Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bende once cok azimliydim nasil olsa olmayacak denildi buyun heves hersey gitti ama bosverecem herkesi bi kenara atacam gerekirse gorusmeyecem morsl bozanlarla

Merhaba arkadaşlar,1.5 yılllık evlıyız ve bu sorundan 14 martta kurtulduk.kurtulduğumuzda buraya yazacağıma söz vermıştım…sizi süreklı takıp ettım , bu konuda bir kişiye bile yardımcı olabılırsem ne mutlu…öncelikle bn jınekoloğa gıttım zar zor muayene oldum sorunumu anlattım fiziksel bır sorun olup olmadıgını öğrendım.fızıksel bır engel olmadığını anlayınca vajınusmus konusunda uzman bır psikolğa gıtmeye karar verdık..güvenılır bır yer bulduk.tek korkum parmak egzersızı yapmaktı ancak korktuğum başıma geldı çünkü psikolog tek çözümün bu olduğunu söyledı.bilinçaltımız vajınaya bırşeyler gırebılegını kabul etmelıymış.ve bunun içinde en uygunu bızım parmağımızmış.önce nefes egzersizlerıyle ve vajına kaslarını kasıp gevşetmeyle başladım her yerde yaptım bu kasıp gevşeme hareketlerını yürüken,otobüste vs.sonra vajınaya dokunma sonra parmak egzersizleri…tek parmak,iki parmak,eşli tek parmak,eşli ıkı parmak..bunları yaparken bol bol bebe yağı kullandık başka hiçbir şey kullanmadım.ve parmak egzersızını yapmadan önce bunun hayalını kurdum hep bu da psikoloğumuzun tavsiyesıydı.hayalını kuramadığın bırşeyı yapamazsında dıyordu…parmak egzersizlerınde gözlerımı kapatıp güzel hayaller kurmaya çalıştım bu sırada parmağım kendıiliğinden kayıp gıttıı.eşli parmakta bıraz zorlandık ancak onun da tek çözümü rahat olmak,gevşemek,zihnı butun kötü düşüncelerden arındırmak…ve derın derın nefes alıp vermek,nefes alıp verırken vajına zaten yukarı aşağı hareketlenıyor o hareketlenen kısma doğru ıttırmak gerekıyor parmağı…eşli iki parmaktan sonra penis denemesıne geçtık 2-3 defa hüsranla sonuçlandı çünkü doğru pozisyonu bulamadık,eşim sorun yaşadı.ancak pes etmedık 14 martta duşumuzu aldık rahatladık,gevşeme hareketlerı yaptım eşli iki parmağı denedık 10-15 dakıka eşimin parmakları vajına içinde kaldı bn rahat hıssedınceye kadar.sonra parmakları çıkarıp aynı pozisyondayken hemen penısı denedık veeee oldu ınanılacak gıbı değildi hiçbir şey hısstmedım.acı da kanama da olmadı değişik bır duygu gıdıklanır gıbı.eşli iki parmak denemesının çok faydasını görduk çünkü eşim de yön konusunda fikir sahıbı oldu ıkımız de rahatlattı.bnce kesınlıkle eşli parmak egzersızı yapın böylece eşimiz de bilinçlenıyor yanlış bir şey yapmaktan korkmuyor.egzersızlerı yaparken sadece bebe yağı kullandık…aslında sadece beynımıze hükmetmemız gerekıyor.benım beynım kaslarımı yenecek diye düşünmeye çalışın,egzersızlerden önce kötü şeyler düşünmeyın ve en guzel hayalınızı kurun.inatlaşın bu sorunla,bir saat bıle ertelemeyın…dualarım szlerleee.elimden geldıgınce yardımcı olmaya çalışacağm.

Zaten bugun yarin olur deyip erteleyerek bu zamana kaldik ilk gunden bilseydik egzersizleri ins bende mutlu sona yaklasirim

Zaten bugun yarin olur deyip erteleyerek bu zamana kaldik ilk gunden bilseydik egzersizleri ins bende mutlu sona yaklasirim

evet bn de bır yıl boyunca hiç uğraşmadım bu yazdıklarım aralıktan bu yana yaptıklarım.sadce buna odaklanmak gerekıyor isteyınce çabalayınca oluyormuşş..inşallahh hemencecık olur da bu ağır düşünceden kurtulursun....

