Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben hiç mumla yapmadım.kendi parmağımlada yapmadım.sadece eş parmağıyla başaladık.ilk aynaya baktım. ardından eşimin orta parmağı sonra iki parmak iki boğuma kadar geldim ve p.. denemesine geçtim.onunda sadece başı girdi ve devam edemedim canım yandı.o an bişi yoktu on dk sonra lavobaya gttm 4-5 damla kan geldi kıpkırmızı.korktum aramı verim dedim yoksa devammı edim bilmiom

4-5 damla için mi kanama diye yazdın???? yani kizma canim ama ben bile gördüğümde yazini oluk oluk kanaman var geçmedi zannettim doktora git dedim. burada bissürü vajili var onar kimbilir neler düşünmüştür...

canım şuana kadar 2 doktora vajinal ultrasonla muayne oldum bi sorun olsa derlerdi heralde gayet normal dediler ama sende olmuyomuydu egzeriszde öyle his...yani o ilk giriş yerinde 2 cm filan içerde olan o kısım belkide kastığımdan dolayı bilmiyorum ki neden öyle

o yapı hepimizde var et parcası olarak tabir ettiğin büyük ihtimalle kastan söz ediyorsun elimize yapıların gelmesi anormallik oldugunu göstermiyor insan ürperiyor ama cunku orayla ilk tanısma gayet normal ürpermen ama anormal bişi degil tekrarlıyorum kegel yaparsan oranın gevseyebildigini farkediceksin birde tedirginliğin gecmiyor dokunarak ilerleyemiyorsan eldivenle yaparsan hissetmessin canım

o yapı hepimizde var et parcası olarak tabir ettiğin büyük ihtimalle kastan söz ediyorsun elimize yapıların gelmesi anormallik oldugunu göstermiyor insan ürperiyor ama cunku orayla ilk tanısma gayet normal ürpermen ama anormal bişi degil tekrarlıyorum kegel yaparsan oranın gevseyebildigini farkediceksin birde tedirginliğin gecmiyor dokunarak ilerleyemiyorsan eldivenle yaparsan hissetmessin canım

canım doğru söylüyosun.aslında ama dediğim gibi şu anormalmi hissini kafamdan tamamen silersem sanırım başarıcam bende yani parmak içerdeyken kasıp gevşetme yapmam lazım dimi sıkça ben bir kez beyaz mumda 7-8 cm yapabilmiştim ileri geri de yapabildim mumla ama bidaha başaramadım o da beni umutsuzlandırdı aslında....canım özelden yazmayı denedim sana ama becermedim sanırım:KK43:

cresent84 son durumun ne canım

Tatlım regl dönemindeyim en son ilaç kullandığım için egzersize ara vermiştim.P..s başını alır gibi oluyodum ama ilerleyince inanılmaz bir sızı oluyordu doktora gittim enfeksiyon var birde zedelenmiş vajinin alt kısmı dedi krem falan verdi.İnşallah regl bitince devam edeceğiz egzersizlere çok uzadı artık sıkılıyorum beceriksizin teki gibi hissediyorum kendimi:kedi: Allah yardımcımız olsun :Saruboceq:

Tatlım regl dönemindeyim en son ilaç kullandığım için egzersize ara vermiştim.P..s başını alır gibi oluyodum ama ilerleyince inanılmaz bir sızı oluyordu doktora gittim enfeksiyon var birde zedelenmiş vajinin alt kısmı dedi krem falan verdi.İnşallah regl bitince devam edeceğiz egzersizlere çok uzadı artık sıkılıyorum beceriksizin teki gibi hissediyorum kendimi:kedi: Allah yardımcımız olsun :Saruboceq:

canım yanlız değilsin...bende beceriksizin tekiyim hissine kapılıyorum sık sık ama sonra diyorum sabır biraz daha sabır diye inşallah bizde birgün burdan başardım diyeceğiz diğer arkadaşlar gibi

4-5 damla için mi kanama diye yazdın???? yani kizma canim ama ben bile gördüğümde yazini oluk oluk kanaman var geçmedi zannettim doktora git dedim. burada bissürü vajili var onar kimbilir neler düşünmüştür...

