Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba,
yakın zamanda aynı şikayetlerle doktora gittiğimde buna balayı sistiti dediklerini, yeni evli bayanların çoğunda yaşandığını söyledi. antibiyotik, spazm giderici bir hap ve sistit için tek kullanımlık bir ilaçla 2-3 günde geçti. idrar renginde koyulaşma ve koku, yaparken acı ve sancı, kan gelmesi, mide bulantısı yaşamıştım ben de.. korkulacak birşey değil.. doktora gidip ilaç kullanarak geçecektir hemen inşallah..

neredeyse 2 ayda bir oluyorum :S ilişkiden sonra hemen tuvalet yapılması korunma sağlar diye biliyorum ama bu bile çözüm olmuyor... önerisi olan var mı? :KK28:

canım geçmiş olsun ama pre...fle korunduğu halde hamile kalanlar da var arkadaşlarımdan biliyorum ben de.hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah.

zaten 40 yılda bir biraraya geliyoruz. geldiğimizde de pre... kullanıyoruz.... ama yine de korkuyorum bu vakaları duydukça... galiba bunun çözümü yumurtlama günlerinde sek... yapmamak.... fakat benim adet döngüm de tam değil hani, yumurtlama günümü hesaplasam kesin yanlış çıkar.... zaten her seferinde sistit oluyorum... sinir oluyorum....

Son düzenleme:
arkadaşlar bu sorun yüzünden evliliğim çok kötü bir duruma geldi son çare olarak ulusoya gideceğim ne gibi tedavi uyguluyor gidipte başaran arkadaşlar bu konuda beni bilgilendirirse çok sevinirim

Selam kızlar uzun süredir girmiyorum aslında egzersiz ve çalışmada yapmadık eşim grip oldu sonra da çok istekli gibi gelmedi bedne birkaç gün ara verdim sordum akşam yani böyle çalışma gibi oluyor sürekli ondan performans göstermek gerekiyor her zamanda böyle olunca içinden gelmiyor insanın dedi ne yapmamız lazım bilmiyorum sonra zar zor biraz denedik tamamını alır gibi oldum biber gibi yandı dayanamadım çıkardık bu akşam yine deneriz dedik ne yapmalıyım ben çok yaklaşmıştım neyde sorun var anlamıyorum içeme alınca korkudan mı ne hemen çıkacak gibi oldu tekrar da denemek acı verir diye bıraktık... .(((

arkadaşlar bu sorun yüzünden evliliğim çok kötü bir duruma geldi son çare olarak ulusoya gideceğim ne gibi tedavi uyguluyor gidipte başaran arkadaşlar bu konuda beni bilgilendirirse çok sevinirim

dr ulusoy a giden arkadaşlar var forumda. vajinismus tedavisinde ahım şahım bir şey uygulayan doktor yok. verdiginiz emege,döktügünüz milyarlara yazık...burdaki arkadaşlar ben de dahil tıp okumasak da, vajinismus terapisti diplomamız olmasa da verdigimiz bilgi,öneri ve egzersizlerle çogu arkadaşın yenmesine vesile olduk... tavsiyem burayı takip edip,egzersizleri yerine getirmeniz... yaptıgınız takdirde başardıgınızı göreceksiniz,paranız da cebinizde kalacak...

Selam kızlar uzun süredir girmiyorum aslında egzersiz ve çalışmada yapmadık eşim grip oldu sonra da çok istekli gibi gelmedi bedne birkaç gün ara verdim sordum akşam yani böyle çalışma gibi oluyor sürekli ondan performans göstermek gerekiyor her zamanda böyle olunca içinden gelmiyor insanın dedi ne yapmamız lazım bilmiyorum sonra zar zor biraz denedik tamamını alır gibi oldum biber gibi yandı dayanamadım çıkardık bu akşam yine deneriz dedik ne yapmalıyım ben çok yaklaşmıştım neyde sorun var anlamıyorum içeme alınca korkudan mı ne hemen çıkacak gibi oldu tekrar da denemek acı verir diye bıraktık... .(((

o yanmaya rağmen tüm cesaretinle devam edersen pırt diye girecek...özellikle yönüne dikkat et. popo kısmına dogru, öne dogru değil yani, arkaya dogru olacak... bir de eşlerde böyle şeyler oluyor,canını sıkıp kendini yıpratma... biraz oluruna bırak... bu sırada mum egzersizlerini yap, hazır oldugunda pen.. dene...

arkadaşlar ben 1.5 yıllık evliyim ve evliliğimin ilk 3 ayında biz de yapamamıştık.bu site sayesinde yaklaşık 1 YIL önce başarabilmiştim.şimdi bebiş çalışmaları yapıyoruz.eğer egzersizlere uyar ve inancınIzı yitirmezseniz siz de benim gibi başarırsınız.o dönemlerim çok zorlu geçmişti ama şimdi herşey mükemmel:)))

arkadaşlar balayı sistiti yaşamamak için ne yapabiliriz nasıl önlem alabiliriz

bildiğim yöntem ilişkiden hemen sonra wcye gidip işemek... ardından da o bölgeyi yıkamak... fakat ben bunu yaptıgım halde yine her ay sistit oluyorum :KK43: daha etkili yöntemi olan var mı? dün de sormuştum cevap gelmedi....

bu arada sen yendin mi eda? sanırım ulusoya gidecektin...

aparatlarla yendim ben. daha yeni. sistit olunca doktor nasıl muayene ediyor, idrar tahlili yeterlimi, ilaç mı veriyor antibiyotik falan. vajiyle okadar uğraştımki, sistitle de uğraşmak istemiyorum, daha alışamadım

aparatlarla yendim ben. daha yeni. sistit olunca doktor nasıl muayene ediyor, idrar tahlili yeterlimi, ilaç mı veriyor antibiyotik falan. vajiyle okadar uğraştımki, sistitle de uğraşmak istemiyorum, daha alışamadım

gözün aydın,tebrikler...

idrar tahlili ve kültürü verilir. onun sonucuna göre antibiyotik ve idrar yollarını temizleyici antiseptik verilir...kullanırsın geçer. takma kafana o kadar büyütülecek bir şey değil. bak ben her ay oluyorum neredeyse,artık alıştım antiseptik,sıcak su torbası vs. ile atlatıyorum arada.

X