Amin ins dr hic birsey yapmiyor yine hersey bizde bitiyor

meraba arkadaşlar gündüz pek fazla girememiş size ayrıntılı yazamamıstım bugun itibariyle allahında izniyle artık vajinusmus değilim..ve tabıkı ayrıntılı anlatıcam sizlere belkı ucunda alacagınız birşeyler olur ...eşimle denmeden önce aynanın karsısında parmak egzersizimi yaptım zeytınyagıyla ve anestol sürdüm vajınamın iç kısımlarına eşimle ön sevişme bile yapmadan denemek istedim ve denedım tıpkı egzersızlerımız gibi...eşim yere uzandı ve ben çömelerek eşimin penısını tuttum ve vajınama gtırdım ıkın ittim bası girdi bıraz daha ıkınarak oturdugumda bi kademe daha girdi zaten girdikce insan hissediyo eşimde bende hiç konusamadık heycandan ve bırden cesaretle oturdum ve dizlerimi o anda kırdım bı baktım hepsi içerde gulmeye başladım ve tabı eşimde daha sonra eşime sırtımı dondum bırkez daha denedım ve gene oldu tabı eşim bu arada bıraz gel git yaptı ama bende bı baskı oluşuyo..daha sonra yastıgımı altıma koydum ve denedık gene oldu..eşimde bende inanamadık ben hala yendım mı bittimi diyodum eşim gülüyordu yendiğime inanamadıgım için akşam tekrar denedık ve ewet oldu ben artık vajınısmus değilim sadece alışmam gereken birde cinsel hayatım var eşim akşamda gelgit yaptı..ve herkesin dediği ama benım inanmadıgım üste olma olayı gerçek lütfen denerken sizlerde eşinizin üstünde olun..suan cok fazla gıt gel yapamıyoruz içerde bi yerlerde bi sızım var cozemediğim ama ACI YOK KAN YOK AŞK VAR

ben bugün bakkal mumunda deneme yapayım mı??? artık yönü de biliyorum.. ve bişilerin girebileceğine de inanıyorumm.. böle düşünüoken yapsam mı ki yani aparatı genişletsem nasıl olur

tabıkı genıslet kendıne guvenın geldıgı an yavas yavas genıslet aparatını canım

ilişkiye giremiyorum... korkuyorum kasılıyorum resmen... 2 yıllık evliyiz ama hiç ilişkiye giremedik... bana ne olur yardımcı olun...

önce sakin olcan cesaretıni tolucan ve nefes egzersiziyle başlıcan canım..bir aynanın karsısına gec poponun altına yastık koy derin nefes al verırken ıkın vajinanın acıldıgı görücen

önce sakin olcan cesaretıni tolucan ve nefes egzersiziyle başlıcan canım..bir aynanın karsısına gec poponun altına yastık koy derin nefes al verırken ıkın vajinanın acıldıgı görücen

aynısını yaptım popomun altına yastık koydum ve ıkındım küçük bir delik açılıyor. ama parmak egzersizi yapamıyorum.... yardım edin çok kötüyüm...

kızlar şimdi ben çapı 8-9 cm lik bi aparat hazırladım. öncesinde de 5 cm i sokabildim baya da ilerlettim. sizce bu aparatı aldıktan sonra eş denemesine geçmeli miyim ? neler yapmalıyım yardımcı olur musunuz

aynısını yaptım popomun altına yastık koydum ve ıkındım küçük bir delik açılıyor. ama parmak egzersizi yapamıyorum.... yardım edin çok kötüyüm...

Yalniz degilsin canim korkma üzülme. Burdaki herkes bunun icin ugrasiyo
Kararli ol basla calismaya ve pes etme olacak hic korkma.
Bende henuz tam olarak yenmedim ama kesinlikle yenicem inanıyorum. Bugun iki arkadastan güzel haberler aldik
Onlarda senden benden farklı degildi ayni korkulari ayni üzüntüleri yaşadılar ama bak simdi kurtuldular . Sira bizlerde insaallah
Deligi gorduysen yavaşça dokunmaya basla . Disardan basla deligin etrafina falan dokun

bn deliğe bakarak yapamadım önce tam olarak yerını öğrendım deliğin.dokunmaya alıştırdım kendımı.basamak basamak ilerle bnce hemen hepsını yapmaya çalışma geç olsun ama acısız olsun ve zıhnıne güzel bir şekilde yerleşsin.önce dokunmaya alış dokunurken rahatsız olmadığın zman parmak egzersızıne başla.dokunurken de oraya bakmaya çalışma zaten sonra da bakamıcaz.gözlerını kapat güzel şeyler düşün."ben vajınamı tanıyorum,dokunabiliyorum"gibi kendını sakınleştıren cümleler kur.sonra basamak basamak ilerlerız.bana istediğin soruları sorabılırsın.

Bence bunun kararını sen vereceksin çünkü hic aparat denemeden bile yapan yapiyo
Eger esli denemek istiyosan dene ama olumsuz sonuclanirsa üzülme
Cok tereddüt ediyosan sonuctan, once aparati kalinlastir onuda alabildiginde cesaretin daha cok artar daha rahat gecersin esli denemeye.

slm bende vajinusmusu yenenlerdenim parmak egzersizinii bende hiç yapamadım öncelikle burda yazan kişilere çok mınnettarım onların sayesinde cesaretlendimm burdaki yenenlerin yazılarını okuyun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…