mutlu oldum valla demek normalmii ne bilim canım hep böle yaptığımda kan geliyorya o yüzden bitmadimi bu içerdeki kan die düşündüm.hani açık olacak ama önce peçeteye baya geldi sonra pıtpıtpıt damlamaya başladı hani o damlaları durdurmak için ayağa kalktım öle kesildi bi dahada gelmedi ama öle dursam kesilkmek bilmiodu o yüzden telaş ettm.bana dua eddinnnnn

aynısını bende yaşıyordum p... başını alır gibi oluyordum ama ilerleyince innaılmaz bir ağrı oluyordu işte bunun sebebi kasmak kastığımız için o ağrı oluyor .. hayır öyle beceriksizim diye falan düşünme egzersizin ne kadar sürdüğü önemli değil başaracaksın sadece bunu düşün ...

yendiiiimmmmmmmmmmm kurtuldummmmmmm bu illetten
egzersiz yapmadan doktorsuz yendim
darısı bütün vajililere

Canım bildiğim kadarıyla sen zaten ilişkiye girebiliyordun. Sadece uyuşturmadan yapamıyordun...
O yüzden ben seni yeni yenmiş kabul etmiyorum :) Yine de tebrik ederim aslında sen başaralı uzun zaman oldu...

Kızlarrrrrr bende gelişmeeee var dün yazamadım net yoktu :))) Egzersiz sonrası p... denemesi yaptık ama öyle bir ön s... falan yapmadık sadece p... denemsi dedik veeee hepsini ALABİLDİM :KK66:)) .BAŞARDIM:lepi:hihoyyyt diyeyim mi kendime yoksa hani böyle önce ön S... olduktan sonra mı alabilirsem BAŞARDIM diyeyim .. Sizce başarmışmıyım ????

P.. tamamını aldığına göre başarmışsın...
Tebrikler canım, darısı diğer arkadaşların başına inşallah :Saruboceq:

Canım tebrikler helal olsun sana azimle başardınalkisalkisalkis:nazar: darısı bizlerin başına:Saruboceq: Biraz anlatırmısın hangi pozisyonda yaptınız merak ettim:kedi: mutluluğun daim olsunopuyorumnanaktan

Teşekkürler Darısı sizlere inşallah .. Biz önce eşimle egzersiz yaptık parmak mum yaklaşık 30 dakika falan sonra dedim hadi p... denemsi yapalım ama öyle ön sevişme falan olmadı. kusurabakmayın biraz açık yazıyorum ama arkadaşlar belki bilgilerden yararlanırlar diye yazıyorum burada kayıtlı olmayıp okuyanda çook kişi var bence en azından onlarda okurlar. mum gibi düşündüm ben altta belime küçük bir yastık koydum benim bacak açmamda sorun yoktu egzersizler sayesinde yenmiştim eşime bıraktım ondna sonra o yavaş hareket etti yani ben dur dediğinde durdu.ama çıkmadı durduk bekledik. baş kısımı girince hani kalın bir mum aldığında ilk kısım da hafif bir ağrı oluyor yaa aynı onun gibi oldu sonrasını anlamadım bile bol bebeyağı kullandık kaydı gitti. Sonra yavaş yavaş ileri geri hareketi yaptık ama çook yavaş ben dur dediğimde yine durdu. kontrol hep sende olsun güvende hissediyorsun... Ama öyle zevk falan almadım :KK66:))) sadece hepsini alabildim bunu başardım bugun ikincisini deneyeceğiz inşallah olur.

Tecrübeli arkadaşlar birincisini yapınca ikinciside olur demiii??? şimdi onu düşünüyorum ikiyide yaptıktan sonra artık korkum kalmaz...

kötü haberim var ben bırakıyorum egzersizleri 1yıldır uğraşıyorum parmağı aştım ama pen dokunduramıyor yapay pen yaptım oldu ama eşime elletemedim çok uğraştık olmuyor kendimi yıprattım ayrılacağım yeter artık hoşçakalın

Canım ne demek ben artık egzersizleri bırakıyorum ayrılıcam...
Sen 1 yıl diyorsun ben 2 yıl uğraştım bu illetle ama değdi...
a<sla bu konu yüzünden eşimden vazgeçmeyi düşünmedim, o da düşünmedi...
Evet çok yıpratıcı bir süreçti ikimiz için de ama sevgi uğruna katlanmalısın, hemen pes ederek bir yere varamazsın ki...

X