Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

bilirim gözün hiçbirşeyi görmez...yeter ki bitsin istersin, istediğin için kenarda köşede ne var ne yok toparlayıp o doktorlara verirsin ama her şey normale döndüğünde, o işi rahatça yapar hale geldiginde dönüp kendine kızarsın:

bu muydu yani...bunun için mi ağladım...bunun için mi bir dünya para döktüm...bu muydu yani?

Allah yardımcın olsun diyorum...inş sıkıntı çekmeden,oralara gitmene gerek kalmadan halledersin.

zümrüt egzersizleri çok güzel açıklamışsın ama hala onlar benim için imkansız görünüyor.
yarın emla alıcam onla denesek belki işe yarar :S

Umarım hiçbirşeye gerek kalmaz normalde çok cesaretli bir insanım üniversite mezunuyum ve araştırmalara görede en çok yüksek eğitimli insanlar bu sorunu yaşıyor belki de zamanında annem tarafından kızlığın önemini çok benimsetildi onu korumak gerekdiği bilinci bana yerleştirildi ondamı kendımı açamıyorum bilmiyorum 22 yaşındayım ve bu yaşa kadar öyle yetiştirlmişdim yobaz bir ailem yok ama aile kültürümüz bu benim içinde kızlık çok önemliydi kızlık gitti ama ilişkinin devamı geldmedi offfffffff

Olsun canım,sorun değil...Bugün bir kere yaparsın,yarında jeli alınca tam gaz devam edersin egzersizlere...Bence sen kısa zamanda başaracaksın...Yakında alırız güzel haberlerini inşallah..

canım cok teşekkür ederim inan bu sözler beni çok mutlu etti..yakında güzel haberlerimi inşallah herkese yazabilirim inşallah yakındadır gercekten :)
ama bugün cok kötüyüm sanırım kaç gündür hayli üşüttüm

merhabalar arkadaşlar. bu foruma yıllardır üyeyim ve okumaktan büyük keyif alıyordum. başıma gelen anlatacağım durumumla ilgili olarak da buradan bilgi alabilmem benim için çok önemli...

ben 2 buçuk aydır evliyim ve evlliliğimden bu yana tam 3 tane kadın d.uzmanında muayene oldum.

1.si, ilk ilişkimizden (daha doğrusu denememizden) sonraki 2 gün sonra. nedeni ise, tam ilişki olmamasına rağmen kanamamın durmaması. gittiğim 40 yıllık doktor muayene yaptı ve hymenin çok kalın olduğunu ve 3/4 ünün açıldığını, "biz bunu operasyonla alırız normalde" diyerek, devamını almak istemedeğini; bize bırakmanın doğru olduğunu söyledi. ve kanama devam ederken de, deneme yapmamız gerektiğini söyledi. eşimle severek evlendik ve birbirimizi kıramıyoruz. eşim benim bu bozuk moral ve can acısı, kanamamın olması nedeniyle birşey yapmadık vve balayımızda gezdik tozduk. bu durumdan 5-6 gün sonra kanamam bitti, sevindik ama sonra 3-4 gün sonra tekrar başladı. şaşırmamızın ardında ciddi bir sorun olabileceği düşüncesiyle, 2. kez farklı bir doktora gitme kararı aldık.

2.doktor muayene yaptığında kanamanın az korkulacak derecede olmadığını söyledi. hatta hymenin tamamen açıldığını dolayısıyla içeriyi inceleyelim kanamanın sebebini bulalım dedi. tabi ben bu fikirden hoşlanmadım, bir aleti öylece sokmaya çalıştı ve ben kendimi kastım. dr, kasma zaten ince bişey, bişey olmaz vs.dedi ve istersen anestezi uygulayıp içeri bakalım diye sordu. biz de karar veremedik ve sonuçta dr.un yönlendirmesiyle, anestezi olmadım. bu sırada ben giyinirken dr eşime vajinusmusla ilgili ilaç falan bişeyleer anlatmış. moralimiz tabi altüst...daha sonra kanama 1-2 hafta daha devam etti, yani hala çözüm yok...geçen hafta kanama bitti ve tekrar farklı bir dr.a gittik. gittiğimiz dr.lar özel hast.uzman dr.ları içlerinde doç.var...

3.dr. macerasına kendim gittim. yukarıda yazdıklarımı aynen 3.dr a da aktardım. o da muayene edeyim, öyle hemen vajinismus damgası olmaz dedi. hazırlandım falan dr. hem telkin ederek konuşuyor, hem kontrol ediyor. duyduğum ne biliyor musunuz? siz ilişkiye girmemişsiniz ki, sen hala kızsın...şok...ben tabi refleks olarak gerçekten mi çok şaşırdım falan dedim. sonra kanama durumunu da bilince de bir ultrasonla bakalım dedi. ondanda bişey çıkmadı. benim tabi şaşrımamı farkettiği için tekrar bakalım bir sakin ol dedi. ben ağlamaklı oldum. tekrar baktı, hemşire de onayladı...şaşılası şey...ben peki vajinusmuyum dedim? eğer öyle olsan bu kadar rahat muayene de olamazsın zaten dedi. emla krem verdi, çünkü cildimin hassas olması nedeniyle derimde tahriş ve kanama oldu azıcık. ilk seferinizde kullanın dedi, sonra muayeneye eşinle beraber gel dedi...

işte arkadaşlar, son iki ayda başıma gelenler ve edindiğim garip tecrübeler. eşim işi nedeniyle şuan yurtdışında o yüzden deneme yapamadık ama inanın ben şuanda karmakarışık duygulardayım. 3 dr.3farklı yorum ve çok ciddi bir durum. eşimin gelmesiyle tekrar bir dr. muayenesine gideriz sanırım, yanlış birşey yapıp da çıkışı olmayan şeyler olsun istemiyoruz. 2.drdan sonra parmak egzersizi bile yapmaya başlamıştım ama engel oluyorsu bişeyler ve kesin kendime teşhis koydum ben vajinusmusun diye...hoş şuan bile o net değil ama, çok dua ediyorum, sağlığımıza evliliğimize bir zarar gelmesin.çok zor kavuştuk, eşim çok anlayışlı ve seviyoruz birbirimizi..şu durum sıkıntı olmasın çok istiyorum...sadece paylaşmak istedim ...hepinize kucak dolusu sevgiler.

Egzersizlerde bu kadar güzel ilerlemişken,eminim azkaldı canım...İnşallaaah...Bu arada çok geçmiş olsun.

çok teşekkür ederim kızlar herkes bu durumdan kurtulacak sadece zamanını bekliyor morelinizi yüksek tutun birde gerçekten acımıyormuş ben anlamadım bile :92:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…