Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kesinlikle iyi gelişmealkisalkisalkis yavaş yavaş darlık hissi gideceke emin ol. Egzersizlere her gün devam edersen en kısa sürede bu illetten kurtulacaksın.

canım teşekkür ederim ...bu sitenin...senin ve yenen destek veren diğer arkadaşların yazdıkları bana çok güç verdi....umarım böyle devam edebilirim mum da 9-10 cm sonuçta bence iyi bi gelişme üstelik ağrım da azaldı hem de emlasız...inşallah devam ederim ama 16 temmuza kadar ne sıklıkla yapsam ki egzersizi

ben üç parmakla bile denedimm hazırım diyorumm kendimide beynimide olucak diye şartlandırıyorum iş gene son noktaya geldiğin de ben geri itiyorum kendimii bide ben de vajinanın bitimi ve popo arasında bi yer her defasında denerken kesiliyo o canımı acıtıyo değdikçe bnde acıyo diyerek itiyorum kendimi 8 aylık evliyimm kendimi çok eksik hissediyorum çünkü ne ben nede aşim mutlu evliliğim tam bi evlilik değil tek tesellim eşimin çok anlayışlı olması ama nereye kadar çözümlememiz gerekiyoo bu sorunu ama her defasın da olmuyorrr..

Yazdıklarını okuyunca kendim yazmış gibi hissettim aynı şeyleri yaşıyoruz seninle.Bendede o sorun yüzünden ilerleme olmuyor.vajina kenar ve bitiş kısımları acıyordu doktora gittim ilaç verdi şimdi onları kullanıyorum sanada bir jinekoloğa görünmeni tavsiye ederim bu sorun yüzünden tıkanıp kaldım p..s egzersizinde.İnşallah Allah şifasını verir:Saruboceq:

canım teşekkür ederim ...bu sitenin...senin ve yenen destek veren diğer arkadaşların yazdıkları bana çok güç verdi....umarım böyle devam edebilirim mum da 9-10 cm sonuçta bence iyi bi gelişme üstelik ağrım da azaldı hem de emlasız...inşallah devam ederim ama 16 temmuza kadar ne sıklıkla yapsam ki egzersizi

iyi gelişme canım rahat hissedene kadar gündeiki kez en az bir kez devamet yapmaya ara vermek pek iyi olmuyor

Yazdıklarını okuyunca kendim yazmış gibi hissettim aynı şeyleri yaşıyoruz seninle.Bendede o sorun yüzünden ilerleme olmuyor.vajina kenar ve bitiş kısımları acıyordu doktora gittim ilaç verdi şimdi onları kullanıyorum sanada bir jinekoloğa görünmeni tavsiye ederim bu sorun yüzünden tıkanıp kaldım p..s egzersizinde.İnşallah Allah şifasını verir:Saruboceq:

sanırım azcık cesarete ihtiyacın var birazda eşin ısrarlı ve kararlı olmalı cok azıcık bi sızı dışında erteledigin günlere üzülüceksin hepsi bu canım mum egzersizinden kat kat kolay

hndckr naptın canım durumun ne

Zerrcim teşekkür ederim hep yokluyorsun, soruyorsun çok mutlu oluyorum.Ben en son tek eş parmağındaydım hatırlıyorsan ama dün reglim başladı.Ama şu ana kadar yazılmış yazıları okuyorum ve acayip gaza geliyorum:)) Regl bitsin mumum hazır.Gündüzleri ben mumla geceleri eşimle parmakla deneyeceğim çünkü 31 temmuza kadar bu işi bitirmek istiyorum.Eşime ilk evlilik yıldönümü hediyem bu olsun istiyorum...

kızlar ıyı geceler..bugun yarın olacak dıye beklerken regl oldum.1hafta daha uzadı.neyse neyapalım artk.bılıyor musunuz ıyı kı varsınız yazdıklarınızı okudugumda ınanılmaz rahatlıyorum.

