Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşar sizelere birşey danışmam gerek şimdi kimse yok ama sabah cevaplarınızı okurum .Ben çok rahatım ama nerdeyse 2 ay olacak sorunu yeneli fakat hala eşimle sorunlarımız bitmedi. Eşim hemen boş.. ve bunu bana şöyle açıklıyor beni kandırmaya çalıştığını düşünüyorum . ılk boş. erken olur 2. boşalma geç olur diyor ama 2. defa asla yapamıyoruz .Sen hanımlığını tam yapacakmısın beni sen şevklendireceksin deyip konuyu kapatıyor . Netten okuduğumda 1 dk ve 5 dk içinde boş.. erken olduğunu söylemiş. Beni salak yerine koymaya çalışıyorlar .Kayın validemde aynı düşüncede ağız birliği yapmış gibi .. En son git doktoruna sor dedi bende sende gel dedim işim var dedi .Bu aralar gelemem diyor ve aylarca bu bahanesi böyle.Bugün doktorumada gidip konuşacağım . Biliyorum burası vajinusmus konusu bu konuyu neden sordun diyenler olacak .Ama ben sadece bu konuyla ilgilendiğim için ve sizleri tanıdığım için buraya yazmak istedim . Lütfen özeldende olsun cevap verin .

Arkadaşar sizelere birşey danışmam gerek şimdi kimse yok ama sabah cevaplarınızı okurum .Ben çok rahatım ama nerdeyse 2 ay olacak sorunu yeneli fakat hala eşimle sorunlarımız bitmedi. Eşim hemen boş.. ve bunu bana şöyle açıklıyor beni kandırmaya çalıştığını düşünüyorum . İlk boş. erken olur 2. boşalma geç olur diyor ama 2. defa asla yapamıyoruz .Sen hanımlığını tam yapacakmısın beni sen şevklendireceksin deyip konuyu kapatıyor . Netten okuduğumda 1 dk ve 5 dk içinde boş.. erken olduğunu söylemiş. Beni salak yerine koymaya çalışıyorlar .Kayın validemde aynı düşüncede ağız birliği yapmış gibi .. En son git doktoruna sor dedi bende sende gel dedim işim var dedi .Bu aralar gelemem diyor ve aylarca bu bahanesi böyle.Bugün doktorumada gidip konuşacağım . Biliyorum burası vajinusmus konusu bu konuyu neden sordun diyenler olacak .Ama ben sadece bu konuyla ilgilendiğim için ve sizleri tanıdığım için buraya yazmak istedim . Lütfen özeldende olsun cevap verin .

Canım vajinismuslu bayanların eşleri genellikle erken boşalma, sertleşme sorunu gibi problemler yaşıyor...
Benim eşim de erken boşalma sorunu yaşadı. Daha p... yarısı girmişken boşalıyordu. Ama şimdi ilişkileri sıklaştırdık ve bu sorun ortadan kalkıyor yavaş yavaş...
Sanki eşininki vajinismustan kaynaklı bir durum değil, doktora gitmeye de ikna olmuyorsa sürekli seni suçlar. Ama haksız yani...

canım benim hoşgeldin ben çok sıkı bir şekilde takip etmeme ragmen çok fazla yazmıyorum bende yeni yendim vajiyi 1 kere deneyebildim ama çğnkü regl oldum
hiç merak etme tatlım çok kısa sürede yeneceksin
çünkü bende inanılmaz korkuyordum ve parmak çok itici korkunç geliyordu ama bi denemeye başlayınca hiçte öyle olmadıgını gördüm
biraz cesaretli ol korkma gerçekten kendini sıkmadıgın sürece acımıyor yeneceksin
merak etme burada oldugun sürece sen ve diger yeni gelen tüm arkadaşlar vaji filan kalmayacak

Çook teşekkürler destek için bugun tekrar deneyecem önce sıcak bir kovanın üzerine oturacam sonra ılık bir duş ve ardından deneyecem eğzerzisleri bakalım sanki orada bir duvar var girmiyor içeri gibi hissediyorum ama benim için doukunabilmek bile başarıydı :KK66: bende bu hafta regl olacam .. Aslında benim regl düzenim inanılmaz düzensizdi ben evleneli 37 gün oldu ama erken regli olacam sebebini kas gevşetici ilaçlara bağlıyorum. Kendimi rahatlatayım diye içtim ama regli olmamı erken sağlıyor. Ayrıca Kimseye kas gevşetici önermiyorum çünkü hiç bişey yapasın gelmiyor sadece uyumak istiyorsun. Daha kötüsü sanki bende isteksizlik yarattı gibi 3 gündür bıraktım kendime geldim... Bitki çayı rahatlatıcı adaçayları içtim herşeyi denedim kısacası onuda içtim uyum fosur fosur :)))

