Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Valla spreyi bilemem ama Emla kesinlikle işe yarıyor.
İlk sürdüğünde bir 30 sn kadar yanıyor sonra uyuşmaya başlıyor.
1.5 - 2 dk içinde tamamen uyuşmuş oluyor.

ne kadar sürüyorsun ... :KK43: bide onu deniyim .Bana spreyinde emlayla aynı özellikte olduğunu söylemişlerdi. Bilmiyrm mum oluyor acımadan zorlamadan darmıdır acaba sorunmu var anlamadımki

ne kadar sürüyorsun ... :KK43: bide onu deniyim .Bana spreyinde emlayla aynı özellikte olduğunu söylemişlerdi. Bilmiyrm mum oluyor acımadan zorlamadan darmıdır acaba sorunmu var anlamadımki

Ben azıcık sürmüştüm mercimek tanesi kadar ama istersen biraz arttırabilirsin sen.
Darlığı bilmem ama vajina esnek bir yer. Kendini ayarlayabiliyor.
Dr a gittin mi daha önce darlık olsa söylerdi.

Ben azıcık sürmüştüm mercimek tanesi kadar ama istersen biraz arttırabilirsin sen.
Darlığı bilmem ama vajina esnek bir yer. Kendini ayarlayabiliyor.
Dr a gittin mi daha önce darlık olsa söylerdi.

Bir kere gtmiştim şöyle yüzeysel bir baktı dıştan biraz açıp sorun yoktu. 6 CM mi hiç zorlanmadan ıkınmadan bacaklarımı bile açmadan yapıyrum ama daha geniş olmuyo. Sağol ben şmdi emlayı deneyeyim sana bilgi veririm. görşrz :KK43:(

Cinsel birleşme esnasında vajinal kaslarda istemsiz gerçekleşen kasılma şeklinde tanımlanan vajinismusun nedenlerini organik ve psikolojik olarak iki türlü nedene bağlayabiliriz. Vajinismus hastalığının ortaya çıkma oranına baktığımızda % 90’lık kısmında psikolojik nedenler yer alırken, % 10’unda organik (yani fiziksel / psikolojik olmayan) nedenler bulunmaktadır.
Vajinismus nedeninin saptanması için tedaviye başlamadan önce hastaların jinekolojik muayeneden geçmeleri şarttır. Dolayısıyla, vajinismus sorunun veya ağrılı cinsel ilişki nedeninin psikolojik ya da fiziksel kökenli olup olmadığı tanımlanabilecektir. Jinekolojik değerlendirme sırasında vajinanın ve kızlık zarının yapısı da gözden geçirilir. Böylelikle cinsel ilişkiye girememe nedeni tam olarak teşhis edilecek ve kişiye özel en uygun tedavi yöntemi seçilebilecektir. Doğru teşhis, başarı için en önemli anahtardır.
Vajinismusun Psikolojik Nedenleri
Vajinismusun psikolojik kaynaklı sebepleri başında cinsel ilişki sırasında ağrı olacağı korkusu, cinsel ilişkinin tiksindirici olması, vajinanın çok dar olduğu gibi inanışlar yer alır.
Halk arasında yer alan cinsellikle ilgili abartılı değerlendirmeler, cinsellikle ilgili yanlış bilgiler veya bilgi eksiklikleri, kadınların kendi cinsel organlarını tanımamaları, bekâret ve kızlık zarına hakkındaki yanlış inanışlar, cinsel deneyimin aşamalı gelişmeyip doğrudan cinsel birleşme ile başlaması gibi nedenler bu hastalığın ortaya çıkmasında önemli bir role sahiptir. Bununla birlikte çocukluk dönemlerinde ailelerin kız çocuklarına söylediği birtakım uyarılar, baskı altında yetiştirilmeleri de vajinismusu tetikler.
Örneğin, kızlık zarı ile ilgili:
“Bacaklarını ört kızım, eteğini kapat, ayıp”
“Sakın buranı bir yere çarpma, dikkat et” (oyun oynarken veya bisiklete binerken)
“Erkeklerden uzak dur, yanlarına oturma, onlar sana zarar verirler”
“Yüksekten atlama, kızlık zarına zarar verirsin”
“Tuvalet temizliğinde sakın parmağını içeriye kaçırma” gibi.
Çoçukluk döneminde verilen ve hafızalara kazınan bu tür veya benzeri pek çok abartılı mesajlar genç kızlık dönemi ve ileri yaşlarda kadınlarda cinsel sorunlara yol açan faktörlerdendir.
Kadın cinsel işlev bozuklukları içinde en fazla yeri tutan vajinismus, yapılan bazı bilimsel çalışmalara göre ülkemizde % 45’lere kadar ulaşan bir görülme sıklığına sahiptir. Kültürümüzde ortaya atılan birtakım cinsel mitler de (cinsellikle ilgili hurafeler, yalan-yanlış inanışlar) vajinismus hastalığını tetikleyen psikolojik nedenler arasında yer alır.
Cinsel ilişki ile ilgili:
İlişkide çok kanama olacağı, kanamadan dolayı dikiş atılanlar olduğu,
İlk ilişkide aşırı ağrı ve acı olacağı,
İlişki ile birlikte vajinada yırtılma ve parçalanma olacağı,
Penis captivus miti (penisin vajinada kilitli kalması) durumu ile rezil olunacağı gibi hurafeler, şehir efsaneleri de oldukça sık olarak konuşulmaktadır.
Bilinenin aksine ilk cinsel ilişkide dahi kadının kendisini gevşetmesi ile ağrı, acı, hatta kanama dahi ortaya çıkmamaktadır. Bu tür şehir efsaneleri küçüklük çağlarından itibaren genç zihinlere işlenmekte ve burada kalıcı olmaktadır.
Vajinismus, genellikle cinsel yaşamın başlangıcında, ilk cinsel birleşme denendiği andan itibaren ortaya çıkmaktadır. Yani vajinismus hastalarının pek çoğu halen bakiredirler. Bazen de farklı durumlara bağlı olarak problem sonradan da ortaya çıkabilir.
Ailenin büyükleri tarafından yetiştirilme (anneanne, dede), anne veya babanın otoriter yapıda olması, katı, kuralcı, aşırı ahlaki – dini yapıda olması da vajinismus risklerini arttırmaktadır.
Yaşanılan cinsel travmalar da vajinismus sebepleri arasındadır:
Cinsel taciz, tecavüz, ensest (aile içi cinsel ilişki), cinsel suistimal
Küçüklükten fiziksel şiddet görme
Aile içi fiziksel şiddete şahit olma (anne- baba ilişkisinde)
Anne babanın cinsel ilişkisine duyarak veya görerek şahit olma
Erken yaşlarda .....grafik film izleme
Kız veya erkek arkadaşını mastürbasyon yaparken görme ve tiksinme cinsel travma sebepleridir.