Zerrcim teşekkür ederim hep yokluyorsun, soruyorsun çok mutlu oluyorum.Ben en son tek eş parmağındaydım hatırlıyorsan ama dün reglim başladı.Ama şu ana kadar yazılmış yazıları okuyorum ve acayip gaza geliyorum:)) Regl bitsin mumum hazır.Gündüzleri ben mumla geceleri eşimle parmakla deneyeceğim çünkü 31 temmuza kadar bu işi bitirmek istiyorum.Eşime ilk evlilik yıldönümü hediyem bu olsun istiyorum...

rica ederim canım eskileri okumak aca,p gaza getiriyor insanı hiç yapamam asla dokunamam diyen insanların basardım yazıları cok iyi geliyor devamet canım kegel yapabilirsin bu dönemde bi de rahatlama egzersizi var bulursam alıntı yaparım

rica ederim canım eskileri okumak aca,p gaza getiriyor insanı hiç yapamam asla dokunamam diyen insanların basardım yazıları cok iyi geliyor devamet canım kegel yapabilirsin bu dönemde bi de rahatlama egzersizi var bulursam alıntı yaparım

Çok sevinirim...Kegeli normal şekilde otururken mi yapıyorsunuz??Kegeli okumuştum sayfalarda ama rahatlama egzersizine hiç rastlamadım.teşekkürler

kızlar adet dönemimde olduğum için egzersizlere ara vermek zorunda kaldm. Bu arada vaji girişiminden uzaklaşmamak adına bu haftayı bilimsel yönden yani bir şeyler okuyarak arastırarak değerlendirmeyi düşündüm. Kaç gündür saatlerce okuyorum internette ve benim için çok değerli, belki çok yeni değil, ama tazelenmeye değer bilgiler edindim.

İsviçre' de taban kasları sorunları ile ilgilenen bir merkez var. Biliyorsunuz ki idrar tutamama, hamilelik sonrası yapılan egzersizler, ağrılı ilişki vajinismus gibi pelvic taban kasları sorunları sınıfına giriyor. Claudia Amherd adında bir uzman bu merkezde hem vajinismus kursları veriyor hem de Vajinismusu yenmek diye bir kitap yazmış ve içeriğinin büyük bir kısmını Internette yayımlamış (sağolsun). Bu kadın benim vajinismusa bakışımı ve yaklaşımımı değiştirdi kızlar. Çünkü bildiğiniz gibi Türkiyede de terapiler veriliyo, evet, hemde yüksek maliyette. Bende gittim öyle bir terapiste ama size söyliyeyim kendimi bir yarış atı gibi hissettim. :eek: Mümkün olduğunca kısa bir dönem içinde (4-5 gün) günden güne büyüyen cisimleri içime alarak yenemedim ben vajinismusu ve şimdi en azından bunun nedenini biliyorum....çünkü rahat değildim ve aşama aralıkları benim için kesinlikle yeterli değildi....bu herkeste farklı olabilir. Hepimizin vajinismusu bireyseldir ve bu yüzden farklıdır. Bizim görevimiz ise kendimizi ve oramızı tanımaktır...bunu hiç kimse bizim için üstlenemez. Egzersiz yaparken kesinlikle hissettiklerinize güvenin ve egzersizlerinize ACI ÇEKMEDEN devam edin, ama şunu bilin ki (Claudia Amherd de bunu söylüyo) aşılamayacak Vajinismus yoktur sadece yanlış ve kisiye uygun olmayan yaklaşım vardır. Bu çok rahatlatıcı değilmi sizce??? :sm_cool: Evet dönelim Claudia Amherd' e:
Vajinismus vajinaya cisim sokma (pardon) maratonu değildir ve vajinismus terapisi bununla başlamaz, bununla bitmez. Vajinismus terapisi yedi boyutludur.

1. Vajinismusu anlamak! CADIARZU Vajinismuslu kadınlarda tam olarak neden ne zaman neler oluyo?
2. Gevşemek, gevşemek, gevşemek! Gevşemek dinlenmek değildir yalnız.:eek:lmaz:
3. Taban kasları, kadının en değeli kaslarını kontrölümüz, emrimiz altına alabilmek.
4. Parmak egzersizler! İçerisini tanımak ve barışmak :içelim:
5. Dilatör, mum vs. cisimler kullanmak!
6. İlişki'nin keyfini çıkarmak!:1hug:

Öyleki adımlarımızı fazla hızlandırırsak kaydirigubbakcemilebu aksatmalar ertelemeler umutsuzluklar meydana geliyor. Madem ki her vajinismus yenilebilir, ne duruyoruz o zaman...Biraz uzun olacak ama okuduğum herşeyi paylaşmak istiyorum....

