Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bugün iş arkadaşım bir konudan bahsederken bende ikinci çocuğa hamile kalırım o zaman deyip olayı kestirip attı. O andan beri kafamda sürekli ben daha bir tanesinin olup olmayacağından emin değilken birini bile becerememişken bir kaç ay içinde hamile kalma planları yapıyor. Bu nasıl dert Allahım dedim inan.
Birileriyle görüşmek istemiyorum artık. Komşularımın yarısı ya hamile ya da çocukları var. Akrabaları ve arkadaşları hiç katmıyorum. Bu da bir imtihan Allahın izniyle en kısa zamanda kurtulur bunu da başarırız

canım yanımda olmana çok sevindim ben güçsüz hissediyorum ama ikimiz daha güçlü oluruz sana birşey söyleyeyim canım arkadaşım vardı burda norbit benden daha cesaretsizdi rabbim ona nasip etti belki hamile bile olabilir şuan umarım onun şansı sana geçer senin yendiğine de şahit olurum seni takip ediyorum bundan böylee bitene kadar yanındayım:13:

Tamam canım hergün yapacağım az veya çok ama hergün teşekkür ederim desteğin için

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

mrb arkadaşlar yenen arkadaşlarım lütfen banada yardım edin ara ara yazıyorum sürekli burayı okuyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum.egzersizi herkes maalesef yapamıyor bana penisden daha ürkütücü geliyor egzersiz üstelik denemelerde tansiyonum düştüğü için baygınlık hali olabiliyor buyuzden egzersiz yapamam sanırım helede yanlızken asla..lütfen beni kırmadan önerilerde bulunun evet cesaretsiz ve tembelim biliyorum ama birinin elimden tutmasına destek olmasına ihtiyacım var

Merhaba arkadaşlar uzun süredir siteyi takipteyim ama öyle çaresiz hissettimki kendimi üye olup ilk kez yazabiliyorum. Ben burayı takip ederek mum aşamasına kadar geldim bir kez çok rahat bir şekilde aldım mumu arada eşimle deneme yapmaya çalıştık. Önce yön sorunu yaşadım bir türlü olmadı derken eşimde sertleşme sorunu başladı sanırım psikolojik çünkü evlendiğimiz zaman kontrol amaçlı muayene olmuştu doktor bir sorununun olmadığını söylemişti. Şimdi ben denemeye istekli olsam eşim kaçar oldu. Başaramamaktan korktuğunu daha doğru başaramayınca benim üzülüp ağlamamdan korktuğunu beni öyle görmek istemediğini söylüyor. Bende her başarısızlıkta geriye gidiyorum sanki dün denememde mumu sadece başını alabildim çokta canım acıdı. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Bizim durumumuzda olan ayda yardım edebilecek herkese ihtiyacımız var lütfen bir yol gösterin.

Başlığım banada yardım edin lütfen olacaktı yanlış anlaşılmasın

Son düzenleme:

Canim bence ilk olarak nefes egzersizi ile baslamalisin sen anlıyorum seni parmak yada aparat olayi seni cok korkutuyo düşünmek bile istemiyosun eminim. Çünkü bende oyleydim imkansiz otesi geliyordu parmak egzersizi bu yüzden de iki buçuk yil geçti gitti. Once beynini ve vücudunu rahatlat nefes ve kegel egzersizi yap ilk sayfada ilk mesajda ayrintili olarak yazıyo bunlar. Sabah uyandiginda yatagin icinde otur gözünü kapa derin nefes al . Mesela 6 saniyede o nefesin tum hücrelerine gittiğini hissederek al sonra iki katı sürede mum ufler gibi ver tekrar tekrar yap.
Gece yattiginda da ayni sekilde yap bu sirada da guzel seyler düşün . Esinle rahat bir şekilde iliskiye girdiğini hayal et örneğin:)
Gun icinde de firsat buldukca nefes olayini yap. Dedigim gibi ilk sayfada kegel egzersizi de var orda daha guzel anlatılıyor ikisinide yap mutlaka. Olumsuz tecrubelerini dusunme . Hep birlesmenin rahat kolaylikla oldugunun hayalini kur. Zaten normali de bu Allah niye kuluna boyle bir olayda aci yaşatsin aksine zevk alsinlar rahatlasinlar diye vermis bu nimeti ama iste biz elimizde olmadan anormallestiriyoruz..
Vajinanin yapisiyla ilgili yazilar oku internetten... kendine surekli tekrarla " orasi bos bi yol hemde genisleyen esneyen bi boşluk engel yok aci yok zevk var
Bunlari yaparak biraz beynini vucudunu rahatlat sonra diger asamalara gecersin canim ..
Bayilma falan dedigin icin oncelikle bi sure bunlari yapman daha uygun geldi bana sen bilirsin tabi ama bunlarida oyle aklina estiginde degil odev gibi duzenli olarak yap . Allah yardimcin olsun canim burdaki herkes yaninda surekli soru sor yaz sadece okuma aktif olarak kullan kararli ol geçecek hic merak etme.