Ultrason jelini medikallerden bulabilirsin canım.
Kayganlaştırıcı da jel oluyor kayganlığı sağlamak için. Bazı markaların marketlerde bile satılıyor. Eczanelerde de var.

cnm ya markette olanının ismini verebilme şansın var mı??? benim yaşadığım yer küçük herkes birbirini tanıyor. napcn bunu diye sorar şimdi eczane..

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/675956-vajinismussuz-gunlere-merhaba-demek-icin.html#post33
bu sayfayı inceler msin arkadaşım, yine arkadaşımızda anlatsın ama sen burda yönle alakalı resimler anlatımlar var lütfen bir göz at derim ben.afedersin pns i eline alıp vajinada gezdirirsen bu esnada ıkınarak ittirmeye çalış, yavaş yavaş yönünü bulur.arkadaşım bizde ayn sorunları yaşadık evliliğimiz bitecek falan diye çok ağladık lütfen olumsuzluk düşünme artık biz yanındayız , kaç kişi imkansız dedi ve aştı şimdi sıra sende inşallah.

anladım cnm çok sağol.. bunlarıda incelicem.. ama bi sorum var sana egzersiz esnasında neler kullanayım kayganlaştırıcı gibi mesela.. ve nasıl kullanayım.

cnm ya markette olanının ismini verebilme şansın var mı??? benim yaşadığım yer küçük herkes birbirini tanıyor. napcn bunu diye sorar şimdi eczane..

Canım napıcan diye sorması biraz tuhaf olur cinsel bi ürün çünkü ve amacı belli zaten.
Marketlerde satılan O.K ve Durex marka var. Prezervatiflerin olduğu reyonda oluyor.