1. Vajinismus anlamak: bizde farklı olan ne? Hani her yerde okuruz: pelvic taban kaslarının alttaki üçte bir kısmı kasılır......kahretsin bin kere okudum!!!!!Sizde okumuşsunuzdur. fakat birde aynayı alın bakın vajina girişinden sonra içerde yumuk et parçası gibi birşey duruyo işte p..s oraya çarpıyo alsanaalsanasmile, aslında o halka şeklinde bir kas, herkeste var, kasılıp gevşetilebiliyo normalde ama bizde genelde kasılmış durduğu için yumuk et gibi duruyo, ve bu kısım PC kası dedikleri kasın sadece bir parçası, bu kasın tümü yumruk kadar iridir ve popo rahim kısmını kalçamızın içini komple sarar, çok güçlü bir kastır. vajinaya bir şey yaklaştığı zaman alarma geçer ve giriş cup diye kapanır.:eek:lmaz:

2. Stres, heyecan eyvahedigeldismile, inat, olumsuz düşünceler çalışmalarımızı etkileyecektir bu yüzden gevşemeyi hm tamam gevşedim işte diye es geçmeyelim, nasıl egzersizlere zaman ve emek ayırıyorsak gevşemeye de zaman ayıralım hakkını vererek yapalım. Çünkü egzersizler işin görülür kısmı....yol kaydediyoruz, gevşeme egzersizleri sıkıcı gelebilir ve bize somut bişey vermez belki ama inanın ilerde daha hızlı ilerleyeceksiniz. Jacobson diye bir amca progresif gevşeme yöntemi bulmuş zamanında (PMR progressive muscle relaxation). Bir yere uzanıyorsunuz rahat rahat nefes alıyorsunuz, istediğiniz zman gözlerinizi kapatıyorsunz ve şimdi ayak parmak uçlarından başlayarak sırayla vücudunuzdaki bütün kasları 3 4 saniye sıkıp birden gevşetiyorsunuz ve (çok önemli) gevşemeyi aktif bi şekilde hissediyorsunuz, gevşeme hissi tamamen bitesiye kadar. 10 15 dkk sürüyo, internetten de araştırabilirsiniz, bende kitabı var. En son, yani suratınızı bile sıkıp gevşettikten sonra bir defa bütün kaslarınızı birden sıkıp gevşetiyorsunuz ve derin bir nefes veriyorsunuz.Gözlerinizi tekrar kapatın kalkmadan ve hayal gücünüze bırakın kendinizi. Bir yere geliyorsunuz ve on basamaklı bir merdivenden adım adım yavaş yavaş iniyorsunuz aşağıda bir kapı ardında güzel bir yer var, güzel bir tablo belki orası hep hayalini kurduğun evin, orda eşin ve 3, 5 yaşındaki çocuğunla ilgileniyorsun :emir_bebek:. Biraz zaman güzel geçirdikten sonra tekrar dönmek adına merdivenlerden basamak basamak geriye çıkıyorsun ve gözlerini açıyorsun. Bomba gibi...pardon kuş gibisin..ben yaptım süper bişi.....

