircem

canım benim normal bu durumlar kendimize çok yükleniyoruz sadece vajide deil yapmak isteyipte yapamadığın bi şey var sonuçta ister istemez duygusalsın neden ben diyosun millet lise köşelerinde yaparken ben kocamla neden yapamıyorum diye isyan ediyosun ama yapacak bişey yok herşey bizim elimizde ağlasakta zırlasakta tek çare yine kendimizde...zamanla atlacaksın bu durumu ama kendini boş yere bu kadar yıpratıyorsun benden sana söylemesi aklinialirimsmile

cok geçmiş olsun hassas bi dönemdesin sanırım regl de olmadıgın için onun gerginliğide vardır muhakkak tam durumunu bilemedigim için bişi söylemek zor ama son aşamalarda oldugunu hatırlıyorum pe.. egzersiziydi sanırım en son... tamamen bitirmeye odaklanırsan hiç bir sorunun kalmıcak bunu söyleyebilirim şimdilik azıcık toparlan lütfen

teşekkür ederim zerrcim...eşimin maddi sıkıntıları var o yüzden bana manevi olarak yardımcı olamıyor şuan o yüzden bende mumda kaldım öyle ... daha ileri gidemedim :'(

herkesin kendine göre derdi büyük canım.derdi veren dermanınıda vermiştir mutlaka.napalım dua etcez hayırlısını istiycez sabredicez.

evet muhakkak ... RABBİM bu imtihanımızı bitirsin artık ... sabrediyoruz ama korkuyorum ...

X