Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hepinize çok ama çok tşk ederim :)
ada81 akadaşım jel kullandım çok fazla yapmadım sanırım 10 gün felan yapmışımdır egzersiz ama burasının çok etkisi oldu jel çok önce almıştım aylar öncesinden ama hiç cesaret edemedim ilk geldiğimde söylemiştim açmamıştım bile. açıkcası bırakmıştım artık, burayı okumaya başlayınca bende başladım egzersiz yapmaya en son mumla deniyordum ve bu hafta sonu denedik oldu ne bir acı ne bir sızı inanamadım yaa yemin ediyorum hiç bişi hisetmedim çok rahat oldu üstelik sonuna kadar oldu ve git gel bile yapabildik ne kadar yanlış söylentiler var hiç birine inanma rahat ol yetiyor ve inan mumdan felan daha kolay oluyor :)

arkdaşlar ben uzun süredir forumun sessiz takipçilerindenim ve bu sorunu yaşayanlardanım gitmediğim doktor kalmadı ama anlıyorumki benim cesarete ihtiyacım var burada seni anlayan insanların olması insana cesaret veriyor bend e başarmak istiyorum artık:KK43:

arkdaşlar ben uzun süredir forumun sessiz takipçilerindenim ve bu sorunu yaşayanlardanım gitmediğim doktor kalmadı ama anlıyorumki benim cesarete ihtiyacım var burada seni anlayan insanların olması insana cesaret veriyor bend e başarmak istiyorum artık:KK43:
aramıza hosgeldın ıste tam aradııgn yer burası..duurmun nasıl egzerısz yapıyomuusn ..yada denedınmı

bluesky hoşgeldiin..
bende foruma perşembe günü katıldım arkadaşlar o kadar yardımcı oldularki psikolojim düzeldi inan kafana takılan herşeyi yaz buraya verilen cevaplar insanı çok rahatlatıyor.ben henüz başarmadım ama son aşamalrdayım eminim hepbirlikte başarıcaz..

yok olmuyor duş aldım sıcak ardından başlayayım dedim sadace dokunabiliyorum ama parmağımı ilerletemiyorum :KK43:( Vazelinle yapıyorum diye mi acaba ? jel sipariş verdim gelecek off akşam üzeri tekrar deneyecem...senağlama

yok olmuyor duş aldım sıcak ardından başlayayım dedim sadace dokunabiliyorum ama parmağımı ilerletemiyorum :KK43:( Vazelinle yapıyorum diye mi acaba ? jel sipariş verdim gelecek off akşam üzeri tekrar deneyecem...senağlama
ne o hemen offfluyusun ...serce parmagını gezdır sonra orada bekle derın derın nefes al gozlerı kapat ve rahatla yavassa ıktır ..baktın bır bogum oldu ve ınan bır bogum cok kolay olucaktır devamında bekle cekme parmagını sonra gene aynı nefesle rahatla ve parmagını cokkk yavas ıktır...acı yokde sureklı

bahara katılıyorum canım hemen kendini bırakma lütfen .. dokunmanda cok önemli zaten burda sadece baktıgı için tansiyon problemi yasayanlarıda gördük aynanın karsısında biraz nefes alıp vererek ordaki değişimi izlemen de yeterli olabilir hafifce ıkınıp acılmayı görüceksin parmak ilk basta tuhaf geldiyse kulak cöpüyle denebilirsin vazelinle ilgili oldugunu düşünmüyorum ben az cesaret lütfen a.s.

canım, bi seromoniye dönüştürünce yani uzun hazırlık yapıp o ana odaklanıp deneyince inan daha da zorlaşıyor. aklında çok büyütmeden, keyifle duşunu al ve birdenbire dene, çünkü bende "duş alıp rahatlıcam, kaslarım gevşiyecek" diye düşünüp tüm duş boyunca ona odaklandım ve duştan sonraki denemem en zor denemelerimden biri oldu.