3. Eveeet taban kaslarımız: Düşünün az evvel bahsettiğim o merdivenlerden inip girdiğiz kapı varya....İşte o güzelim kapının başında zebani kılıklı bir herif olduğunu düşünün...bekçiymiş!!! kötükedihüso Nasıl gireceksin, çok istiyorsun girmeyi ama izin vermiyo, şimdi yara bere içinde kalma pahasına adamla boğuşarak dövüşerek mi girersin Çok üzgünüm çoook yoksa adamı kandırıp tavlayıp aklinialirimsmile, adamın kapıyı açıp buyrun hanımefendi diyerek müsade etmesini mi sağlarsın.Biz kadınız arkadaşlarım, kadının fendi herzaman erkeği yener.:lepi: İşte bu vajina girişindeki kasları aynı bu erkek zebani gibi düşünün, kandıralım onu, eğitelim ki bizden başka kimseyi dinlemesin, kapımızda köle olsun. Nasıl mı? Taban kaslarını çalıştırarak belli egzersizler yaparak onları bilinçli bir şekilde gevşetmesini öğrenebiliriz, bu sadece kegel değidir asla, hatta hababam kegel yapmak da iyi değilmiş, o kası güçlendiriyormuş, yapın ama abartmayın kası sıkmak kadar gevşetmeyi öğrenmekte önemli. Giriş kaslarını gevşetmesini öğrendiğimiz zaman oraya rahatca bir şey girebilecekmişşşşşş. alkisalkisalkis Fakat egzersizleri daha sonra yazıcam, çünkü bende almancası var, aklımda yok hepsi ama yazıcam eğer istiyorsanız, özellikle adet dönemlerimizi bu şekilde değerlendirebiliriz!

4. Parmak egzersizlerini zaten yapıyoruz, ama dikkat edelim ki acı çekmeden orasıyla inatlaşmadan severek ilerleyelim, kendimizi asla zorlamayalım ve usandırmayalım ama motive edelim. Ancak önemli olan oraya giren boğum veya parmak sayısı değilmiş. Bizim amacımız o 3 5 santimlik giriş kaslarını eğitmek GENİŞLETMEK DEĞİL. Zaten biliyosunuz burasını geçtikten sonra cuppp oluyo gerisi. Yani parmak egzersizi işin aslı değil işin yardımcı kısmı. Asıl iş kasları alıştırmak, ve bunu mümkün olduğunca rahat bir şekilde yapabilmeye ulaşmak.

5. Daha büyük cisimler mumlar dilatörler vs. sadece daha geniş çaplı bir cismin oraya girmesini , yani daha geniş bir şey alırken kaslarımızı hangi şekilde kullanmamızı öğrenmeye yardımcı. Fakat kesinlikle aşamalara dikkat, eğer acı hissediyorsak bu bizim daha bu kadarına hazır olmadığımıza işarettir, fazla çabuk ilerlediğimize işarettir. Bakın ben terapi yaparken nerdeyse p...s den daha büyük bir dilatör albilmiştim içime ama hiç işime yaramadı niye, çünkü alasıya kadar anam ağladı. Serçe parmağını acı çekmeden albilmek kıvrana kıvrana kocaman p...s alabilmekten daha önemlidir. Bizim derdimiz rahat ilişki değilmi, yani hedefimiz..... o zaman rahat rahat ilerlemeliyiz bu tabi en ufak bir sızıntıcıkda geri çekilmek değildir ama beklemek ve değerlendirmek bu beni aşarmı....devam edebilirmiyim, kerkes kendi bedeninin en iyi doktorudur. Kimse sizi siz kadar tanıyamaz.

6. İlişkiye eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile eyvahedigeldismile bu şekil yaklaşmayalım ne olur ve kendimizi büyük baskı altına almayalım. Rahatlamaya gevşemeye zaman ayıralım ve aşağıdaki kaslarımızı kontrol altına alarak herşey çok güzel olacak, çünkü olası acı sızı p...s den değil kalarımızı yeterince kontrol altına alamadığımızdan kaynaklanıyo ve başarı yakındır kızlarrrr :teytey: hihoyyyt

Ha üstelik burada sorulmuştu niye zevk alınmıyo vaji yenildikten sonra diye. Beyin şimdi alışıyomuş oraya birşey girdiğinde ödev ciddiyet moduna giriyomuş otomatikmen ama zamanla geçermiş.

kızlar regldönemiiçin yapabilicekleriniz bi göz atın derim

egzersizleri günde iki defa yap derim iyice alıştırmış olursun kendini .

dualarım senınle ıhslahh o gune bıle kalmadan basarırsın...yıl donumunuz cok guzel gecer ..

