Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ben hep olmayınca derdim ki acaba hani; melekler sabaha kadar lanetler eşini geri çevirince denilir ya, bende günaha giriyor muyum der hep eşime hakkını helal et derdim, aslında bilerek yapmıyoruz Allah biliyor ama boşverdiğimiz günler bunu hatırlamalıyız. Ya işte bak bunu diyorum belki ilk günden olan insanların çoğuda böyle bilmiyoruz ki, Allah korusun eşimizi bize bizide eşimize bağlasın inşallah, soğutmasın aramızı.haklısın canım şükretmeyi hep unutuyoruz.sıkışınca dua ediyoruz duamız kabul olupta rahatlayınca çok şükür demiyoruz çoğu zaman. verilen onca nimete şükretmeyi bırakıp, olmayan birkaç şeyimiz için isyan etmekte gecikmiyoruz.

canım benim ALLAH senden bi kere razı olsun ben senle öğrendim içinde bulunduğum seyin ne olduğunu burayı seni bulmasaydım hala yasadığımın hacıyla hocayla ilgili olduğunu düşünüp ağlıyo olacaktım okadar bilinçsizdim düşün artık..öncelikle rabbim sonra sen vesile oldun benim bukadar umutlu olmama..umutluyum şuan canım eskiden sabah uyanır derdimki asla o şey benim içime giremez ölürüm yapamam derdim şimdi bu düşünce geliyor ve ben savaşabiliyorum düşüncelerimle bu bile öyle büyük umutlu bişeki bi amacım var benim artık başarmam gereken bi amacım,garip bişe bu ya düşündüm kendi kendime dedim kilo alıyoruz rejim yapıyoruz yemiyoruz bi hedef amaç koyuyrz niye bunu yapmamyaym ki gün gün yaparım az az yaparım dedim ayy bilmiyorum kaderim iyiyim şükürr :) şimdi hiç kendimi kasmadan bir hafta nefesimi kontrol etmeyi öğrenicem ama o parmak denemesini eşimle yapmayı düşünyrm ben kendim yapamamda eşime yaptırabilirim ondan korkmuyorum çünkü ..

evet onu bende duymuştum hatta eşinin rızası olmadan sırtını bile dönmemek lazımmış ma bunlar derin konular ve maalesef atladığımız konular..bazı şeyler eksik oluyor da hep neden böyle oluyor deriz ya aslında o eksikliği sağlayan birazda kendimiz oluyoruz bence..en basitinden bu hastalıkta bile olmayınca hemen NEDEN OLMUYOR YA NEDEN BEN demiyormuyuz..ben diyorum yalan yok..

Arkadaşım sana özelden mesaj atmistim gördün mü cikmadan bi cevap yazabilir misin rica etsem

aminn canım cümlemizden senden de razı olsun inşallah.estağfurullah canım gerçekten faydam oldu mu inanamıyorum yazdıklarına çok mutlu oldum. ama keşke daha fazlası gelse elimden demekten de kendimi alamıyorum.varya çok doğru söylüyorsun nelere katlanıyoruz, neleri göze alıyoruz hedefimize ulaşmak için, bazen ne kadar güçlüyüm gözü karayım bu konuda neden bu kadar korkağım derdim, ama hep aynı şeyleri yapıp farklı sonuç amayı beklerdim, bir soru çözerken işlem çözüme ulaştırmıyorsa çözüm yolunu değiştirmek lazım ama biz ısrarla aynı yoldan çözmeye uğraşıp boşuna zman kaybediyoruz.

evet evet biliyorum,canım öyleymiş,neden ben dedim mi inan çok zaman geçti yalan olur, ama söylemeyeceğimiz çok şey yaptık o çaresizlikle haklısın, isyan etmememiz lazım, ama hep şey derdim ufacık çocuklar yapıyor ben neden yapamıyorum, kendime çok hakaret ederdim, bilinçaltı olumsuzluklarla dolu zaten birde neden yenisini ekliyoruz değil mi?

evet aynen ben mesela bi anda olsun bitsin istedim hep ama anladımki bu benim sınavım bu hayatta ve oturup mucize bekleyerek geçmeyecek bu şey.evet şuan egzersiz bana çok zor görünüyo ama diyorumki gün gün belki kolaylaşacak.çünkü şimdi sürekli aklıma geldikçe nefes egzersizi yapıyorum her tvlette kegeli yapıyorum.kendimi gevşetmeyi az da olsa öğrendim şuan.en azından tansiyonm düşmycek korkudan ama bu sefer acele etmdn ilerlicem kaderim okuyrm sabahtan akşama kadar vajiyle ilgili herşeyi elimden geleni yapıyorum inanıyrm geçecek bi gün rabbim nasip edecek ve bunlar geride kalacak

canım yarım saat önce yazmışım öyle görünüyor sistem saati doğruysa.gelmediyse söyle tekrar yollayım.

Geldi güzel arkadaşım . Sağol Allah senden razi olsun. Inan çok dua alıyorsun. Sabırlısin halden anlıyorsun sevecensin Rabbim gönlüne göre versin. İnsan sana birsey sormaya korkmuyor. Kızmaz garipsemezsin MaaşAllah arkadaşıma

bebek biranda koşmaya başlıyor mu mesela, emekler sonra düşe kalka ayakta durmaya başlar sonra yavaş yavaş yürümeye başlar ve sonra da koşar, biz hemen olsun bitsin istiyoruz canım , mesela afedersin p ye bakıp bir anda hepsi olacak sanıp birden sanki çok afedersin çivi batacak öyle hissediyordum, ama oda yavaş yavş ilerliiyor , herşey öyle mükemmel yaratılmış ki aslında.

canım benim utandım valla, mahcup ediyosun , Allah senden de hepimizden razı olsun inşallah, sizler derdinizi paylaşıyorsunuz da buna layık görmüşsünüz canım arkadaşım ben kimim de sıkılacağım ki, kızmak garipsemek insanlığımıza sığmaz ki, hem siz beni sıkacak birşey söylemezsiniz ki, bana 1000 tane soru sorsanda 1000 i de aynı soru olsa yine sıkılmam acaba 999 da sıkılır mıyım şaka bir yana asla çekinmeyin bildiğim birşey olduktan sonra başımın üstündesiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…