ayrıca oflama sakın, çünkü orada bir delik var hem de tahmin edemediğin kadar büyük..

ada pozisyon çok önemli parmak egzersizini denerken ilk başta bende yapamadım ama şimdi oluyo sen nasıl deniyosun?

hepinize çook teşekkürler zaten sizlerin desteğiyle başaracam diyorum. Gülmeyin ama ilk önce neresi olduğunu bile bilmiyordum resimleri aldım inceledim ama sanki orada bir delik yok gibi geliyor. Uzanıyorum yatağıma bacaklarımı açıyorum ayna tutyorum gerçi kolumdan pek göremiyorum bir kayganlık hissediyorum ama sanki bir duvar var giremiyorum biraz dairesel hareketler yapıyorum derin nefes alıyorum verirken parmağımı itmeye çalşıyorum ama yok olmuyor.. Aslında iki kere eşimle çook yaklaştık nasıl moddaydım bilmiyorum bayağı bir ilerledi sonra ben ittirdim keşke devam etseydi de kutulsaydım.ama ilk eğzersizim bu benim olur mu demi zamanla sürekli herkesin tecrübelerini okuyorum motive oluyorum ama nasıl ilkinde parmağın bir boğumunu almışlar haret ediyorum.

hepinize çook teşekkürler zaten sizlerin desteğiyle başaracam diyorum. Gülmeyin ama ilk önce neresi olduğunu bile bilmiyordum resimleri aldım inceledim ama sanki orada bir delik yok gibi geliyor. Uzanıyorum yatağıma bacaklarımı açıyorum ayna tutyorum gerçi kolumdan pek göremiyorum bir kayganlık hissediyorum ama sanki bir duvar var giremiyorum biraz dairesel hareketler yapıyorum derin nefes alıyorum verirken parmağımı itmeye çalşıyorum ama yok olmuyor.. Aslında iki kere eşimle çook yaklaştık nasıl moddaydım bilmiyorum bayağı bir ilerledi sonra ben ittirdim keşke devam etseydi de kutulsaydım.ama ilk eğzersizim bu benim olur mu demi zamanla sürekli herkesin tecrübelerini okuyorum motive oluyorum ama nasıl ilkinde parmağın bir boğumunu almışlar haret ediyorum.

canım bi de ben uzanarak denemedim, klozette otururken sırtımı eğik pozisyonda iyice arkaya yasladım bacaklarımı da iyice açıp gevşek bıraktım, birazda gövdemi öne doğru uzattım. bu pozisyon beni çok rahat ettirdi, tabi herkes için farklı olabilir ama söyliyim dedim :)

canım bi de ben uzanarak denemedim, klozette otururken sırtımı eğik pozisyonda iyice arkaya yasladım bacaklarımı da iyice açıp gevşek bıraktım, birazda gövdemi öne doğru uzattım. bu pozisyon beni çok rahat ettirdi, tabi herkes için farklı olabilir ama söyliyim dedim :)

teşekkürler her yönteme açığım deneyecem yılmak yok belki bende rahat ederim akşam tekrar deneyecem yaa kpss çalşıyorum dersi falan bıraktım bunla uğraşıyorum...derse başlıyorum aklımda oluyor çalışmayı bırakıyorum.

teşekkürler her yönteme açığım deneyecem yılmak yok belki bende rahat ederim akşam tekrar deneyecem yaa kpss çalşıyorum dersi falan bıraktım bunla uğraşıyorum...derse başlıyorum aklımda oluyor çalışmayı bırakıyorum.