teşekkür ederim ALLAH razı olsun ALLAH ne muradın varsa versin.dediğin gibi önce nefes egzersizleri yapacam ihmal etmeden sonrada yavaş yavaş yıne başınızı ağrıtıcam :)

Mesleginin hakkini vermeyen dr cok zor durumda oldugunu dr ne derse cozum icin kabul edecegimizi biliyorlar sirf para icin umudunu kiriyorlar insanin

teşekkür ederim ALLAH razı olsun ALLAH ne muradın varsa versin.dediğin gibi önce nefes egzersizleri yapacam ihmal etmeden sonrada yavaş yavaş yıne başınızı ağrıtıcam :)

Amiiiin . Seninde ne muradin varsa versin insaallah :)
Estagfirullah hic olur mu hepimiz ayniydik. Bende sanki yıllar olmuş bu durumu atlatali gibi konuştum halbuki daha yeni :)
Ama şu var egzersizlerde bile hic geri döndüğüm olmadi. Yani zorlada yapsam ikinci denemede de mutlaka yaptim. İlişki konusunda da bir kere yaptim ya biliyorumki yine olacak hatta daha iyisi olacak kesinlikle. Çünkü amac beynimizdeki yanlis yargiyi kaldirmak.. o da benim beynimde uçtu gitti burasi sayesinde oldu sende hic birakma burayi sendekide ucsun gitsin:)

İşte buda ayri bi sorun ve genelde vajinismus yasayan kadinlarin eslerinde olabiliyo. Ne yapmak gerekir bilmiyorumki ama sanirim kkaderim kendi actigi konuda bununla ilgili biseyler yazmisti arkadasim orayi bi oku istersen

Canim biz konusurken yine sayfada sorun olusdu bakim var yaziyordu sen atlattin cok sukur artik zannetmiyorum regl de olsan bisey olmaz canim cunku bir kere girmesi bile guven verebilir rahatlatir insani

Mesleginin hakkini vermeyen dr cok zor durumda oldugunu dr ne derse cozum icin kabul edecegimizi biliyorlar sirf para icin umudunu kiriyorlar insanin

evet neyazıkki böyle iğrenç doktorlarda var buyüzden bir kaç yere birden göstermeden emin olmamak lazım ..bak ben sana birşey anlatayım.benim kardeşimin göz doktoru çok ünlü bir doktordu,kardeşimde şaşılık problemi vardı ..doktorda özalın ,bir çok ünlünün,bakanların felan doktoruydu..bu adam kalktı yıllarca annemlerin parasını yedi üstelik kardeşimde iyileşmedi en son beyninde tümör var ameliyat yapıcam dedi.yüreğimizi ağzımıza getirdi ...başka biryere götürdüler kardeşimi çok şükür temiz çıktı sadece bir şaşılık ameliyatıylada durumu düzeldi çok şükür...yani isterse çok ünlü bir doktor olsun ne olursa olsun tek doktorun dediğine güvenmemek gerek...görüyosun işte bu adam bide güya çok iyi doktor para için şereflerini satan insanlar bunlar ..dikkat etmek lazım

Canim inan bana bende ole dusunuyodum ama bu kendini kandirmaktan başka bişiy değil.. Senin ne eksigin olsun ki yapamayasin sende yapabilirsin sadece kendini cesaretlendir..ve bugünden itibaren başla egzersize bi sonraki tarihe atarsan aylar geçer

Evet cok dogru bir yerle yetinmemek lazim bazilarinin amaci para koparmak caresiz insanlardan yararlaniyorlar boyle isde annen o an dr ne istese verecek cocugunun sagligi icin yazik ya bide meslege baslamadan yemin ediyorlar bossss..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…