Çook teşekkürler destek için bugun tekrar deneyecem önce sıcak bir kovanın üzerine oturacam sonra ılık bir duş ve ardından deneyecem eğzerzisleri bakalım sanki orada bir duvar var girmiyor içeri gibi hissediyorum ama benim için doukunabilmek bile başarıydı :KK66: bende bu hafta regl olacam .. Aslında benim regl düzenim inanılmaz düzensizdi ben evleneli 37 gün oldu ama erken regli olacam sebebini kas gevşetici ilaçlara bağlıyorum. Kendimi rahatlatayım diye içtim ama regli olmamı erken sağlıyor. Ayrıca Kimseye kas gevşetici önermiyorum çünkü hiç bişey yapasın gelmiyor sadece uyumak istiyorsun. Daha kötüsü sanki bende isteksizlik yarattı gibi 3 gündür bıraktım kendime geldim... Bitki çayı rahatlatıcı adaçayları içtim herşeyi denedim kısacası onuda içtim uyum fosur fosur :)))

yavaş yavaş olacak zamanla canım
ya öle boşu boşuna ilaç içme boşver kendine zarar verirsin
regl olursanda bitince dewam edersin olana kadarda egzersizlere dewam et
hayırlısıyla en kısa zamanda yenersin inş

iyi diyelim iyi olalalım :)) sürekli bir araştırma içindeyim ben fazla gecikmeden kurutlmak istiyorum. Ana başaracam inşallah Ve buradaki herkesin bunu yenmesi için dua ediyorum.
canım ustune gıt ..ne yapıagını artık bılıyosun ...egzersızını yap bgun vakıt kaybetteme hemen basla ...ınan dusundugunden cok daha kolay olucak

kaç kişi var sırada :) başaranları mavi takıma geçireceğiz...
benim aklıma gelen bunlar.. başka kimler var taze gelin adayı :))

1- Rabia
2- Hayat_acil
3- Cara
4- Fimu
5- Crescent84 (p...s egzersizi yapıyor)
6- Hephuzunlu
7- Nehir_0685
8- Bembeyazev
9- Yaseminimm
10- Edaperissa
11- Krizantem78
12- Elmeto
13- Mmerviss
14- Hayrunemin
15- Tobeornottobe
16- Orjinalkız
17- Bae
18- Fusuncuk
19- Soryy
20- Ada81
21- Bambammm
22- İlkim07
23- Snm084

Taze gelinlerimiz : (gurur duyduklarımız)
1- :nazar: Derin (06/04/2010) :hooray:
2- :nazar: Besen (06/04/2010) :hooray:
3- :nazar: Mutlu_umutlu (08/04/2010) :hooray:
4- :nazar: Cgdm85 (10/04/2010) :hooray:
5- :nazar: G_y (16/04/2010) :hooray:
6- :nazar: Ayumut (...............) :hooray:
7- :nazar: Hayatnur86(25/04/2010):hooray:
8- :nazar: Munisse (27/04/2010) :hooray:
9- :nazar: Kad_er (29/04/2010) :hooray:
10- :nazar: Aysecikkk (30/04/2010) :hooray:
11- :nazar: Guinnes (30/04/2010) :hooray:
12- :nazar: Zerr (30/04/2010) :hooray:
13- :nazar: Ela _emre (02/05/2010) :hooray:
14- :nazar: Venüsten (04/05/2010) :hooray:
15- :nazar: Mızmız (05/05/2010):hooray:
16- :nazar: Kayra79 (06/05/2010) :hooray:
17- :nazar: Smooty (09/05/2010) :hooray:
18- :nazar: Melekupos (11/05/2010) :hooray:
19- :nazar: Kadriye_33 (14/05/2010) :hooray:
20- :nazar: Helpless (24/05/2010) :hooray:
21- :nazar: Ayaznaz (28/05/2010) :hooray:
22- :nazar: Secir (31/05/2010) :hooray:

Son düzenleme:
Canım benim çok iyi olmuş buraya birşeyler yazman bazen bu durumda o kadar içini boşaltman ve seni anlayan kişilere ihtiyaç oluyor ki, İyiki sesizliğini bozdun inşallah halldeceksin:) çok az kaldı gibi geldi bana :)

canım teşekkür ederim, umarım az kalmıştır, haftasonu deneyebileceğimi düşünmüştüm ama bi türlü evde kalamadık, gece de hep yorgun geldik, hemen uyuduk.