Canım napıcan diye sorması biraz tuhaf olur cinsel bi ürün çünkü ve amacı belli zaten.
Marketlerde satılan O.K ve Durex marka var. Prezervatiflerin olduğu reyonda oluyor.

tmmm cnm çok sağol... ben dün yine 2 taneyle denedim. 2 tane kulak pamuğuyla.. ve galiba 2 taneye iyice alıştım. içimde bekletebiliyorum. sonuna kadar da soktum.. bugün artık 3 taneye geçeyim mi sence??? ben egzersize başlarken başta emla sürüyorum.. dün kulak pamuğuna da zeytinyağı sürdüm.. bugün nasıl devam edeyim???

tmmm cnm çok sağol... ben dün yine 2 taneyle denedim. 2 tane kulak pamuğuyla.. ve galiba 2 taneye iyice alıştım. içimde bekletebiliyorum. sonuna kadar da soktum.. bugün artık 3 taneye geçeyim mi sence??? ben egzersize başlarken başta emla sürüyorum.. dün kulak pamuğuna da zeytinyağı sürdüm.. bugün nasıl devam edeyim???

Canım bugün bence sırayla yine aynı şekilde önce 2 taneyle yap.
Biraz öyle devam ettikten sonra 3'e geç.
Eğer yapamazsan moralini bozma 2 ile devam et.

anladım cnm çok sağol.. bunlarıda incelicem.. ama bi sorum var sana egzersiz esnasında neler kullanayım kayganlaştırıcı gibi mesela.. ve nasıl kullanayım.
rica ederim arkadaşım.şimdi egzersizden önce o söylediğimi yani sayfada yazanı bir kere dene derim ben, çünkü ben egzersiz olmadan yendim, birçok arkadaşımda çok şükür gerek kalmadan yendi, tabi herkeste işe yarayacak ilk denemede diye birşey yok, senin ısrarla denemene bağlı, sonrasında egzersize başla derim, egzersizde de kayganlaştırıcı su bazlı jeller kullanıyor arkadaşlar, zeytinyağı eş denemesinde kullanın desemde arkadaşlardan çok işe yarıyor diye kullanan var, ben sadece 2 kere kullandığım için herşeyin fazlası zarar ne olur ne olmaz diye önermiyorum, neyse tercih senin, egzersiz yapacağın aparat yada parmağın ne kllanacaksan jelle yada yağla ve o şekilde dene, bana kalırsan parmakla daha rahat diye düşünüyorum çünkü ben çok cesur değilim, parmağını yağa batır sonra vajina etrafında gezdirirsen ıkınarak o zaman rahat bulursun, bu arada bacaklarını kendine çek dizlerinden kırarak sonra da bir kere poponun altına yastık koy yükselt öyle dene birde yastıksız dene farkına bak.

Canım bugün bence sırayla yine aynı şekilde önce 2 taneyle yap.
Biraz öyle devam ettikten sonra 3'e geç.
Eğer yapamazsan moralini bozma 2 ile devam et.

tmmmm cnmm benim...o zaman bugünde böle yola devam.. ama inanıyorum ki bugün 3 taneyi yapabilcem.. 3 taneye bugün iyice alışırsam eğer 4 taneyi de yapcam.. ya bide ben kulak çöplerini streçlemiyorum.. elimde de zor tutuyorum. dün tutamadım elimde. birazda ondan yapamadım galiba. streçleyip de mi yapayım dersin??? ya bi sorum daha var. inan bu çok kafama takılıyor benim... herkes yönden falan bahsediyor ama ben anlayamadım yön ne??? ben kulak pamuğunu sonuna kadar soktum acaba yönü o mu

tmmmm cnmm benim...o zaman bugünde böle yola devam.. ama inanıyorum ki bugün 3 taneyi yapabilcem.. 3 taneye bugün iyice alışırsam eğer 4 taneyi de yapcam.. ya bide ben kulak çöplerini streçlemiyorum.. elimde de zor tutuyorum. dün tutamadım elimde. birazda ondan yapamadım galiba. streçleyip de mi yapayım dersin??? ya bi sorum daha var. inan bu çok kafama takılıyor benim... herkes yönden falan bahsediyor ama ben anlayamadım yön ne??? ben kulak pamuğunu sonuna kadar soktum acaba yönü o mu
canım ilerletebiliyorsan zaten tamam doğru yoldasın, asla yanlış bir yöne gitmez, bunu düşünme, bazen dimdik itiyor arkadaşlar o zaman da hiç ilerlemiyor yada yarıda kalıyor, ve lütfen streçle daha öncede yazmıştım sana, bana sormadın gerçi ama, streçle çünkü pamuk parçaları gitmesin vajinana.

X