Guinness kullanıcısından alıntı
kızlar adet dönemimde olduğum için egzersizlere ara vermek zorunda kaldm. Bu arada vaji girişiminden uzaklaşmamak adına bu haftayı bilimsel yönden yani bir şeyler okuyarak arastırarak değerlendirmeyi düşündüm. Kaç gündür saatlerce okuyorum internette ve benim için çok değerli, belki çok yeni değil, ama tazelenmeye değer bilgiler edindim.

İsviçre' de taban kasları sorunları ile ilgilenen bir merkez var. Biliyorsunuz ki idrar tutamama, hamilelik sonrası yapılan egzersizler, ağrılı ilişki vajinismus gibi pelvic taban kasları sorunları sınıfına giriyor. Claudia Amherd adında bir uzman bu merkezde hem vajinismus kursları veriyor hem de Vajinismusu yenmek diye bir kitap yazmış ve içeriğinin büyük bir kısmını Internette yayımlamış (sağolsun). Bu kadın benim vajinismusa bakışımı ve yaklaşımımı değiştirdi kızlar. Çünkü bildiğiniz gibi Türkiyede de terapiler veriliyo, evet, hemde yüksek maliyette. Bende gittim öyle bir terapiste ama size söyliyeyim kendimi bir yarış atı gibi hissettim. Mümkün olduğunca kısa bir dönem içinde (4-5 gün) günden güne büyüyen cisimleri içime alarak yenemedim ben vajinismusu ve şimdi en azından bunun nedenini biliyorum....çünkü rahat değildim ve aşama aralıkları benim için kesinlikle yeterli değildi....bu herkeste farklı olabilir. Hepimizin vajinismusu bireyseldir ve bu yüzden farklıdır. Bizim görevimiz ise kendimizi ve oramızı tanımaktır...bunu hiç kimse bizim için üstlenemez. Egzersiz yaparken kesinlikle hissettiklerinize güvenin ve egzersizlerinize ACI ÇEKMEDEN devam edin, ama şunu bilin ki (Claudia Amherd de bunu söylüyo) aşılamayacak Vajinismus yoktur sadece yanlış ve kisiye uygun olmayan yaklaşım vardır. Bu çok rahatlatıcı değilmi sizce??? Evet dönelim Claudia Amherd' e:
Vajinismus vajinaya cisim sokma (pardon) maratonu değildir ve vajinismus terapisi bununla başlamaz, bununla bitmez. Vajinismus terapisi yedi boyutludur.

1. Vajinismusu anlamak! Vajinismuslu kadınlarda tam olarak neden ne zaman neler oluyo?
2. Gevşemek, gevşemek, gevşemek! Gevşemek dinlenmek değildir yalnız.
3. Taban kasları, kadının en değeli kaslarını kontrölümüz, emrimiz altına alabilmek.
4. Parmak egzersizler! İçerisini tanımak ve barışmak
5. Dilatör, mum vs. cisimler kullanmak!
6. İlişki'nin keyfini çıkarmak!

Öyleki adımlarımızı fazla hızlandırırsak bu aksatmalar ertelemeler umutsuzluklar meydana geliyor. Madem ki her vajinismus yenilebilir, ne duruyoruz o zaman...Biraz uzun olacak ama okuduğum herşeyi paylaşmak istiyorum....

1. Vajinismus anlamak: bizde farklı olan ne? Hani her yerde okuruz: pelvic taban kaslarının alttaki üçte bir kısmı kasılır......kahretsin bin kere okudum!!!!!Sizde okumuşsunuzdur. fakat birde aynayı alın bakın vajina girişinden sonra içerde yumuk et parçası gibi birşey duruyo işte p..s oraya çarpıyo , aslında o halka şeklinde bir kas, herkeste var, kasılıp gevşetilebiliyo normalde ama bizde genelde kasılmış durduğu için yumuk et gibi duruyo, ve bu kısım PC kası dedikleri kasın sadece bir parçası, bu kasın tümü yumruk kadar iridir ve popo rahim kısmını kalçamızın içini komple sarar, çok güçlü bir kastır. vajinaya bir şey yaklaştığı zaman alarma geçer ve giriş cup diye kapanır.