sakın bırakma lütfen ben üç yılımı bu şekilde geçirmiş bi insan olarak herkes bundan kurtulsun istiyorum. sen çok başlardasın, hiçbir şeyi bahane etme, kpss de çalışırsın bunu da halledersin, ben hep bunları bahane ettim, eşim çalışıyor, ben çalışıyorum, sınavlarımız var, eşim başka şehirde gibi bir sürü bahane ile yıllar geçti, sakın pes etme, başla devamı mutlaka gelecek, kimse benim kadar üzülsün istemiyorum gerçekten :KK43:

eğer evinde alaturka tuvalet varsa daha rahat olur ben ilk kez öyle başardım.tuvalete oturduktan sonra kendini biraz öne doğru itebilirsin.parmağını dik olarak değil biraz popoya doğru eğimli olarak denersen inan bana olur.dik olunca orada bir duvar varmış gibi ilerlemiyo ama popoya doğru çok rahat ilerliyo.bende başladığımda senin gibiydim şuanda 2 parmaktayım.acele etme birde vazelin ya da bebe yağıylada deneyebilirsin zaten hemen kayıyo anlamıyosun bile..

sakın bırakma lütfen ben üç yılımı bu şekilde geçirmiş bi insan olarak herkes bundan kurtulsun istiyorum. sen çok başlardasın, hiçbir şeyi bahane etme, kpss de çalışırsın bunu da halledersin, ben hep bunları bahane ettim, eşim çalışıyor, ben çalışıyorum, sınavlarımız var, eşim başka şehirde gibi bir sürü bahane ile yıllar geçti, sakın pes etme, başla devamı mutlaka gelecek, kimse benim kadar üzülsün istemiyorum gerçekten :KK43:

İnşallah başaracam desteğin için çook saol yok karar verdim ne olursa olsun günde iki kere o eğzersiz için zaman ayırıp bişeyler yapmaya çalışacam bir sabah bir akşam. Henüz başında gibiyim ama korkuyorum yada daha fazla uzarsa diye bana kalsa evliliğim ilk haftası dr gitmekti ama eşim beraber yeneceğiz dedi. Yardımcı oluyor destek veriyor sağolsun. Hatta ondan ben daha çok meraklıyım araştırma yapıyorum hergün şu kremi al şu jeli al diye liste veriyorum eline :KK66:))) neyse ilk deneme olur bu kadar belki akşam daha iyi olur dur arayayımda doğum günü mumu isteyeyim birde onu deneyeyim.. Akşama görüşürüz hepimiz başaracağız ....

canım önce rahatlat kendini çimenlerin üstünde kimse yok yere uzanmışsın minicik bebeğinde göğsünde ikinzde uyumak üzeresinizz öyle bi rahtlaki bacaklarındaki elektiğin tırnak ucundan aktığını düşün ve çok normal biey gibii nefesle beraber ben bunun için iki ay uğraştım neden hemen offluyosunnn

hadiii bakemmm olacakkkk olmamasının tek nedenii farkında değilsin rahatım diyosun ma çok gerginsinn

kızlar hepiniz başaracaksınız arasıra ufak tefek zorluklar çıkabilir ama yılmayın...tek parmağın tamamını bi kere aldınızmı gerisi çorap söküğü gibi geliyor siz bile şaşırıyorsunuz bu kadar kolaymıydı bu niye bu kadar beklemişim diye...biliyorum şimdi bana kızıyorsunuz tabi sana kolay geliyor diye inanın sizde böyle diyeceksiniz...bir kere beyninize buraya bir şey giriyor hiçte dar değilmiş diye sinyali gönderin.. zaten parmağınızla içeride bi tur atın bakın orada neler var nasıl oluyorda oluyor kendiniz meraktan ilerleyeceksiniz...yeri gelecek sıkılacaksınız ağlayıp zırlayacaksınız ama lütfen bu sizi umutsuzluğa itmesin...hepimiz bu yollardan geçtik ve başardık sizde başaracaksınız...kendinizi rahat bırakın çokmu bunaldınız egzersizden kendinizi şımartın 10 dk sonra tekrar deneyin farkı göreceksiniz...bizler sizlere güveniyoruz...dualarımız sizinle....

X