bu arada ben ikinci ve üçüncü parmağı iki yıl önce aldığım, ama bi türlü kullanmanın nasip olmadığı "aquaglide gel " adındaki bi jelle denedim ve inanılmaz kolay oldu, parmağınız anlamadan giriveriyor. internetten temin edebilirsiniz. bu jeli bana ilişkide zorlanan bi arkadaşım önermişti. bu jelle eşimle bi kere deneme yapmıştık ve kontrol elimden gitmişti, az kalsın girecekti, aslında olması gereken bu da ben korktuğum için kaçıvermiştim yine :)

Canım vajinismuslu bayanların eşleri genellikle erken boşalma, sertleşme sorunu gibi problemler yaşıyor...
Benim eşim de erken boşalma sorunu yaşadı. Daha p... yarısı girmişken boşalıyordu. Ama şimdi ilişkileri sıklaştırdık ve bu sorun ortadan kalkıyor yavaş yavaş...
Sanki eşininki vajinismustan kaynaklı bir durum değil, doktora gitmeye de ikna olmuyorsa sürekli seni suçlar. Ama haksız yani...

Canım çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. Şuan benim sorunum bitmemiş onun için ben ona bu konuda ona yükleniyorum durumu çıkartılar. Bakalım daha neler yaşayacağız . Dua edin..

öncelıkle herkeze merhaba arkadaşlar,2 ay önce bu sıtede vajınusmusum dıye yardım ıstemıstım o zaman 6aylık evlıydım ve moral denen bırsey kalmıyordu,kendımı kadın olarak evlı olarak bıle görmuyordum...ama sımdı dr a para vermeden bırcok arkadaşımızın yaptığı gıbı bu durumu yendım...ben ılk başta vajınamın ıcıne dokunamıyordum bıle ve oranın kapalı olduğunu gördumm ..meğerse kendımzı sıktığımızdan öyle oluyormuşş... neyse serçe parmakla başladım olaya...gırdı o kadar mutlu oldum kı o zaman kafamda oraya bırsey gırebılceğı yerleştı... tamam bunu yaptıysan ışaret parmağınıda yaparsın dedım burnumda derın nefes alıp ağzımdan vererek onuda aldım ve en son parmak aşamam 2 parmağı dıer parmaklarda olduğu gıbı eldıvenın tek parmağına çıft parmağı yerleştırerek yaptım azda olsa gırdı... hemen pns aşamasına geçtım yapamadım ılk başta ve azım ettımm acımayacak acımayacak dıye kendımı şartlandırdımm vee 27martta esımın pns bebeyağını surduk ve azda kendı vajenıme vee BURASI ÇOK ÖNEMLI elımle kendım vajıne yerleştırdım ve derın bı nefes alıp cocuk doğurur gıbı ıkınırken beraber pns aşşağı yöne doğru yavaşca bı yıttıkkı HIÇBIRSEY ANLAMADIM olmuştu.. emın olmak ıcın 1 daha yaptım baktımm aşşağı doğru ıtınce oluyor...meğerse 8ay sırf vajınanın ıcıne yerleştırdıkten sonra yukarı doğru ıtıp canımı acıtmaktan dolayı olmamışş... arkadaşlar bunun yönu pns vajı ağzına yerleştıkten sonra ıkınarak yada nefes aldıktan sonra yavas yavaş verırken aşşağı doğru yıtmek.... kendımı aylarımı boşa harap etmısım... bu arada bende dr dr aradım ama sımdı param cebımde..umudunuzu kaybetmeyın cunku o kadar kolaymış kı olan zamana oluyor...deneyın azmedın arkadaşlar...

bide hep yukarı doğru yapıyormuşuz belki ondan çook ağgrı hissettim burada okuduklarımı eşimle paylaşıyorum. Şimdi eğzersizlere başladım henüz dokunabildim bugun tekrar deneyecem ilerlemelerde aşağı doğru bir ilerleme yapacağız bakalım offf bir gün bende BAŞARDIM yazabilecekmiyim acabaaaa ????.....::gitme:

arkadaşlar bende kurtuldum sonunda bundan çok mutluyum üzerimden öyle bi ağırlık kalktıki :)) :sm_cool: venüsten bende artık maviiiyimmm :) zemuszemus

arkadaşlar bende kurtuldum sonunda bundan çok mutluyum üzerimden öyle bi ağırlık kalktıki :)) :sm_cool: venüsten bende artık maviiiyimmm :) zemuszemus

canımmmm tebrikler :nazar: maşallah kızlar hızınıza yetişemiyorum canım bir önceki sayfada mavilendin hihoyyyt hadi güzel ve cesur hanımlar pamuk eller vajiye bir an önce hepinizinin kurtulmasını diliyorum...

X