2. Stres, heyecan , inat, olumsuz düşünceler çalışmalarımızı etkileyecektir bu yüzden gevşemeyi hm tamam gevşedim işte diye es geçmeyelim, nasıl egzersizlere zaman ve emek ayırıyorsak gevşemeye de zaman ayıralım hakkını vererek yapalım. Çünkü egzersizler işin görülür kısmı....yol kaydediyoruz, gevşeme egzersizleri sıkıcı gelebilir ve bize somut bişey vermez belki ama inanın ilerde daha hızlı ilerleyeceksiniz. Jacobson diye bir amca progresif gevşeme yöntemi bulmuş zamanında (PMR progressive muscle relaxation). Bir yere uzanıyorsunuz rahat rahat nefes alıyorsunuz, istediğiniz zman gözlerinizi kapatıyorsunz ve şimdi ayak parmak uçlarından başlayarak sırayla vücudunuzdaki bütün kasları 3 4 saniye sıkıp birden gevşetiyorsunuz ve (çok önemli) gevşemeyi aktif bi şekilde hissediyorsunuz, gevşeme hissi tamamen bitesiye kadar. 10 15 dkk sürüyo, internetten de araştırabilirsiniz, bende kitabı var. En son, yani suratınızı bile sıkıp gevşettikten sonra bir defa bütün kaslarınızı birden sıkıp gevşetiyorsunuz ve derin bir nefes veriyorsunuz.Gözlerinizi tekrar kapatın kalkmadan ve hayal gücünüze bırakın kendinizi. Bir yere geliyorsunuz ve on basamaklı bir merdivenden adım adım yavaş yavaş iniyorsunuz aşağıda bir kapı ardında güzel bir yer var, güzel bir tablo belki orası hep hayalini kurduğun evin, orda eşin ve 3, 5 yaşındaki çocuğunla ilgileniyorsun . Biraz zaman güzel geçirdikten sonra tekrar dönmek adına merdivenlerden basamak basamak geriye çıkıyorsun ve gözlerini açıyorsun. Bomba gibi...pardon kuş gibisin..ben yaptım süper bişi.....

3. Eveeet taban kaslarımız: Düşünün az evvel bahsettiğim o merdivenlerden inip girdiğiz kapı varya....İşte o güzelim kapının başında zebani kılıklı bir herif olduğunu düşünün...bekçiymiş!!! Nasıl gireceksin, çok istiyorsun girmeyi ama izin vermiyo, şimdi yara bere içinde kalma pahasına adamla boğuşarak dövüşerek mi girersin yoksa adamı kandırıp tavlayıp , adamın kapıyı açıp buyrun hanımefendi diyerek müsade etmesini mi sağlarsın.Biz kadınız arkadaşlarım, kadının fendi herzaman erkeği yener. İşte bu vajina girişindeki kasları aynı bu erkek zebani gibi düşünün, kandıralım onu, eğitelim ki bizden başka kimseyi dinlemesin, kapımızda köle olsun. Nasıl mı? Taban kaslarını çalıştırarak belli egzersizler yaparak onları bilinçli bir şekilde gevşetmesini öğrenebiliriz, bu sadece kegel değidir asla, hatta hababam kegel yapmak da iyi değilmiş, o kası güçlendiriyormuş, yapın ama abartmayın kası sıkmak kadar gevşetmeyi öğrenmekte önemli. Giriş kaslarını gevşetmesini öğrendiğimiz zaman oraya rahatca bir şey girebilecekmişşşşşş. Fakat egzersizleri daha sonra yazıcam, çünkü bende almancası var, aklımda yok hepsi ama yazıcam eğer istiyorsanız, özellikle adet dönemlerimizi bu şekilde değerlendirebiliriz!

4. Parmak egzersizlerini zaten yapıyoruz, ama dikkat edelim ki acı çekmeden orasıyla inatlaşmadan severek ilerleyelim, kendimizi asla zorlamayalım ve usandırmayalım ama motive edelim. Ancak önemli olan oraya giren boğum veya parmak sayısı değilmiş. Bizim amacımız o 3 5 santimlik giriş kaslarını eğitmek GENİŞLETMEK DEĞİL. Zaten biliyosunuz burasını geçtikten sonra cuppp oluyo gerisi. Yani parmak egzersizi işin aslı değil işin yardımcı kısmı. Asıl iş kasları alıştırmak, ve bunu mümkün olduğunca rahat bir şekilde yapabilmeye ulaşmak.

5. Daha büyük cisimler mumlar dilatörler vs. sadece daha geniş çaplı bir cismin oraya girmesini , yani daha geniş bir şey alırken kaslarımızı hangi şekilde kullanmamızı öğrenmeye yardımcı. Fakat kesinlikle aşamalara dikkat, eğer acı hissediyorsak bu bizim daha bu kadarına hazır olmadığımıza işarettir, fazla çabuk ilerlediğimize işarettir. Bakın ben terapi yaparken nerdeyse p...s den daha büyük bir dilatör albilmiştim içime ama hiç işime yaramadı niye, çünkü alasıya kadar anam ağladı. Serçe parmağını acı çekmeden albilmek kıvrana kıvrana kocaman p...s alabilmekten daha önemlidir. Bizim derdimiz rahat ilişki değilmi, yani hedefimiz..... o zaman rahat rahat ilerlemeliyiz bu tabi en ufak bir sızıntıcıkda geri çekilmek değildir ama beklemek ve değerlendirmek bu beni aşarmı....devam edebilirmiyim, kerkes kendi bedeninin en iyi doktorudur. Kimse sizi siz kadar tanıyamaz.

6. İlişkiye bu şekil yaklaşmayalım ne olur ve kendimizi büyük baskı altına almayalım. Rahatlamaya gevşemeye zaman ayıralım ve aşağıdaki kaslarımızı kontrol altına alarak herşey çok güzel olacak, çünkü olası acı sızı p...s den değil kalarımızı yeterince kontrol altına alamadığımızdan kaynaklanıyo ve başarı yakındır kızlarrrr

Ha üstelik burada sorulmuştu niye zevk alınmıyo vaji yenildikten sonra diye. Beyin şimdi alışıyomuş oraya birşey girdiğinde ödev ciddiyet moduna giriyomuş otomatikmen ama zamanla geçermiş.

Zerr nick nin anlamı ALTIN demek sanırım. Gerçekten altın gibi bir kalbin var. Aldığın alıntıyı okudum ve merak ettiğim çoğu şeyi öğrendim. Tedavi merkezine gidersek 3 - 4 günlük bir vaktim olacaktı bu vakit süresinde boy boy kademe kademe büyüyen yapay penislerle doktor deneme yaparsa iyileşirim sanıyor ama bir yandan da Tedavi Merkezlerine gitmek istemiyordum onca parayı yola atmanın anlamı yok diye düşünüyordum. Burda herkes evde kendi çözüyor. Demek ki Tedavi Merkezine gitmemin anlamı yok. Yapmış olduğun alıntıda yazan arkadaştan da vakit ayırıp yazdığı için ALLAH RAZI OLSUN , senden de ALLAH RAZI OLSUN.

sanırım azcık cesarete ihtiyacın var birazda eşin ısrarlı ve kararlı olmalı cok azıcık bi sızı dışında erteledigin günlere üzülüceksin hepsi bu canım mum egzersizinden kat kat kolay

Canım benim bu öyle sızılardan değil anlatmakda zorlanıyorum bazen çünkü siz ilişki sırasındaki normal olabilecek sızılar gibi zannediyosunuz haklısınızda.Ama bu farklı 3 kere doktora gittim hepside aynı şeyi söylediler o kısım tahriş olmuş zorlamaktan kesik gibiymiş enfeksiyonda varmış ilaç verdiler.Nasıl elini bıçak çizer ya oraya bişey değince sızlar öyle yani.Tam ilerleme kaydederken böyle bir sorun çok üzüyor insanı.Allah büyük verir şifasını inşallah.

X